Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2008., 00:31   #1
Aparat za mjerenje šećera u krvi

Aparat koji je baka koristila (Optium Xceed) se pokvario, a u apoteci su mi rekli da ga besplatno mogu zamijeniti za Contour ili Breeze. Koji je bolji?

Ako je najbolji Optium Xceed, mogu li ga negdje besplatno dobiti, u zamjenu za stari?
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 02:41   #2
Quote:
Lakonogi kaže: Pogledaj post
Aparat koji je baka koristila (Optium Xceed) se pokvario, a u apoteci su mi rekli da ga besplatno mogu zamijeniti za Contour ili Breeze. Koji je bolji?

Ako je najbolji Optium Xceed, mogu li ga negdje besplatno dobiti, u zamjenu za stari?
Ne znam koji je najbolji, svi su tu negdje.. a ako se ovaj pokvario nazovite njihov servis i recite im o cemu se radi, iako moze bit i da se samo baterija ispraznila. U servisima su jako ljubazni i posalju vam novi aparatic a vi njima stari.. i stvar je rijesena.
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 23:30   #3
Bok.Ja imam onetouch i jako mi je dobar,izmjeri za 5sek,precizan je malen i praktičan.
Zaggy-Kr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 19:55   #4
Question Kako izabrati aparat za mjerenje šećera u krvi?

Evo mislim kupiti Aparat za mjerenje šećera u krvi - pa ako mi netko moze vise reci o tome sta trebam znati...

Na šta moram paziti - postoje li neke karakteristike na koje trebam obratiti pozornost?

Trebam li neke proizvođače izbjegavati?

Gdje kupiti aparaturu, u apoteci ili negdje drugdje gdje cu povoljnije proči .... ili...?

Bilo kakav savijet je dobrodošao.
duffy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 18:43   #5
u biti accu-chekovi su meni najbolji....ima ih više serija ali koštaju oko 400-500 kn.... jako su kvalitetni... ja ih u službenoj upotrebi koristim već godinu dana i bez nekih problema.... najbolje mjesto da se raspitaš su ti neke firme medicinskom opremom kao hospitalija ili stoma medical.... jer tamo obično imas više mogućnosti.... ali i same lijekarne ih posjeduju....
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:56   #6
Exclamation Aparat za mjerenje šećera

Koji kupiti, gdje ga kupiti i koliko to otprilike kosta, iglice, trakice...
(Zagreb)
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 19:01   #7
Imas dijabetes ili?jesi li mozda na inzulinu?ili kupujes samo ovak?jer ako imas dijabetes onda imas pravo na besplatni aparatic i trakice i sve.trakice su dosta skupe.
Barbie69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 13:03   #8
Ja sam dobila doznaku za aparatić ali isto ne znam koji ? U Vuku Vrhovcu su mi rekli da su dobri Contur od Bayera, accu-chekov Performa ili one touch ultra ,ali opet ne znam koji od ovih ,možda imate iskustva s nekim od ovih pa vas molim savjete...
kika777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 02:40   #9
One touch je dobar,a dobri su i ostali,relativno dobri.Isprobala sam 3 različita aparata na istoj kapljici krvi i zamisli:3 različite vrijednosti u rasponu 8.Znači,dobri su samo za orijentaciju,nažalost.
ri-watch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:42   #10
tko ima pravo na aparat za mjerenje secera u krvi...znam neke slucajeve u Splitu koji su dobili aparat na ljecnicki recept i dignuli ga u ljekarni a neuzimaju inzulin i nemaju nikakvu preporuku specijaliste isto tako znam neke kojima je receno da nemaju pravo...oba primjera su ista,samo su na tabletama...
serenada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 00:57   #11
Ja sam imao Espritov 5 godina, a zadnjih 5 koristim AccuChek compact plus. Podjednako su mi bili lagani za korištenje međutim Espritov rezultat izbaci za 28 sec dok ACC plus izbaci za 5 sec.! Sada se može u svakoj apoteci po sistemu "staro za novo" dobiti aparat samo treba izabrati najbolji jer svaka apoteka reklamira svoga dobavljača... Još se mislim šta da uzmem, javim kad vidim točno šta ću.

Pozdrav svima
xhevdetpiqi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 10:53   #12
Quote:
Lakonogi kaže: Pogledaj post
Aparat koji je baka koristila (Optium Xceed) se pokvario, a u apoteci su mi rekli da ga besplatno mogu zamijeniti za Contour ili Breeze. Koji je bolji?

Ako je najbolji Optium Xceed, mogu li ga negdje besplatno dobiti, u zamjenu za stari?
Na kutiji aparata ili nekoj uputi imaš besplatan broj službe za korisnike
0800 33 33 44 pa tamo možeš dobiti sve potrebne informacije.
Ti aparati se uglavnom ne kvare, najčešći problem je baterija, ili korisnik ne primijeti da je trakama istekao rok, ili datum nije dobro podešen.
Provjeri sve to prije nego zoveš službu za korisnike, a tamo će ti reći koja ti je najbliža ljekarna koja ima njihove aparate za zamjenu.

Danas svi pacijenti koji su registrirani dijabetičari, bez obzira jesu li na inzulinu ili ne, imaju pravo na aparat-liječnik izdaje doznaku zam aparat, trakice i lancete.


Broj trakica godišnje ovisi primaju li inzulin i koliko puta dnevno, ili samo piju tablete.

Sad tek vidim da je tema dignuta samo da bi netko prodao trake i aparate.
Nema potrebe kupovati kad ih možete dobiti na doznaku.

Zadnje uređivanje mimoza40 : 18.04.2012. at 10:58.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 11:19   #13
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Nema potrebe kupovati kad ih možete dobiti na doznaku.
Nekima treba više trakica nego što mogu dobiti preko HZZO-a, pa kupuju dodatne količine.

Nisam zainteresirana za ponudu od gevara44, da ne bude zabune
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 13:24   #14
Gevara44 na zdravlju je zabranjena prodaja lijekova i sl. stvari. Postoji pdf Mali oglasi i tamo se prodaju različite stvari pa molim te da tamo pišeš svoje oglase jer će ovdje biti brisani i sankcionirani. Hvala!
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 09:01   #15
Quote:
Honey Dorian kaže: Pogledaj post
Nekima treba više trakica nego što mogu dobiti preko HZZO-a, pa kupuju dodatne količine.

Nisam zainteresirana za ponudu od gevara44, da ne bude zabune
Činjenica je da je novim Pravilnikom o ortopedskim pomagalima koji je stupio na snagu 1.03.2012. svim dijabetičarima omogućeno besplatno podizanje aparata i trakica.
Količine su isto tako prilagođene broju dnevnih kontrola, za one koji si daju inzulin.U iznimnim slučajevima liječnik može propisati i veću količinu, uz priloženi dnevnik samokontrole.
Pacijenti koji su samo na tabletama nemaju potrebu mjeriti guk svaki dan-realno 2x tjedno je dosta-a upravo toliko trakica i dobiju na doznaku Hzzo.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 14:02   #16
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Količine su isto tako prilagođene broju dnevnih kontrola, za one koji si daju inzulin.U iznimnim slučajevima liječnik može propisati i veću količinu, uz priloženi dnevnik samokontrole.
Činjenica je da neki i dalje ipak kupuju dodatne količine, sigurno ne zato što ne znaju što bi s novcem ili možda zato što vole da im jagodice izgledaju kao kantica za zalijevanje cvijeća.

Ljudi s tipom 1 na 5 doza inzulina ili na pumpi imaju pravo na 1500 trakica godišnje (u prosjeku 4 mjerenja dnevno), i nekima to jednostavno nije dovoljno. Zato kupuju još. Maksimalno se može dobiti 2000 komada (uz posebnu preporuku dijabetologa), ali samo za djecu i trudnice (afaik). Međutim, prosjek mjerenja kod tipa 1 kod nekih ljudi ide i do 8 do 10 mjerenja dnevno, na taj način - pod uvjetom da čovjek zna što radi - postiže se bolja kontrola, stabilnije glikemije i posljedično manje komplikacija. Govorim iz vlastitog iskustva, pri čemu imam puni blagoslov dijabetologa. Edit: to se ni nije promijenilo u odnosu na stari Pravilnik, promjene se odnose na ljude koji nisu na inzulinu, oni prije nisu imali uopće pravo na aparatić i trakice.

Jasno je da HZZO ne može svima ispuniti sve potrebe jednostavno zato što nema dovoljno novaca. Zbog toga postoji maksimalna ograničena količina trakica koja ide preko Zavoda. Ali to ne znači da je ta količina optimalna za svakoga i da će svi dobiti sve što im treba.

Za uvid u dnevnik samokontrole (koji malo tko s tipom 1 vodi ručno), zapravo je puno bolji način provjere prebacivanje podataka iz aparatića na računalo i to je prema novom Pravilniku preporučeno. Ručni dnevnik lako se može fejkati, brojke u aparatiću baš i ne.

Zadnje uređivanje Honey Dorian : 19.04.2012. at 14:19.
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 23:11   #17
Imam neki OneTouch aparat i Bayer Contour XT jednom prilikom sam mjerio glukozu u krvi i odlučio sam se mjereti s One Touch aparatom. On je izmjerio glukozu i pokazao 8,3 mmol/l. Taj rezultat mi je bio sumnjiv jer sam se osjećao da mi je razina glukoze puno manja. Isti trenutak sam se odlučio da ću ponoviti mjerenje s aparatom Bayer i on je izmjerio 4,4 mmo/l. Od tada koristim samo Bayerov aparat.
sommoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 23:16   #18
Ako neki od vas mjere tako često razinu glukoze u krvi, zanima me gdje nabavljate trakice? U ljekarnama kutija trakica košta 200 kn, zar po takvoj cijeni kupujete trakice? Ja sam mjesec dana mjerio razinu glukoze u krvi 9 do 10 puta na dan, ali od toga sam brzo odustao jer sam trošio puno novaca za trakice.
Samo me zanima gdje kupujete trakice????
sommoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 21:15   #19
Quote:
sommoto kaže: Pogledaj post
Ako neki od vas mjere tako često razinu glukoze u krvi, zanima me gdje nabavljate trakice? U ljekarnama kutija trakica košta 200 kn, zar po takvoj cijeni kupujete trakice? Ja sam mjesec dana mjerio razinu glukoze u krvi 9 do 10 puta na dan, ali od toga sam brzo odustao jer sam trošio puno novaca za trakice.
Samo me zanima gdje kupujete trakice????
Koristim skoro isključivo Contour trakice i koristim više no što dobijem od HZZO.
Postižem bolju regulaciju.
Ugl. imam dva lika od kojih kupujem u pola cijene, oni nisu dijabetičari, ne zanima me odakle im trakice - ako ćeš trebati na pm. ti dam kontakt i pojašnjenje.
Dosta mi šalje i prijateljica iz vana....
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 01:38   #20
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Koristim skoro isključivo Contour trakice i koristim više no što dobijem od HZZO.
Postižem bolju regulaciju.
Ugl. imam dva lika od kojih kupujem u pola cijene, oni nisu dijabetičari, ne zanima me odakle im trakice - ako ćeš trebati na pm. ti dam kontakt i pojašnjenje.
Dosta mi šalje i prijateljica iz vana....
Puno Vam hvala na odgovoru. Mislim da sam pronašao rješenje za trake. Ako ću ipak trebati kupovati trakice, poslat ću Vam poruku.
Još jednom, puno Vam hvala na odgovoru.
sommoto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.