Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2017., 11:54   #101
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
E hvala puno na odgovoru.
Rekao nam je vet da samo smije jesti junetinu/govedinu ; da piletina, puretina izaziva alergije mom psu...
Da li se to odnosilo na dehidrat ili i na sirovo?

Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
a daj reci, gdje to onda drzis? da li se to kvari?
Na koliko susis i koliko dugo?
Držala sam u plastično posudi, sušila sam odokativno dok nisam zaključila da je dosta. Za vikend sam to radil, od jutra pa dok nije bilo suho. Da li se kvari , o tome nisam razmišljala niti se brigala oko toga; brzo se potroši a psi su ionako jednim dijelom strvinari; kaj njima znači "pokvareno"


No, ako tebe to brine, radi onda manje količine......mislim, i ja sam samo s tri komada to napravila; jer bilo je za probu. Nije loše; i sve ovisi koliko ćeš imati volje7vremena da sitno to režeš.... a o veličini komada će ovisiti i proces "sušenja" / "dehidracije"
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 12:10   #102
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
E hvala puno na odgovoru.
Rekao nam je vet da samo smije jesti junetinu/govedinu ; da piletina, puretina izaziva alergije mom psu... da sad bude par mjeseci samo na jun/gov.. pa s vremenom ubacivati janjetine i tako..
e to je dobra ideja, narezati junece srce pa osusiti u pecnici, posto samo to imam..
a daj reci, gdje to onda drzis? da li se to kvari?
Na koliko susis i koliko dugo?
Pureća srca narežem na trakice, recimo debljine cigarete, možda malo deblje. Stavim na pek papir i u pećnicu, ventilator na cca 60-70 C. I sušim dok ne mislim da je dosta, cca 2-3 sata valjda. Par puta izvadim i okrenem. Kada je gotovo ostavim da se ohladi, narežem na željene komadiće. Manji dio čuvam u posudi u frižideru, ostatak zamrznem.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:01   #103
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Da li se to odnosilo na dehidrat ili i na sirovo?



Držala sam u plastično posudi, sušila sam odokativno dok nisam zaključila da je dosta. Za vikend sam to radil, od jutra pa dok nije bilo suho. Da li se kvari , o tome nisam razmišljala niti se brigala oko toga; brzo se potroši a psi su ionako jednim dijelom strvinari; kaj njima znači "pokvareno"


No, ako tebe to brine, radi onda manje količine......mislim, i ja sam samo s tri komada to napravila; jer bilo je za probu. Nije loše; i sve ovisi koliko ćeš imati volje7vremena da sitno to režeš.... a o veličini komada će ovisiti i proces "sušenja" / "dehidracije"
Odnosilo se na sirovo. Dakle, vet mi je rekao da jede iskljucivo sirovo (iako zelje i spinat dobiva skuhano). Nikakvi dehidrati s aditivima, konzerve, nista... nego da kuci radim.
I sad me zanima s tim poslasticama, posto sam ga navikla na poslasticu ujutro, jednu popodne i navecer ( to je mala mala poslastica, velicina malo veceg zrna dehidrata recimo).I sada se mislim sto napraviti da mu ne dajem indsutrijski dehidrat, nego nesto iz moje kuhinje. Zasad mu dajem komadice jabuke (jer to voce smije), samo neki put mi se ne da rezati, voljela bih vec unaprijed spremiti pa vaditi po potrebi, nego svaki put rezati jabuku, skidati koru, sjeckati na male dijelove jer moj pas ne jede nego guta
sori ako sam zakomplicirala sa spizom, ali pas mi se masu godina nosi s raznim oboljenjima i alergijama i zato sad sve zivo pazim sto dajem, kako itd..
svakkao hvala na savjetu, tako nesto cu i probati
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:02   #104
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Pureća srca narežem na trakice, recimo debljine cigarete, možda malo deblje. Stavim na pek papir i u pećnicu, ventilator na cca 60-70 C. I sušim dok ne mislim da je dosta, cca 2-3 sata valjda. Par puta izvadim i okrenem. Kada je gotovo ostavim da se ohladi, narežem na željene komadiće. Manji dio čuvam u posudi u frižideru, ostatak zamrznem.
Super, super, hvala ti... tako cu i ja samo s junecim :klap::klap::klap:
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:29   #105
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
sori ako sam zakomplicirala sa spizom
Nisi ti niš zakomplicirala, pa samo pišeš.....

Reci mi , a zašto jabuku guliš? I možeš i jabuku na više komadića pa u neku plastku i frižider, ništa joj neće biti ako stoji tjedan dana u fružideru, promjeniti će boju samo.

I goveđi jezik je odličan, al njega nema puno, i skup je dosta
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 14:01   #106
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Nisi ti niš zakomplicirala, pa samo pišeš.....

Reci mi , a zašto jabuku guliš? I možeš i jabuku na više komadića pa u neku plastku i frižider, ništa joj neće biti ako stoji tjedan dana u fružideru, promjeniti će boju samo.

I goveđi jezik je odličan, al njega nema puno, i skup je dosta
Pa gulim jabuku radi pesticida i svega cime ju prskaju. Kada kupim/dobijem domace jabuke onda obavezno dajem s korom. Ali, sta ja znam, cula sam da u kori kupovnih jabuka ima puno svegaraznog-loseg pa eto, iz predostroznosti.

A s druge strane, jabuka je super, samo ne previse. Sadrzi fruktozu koji je zdravi secer, ali je secer ipak. Citala sam da treba dozirati s vocem. Mislim da je najbolje nesto tako od mesa - iznutrice;jezik, srce, jetrica i tome slicno , osusiti i drzati u frizideru. To cu i uciniti.
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:27   #107
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Pa gulim jabuku radi pesticida i svega cime ju prskaju. Kada kupim/dobijem domace jabuke onda obavezno dajem s korom. Ali, sta ja znam, cula sam da u kori kupovnih jabuka ima puno svegaraznog-loseg pa eto, iz predostroznosti.
Kora je najkorisniji dio jabuke. Navodno se pesticidi uklanjaju potapanjem u vodi u koju se dodaju 2-3 žličice sode bikarbone. Na frtalj sata. Što je jabuka domaća, nažalost nije nikakva garancija da pri njezinu uzgoju nisu upotrijebljeni pesticidi, a ne zaboravi da nekih 20% prodre i kroz koru. Sve u svemu, korisnost kore (vitamini i vlakna) daleko nadmašuje eventualnu štetnost od pesticida.

Quote:
A s druge strane, jabuka je super, samo ne previse. Sadrzi fruktozu koji je zdravi secer, ali je secer ipak. Citala sam da treba dozirati s vocem.
Ne znam koliko velikoga psa imaš, ali u prehranu BARF-om ne škodi uključiti i voće i povrće, s time da povrće treba ofuriti vrućom vodom. Ne garantiram za omjere, ali moje beštije jedu 80 + 10 + 10, od čega je prvo meso, a ostalo voće odnosno povrće. Jabuku im očistim od koštica pa svaka dobije polovicu pa grizu - koliko god bile velike, nema šanse da to progutaju. Možda da pesonji daš dio jabuke koju ćeš sama pojesti. A ugljikohidrata ima u svemu, samo u različitim količinama. Omjer je važan.

Quote:
Mislim da je najbolje nesto tako od mesa - iznutrice;jezik, srce, jetrica i tome slicno , osusiti i drzati u frizideru. To cu i uciniti.
Frižider je najsigurniji. I ja tako radim. Čak i domaće keksiće, ako je veća količina, a ne da mi se svaki čas raditi nove, strpam u nekakvu kutiju pa u frižider.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:24   #108
Isto i ja. Dio mu ostavim vanka, recimo za dan-dva, ostatak stavim u frižider. Uglavnom potrošim u roku od tjedan dana (najčešće bude 2 tepsije keksića, veči dio on pojede, manji dio užicaju psi na livadi pa im dam ).

Nisam još sušila meso, ali mislim da bi tu veći dio koji ne koristim stavila u zamrzivač pa vadila po potrebi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 06:32   #109
Da li se smije psima davati koža od suhe slanine? Ovaj moj beagle poludi kada namiriše, pa sam mu jucer dao, pola sata je to chvaljio. Ali ju je i pojeo! Kada je omekšala i smanjila se (bio je komad od 5x10cm) valjda ju je progutao, jer ju nigdje ne mogu naći. Nije mi bilo na kraj pameti da će to moći!
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 08:12   #110
Svinjetinu ako nije prokuhana ili pečena dobrano ne dajem zbog lažne bjesnoće. Ne znam koliko mogu od kobasica, slanina i sličnih stvari pokupiti, ali mi se ne riskira. A i mogao bi ti se prokenjati od te kože.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2019., 09:02   #111
Haj ljudi. Molim vas savjet. Za par dana stiže psić, ima 3mj. Dosta toga znam, sve već kupljeno i spremno, čak i kliker. No, me znam što da koristim kao nagradicu niti u kojoj količini.

Čitala sam hrpu recepata, nije da nemam ideja (npr sušena jetrica rezann na tanko - to neću zbog proljeva,dok još ne znam kako reagira i dok je tako mali. Sušene hrenovke božesačuvaj, smeće od hrane možda nešto na bazi sira? čini mi se sigurno)

Možeto biti i kupovna komercijalna pseća slastica, šmakos il nešto. Ali ne znam koja količina na dan je primjerena. O tom ovisi i broj treninga odnosno pokušati ćemo raditi što više osnovne naredbe a tu je još i piš - kak. Kupila sam i kliker pa povezivanje kliker = nagrada.

Budući jede barf, format te hrane nije pogodan za u sitno doziranje kao što je zgodan dehidrat.

Onda ili "treniramo" na suho (uz maženje i pohvale) ili će požderati punopreviše "slatkiša" ako cijeli dan nešto uči.

Može savjet oko nagrađivanja?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2019., 10:01   #112
Zdrave poslastice s puno mesa, nikakav šmakos. U svakom slučaju ne pretjerivati, što manje. (Alfa spirit, Amigitos, Optima nova)
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2019., 13:12   #113
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Haj ljudi. Molim vas savjet. Za par dana stiže psić, ima 3mj. Dosta toga znam, sve već kupljeno i spremno, čak i kliker. No, me znam što da koristim kao nagradicu niti u kojoj količini.

Čitala sam hrpu recepata, nije da nemam ideja (npr sušena jetrica rezann na tanko - to neću zbog proljeva,dok još ne znam kako reagira i dok je tako mali. Sušene hrenovke božesačuvaj, smeće od hrane možda nešto na bazi sira? čini mi se sigurno)

Možeto biti i kupovna komercijalna pseća slastica, šmakos il nešto. Ali ne znam koja količina na dan je primjerena. O tom ovisi i broj treninga odnosno pokušati ćemo raditi što više osnovne naredbe a tu je još i piš - kak. Kupila sam i kliker pa povezivanje kliker = nagrada.

Budući jede barf, format te hrane nije pogodan za u sitno doziranje kao što je zgodan dehidrat.

Onda ili "treniramo" na suho (uz maženje i pohvale) ili će požderati punopreviše "slatkiša" ako cijeli dan nešto uči.

Može savjet oko nagrađivanja?
Kuhano/sušeno srce, sušena pluća. U trgovinama ima poslastica koje su isključivo sušenog mesa. Možeš kombinirati obje nagrade oboje, ako je imalo orijentiran na hranu, ići će lakše.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2019., 14:26   #114
Kad je obicna nagrada mozes davat obican dehidrat to ono u prolagu kad nesto "bezveze"sto je vec nauceno ili sl,a kad ti treba neka extra nagrada tj malo bolji poticaj onda poslastice,ja sam svojoj uzimala od carnilove-a imaju dobar postotak mesa za razliku od nekih pedigree,i mekane su te imaju intezivan miris a predpostavljam i okus i jedine koje je kao stene volila (bila je jako izbirljiv i osjetljiv pas,doduse jos je samo sam se priviknila),a povremeno mozes kao nagradu i koristit parizer od jedne fetice svako par dana pa i svaki dan jedna fetica mu nece skodit a vecina ih okida na parizer

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk
Rea2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2019., 15:19   #115
Pa parizeri i hrenovke su mi neprihvatljivi. Dehidrat takodjer, ne planiram ga imati doma.
I pitanje je bi li se pas odusevljavao njime. Obicno cujem da ga nece jesti ako zna da inace jede tj moze dobiti nesto bolje.

Znaci preostaju odredjene kvalitetne "poslastice" u nepoznatoj dozi


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2019., 15:57   #116
Quote:
Rea2206 kaže: Pogledaj post
povremeno mozes kao nagradu i koristit parizer od jedne fetice svako par dana pa i svaki dan jedna fetica mu nece skodit
I onda ide slijedeća tema: "Pas mi se češe" "Pas ima česte otitise" ili "Problemi s analkama"...
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2019., 16:47   #117
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Znaci preostaju odredjene kvalitetne "poslastice" u nepoznatoj dozi
Poslastice su u početku uvijek u nepoznatoj dozi dok ne upoznaš pseće reakcije. Zato poslastice odbiješ od ostalog unosa hrane, kalorijski gledano, mislim. Doduše, sa štenetom se ne moraš puno brinuti jer hranu uglavnom troši na rast: ako ti se učini da raste pretežno u širinu, a ne proporcionalno, onda smanjiš količinu.

Osim ovoga što ti je Glenn napisala, a nisu sušena jetrica koja bi svakako izazvala proljev, imaš i Alfa Spirit koji je spomenuo Amaric, kao i Platinum. I jedno i drugo jest dehidrirano, ali kockicu Alpha Spirita kojoj je stranica duga otprilike 5 mm, možeš rukama komotno razlomiti na četiri dijela, a slično je i s Platinumom. Kupiš manje pakiranje (210 odnosno 300 g) pa nosiš po džepovima. Ja nosim poslastice u džepu i dan danas, a imam dvije odrasle beštije - starija je, doduše, malo ribambila pa se opet računa kao štene - jer nikad ne znaš kad će te pas nečim pohvalnim iznenaditi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2019., 17:13   #118
E uspjela sam izguglat nesto sto niste spomenuli a ucinilo mi se zgodno; poslastice u tubi.
Na taj nacin pes dobi nagradu koja je kolicinski simbolicna, samo mali "liz". Al dobije nesto.


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2019., 17:22   #119
Katjes mozes si ispeci keksice, strpati u zamrzivac i vaditi po potrebi, ja to radim u zadnje vrijeme. Smakose mozes isto sana napraviti, ja bas planiram. Uzme se mljeveno meso, razvuce u tankom sloju po tepsiji i u rernu da se posusi. Sad koliko tocno nemam pojma, citala sam da pisu 20-30 min valjda na 170. Kad se ohladi narezes na trakice.

Na parizer, sir (sir isto ne bi trebali jesti jer je mastan i slan), hrenovke i sl jako otkidaju. Mozda ces nekad zbog necega morati koristiti i takvo smece da dobijes pozornost psa.


Quote:
amaric kaže: Pogledaj post
I onda ide slijedeća tema: "Pas mi se češe" "Pas ima česte otitise" ili "Problemi s analkama"...
Pa ne daju se takve stvari precesto, to je neka turbo super nagrada koju dajes u osebnim situacijama. Od jedne male hrenovkice narezane na komadice ako das jednom u mjesec dana nece im biti nista. Ne dajem svome hrenovke u zadnje vrijeme al bome sam znala nositi i nije mu nista bilo (a ima inace osjetljiv zeludac i probavu). Ono kad imas psa koji cuva resurse i nece pustiti nesto vani sto copi jebiga moras ponuditi nesto turbo zanimljivo za trampu. Nosile su se i hrenovke i sir i kuhana pileca prsa i slicne stvari.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2019., 17:24   #120
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
E uspjela sam izguglat nesto sto niste spomenuli a ucinilo mi se zgodno; poslastice u tubi.
Na taj nacin pes dobi nagradu koja je kolicinski simbolicna, samo mali "liz". Al dobije nesto.


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
Ako mislis na kongove i sl. to ti isto sranje ko hrenovke i parizer
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.