Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2009., 18:49   #21
Ne, ako ih ne misliš držat u izrazito nehumanim uvjetima, vidi na temi o puranima smo pričali o kanibalizmu kod peradi.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:24   #22
za kresanje kljuneva kod peradi prvi puta cujem. ( blagi boze, to mi zvuci zastrasujuce al dobro). kanibalizam se zna pojaviti i kad je perad gladna i zedna. kod mene se pojavio ( sad smijem priznati, prije me bilo sram) kad sam mudro odlucila kupiti crvene sijalice-grijalice koje mi je moj veterinar naredio zamijeniti bijelima-pilici su postali agresivni i zderali se medjusobno. takodjer sam primjetila netrpeljivost kada su u istom boksu bili obicni bijeli pilici a ja puknula pilenke nesilica. nastao je kaos.

sa kanibalizmom cete izaci na kraj. samo ne zaboravite kako kaze nasa d@d@-higijenski uvjeti na prvom mjestu-dezinfekcija ( prije ulaska pilica u prostor, da ne bi kome pala na pamet dezinfekcija prostora kad ubaci pilice pa isti pokrepaju), hrana, voda i grijanje po potrebi, naravno. i ne bojte se.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 09:39   #23
Quote:
babkonj5 kaže: Pogledaj post
moj sin se prošle godine počeo baviti hrvaticama

imao je dosta 'gubitaka'...
koliko imaš hrvatica, jesil zatražio poticaj...
Ma sto ne kazes da si paor eh ti nickovi
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:41   #24
Argus uopće nema koka nesilica .......cak su bili dosta neljubazni kad sam ih zvao .....u stilu koji vrag ja sad zovem kad svi znaju da nemaju nesilica i ne zna se hoce li ih imati ???!!!

Ovo ima samo kod nas ......

Zna li netko gdje ima sad uzeti kvalitetnih 18 tjednih nesilica ?
Bio bih vrlo zahvalan )
marco4u is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 23:25   #25
A gdje si?

Mraclin, Agrokoka, Lučko, 12-tjedne imaju i po dućanima peradi - vidila sam u Zelenom krugu u Gorici.

Koju selekciju hoćeš, koliko komada i do koje dolnje starosne granice ideš, na godišnjem sam, mogu ti se raspitat na relaciji Zg-Si.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 21:23   #26
Kako sam novi u kokama nesilicama ne mogu sad reci tocno sto trazim ....savjet strucnjaka je ovdje presudan. U svakom slucaju kvalitetne koke nesilice ....inace sam u Šibenskoj županiji ....
marco4u is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 00:34   #27
DADA,

Ako mozes napisi ovdje ime firme, telefon ....nesto za sto se mogu uhvatiti ....iz ovoga sto si napisala "Mraclin, Agrokoka, Lučko, 12-tjedne imaju i po dućanima peradi - vidila sam u Zelenom krugu u Gorici" .....ne mogu nista ...

Moram imati vise podataka da mogu nekoga nazvati .....nije moni problem doci do Zagreba ....

HVALA UNAPRIJED!!!
marco4u is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 11:23   #28
Telefon neće ići (može via PM, naravno) no imena tvrtki slobodno.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 00:20   #29
Quote:
cb3000 kaže: Pogledaj post
Nabavio sam kokoši od tipa koji je u poticaju i ima registrirano jato , masno sam mu platil po piletu kao on će dalje sredit sa selekcijskom jer bi kokoši trebale imat prstene , naravno on je novce pokasiral ništa dalje učinil imam kokoši ali nisu registrirane kao jato , nose bijela jaja , to jest svjetlija nego nesilice ili ostale kokoši i puno su sitnija .
Kako ih niste uspjeli registrirati? Ne registrira ih uzgajivač od kojeg kupite, nego morate zvati Hrvatski stočarski centar kako bi ih došli prstenovati i umatičiti. Uvjet za umatičenje je da kokoši potječu od već registriranog uzgajivača, a HSC ima evidenciju o svakom uzgajivaču. Jedno jato čine 10 koka i jedan pijetao, a svako jato mora biti odvojeno radi praćenja proizvodnosti, naime nakon umatičenja vodite očevidnik u koji se upisuje broj snesenih jaja i izvaljenih pilića. Prilikom predaje zahtjeva za poticaj dužni ste predati popunjeni očevidnik.
Koliko ste plaćali piliće (pretpostavljam jednodnevne) i od koga ste ih kupili?
__________________
!!!
Big momma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 10:47   #30
Quote:
Big momma kaže: Pogledaj post
Kako ih niste uspjeli registrirati? Ne registrira ih uzgajivač od kojeg kupite, nego morate zvati Hrvatski stočarski centar kako bi ih došli prstenovati i umatičiti. Uvjet za umatičenje je da kokoši potječu od već registriranog uzgajivača, a HSC ima evidenciju o svakom uzgajivaču. Jedno jato čine 10 koka i jedan pijetao, a svako jato mora biti odvojeno radi praćenja proizvodnosti, naime nakon umatičenja vodite očevidnik u koji se upisuje broj snesenih jaja i izvaljenih pilića. Prilikom predaje zahtjeva za poticaj dužni ste predati popunjeni očevidnik.
Koliko ste plaćali piliće (pretpostavljam jednodnevne) i od koga ste ih kupili?
Gospoda iz selekcije bi došli pogledat i prstenovat kokoši jedino na taj način da ih kidnapiram jer na taj njihov slavni dolazak čekam već 2 godine ..... kupio sam velike pilenke koje sam plaćao 50 kn komad .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 22:26   #31
Ma, nije 50 kn puno, mi smo svoje tromjesečne plaćali po 60 kn. Cijeli povrat poreza je otišao na hrvatice. A za dolazak ih morate zivkati, jer su non-stop po terenu. Pošto imam nevjerojatnu sposobnost biti pravi davež, besramno sam zivkala od lipnja do listopada, kada su prstenovani.
__________________
!!!
Big momma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 16:59   #32
Da se pohvalim 4 komada se izleglo i 3 su pjevci.

Valjda će još koja sjest, možda u srpnju ili kolovozu mlade su koke.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 01:23   #33
Čestitam, d@d@, ovo je Murphyjev zakon na djelu! (ili bi to bilo da su svi pijevci!?)
Od koliko jaja ih se 4 izleglo?
__________________
!!!
Big momma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 14:13   #34
Quote:
Big momma kaže: Pogledaj post
Čestitam, d@d@, ovo je Murphyjev zakon na djelu! (ili bi to bilo da su svi pijevci!?)
Od koliko jaja ih se 4 izleglo?
Od 17. Trebala sam ipak stavit 15, a sugerirali su mi 21 (kažu babe da mora bit neparan broj možda je vrađbina spasila tu 1 kokicu )
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:37   #35
...hm, to je zbilja malo.
Ako su jaja prije inkubiranja bila dobro čuvana, krivac je ili inkubator, ili pijevac.
Ali, neka to bude poticaj za ponovni pokušaj.
__________________
!!!
Big momma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 02:40   #36
Quote:
SAŠA VRKLJAN kaže: Pogledaj post
ja sam SAŠA iz SL BRODA uzgajivač kokoši HRVATICA
zanima me dal ima tu netko za prodaju kokoši i da je u sustavu poticaja i da je pod selekcijom

volio bi da mi se javite jer me zanima sve o toj rasi kokoši
koju boju jaja nesu?

i dal ima tko za prodaju.
čekaj malo ne razumijem ti uzgajas kokoši hrvatice(tako kazes u postu) i ovdje pitas kje su im boje jaja?pa ak to neznas kako si uzgajivač?ili si uzgajivač na početku sa dva tri pilića,mislim ja neznam kak to vi tu,ja vas općenito ne razumijem.trazim informacije o svemu al nema tu glave i repa.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 10:52   #37
Pozdrav ekipi s poljoprivrednog dijela foruma.

Imam 6 kokica nesilica. 3 su stare 18 mjeseci, a 3 sam nabavio ove godine. Još su odvojene jer ove starije stalno napadaju mlađe, a kako imam dva kokošinjca, to mi nije neki problem. Problem je to što mi ove 3 starije koke svakodnevno "proizvode" 1-2 jaja mekane kore koje gotovo redovito zgaze. Često kod puštanja van iz kokošinjca vidim i pod prečkom gdje spavaju takvo jaje mekane kore. Kao da ga je kokoš snijela u snu. Evo, već dva dana za redom od 3 kokoši dobijem samo jedno jaje jer ostala dva budu mekane kore i oštećena. Ostale 3 mlađe kokice snesu svakog dana 3 jaja i nikad nisu bila mekane kore.

Hrana je svim kokošima ista - znači to ne bi trebao biti razlog problema. Svakog dana svih 6 kokoši puštam na slobodu gdje slobodno pasu travu i love kukce među maslinama. Ima li tko kakvu ideju kako doskočiti tom problemu?
Cabarabdic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 11:11   #38
Uzmi u obzir mitarenje, koje može za rezultat imati i mekanu ljusku. Narod to rješava pojačanim hranjenjem špinatom i kupusom, ili smrskaj ljuske jajeta koje koristiš u svojoj prehrani i umiješaj u šrot. Moralo bi ići na bolje.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 23:19   #39
Koju djelatnost firma tj. d.o.o. mora imati registriranu da bi se firma mogla baviti prodajom jaja od koka nesilica koje ista firma ima??

Hvala unaprijed na odgovoru ili pomoci !!!
marco4u is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 19:56   #40
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Da se pohvalim 4 komada se izleglo i 3 su pjevci.

Valjda će još koja sjest, možda u srpnju ili kolovozu mlade su koke.
Jesi čula kako neki kažu da su "ljetni" pilići skloniji ugibanju? Kao, ovi što se izlegu ranije stignu dosegnuti neku točku razvoja da trpe visoke temperature a ovi što dođu u ljeto nekako stradaju... mojoj mami je lani otišlo tako nekih 10-ak komada . Baš sad polemiziramo nešto o intermezzo-rundi budućih nesilica i pitamo se kako će proći...
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.