Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2009., 22:17   #41
povecanjem konekcija je krenuo download... velim imam dosta torrenta koji su skinuti i samo se seedaju, doduse slabo to ide i vecina ih samo "stoji". Pokazao mi je peerove uTorrent ali nije krenuo dowload. Odnosno nakon nekog vremena jest, sad ovisi kad, nekad nakon par sati, nekad uopce. i to je onaj dio koji nisam skuzio. Ocito su ostali torrenti imali prioritet pred ovim novo dodanim torrentima.

btw da odgovorim na tvoje pitanje, s posla se spajam doma na svoj komp uz pomoc Team Viewera (odlican, mali program). Ako si na to mislio i jos te nesto zanima, posalji PM.
eXecutioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 16:01   #42
Kopala sam po opcijama u Azureusu (a nemam pojma o tome) i sad mi se neprestano pojavljuje onaj zuti smajli, prije kopanja ga nije bilo...

Rekli su mi da moram onemoguciti DHT, i onemogucila sam ga. A bit ce da sam jos nesto onemogucila... Imam tko kakvu ideju o cemu bi se moglo raditi? Vise ne znam kako vratiti stare opcije, deinstalirala i ponovno instalirala, ali ne pomaze. Odnosno, strah me ponovno kopati po tome, da jos nesto gore ne zeznem. Inace, ako je bitno, pise da sam connectable.

__________________
No kingdom has shed more blood than the kingdom of Christ.
sulfat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 05:53   #43
Zasto ne pokusas sa utorrentom ako ti Azureus pravi probleme
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members
Miaou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 16:31   #44
Quote:
sulfat kaže: Pogledaj post
Kopala sam po opcijama u Azureusu (a nemam pojma o tome) i sad mi se neprestano pojavljuje onaj zuti smajli, prije kopanja ga nije bilo...

Rekli su mi da moram onemoguciti DHT, i onemogucila sam ga. A bit ce da sam jos nesto onemogucila... Imam tko kakvu ideju o cemu bi se moglo raditi? Vise ne znam kako vratiti stare opcije, deinstalirala i ponovno instalirala, ali ne pomaze. Odnosno, strah me ponovno kopati po tome, da jos nesto gore ne zeznem. Inace, ako je bitno, pise da sam connectable.



gle ovo je tutorijal za utorrent i neznam uopce zasto onda bilo sta primjenjujes (kopas) na azureusu...kao sto covjek kaze makni ga,instaliraj utorrent sjedi pred kompjuter 2-3 sata,postelaj sve kak je u tutorijalu i skidaj..
ovo pitanje stvarno ne spada tu makar sam i ja takva postavljao prije nekog vremena dok nisam sigurno 7-8 put prolazio tutorijal (stari) i dok nisam nastelao da radi ljepo...i da citiram MR.EX-a : OVO NIJE MATEMATIKA I DA JE UVIJEK 2 I 2 = 4...BTW - TUTORIJAL - ...
sale-xxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 19:52   #45
Quote:
sale-xxx kaže: Pogledaj post

gle ovo je tutorijal za utorrent i neznam uopce zasto onda bilo sta primjenjujes (kopas) na azureusu...
Ja sam isto toliko confused kao i ti, ako ne i vise. O kompjuterima nemam pojma, ali mi nikad, stvarno nikad nije palo na pamet da postelavam Azureus po postavkama za uTorrent.

Uostalome, tema je BitTorrent turorijal, a Azureus je jedan od BitTorrent klijenata. Barem tako kazu ovdje:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_BitTorrent_clients
__________________
No kingdom has shed more blood than the kingdom of Christ.
sulfat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 21:09   #46
Ok je pitati ovdje ali zato ti i savjetujem da probas sa utorrentom jer je vise friendly za pocetnike po meni (i ovdje imas super tutorial kako ga namjestit da to mozes raditi zatvorenih ociju). Ako vec ne znas da koristis Azureus nemas sta izgubiti (nece ti tesko pasti promjena) . Znam da nisam bas od neke ogromne pomoci ali u ITu je generalno bolje promijenit stvari nego popravljat ako ne znas
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members
Miaou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 23:20   #47
Quote:
sulfat kaže: Pogledaj post
Kopala sam po opcijama u Azureusu (a nemam pojma o tome) i sad mi se neprestano pojavljuje onaj zuti smajli, prije kopanja ga nije bilo...

Rekli su mi da moram onemoguciti DHT, i onemogucila sam ga. A bit ce da sam jos nesto onemogucila... Imam tko kakvu ideju o cemu bi se moglo raditi? Vise ne znam kako vratiti stare opcije, deinstalirala i ponovno instalirala, ali ne pomaze. Odnosno, strah me ponovno kopati po tome, da jos nesto gore ne zeznem. Inace, ako je bitno, pise da sam connectable.

jesi dirala kakve opcije za internet po winsima? postavke u routeru (portovi)?

@ Miaou - plus uT koristi punoooo manje resursa na kompu..
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 00:32   #48
Da budem malo koristan za promjenu .

Ako ti pise da si connectable probaj updateati javu, ako to ne radi onda si vjerojatno promjenila port a router ti forwarda druge portove. Pokusaj staviti port 6882 u az (pretpostavljam da ne znas forwardat port na routeru rucno). Ako ni to ne radi a ne zelis odustati od azureusa onda se potrudi malo procitaj ovdje pa uradi sama .

sta je port forwardovanje i zuti smiley u azureusu

savjeti koje portove da koristis

Kako podesiti portove u azureusu

nadji svoj router koji imas i tu ti je detaljan opis kako podesit forwadovanje


Nadam se da ce ovo pomoci barem malo
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members
Miaou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 13:08   #49
Quote:
sale-xxx kaže: Pogledaj post
ovo pitanje stvarno ne spada tu.
Zapravo je Ovo je BT torrent tema i u nju idu svi klijenti, iako mi osobno nije jasno korištenje Azureusa od strane početnika Azureus je uvijek bija na glasu kao napredniji klijent od svih ostalih, dakle kao takav i klijent za experte, a ne početnike...
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 14:58   #50
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Azureus je uvijek bija na glasu kao napredniji klijent od svih ostalih, dakle kao takav i klijent za experte, a ne početnike...
Zdusno se ispricavam, nisam znala da takav glas prati Azureus. Hvala sto ste me informirali, instalirala sam utorrent i sve se zeleni.
__________________
No kingdom has shed more blood than the kingdom of Christ.
sulfat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 15:43   #51
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Zapravo je Ovo je BT torrent tema i u nju idu svi klijenti, iako mi osobno nije jasno korištenje Azureusa od strane početnika Azureus je uvijek bija na glasu kao napredniji klijent od svih ostalih, dakle kao takav i klijent za experte, a ne početnike...

Da,u biti spada jer istina,ovo JE BT torrent tema..moja greska-tj. izrazio sam se krivo ;a sto se tiče azureusa pokusao sam preci sa utorrenta na njega u ono vrjeme dok nisam nikako uspijevao nastelat postavke al kad sam pokusao radit s njim lol ,tako sam se osjetio tulav,pogubio se u vremenu i prostoru tako da za utorrent dizem dva gore..
sale-xxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 20:00   #52
Mr.Ex nisam znao gdje da stavim pa cu ovdje(slobodno premjesti). Važno!

DO NOT USE ISOHUNT Hey Everyone! the staff have sent this to let all the torrent users out here know not to use ISOHUNT as they have negotiated a deal with the MPAA and RIAA to submit all of their server data, including all members info and ipaddress's. It is also said that Torrents2Hell will be secretly doing the same both while staying in full operation. ---BEWARE!



MPAA Decides Not Enough People Know About Isohunt
from the free-advertising dept

It appears the MPAA really has no clue how to look beyond a single step out from any of their actions. A week ago, they were crowing about how shutting down Pirate Bay was such a huge victory for the entertainment industry. Instead, the site was back up two days later, and only suffered additional outages because so many more people started using the site, thanks to the MPAA's inadvertent advertising for the site that, previously, was only known in select circles. Yesterday, we noted the entertainment industry was poised to do the same thing for AllofMP3.com, putting out official warnings telling people that it was illegal (something AllofMP3 denies), that effectively alerted an awful lot of people where they could get cheap, DRM-free music. Today comes the news that they're now going after yet another torrent tracker site to help it jump ranks from "known in certain circles" to "widely known." Step on up to the bigtime, Isohunt, the MPAA is coming after you. Once again, Isohunt has a reasonable defense in that they are simply a search engine, and host no infringing content. However, it's simply stunning that the industry continues to help promote these sites one after the other.


Pazite se!
fussbaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 00:02   #53
Ako si to pročitao na konkurentskom trackeru ili je negdje postano na 1.4. ne bih baš odmah povjerovao. Nekak mi je čudno da tracker (koji se uglavnom bavi ilegalnim stvarima) sad sklapa neki sporazum s MPAA.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 11:35   #54
To sto si napisao je glupost koja je pala na pamet nekom od staffa. Isohunt se tuzi sa MPAA i RIAA vec par godina, zbog toga su se morali selit par puta jer host nije htio riskirati tuzbe. Uglavnom oni su obican metasearch engine i ne mogu im nista nego ih gnjavit, njihov glavni argument ako cete nas tuzit tuzite i google. Naime MPAA je srusila tpb kao sto tu pise i tpb se vratio nakon 2 dana i postao jos popularniji pa je MPAA odustala od nekih tuzbi (poput isohunta) jer su skuzili da ih samo reklamiraju tako a ne mogu im nista. Jedini torrent site koji je izgubio tuzbu i dobio nalog da bude spijun MPAA-i je torrentspy ali cak i oni nisu htjeli da daju informacije pa su dobili novu tuzbu da prikrivaju i na kraju je se zavrsilo tako da ljudi is US ga ne mogu koristiti (ionako su svi ranije otisli na tpb).


Sve u svemu cak da je sve to i istina to vrijedi samo za amere, europa je trenutno sigurna (da ne govorim o balkanu ) od tih greedy gadova

P.S. Taj drugi dio clanka je istina (i to je se desilo prije 3 godine btw) samo sto je taj staffer glup i nije skuzio sta pise, "Step on up to the bigtime, Isohunt, the MPAA is coming after you"=upozorenje isohuntu da mpaa dolazi po njega a ne upozorenje useru da isohunt i mpaa dolaze po njega. Naime mpaa je odustala od isohunta jer im ne mogu nista ali ih zato CRIA (isto sta mpaa koja je americka ovo je kanadska varijanta) ganja vec neko vrijeme (ne moze im nista ali im prijeti hostovima stalno koji se uplase i otkazu hostanje isohuntu) i isohunt je digao tuzbu protiv njih britanskom sudu
http://torrentfreak.com/isohunt-take...-court-090311/
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members

Zadnje uređivanje Miaou : 06.04.2009. at 12:01.
Miaou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 19:01   #55
MPAA opet z****ava...nista jako povezano za usere ali da ljudi procitaju sa se događa javnim trackerima i njihovim vlasnicima...


In an attempt to dig up dirt on the owner of TorrentSpy and the people behind The Pirate Bay, the MPAA hired a “hacker”, better known as Robert Anderson, to steal e-mail correspondence and trade secrets.

Anderson, a former associate of TorrentSpy owner Justin Bunnel, configured the TorrentSpy mail server to copy and forward all of the site’s email to his own Gmail account. The 34 pages of information he gathered was then sold to the MPAA for $15,000. TorrentSpy’s owner later sued the MPAA, arguing that they had spied on him illegally, but this case was lost.

The court ruled that the MPAA did not technically intercept them under the WireTap Act, although jurisprudence would suggest otherwise. TorrentSpy owner Justin Bunnel told TorrentFreak that he has filed a brief at the Court of Appeals and that the MPAA is expected to do the same in the near future. From then on it can take up to a year before the appeal is heard in court.

TorrentSpy is supported by the Electronic Frontier Foundation (EFF) that described the earlier decision as a “dangerous attempt to circumvent privacy laws.” Indeed, if upheld the ruling will basically legalize the unauthorized copying of other people’s emails, which raises serious privacy concerns.

The Pirate Bay, who were also the target of MPAA spying activities, have not taken any action. Instead, spokesman Peter Sunde laughed it away. “I think it’s amazingly funny if the MPAA bought information like that, expensively, and against the US law. Only proves their stupidity and that they have no case,” he told TorrentFreak earlier.

For the MPAA, losing the appeal might have some serious repercussions, especially for MPAA President Dan Glickman. Glickman is already highly criticized among Hollywood insiders for his lack of effectiveness. Since his contract renewal is due around the same time the hacker case appeal will be decided on, his job is on the line.




__________________________________________________ __________________________________________________ _______

I jedna uglavnom dobra vjest(naravno samo za torrentase ne za MPAA i co.), sa malo lose:


Mininova, one of the world’s most visited BitTorrent sites, broke another download record today. Just a few hours ago the download counter displayed a staggering 8,000,000,000 downloads. That’s enough for everyone on planet earth to have one - and then some.

Founded in January 2005, Mininova quickly became one of the most successful torrent sites. With millions of daily users the site is now listed among the top 100 most frequently visited websites on the entire Internet, and its traffic still continues to grow.
When combined, Mininova’s visitors have been downloading well over 10 million torrents a day and performing an equal number of searches on the site. These millions of downloads add up quickly and since the birth of the site a massive 8 billion torrents have been downloaded by Mininova users.

Mininova’s growth rate is not reducing either, and the site still has several relatively untapped and upcoming markets to look forward to. India for example, where torrents are quickly gaining popularity. Over the past year the number of visitors to Mininova from India has doubled, and with 1.1 billion people and only a couple million broadband subscribers to date, there is a huge amount of untapped potential.
In common with fellow torrent sites such as The Pirate Bay and isoHunt, Mininova hasn’t been spared from legal troubles. The site will appear in court this May, where the local anti-piracy outfit BREIN will demand a filtering mechanism to restrict access to copyright infringing ‘links’.

The Mininova trial is likely to set an important precedent for all other BitTorrent indexers hosted in The Netherlands. Erik and the other Mininova founders think they have the law on their side. “We have confidence in the outcome of the case and we don’t think Mininova will cease to exist,” he told TorrentFreak earlier.

In the meantime, Mininova continue business as usual in their new office.

Whatever the outcome of the trial will be, Mininova will undoubtedly see the 10 billionth torrent download later this year.

Zadnje uređivanje fussbaler : 13.04.2009. at 19:18.
fussbaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 00:25   #56
Imam jedno pitanje.
Dakle, najčešće sam nabijao upload s partial seedingom tako da od filma koji ima npr. 7 GB downloadam samo par RAR datoteka i seedam ih.

Sad vas pitam je li moguće napraviti partial seeding ako fajlovi nisu u RARu. Dakle, da skinem npr. 10% nekog velikog fajla i prestanem leechat te nastavim samo sa seedanjem. Ne vidim tu opciju u utorentu pa pitam.
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 01:25   #57
Naravno da možeš. Jednostavno odi u 'Files' tab tog torrenta i nakon što skineš 10% ga stavi na "Don't download". Skinut će ti još nešto sitno (pieces koje trenutno skida) i dalje normalno (partial)seedati.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 04:30   #58
Hvala.
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 23:02   #59
Imam jedno pitanje u vezi port forwarda...meni radi port kad ga namjestim na UDP a kada je na TCP nezeli...zasto???...i koja bi bila razlika da mi je stalno na UDP a ne na TCP???...Mr.Ex i oni iskusni neka se jave...hvala!
fussbaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 23:56   #60
trebas postaviti i udp i tcp.

koji router/modem imas?
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.