Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2008., 20:46   #1
Knežija

Bok svima,

nisam snimio ovu temu u popisu kvartova pa otvaram. Moze par dojmova, mene osobno zanimaju stare zgrade blizu konzuma, kakva su iskustva s njima?
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 08:17   #2
Ja ti mogu reći o vlastitom iskustvu stanara iz nebodera nasuprot Pitarela. Mislim da ovakve građevine više nitko ne gradi...susjede uopće ne čujem, zidovi su armirano-betonski..kvart inače ima sve što ti treba a relativno je blizu gradu, izlazu iz grada, Jarunu..jednom riječju kvart po mjeri..
ma hajde... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 09:57   #3
Živio sam kao podstanar na Knežiji i mogu samo reči da je kvart fenomenalan.
Što se zdrada tiće također su odlične. Kad sam kupovao stan prvo sam gledao nešto na Knežiji ali nitko nije prodavao pa sam na kraju morao negdje drugdje.
Gledao sam jedan stan iza Konzuma ali je na kraju prodavač odustao, šteta.
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 19:37   #4
knežija je jedan od najboljih kvartova za život u gradu, sa svih strana glavne prometnice (ljubljanska, horvaćanska, selska, savska), povezano sa raznim autobusnim i tramvajskim linijama, izlaz iz grada je na 5min, centar na 10-15min, zakon...nema neke divlje gradnje, veliki parkovi za šetnju, djeca se mogu bez beda igrati, dućani, kafići, ambulante, sve ima...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 08:47   #5
istina, tamo sam odrastao
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 08:25   #6
Ja sam rođena i odrasla tamo i obožavam Knežiju. Cijeli kvart su isprojektirali uglavnom isti arhitekti, zato i većina zgrada je slična, pogotovo one manje. Super su građene, moji još uvijek tamo žive u jednoj takvoj maloj zgardi i u stanu starom 38 godina nemaju nekih problema.
Inače je kvart super za one s djecom, ima 3 vrtića i 2 škole od kojih je jedna najbolja u Zagrebu s mogućnošću pohađanja kompletne nastave na engleskom jeziku.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 08:44   #7
Ljudi slažem se s vama!! Knežija je definitivno najbolji kvart
Ima sve i sve vam je blizu. Obožavam knežiju!!!!!!!!
jejek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 10:40   #8
Još da nema zločinačke skupine...
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 10:48   #9
Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Još da nema zločinačke skupine...
ja sam dobar s jednim od njih samo je sad u gajbi
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 10:51   #10
Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Još da nema zločinačke skupine...
neka, svaki kvart koji drži do sebe ima svoju zločinačku skupinu...istina, od njih svih mislim da su samo 2-3 živjela na knežiji, ali...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 15:32   #11
Jel ima u Knežiji novijih zgrada?
Htjela bih kupiti tamo stan, ali imam odbojnost prema adaptaciji starih stanova.
japanska_buba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 22:56   #12
ima, upravo se gradi nova zgrada na uglu selske i horvaćanske, al cijena je paprena (mislim oko 2300-2500 eura), a i pozicija je bezveze...

puno više se isplati kupit stari stan pa si ga napravit po svom guštu, većina starih zgrada je fakat kvalitetna...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 12:54   #13
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
knežija je jedan od najboljih kvartova za život u gradu, sa svih strana glavne prometnice (ljubljanska, horvaćanska, selska, savska), povezano sa raznim autobusnim i tramvajskim linijama, izlaz iz grada je na 5min, centar na 10-15min, zakon...nema neke divlje gradnje, veliki parkovi za šetnju, djeca se mogu bez beda igrati, dućani, kafići, ambulante, sve ima...
Potpisujem sve navedeno.
Zivio sam na Kneziji 4 godine u D. Kalea.
Zgrade mozda jesu malo izvana neugledna, ali stanovi su kvalitetni.
Jos ako imas para preurediti stan..
Lokacija i infrastruktura kvarta su najvece prednosti
__________________
All Is One
Krijes Sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 01:16   #14
razmišljam o kupnji stana u Knežiji pa me zanima ima li netko iskustva s zgradom na Horvačanskoj 39 (gradila Tehnika 2006)?
kvaliteta gradnje? neki drugi problemi??

Hvala.
__________________
sasvim obična susjeda...
tiha27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 09:21   #15
Nisam Zagrepčanka, no jedno vrijeme sam kao student bila podstanar na Knežiji.......slažem se - odličan kvart za živjeti u Zagrebu. Ima sve što treba, dobro je prometno povezan, ima zelenila.....a opet je mirno. Ja sam živjela u onoj zgradi točno preko puta crkve, jedino me zvonjava smetala
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 16:45   #16
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
neka, svaki kvart koji drži do sebe ima svoju zločinačku skupinu...


Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
istina, od njih svih mislim da su samo 2-3 živjela na knežiji, ali...
Knežija si je prisvojila titulu, ali ostali, tj. većina ih je, u stvari, sa Srednjaka.

Inače, Knežija je izvrstan kvart, iste prednosti kao i Srednjaci (blizina prometnica i tramvajskih pruga, puno zelenila, uglavnom vrlo kvalitetna starogradnja izuzev limenki, sve na dohvat ruke: trgovine, voćarne, pekarne, ambulante, škole, vrtići, ljekarne, itd. itd.), možda je malo manji problem s parkiranjem kod vas nego kod nas.
Kumari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 22:52   #17
Quote:
tiha27 kaže: Pogledaj post
razmišljam o kupnji stana u Knežiji pa me zanima ima li netko iskustva s zgradom na Horvačanskoj 39 (gradila Tehnika 2006)?
kvaliteta gradnje? neki drugi problemi??

Hvala.
to je ona velika kod mosta?

jako kvalitetno napravljena što se tiče buke...
kupaone su ti one armirane koje se slažu jedna na drugu dakle nema baš neke slobode preuređivanja - moraš cijevi sve vuć unutar nje...
meni idu samo prozori na živce, oni donji fixni me jako nerviraju...
mi smo promjenili i radijatore jer je neki lumen stavio radijator do pol tog fixnog prozora...

u našem stanu je i raspored prostorija malo blesav pa samo jedan zid porušili i sredili donekle stvar ali još uvijek u dnevnom imam previše prostora a u spavaćoj premalo :nezna:

ak te još kaj zanima, pikni me na PM jer nisam baš često na ovom pdfu
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 21:06   #18
moze li mi itko reci da li se na toj zgradi na horvacanskoj 39 sa strane dvorista smije zatvarati terasa?

ja bi kupio stan u prizemlju i zatvorio bi terasu sa pvc prozorima sa unutarnje strane ograde i natkrio bi cijelu terasu pa pitam samo informativno?

vjerujem da je odgovor pozitivan jer sam vidio da je s vanjske strane ogradjeno vec dosta stanova, a sa strane dvorista samo jedan stan ima svojevrsnu zeljeznu konstrukciju, ali niti jedan nije u potpunosti zatvoren...pa zato pitam??



nadam se brzom odgovoru, hvala

pinklecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 21:09   #19
pitanje

moze li mi itko reci da li se na toj zgradi na horvacanskoj 39 sa strane dvorista smije zatvarati terasa?

ja bi kupio stan u prizemlju i zatvorio bi terasu sa pvc prozorima sa unutarnje strane ograde i natkrio bi cijelu terasu pa pitam samo informativno?

vjerujem da je odgovor pozitivan jer sam vidio da je s vanjske strane ogradjeno vec dosta stanova, a sa strane dvorista samo jedan stan ima svojevrsnu zeljeznu konstrukciju, ali niti jedan nije u potpunosti zatvoren...pa zato pitam??



nadam se brzom odgovoru, hvala

pinklecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 21:41   #20
smije - tu zatvaraju terase i balkone kak kome paše
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.