Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2008., 21:36   #41
Quote:
sarrayman kaže: Pogledaj post
Najbrži? Kaj ti radiš tamo?

Onaj ko si da truda i prikupi sve ponude od operatera, vidi da je t-com najskuplji, uvjerljivo (tipa duplo skuplji za istu uslugu-ili duplo sporiji za iste pare.. ili oboje ).

Ne moraš imati broj za uvođenje tel. linije alt operatera.. Neistina.. Alt provideri rješavaju papirologiju sa t-comom. Samo ako ih veliki ljubičasti PUSTI u centralu.

Akcija za 1kn, podrazumjeva - kladio bih se - ugovorenu obvezu na 12 ili 24 mjeseca. Dakle, vezat ćeš se za operatera čije usluge opako graniče sa organiziranim kriminalom, i kad t-com za par mjeseci ili pol godine PUSTI alt providere u kvart - ne možeš preći, jer ti se jednostavno ne isplati.

Ja također shvaćam da ljudi ne mogu čekati dovjeka na tel. priključak, npr ja MORAM imati internet doma, i nema šanse da čekam dulje od 15 dana. Dakle, ne znam što vi planirate učiniti, dragi susjedi koji ne želite više davati t-comu ni lipe - ja sam osobno našao ovakvo riješenje. Sad živim kod u stanu, gdje punac ima t-com liniju (on je jedan od onih "vjernih" t-comu ). Prebacićemo sad tu liniju za 99kn i internet za 99kn u novi stan. Nema nove ugovorene obveze, plaćam duplo sporiji net i najskuplji razgovor i dalje, ALI samo do dolaska prvog alt operatera. Kladim se da ćetaj biti Iskon, t-comova beba .

Evo, sve si rekao. Nema veze tel. linija, stvar je da tcom ne želi pustiti druge do centrale. Ali čak ni ti kriminalci to neće moći dugo raditi pa je bolje strpiti se. Oni baš računaju da će u tih par mjeseci (dok drže bravu u centrali)pokupiti ljude drugima. E mene neće.
Nabhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 01:59   #42
Heh, danas smo obavili "primopredaju", uglavnom ti je sve u stanu isto samo kaj sad mogu otić na elektru "...da je bar Carmen!", plinaru, etc.
.. tu sam u nekom neobaveznom razgovoru saznao da nam onaj pravi most ne dela zato kaj se grad i dotični gospodin sude ili nekaj slično, frajer tvrdi da je zemlja njegova, a grad da ju je on prodao državi (onoj bivšoj) te da je to sad gradsko zemljište...
Chuspajzmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 15:35   #43
Pozdrav svima,

čitam malo Vaše postove i zanima me nekoliko pitanja. Naime gledala sam kupovinu stana, i vidim ima stančića i to novogradnja,npr kajzerica po manjim cijenama od ovih što je gradio Profectus a zbilja lijepih i kvalitetno napravljenih a opet ljudi ipak kupuju stanove u Laništu među zgradurinama..Gledala sam te stanove od Profectusa i zanima me zašto ste se odlučili na kupnju baš tih stanova?

Što je prevagnulo? cijena? Što je naselje sa zgradama? lokacija?

Nije mi jasno, pa pitam.

I još me zanima, dali se itko od Vas odlučio na kupnju stana ,kompletno u kreditu? znači cijeli iznos na kredit.

Razmišljam o kupnji stana, pa skupljam sve info.


Hvala i lijep pozdrav!
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 17:32   #44
Quote:
girlnextdoor kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

čitam malo Vaše postove i zanima me nekoliko pitanja. Naime gledala sam kupovinu stana, i vidim ima stančića i to novogradnja,npr kajzerica po manjim cijenama od ovih što je gradio Profectus a zbilja lijepih i kvalitetno napravljenih a opet ljudi ipak kupuju stanove u Laništu među zgradurinama..Gledala sam te stanove od Profectusa i zanima me zašto ste se odlučili na kupnju baš tih stanova?
baš zato da nisam na kajzerici već u španskom...nekome je možda bolja i kajza - meni nije....ja sam odrastao na jarunu a sad sam u španskom blizu ovog našeg naselja i kajza nije dolazila u obzir....iz istog sam razloga odustao od Nivogradnje na gajnicama (kuku lele što nisu oni gradili u španskom)....još mi je i posao blizu

Quote:
girlnextdoor kaže: Pogledaj post
Što je prevagnulo? cijena? Što je naselje sa zgradama? lokacija
dakle, prevagnuo je položaj naselja i cijena (tada 1640 EUR za 2-sobni)

Quote:
girlnextdoor kaže: Pogledaj post
I još me zanima, dali se itko od Vas odlučio na kupnju stana ,kompletno u kreditu? znači cijeli iznos na kredit.

sigurno je....to je kod nas normalno..nemaju svi ostavštinu od roditelja....od kuda danas npr. jednom mladom paru (pa imali oni i 15 tkn ukupnih prihoda) 110 soma EUR u kešu za stan? mislim da je najviše takvih, pa onda ovih koji su nešto dobili u kešu od roditelja pa ostalo na kredu, pa onda i onih koji su tuto-kompleto dobili lovu od roditelja (lucky bastards)....neki su imali "viška" nekretninu pa su prodali...

@Ćušpajz - susjed, ovo je jako zanimljivo....uglavnom meni je interesantno da jedan čovjek ucjenjuje 700 obitelji....ali opet, ako ju stvarno nije prodao ranije (u jugi) a za zemlju mu sada nude neku smiješnu lovu....
marioreni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 21:49   #45
Quote:
kandalini kaže: Pogledaj post
Znaci da se ne isplati kupovat nikakav receiver. Nadam se da je bar digitalni sat....
Ma ja sam ga kupio za 250 kn u vemilu (Kathrein - digitalni). Bitno je da sam našao jedan muzički kanal (Yavido Clips) i to sa urbanom muzikom bez reklama pa od cijelog satelita gledam samo njega.
garbage is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 01:32   #46
...da, da, izgleda kao da on ucjenjuje nas, no ustvari s njegove strane on nema s nama nikakve veze, čovjek oče kaj misli da mu pripada, da smo mi na istom mjestu ne bi nas baš bilo puno briga jel se neka ekipa ima di prometat ili ne!
...I zato postoji država, grad i sl. ustanove koje bi trebale izbalansirati interese, pogotovo kad nam za to uzimaju novce..
...nije čovjek kriv kaj je jedini izlaz iz kvarta prek njegovog dvorišta, nego grad i investitori što nisu omogučili i napravili još pet izlaza, ili ćetiri koliko je u planu i potrebno na toliki broj izgrađenih stanova. Oni nas jebeju u mozak i prema njima treba usmjeriti ono što zaslužuju, a ne prema našem susedu!

Htio bi vas sve zamolit da interveniramo i za nedostatke u zgradama koji nisu samo u našim stanovima ( liftovi, haustori,garaža, dvorište i sl. ) i da tražimo da nam oblože liftove stiroporom, bar dok ne ode većina majstora. Kod mene su već udubljena vrata, i plafon je sav zgreban, čak sam na jednom katu vidio vrata koja je dohvatio viličar kod istovara i oni su ih naravno uredno ugradili!

...još sam vidio dosta susjeda koji se voze u kontra smjerovima po garaži, molim vas nemojte to delat, usko je, nepregledno i bumo se sudarali!
Bok!
Chuspajzmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 09:24   #47
I jos jedna negativna stvar. Kako na garazi nema vrata djeca se rolaju i voze biciklima po garazi. A meni je s auta netko skinuo sva 4 cepa s znakom auta s felgi u noci s subote na nedjelju. Ne znam sto ce to nekome, ali dok garazna vrata nisu u funkciji, to predstavlja i sigurnosni rizik za djecu i za aute na kojima se moze u miru operirati jer cuvari ne setaju garazom po noci niti tjeraju djecu iz iste. I sada moram kupit 4 nova cepa (58 kn komad).
__________________
Nema ništa jače od isfrustrirane mase! Ništa!
Demokratski deri redom, ne daj da se spase!
kandalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 10:48   #48
Quote:
garbage kaže: Pogledaj post
Ma ja sam ga kupio za 250 kn u vemilu (Kathrein - digitalni). Bitno je da sam našao jedan muzički kanal (Yavido Clips) i to sa urbanom muzikom bez reklama pa od cijelog satelita gledam samo njega.
Hello!
Imam receiver DIGTALL WORLD (550 HRK). Našao sam Astru i Hotbird. Ubacio ključeve u receiver i gledam hrpu programa (filmovi, engleska nogometna liga, mjuza,...). Ono što sam imao na staroj adresi imam i sada, samo što nemam tanjur na prozoru.
novama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 11:09   #49
Hoces li mi dati kljuceve za receiver, castim pivom?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 11:22   #50
Quote:
novama kaže: Pogledaj post
Hello!
Imam receiver DIGTALL WORLD (550 HRK). Našao sam Astru i Hotbird. Ubacio ključeve u receiver i gledam hrpu programa (filmovi, engleska nogometna liga, mjuza,...). Ono što sam imao na staroj adresi imam i sada, samo što nemam tanjur na prozoru.
Šteta što nisu okrenuli antenu na INTELSAT 10-02(DIGI TV).
Trenutno je DIGI TV gledljiv na isti način,a kad promjene sustav kodiranja
pretplata od 45 Kn je trenutno najisplativija u HR.



Da li je netko probao spojiti DVB-T reciver na naš zajednički zemaljski sustav ?
daraczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 11:40   #51
Quote:
daraczg kaže: Pogledaj post

Da li je netko probao spojiti DVB-T reciver na naš zajednički zemaljski sustav ?
Spojio sam ja TV s digitalnim tunerom na nasu antenu, hvata htv1, htv2, novu, rtl i htv promo u digitalnom obliku i jos otv, z1, net i jos neke tv stanice u analognom obliku.
__________________
Nema ništa jače od isfrustrirane mase! Ništa!
Demokratski deri redom, ne daj da se spase!
kandalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 22:47   #52
Quote:
kandalini kaže: Pogledaj post
I jos jedna negativna stvar. Kako na garazi nema vrata djeca se rolaju i voze biciklima po garazi...
a moram priznati da me oduševljava kaj su nam sve garaže posrane od raznih individua koje tuda šeću fifija
mislim, kaj nema pametnjeg mjesta za odvest cucka? kaj nje tam neki park za pse?
jebemti,neš mi ti mjesta za šetat pesa
a i ona voda koja tak lijepo teče po zidu i završava u garaži, otkud teče? gdje je puklo? kaj je puklo? može li se očekivati još takvih epizoda?
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 00:38   #53
...obavio sam danas svu papirologiju, uglavnom u GSKG i Elektri ( šalter 19) idete na Urudžbeni šalter bez čekanja, a u plinari na Informacije ( ili je nekaj drugo!?), uglavnom treći šalter lijevo, prvo uzmite ceduljku, svuda ponesite kopiju ugovora i zapisnika o primopredaji, a ak vam u ugovoru ne piše adresa dobro je imati ono Profectus uvjerenje gdije piše na kojoj je adresi stan, i to je to
Chuspajzmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 09:46   #54
Quote:
Chuspajzmaher kaže: Pogledaj post
...obavio sam danas svu papirologiju, uglavnom u GSKG i Elektri ( šalter 19) idete na Urudžbeni šalter bez čekanja, a u plinari na Informacije ( ili je nekaj drugo!?), uglavnom treći šalter lijevo, prvo uzmite ceduljku, svuda ponesite kopiju ugovora i zapisnika o primopredaji, a ak vam u ugovoru ne piše adresa dobro je imati ono Profectus uvjerenje gdije piše na kojoj je adresi stan, i to je to
Hvala na infu susjed. Jel ti trebalo još nešto osim kopije ugovora i zapisnika o primopredaji? Tabularka (anex)? Gdje je Elektra i Plinara? Treba kakve novce dati? Za GSKG znam da je u savskoj kod vatrogasaca.
Nabhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 09:56   #55
Što se tiče satelitske, kupite digitalni receiver, ukopčajte ga i na njemu podesite slijedeće:
Astra DISEqC-A
Hotbird DISEqC-B
A što se tiče kodiranih programa, preporučam brisan link na drugi forum i slične forume

T-Com navodno od slijedećeg tjedna kreće s priključkom za 1kn, ali uz ugovornu obvezu od 24 mjeseca, tako kaže kolega iz marketinga.
Prodaja kaže da su uložili lovu u centralu i instalacije za sve te blokove i nema šanse da dozvole alternativnim operaterima pristup. Sklopili su ugovor s Profectusom, a jedna od posljedica tog ugovora je i famozno pismo koje smo dobili da odaberemo T-Com Dobra posljedica tog ugovora su dobre instalacije, buduća mogučnost fiber to the home i sl....
zdgrunf is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.09.2008., 10:11   #56
Quote:
Nabhan kaže: Pogledaj post
Hvala na infu susjed. Jel ti trebalo još nešto osim kopije ugovora i zapisnika o primopredaji? Tabularka (anex)? Gdje je Elektra i Plinara? Treba kakve novce dati? Za GSKG znam da je u savskoj kod vatrogasaca.
Ponesi samo kopije ugovora i kopije zapisnika o primopredaji. Plinara ti je u Radnickoj cesti 1 a Elektra u Gundulicevoj 32. Ja sam dosta cekao u Elektri, a u par minuta sve obavio u Plinari i GSK. Ne treba platit nista.
__________________
Nema ništa jače od isfrustrirane mase! Ništa!
Demokratski deri redom, ne daj da se spase!
kandalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 11:40   #57
Quote:
kandalini kaže: Pogledaj post
Ponesi samo kopije ugovora i kopije zapisnika o primopredaji. Plinara ti je u Radnickoj cesti 1 a Elektra u Gundulicevoj 32. Ja sam dosta cekao u Elektri, a u par minuta sve obavio u Plinari i GSK. Ne treba platit nista.
Ja sam nosila i kopiju anexa... i sve originale na uvid (za svaki slucaj)...
__________________
... noubadi puc bejbi in d korner...
Luda bejbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 11:48   #58
Quote:
Luda bejbi kaže: Pogledaj post
Ja sam nosila i kopiju anexa... i sve originale na uvid (za svaki slucaj)...
Meni su samo u policiji trazili kopiju vlasnickog i original na uvid.
__________________
Nema ništa jače od isfrustrirane mase! Ništa!
Demokratski deri redom, ne daj da se spase!
kandalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 13:43   #59
Pozdrav svim Profectusovcima i nadam se da brzo budu uselili u svoje stanove i sredili prilazne puteve.

Ja nisam tamo kupio stan ali to je bila jedna od opcija, sad čekam da mi završe stan u drugom naselju.

Uglavnom, katastrofa je to što je Profectus učinio i čini svima Vama i žao mi je svih koji su prevareni od takvih.
Još kad vidim da reklamiraju nove zgrade na Laništu,,,,....užas

Znam dosta ljudi koji su ih tužili, a trebali bi svi.
Mislim nepojmljivo je to da ste dali toliko novaca a uselite u stan bez vrata, morate ih vućiza ruku da ešto poprave i ostalo

A budući znam nešto o pravu, nepojmljivo mi je i to da nisu sredili sve pristupne puteve tj, vlasništvo i sporove oko istih, prije nego su uopće počeli kopati temelje.

Mislim da takvima treba zabraniti da uopće grade ,a uostalom ne znam tko bi nakon ovoga kupio njihove stanove.
bik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 14:14   #60
Moraš računati da je veliki dio ljuti totalno neobaviješten. Pa, tko bi normalan kupovao od Zagrebgradnje nakon Vrbana, pa ipak i dalje kupuju. Ljudi jednostavno nisu dovoljno informirani, tek sad polako saznaju što uopće znači promjenjiva kamatna stopa, tako da ništa čudno da veliki dio nema pojma o svemu što se događalo u Profectusu Špansko.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.