Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2015., 16:21   #761
Quote:
Vermox kaže: Pogledaj post
Hvala na info!Procitao sam vecinu foruma al evo po tebi sta obavezno ne propustiti?4 dana sam u kopenhagenu..

Razmisljam o copenhagen card posto bi obisao dosta mjesta koja se placaju tipa tivoli, aquarium, neke dvorce itd i nisam na cisto jos uvijek uzeti ili ne..se moze svercat?tipa pravit blesav ili pokazat stancanu kartu itd..jel zovu muriju ili te sam izbace iz metro/vlaka/busa?
Ja sam sa pressicom usla svugdje besplatno osim Tivoli..tu ne vrijedi. Napravi si press card.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 00:29   #762
Quote:
Vermox kaže: Pogledaj post
Hvala na info!Procitao sam vecinu foruma al evo po tebi sta obavezno ne propustiti?4 dana sam u kopenhagenu..

Razmisljam o copenhagen card posto bi obisao dosta mjesta koja se placaju tipa tivoli, aquarium, neke dvorce itd i nisam na cisto jos uvijek uzeti ili ne..se moze svercat?tipa pravit blesav ili pokazat stancanu kartu itd..jel zovu muriju ili te sam izbace iz metro/vlaka/busa?
Ja sam se švercao jedno 3-4 dana tamo, u busevima stalno im pokazujem kartu koju sam kucao na onoj metro željeznici i puštaju da uđeš. Što se tiče vlakova, uvijek budi u prvom vagonu, kraj prvog ulaza i gledaj tko ulazi na stanici. Kontrolori imaju uniforme, lako ih je prepoznati. Ja sam samo izašao van iz vlaka na istoj stanici kad sam vidio da ulazi.

ako te zanimaju moja zapažanja o gradu:

http://hrbackpacker.com/citybreak/?v...ost=Kopenhagen
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 18:20   #763
Ja bas svercanje ne bih preporucila nigdje...drugacije je to nego kod nas
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 13:41   #764
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
Ja bas svercanje ne bih preporucila nigdje...drugacije je to nego kod nas
A zbog čega je točno kod nas lakše/bolje/manje opasno švercati se nego u nekoj drugoj zemlji?

Koliko je meni poznato, procedura je prilično slična, ako te uhvate, plaćaš kaznu, ako te ne uhvate, free ride.

S naznakom da u dosta zemalja vani zapravo ti ne mogu poslati doma kaznu, dok kod nas to mogu bez problema. Iako je sve lakše i od vani ti slati doma kaznu od kada smo u EU.

Ukratko, švercanje je rizik. Tko se voli kockati...
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 11:48   #765
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Ukratko, švercanje je rizik. Tko se voli kockati...
e baš to
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 23:08   #766
ej ekipa!
daklem, meni nije prvi put da idem za dansku, zapravo zadnjih par mjeseci sam gore i sad oko božića budem 'morala' nazad u našu 'rvacku

pitanje koje imam za vas je-jel itko išao busom gore?
pokušavam doznati prek neta ali su informacije šture i nema nikaj konkretno (niti cijena karata ni ništa)...

pošto u 'povratku' moram seliti jedan dio stvari gore i zaključila sma da mi je preskupo plačati toliki dodatak za prtljagu ako idem avionom, bus mi se čini ko jeftinija opcija?

ima itko iskustva, jel zna šta o cijenama (znači da mogu uskočiti na bus u HR, znači zagreb, vž, rijeka ili neka takva opcija/a da nije recimo slavonija i istočni dio) i o prijevoznicima?

hvala unaprijed i sretan put!!!
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 07:09   #767
Probaj pogledati preko Minhena. Bus do Minhena imaš svaki dan nekoliko puta.
A od Minhena do Copenhagena imaš Fixbus, vidim da je cijena 44 EUR, i da se voziš skoro 24 sata s jednim presjedanjem.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 23:16   #768
hej Nukac, hvala za brzi reply!

da, bit će da budem na kraju kombinirala nekak

hvala ti za savjet, zbilaj se čini da imaju dobre ponude!
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 13:33   #769
Da li ima neko ko radi u nekoj turistickoj agenciji u Copenhagenu ili nesto slicno?

Potrebna mi je pomoc.
Korespodencija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 16:27   #770
Ima li netko tko je preko airbnb-a već bio iznajmio stan u Kopenhagenu, da je cijena bila do 70eura i da je bio zadovoljan?
Jako puno toga se već iznajmilo, valjda neće sve nestat dok ne rezerviram.
Ili ako slučajno postoji hotel za tu cijenu.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 22:42   #771
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Ima li netko tko je preko airbnb-a već bio iznajmio stan u Kopenhagenu, da je cijena bila do 70eura i da je bio zadovoljan?
Jako puno toga se već iznajmilo, valjda neće sve nestat dok ne rezerviram.
Ili ako slučajno postoji hotel za tu cijenu.
ja sam iznajmio sobu sa kuhinjom, bračnim krevetom i samostalnim ulazom, dakle skoro apartman za 25 eura na dan.

I bio sam dosta zadovoljan.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 16:57   #772
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
ja sam iznajmio sobu sa kuhinjom, bračnim krevetom i samostalnim ulazom, dakle skoro apartman za 25 eura na dan.

I bio sam dosta zadovoljan.
Super, imaš možda link? Ja nisam ništa našla ispod 65 eura a gledam za 8 mjesec
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 21:29   #773
Pozdrav Dancima,

u lipnju planiramo cca 7 dana za Dansku. Ruta bi bila Kopenhagen - Roskilde - Odense - Kolding (vdje imamo smještaj kod frenda) pa bi od tamo odlazili - AArhus - Silkeborg - Billund - Esbjerg - Ribe.

Probali bi isplanirat da sljećemo u Kopenhagen i razgledamo ga 2 dana,a poljećemo iz Bilunda ako ikako uspijemo jer je RA ukinuo liniju Treviso Bilund, pa moramo vidjet što nudi.

Koliko je navedeni put izvediv u cca 7-10 dana, te dali preporučate nešto izbacit/ubacit. Kretanje bi bilo autom.
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 11:34   #774
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Super, imaš možda link? Ja nisam ništa našla ispod 65 eura a gledam za 8 mjesec
https://www.airbnb.com/rooms/3324564
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 22:44   #775
Hej ljudovi, kvart Valby, jel to okej, kolikö je pjesice do centra, jel se moze uopce?
Zeljela bih lokaciju gdje se moze pjesice ili eventualno ako nadem nekog tko iznajmljuje s bajkom stan pa tako obilaziti...
Ili Frederiksberg, koliko treba biciklom cca?
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 21:49   #776
Ovisi gdje si u kvartu, ja sam na sredini Vesterbroa blizu granice s Frederiksbergom i jako mi se svidaju i jedan i drugi kvart koliko sam uspjela prehodati, 15 minuta pjehe do glavnog zeljeznickog kolodvora, dodatnih 15 minuta preko glavne pjesacke rute do kanalica, pa do utvrde Kastelleta (zvijezda) jos nekih 15 minuta. Ali kak zastajkujes, gledas, slikas, racunaj duplo. Pa onda jos sve sto se ima za posjetiti. Pa boat tour. Pa vamo tamo. Ono sto hocu reci, ponesi udobne cipele. Kisa skrapa tu i tamo, nije da lijeva, najavljuju snijeg.

Mozes si na google maps izracunati koliko ti treba od tocke A do tocke B pjeske, biciklom ili javnim prijevozom.
Valby je malo dalje, mislim da nije bas praktican ako mislis pjehaka to sve, rekla bih sat vremena do centra onako od oka, a i to naravno ovisi u kojem dijelu kvarta si.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 16:04   #777
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Hvala ti, nažalost je zauzeto sve do 2017-te
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 17:44   #778
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Hvala ti, nažalost je zauzeto sve do 2017-te
zanimljivo, i čudno. Moguće da su ga maknuli sa popisa jer je kakva renovacija? Jer ja sam ga rezervirao cca 5-6 dana prije polaska (svibanj 2015.)
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 14:55   #779
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
zanimljivo, i čudno. Moguće da su ga maknuli sa popisa jer je kakva renovacija? Jer ja sam ga rezervirao cca 5-6 dana prije polaska (svibanj 2015.)

Istina da :/ provjerit ću kad budemo išli rezervirat, tako zna možda se pojavi.
Pronašli smo zasad neka tri potencijalna stana: dva su u kvartu Frederiksberg, a jedan u Norrebro.
Koja bi lokacije bila bolja?
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 16:57   #780
Pa kaze:
NØRREBRO
Multicultural, colourful and hip area.
Vibrant, colourful, casual and young at heart. Over the last couple of decades Nørrebro has evolved into one of Copenhagen’s hottest quarters with a multicultural mix and an influx of young locals.
Here you will find trendy bars and clothing shops next door to dodgy dive bars and cheap kebab places.


FREDERIKSBERG
Posh and pretty with parks, dining and shopping.
Frederiksberg is a fashionable part of Copenhagen with excellent shopping opportunities and green spaces. It is more posh than Nørrebro and Vesterbro, and the people living here are usually older and more established. Main street through Frederiksberg is Gammel Kongevej aka King's Road.

Ja bila u VESTERBRO
Former working-class area turned ultra hip.

Uglavnom, pogledaj sto kaze ovaj vodic
http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/city-areas
Na stranici imas za svaki kvart posebno sta ima.

U biti, ovisi koliko cete dugo biti i sto zelite, ako cete puno hodati, onda je lakse da budete sto blize centru i atrakcijama, nije isto biti na pocetku ili kraju Frederiksberga/Norrebroa. Tako da bi ja gledala sto bolji omjer cijene i prakticnost lokacije tj. blizinu centra.

Ako cete dosta koristiti vlak, zeljeznicki kolodvor je na granici Vesterbroa i centra.
Inace od aerodroma do sredisnjeg zeljeznickog kolodvora je vlakom manje od 15 minuta. A moze se i metroom i busom. Jako dobro povezano je sve.

Ako cete biciklom opet ste povezani na sve strane, grad je lijep i siguran, ne bi trebalo biti problema.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.