Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2011., 16:07   #61
Gdje se u Zagrebu može napraviti digitalni tisak u A1 (plakat) formatu?

Imam PDF u A1 formatu, htio bih ga isprintati (u boji).

Gdje u Zagrebu to mogu napraviti?
Šime Vidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 23:08   #62
Tu http://www.kolding.hr/onama.html
đonidep is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 14:03   #63
kaj je sa square formatima? jel printaju i to ili isprintaju u normalnom formatu, pa si režeš sam?
idač is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:39   #64
Quote:
idač kaže: Pogledaj post
kaj je sa square formatima? jel printaju i to ili isprintaju u normalnom formatu, pa si režeš sam?
Ja sam nedavno printao plakat 70x70 i dobio sam ga drugi dan zamotanog i odrezanog. Cijena je bila ja mislim 100 kuna, ali može se proći i jeftinije ako se uzme neki jeftiniji papir. Ja sam uzeo neki polusjajni i nisam bio baš zadovoljan, jer su boje ispale pretamne, pa mislim da bi bilo pametno malo "nabrijat" saturaciju
đonidep is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 14:33   #65
Koja vam se cifra čini ok za kvadratni metar (ili bilo koju dimenziju ako vam se ne računa ) printa na debelom i odličnom HPovom matt papiru, printano na inkjetu zadnje generacije s originalnim tintama i idealnom kalibracijom?
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 20:28   #66
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
Koja vam se cifra čini ok za kvadratni metar (ili bilo koju dimenziju ako vam se ne računa ) printa na debelom i odličnom HPovom matt papiru, printano na inkjetu zadnje generacije s originalnim tintama i idealnom kalibracijom?
štajaznam...oko 200kn... ja se javljam bit pokusni kunić
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 21:58   #67
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
Koja vam se cifra čini ok za kvadratni metar (ili bilo koju dimenziju ako vam se ne računa ) printa na debelom i odličnom HPovom matt papiru, printano na inkjetu zadnje generacije s originalnim tintama i idealnom kalibracijom?
definiraj malo pobliže: "debeli i odlični"
"inkjet zadnje generacije" Koji?
"originalne tinte" UV stabilan print, običan print kol'ko DPI-a? itd. itb.


Eto, inače štajaznam, oko75 do 100 kuna?
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 23:19   #68
25-30 kn za A4 je najvise sto bio dao za stvarno kvalitetan print... pa sad ti preracunavaj u metre
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 23:54   #69
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
25-30 kn za A4 je najvise sto bio dao za stvarno kvalitetan print... pa sad ti preracunavaj u metre
oš reć da ak dam za 350D max 1500 kn, da onda 5d mrkva ide za 3000 jel je duplo veći?

Šalim se, ali cijena tonera, stroja, amortizacije itd. itb. je različita.... Papir ide u rolama a ne u sheetovima pa je i tu drukčija nabava...100 stvari. Osim toga i onaj koji printa mora znat kaj radi
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 00:08   #70
oba print studija s kojima radim racunaju cijenu printa u kvadratima i vrijedi univerzalno. vjerojatno se otpad i slicno ujednaci s vremenom, pa prosjecna cijena pokrije to...
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 00:16   #71
Da, ali se ne računa kao da iz običnog A4/A3 printera naslažeš 6 stranica jednu do druge, pomnožiš troškove i dobio si cijenu plottera/printera (zovi ga kako oš isti je k..) po 1m2
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 01:16   #72
ne kuzim u cemu je sad problem. covjek kod kojeg printam cijene ima izrazene po m2, al ja ne printam m2 nego A3 i A4, pa znam te cijene, koje se direktno dobiju tako da 1 m2 podijelis sa povrsinom tih printova. pretpostavljam da se suprotnim procesom iz cijene A4 printa moze dobit cijena kvadrata.

struktora njegovih troskova nije moj problem
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 08:31   #73
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
25-30 kn za A4 je najvise sto bio dao za stvarno kvalitetan print... pa sad ti preracunavaj u metre
...dakle...400kn po m2....što bi ja dao samo u jako iznimnim uvjetima...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 09:25   #74
...al Dnohla mislim da me nisi shvatio...
Kad je već bilo riječi o HP-ovim printerima primjerice evo ti računica iz prve ruke, imam doma printer HP Deskjet 1280:

Printer HP do formata A3+ (dakle do širine 33 cm po dužini koju oš) me koštao 2005-te oko 2,500 kn nov iz dućana.
Set originalnih tinti (nisu pigmentne ili solventne) me košta oko 550 do 600 kn
Set od nekih 25 papira A4 formata photo glossy HP Premium paper košta oko 100 kuna.....
Od jednog seta tinti isprintam min 150 fotografija A4 u 300 dpi ......To mi daje da trošim 4 kn po fotki na tintu i još 4 kn na papir .... Dakle 8 kn ukupno za A4 fotku
točnije, ako uzmemo u obtzir dim. A4 papira 21,0 cm x 29,7 cm dobijemo da nam ih treba 15 komada da pokrijemo 0,95 m2 ...približno dakle 1m2
8 x 15 = 120 kn/m2

e sad naravno, u toj cijeni nema ostalih troškova niti rad. To je doma trošak.

Komercijalno printanje je opet druga stvar jer su količine veće, pa je neki rabat u igri i tako..... a i printanje po m2 je jeftinije u "proizvodnji" od printanja na stolnom printeru.

Mislim da je razlog zašto se te cijene tako formiraju taj, da kad si već nabavio stroj koji printe SVE formate, da ćeh ih jednostavno i cijenom downscaleati i bok, nećeš kupovati 5 različitih strojeva.
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 09:31   #75
...ma pusti dnohlu da printa za 400kn po m2, a mi drugi lobirajmo za manje
opti, a da ti na sljedeći fotosajam dofuraš primjerke isprinta i malo se oglasiš?
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 09:32   #76
Neznam što mu znači oglašavanje u Zg-u za posao u Vk, al dobro
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 09:55   #77
Quote:
mamurni kaže: Pogledaj post
Neznam što mu znači oglašavanje u Zg-u za posao u Vk, al dobro
ako je print dobar a cijena prava, ja prvi naručujem između redovnih autobusnih linija i hpekspresa, vinkovci su zapravo 30kn daleko
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 11:02   #78
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
ako je print dobar a cijena prava, ja prvi naručujem između redovnih autobusnih linija i hpekspresa, vinkovci su zapravo 30kn daleko
definiraj "print dobar" i "cijena prava"....def mislim da i u zg-u moš pristojno proći.
Ovi u Ilici recimo (nesmijem reklamirati, jel) mi se čine pristojni cijenom, a pristup poslu je očekivano profesionalan i printevi su fini.
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 11:09   #79
Quote:
mamurni kaže: Pogledaj post
definiraj "print dobar" i "cijena prava"....def mislim da i u zg-u moš pristojno proći.
Ovi u Ilici recimo (nesmijem reklamirati, jel) mi se čine pristojni cijenom, a pristup poslu je očekivano profesionalan i printevi su fini.
ništa protiv ekipe u ilici, štoviše, restepca i skidam kapu, al brijem da u bliskoj suradnji sa optijem mogu isprintat kak spada i neke stvari koje mi ovi u ilici nebi mogli napraviti....između ostalog i zato jer nemaju nekog optijevog kalibra ko bi im se brinuo o color corrected printanju, a i zato jer nemaju tu opremu...
recimo, ja bih printao na aluminij
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 11:12   #80
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
...
recimo, ja bih printao na aluminij
To je slatko, ali čemu? koji je benefit (osim očite "vječnosti" trajanja takvog otiska) ispred drugih tehnika ?
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.