Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2018., 11:57   #1081
iznajmljivači sad ćete poduvat kad vam slovenci udare kilometarske kolone na Bregani ,osveta zbog Savudrijske vale , to će se brzo pročuti po eu i odoše vam gosti u Francusku Španjolsku itd a vi ga gledajte suznih okica prema Bregani
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 12:17   #1082
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
iznajmljivači sad ćete poduvat kad vam slovenci udare kilometarske kolone na Bregani ,osveta zbog Savudrijske vale , to će se brzo pročuti po eu i odoše vam gosti u Francusku Španjolsku itd a vi ga gledajte suznih okica prema Bregani
Neka onda ne idu kroz sloveniju.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 03:27   #1083
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Može li velika turska turistička ofenziva ugroziti sezonu Hrvatskoj? Naša konkurencija nudi tjedan dana u hotelu plus avion za samo 500 eura

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...-samo-500-eura

jebiga u mene samo jedan dan i bez hrane i pića,
ne znam da li skinem cijenu na 400€ dan imam rezervirano i plaćeno 40 dana po 500-600€
Povratak Turske ce utjecati samo na nesto manji rast nego sto je mogao biti,ali realno ceka nas odlicna sezona sa ponovnim rastom od nekih 10% u nocenjima i tako ce biti u godinama koje dolaze.

Nase ukupne brojke su male,a povecava se broj letova i lijepe godine su pred nama osim u slucaju terorizma...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 22:01   #1084
kako zivot danas funkcionira je sve na segmente. turizam je jedan od.. i mi smo srecom u tom kolu. mi smo ti koji moramo top plodne grane zaljevat. cemu pasivna politika kad je u pitanju turizam?

sto se tice kupnje ipak treba znati di klijent trazi. ne bi bas sve preporucio na moru. na moru su cjene visoke zbog svijesti. zagreb ista stvar. u zagrebu si prije 5 g mogao kupit jako jeftino. isto u dalamaciji prije 15 godina. Jos preostaje lika. lika je jako jeftina a turizam se razvija. tu treba kupovati dok su cjene jos takve. par razloga zbog kojih bi ja ulagao su: wiz air navodno gradi aerodrom u bihacu. broj 1 np se tu nalazi i nema tko ga ne reklamira. skijaliste se gradi u vrhovinama. inace ostala skijalista i nisu nesto.. na pitanje hoce li zazivit je da. zipline je zazivio. u okolici ima ponuda kao sto su jahanje na konjima, rafting i kajaking na rijekama. zdrastveni i etno turizam ima isto potencijal, pitanje je samo tko ce ga i kako otvorit. da sad ne nabrajam, ako nemate budet za more, imate liku. lp

Zadnje uređivanje dden : 02.01.2018. at 22:15.
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 00:17   #1085
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
krena, kakva je popunjenost apartmana na tako malom otoku, je li problem biti 100% popunjen bar u 7. i 8 mjesecu? Ima li ikakvog interesa gostiju za ostale mjesece u godini? i kakva je stvar s kanalziacijom, pretpostavljam da nema i da ide u more ili?

jedno pitanje u sasvim drugom smjeru, da li ti je poznato na kojim zadarskim otocima ima a na kojim sigurno nema zmija otrovnica?
Popunjenost je kao i u većini malih mjesta na obali : samo 7 i 8. mjesec i nešto malo 6. i 9. S time da je bolje popunjen prvi red uz more. I oni luksuzniji.

Inače, svaka kuća ima crnu jamu. Ali onu šupljikavu, koja nema potrebe da se prazni godinama. Normalno, sadržaj dobro filtriran kroz zemlju završava u moru
Ja se inače kupa preko ljeta u zadarskome Diklu. Tamo su isto crne jame, samo što su kuće uz more a broj turista je 10 puta veći po km obale.
Još se nitko nije žalio na fekalije.

Zmija otrovnica nema kod nas. Za ostale otoke ne znam.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:01   #1086
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Povratak Turske ce utjecati samo na nesto manji rast nego sto je mogao biti,ali realno ceka nas odlicna sezona sa ponovnim rastom od nekih 10% u nocenjima i tako ce biti u godinama koje dolaze.

Nase ukupne brojke su male,a povecava se broj letova i lijepe godine su pred nama osim u slucaju terorizma...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Naša prednost je da smo zapad, druga prednost je da smo blizu tržišta što mnogima nije zanemarivo. Treća prednost je da smo mali pa ne treba puno turista za napuniti sezonu. Zemlja od 4 mil ljudi a bogato tržište u susjedstvu od 500 mil plus ostatak svijeta.

Nedostatak je moguć teroristički akt. Koji ako se desi ćemo vrlo vjerojatno sami prizvati, sudeći prema nesmotrenim izjavama ovoga ljeta. Naša se vlast ničim izazvana u jeku sezone našla kritizirati i brojiti mudžahedine u susjednoj zemlji. Štoviše nabrojala ih je desetine tisuća. Suludo i nadrealno.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:13   #1087
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Nemoj da ti padne napamet slučajno to sama micati,pojeli bi te na sudu miljonskim odštetnim zahtjevom a i krivično je djelo vjerovatno zatvor.
Zašto bi je pojeli kada bi uredovala na svom vlasništvu. Može reći da kopa temelje za objekat i da je slučajno prekinula kabel. Tko joj može zabraniti da ureduje na svom zemljištu zbog nelegalne granje operatera.

Naravno prije toga može vlasništvo prenijeti na stranu offshore tvrtku ili trust, pa nek tuže trust kojega zakonski nitko nije vlasnik

Sa drskima treba još drskije. Moje iskustvo, samo oštro i đonom i vrlo brzo će se dogovoriti.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:23   #1088
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Agencija mi je savjetovala neka se ne žurim. Onaj koji misli nešto graditi će iskeširati bez problema 150 000 eura za 3 hektara zemlje uz more. A ako daš za bagatelu, naići češ na nekog mešetara koji će kupiti po 60 000 eura pa onda prodavati slijedećih 10 godina po 300 000 eura.
Npr. ovaj je na mome otoku kupio po 100 eura, pa prodaje sada po 150 !
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/g...oglas-23040603

A ovaj je još bolji, jer je kupio zemljište po 50 eura prije 15 godina:
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/g...oglas-12254755
Kao kontinentalac savjetujem ti da ne prodaješ posrednicima. Oduvijek smatram da je more od primoraca i oni kao autohtono stanovništvo jedini imaju pravo da se njime okoriste. A ne da tu puste razne maklere.

Čekaj i prodaj direktno najboljem ponuđaču, domaćem ili stranom, koji će tu nešto napraviti ako već želiš prodavati. Što da netko drugi zarađuje na tvojoj djedovini. Vidio sam te posrednike, to je često običan pohlepni polusvijet bez ikakvog senzibiliteta za primorski kraj. Pa su tako kupili objekte koji su godinama ruglo jer ovi čekaju nekog naivca da im plati veliki iznos. Gadljivo.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 22:51   #1089
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Kao kontinentalac savjetujem ti da ne prodaješ posrednicima. Oduvijek smatram da je more od primoraca i oni kao autohtono stanovništvo jedini imaju pravo da se njime okoriste. A ne da tu puste razne maklere.

Čekaj i prodaj direktno najboljem ponuđaču, domaćem ili stranom, koji će tu nešto napraviti ako već želiš prodavati. Što da netko drugi zarađuje na tvojoj djedovini. Vidio sam te posrednike, to je često običan pohlepni polusvijet bez ikakvog senzibiliteta za primorski kraj. Pa su tako kupili objekte koji su godinama ruglo jer ovi čekaju nekog naivca da im plati veliki iznos. Gadljivo.
Potpuno si u pravu. Zato i neću žuriti. Prije par mjeseci se javio neki tip, a ja upisao njegovo ime i prezime na google.
Kad ono pojavio se na dva mjesta:
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20.../novosti04.asp
Oglasna podvala ’teška’
petnaest milijuna eura HOTELI Na WEB stranici brokerske agencije HIM iz Münchena kupcima je ponuđeno 95.000 kvadrata zemljišta za gradnju luksuznih hotela. Pravi vlasnici o tome pak ne znaju ništa


https://www.vecernji.hr/sport/ganjto...ijevara-382947
Ganjto: To su gangsteri, a dolazak Nijemaca u klub obična je prijevara
Prema verziji iz kluba, razlog smjene trenera podcjenjivanje je igrača i loš odnos prema nadređenima

krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:22   #1090
Jedna lijepa kućica na osami: https://www.jutarnji.hr/domidizajn/i...villa/6419984/

I paprena cijena najma : https://hr.airbnb.com/rooms/19444065
2.602 kn po noćenju

Zadnje uređivanje krena : 17.01.2018. at 15:15.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 01:14   #1091
Poštovanje

U fazi sam kupnje zemljišta od 500m2 , gdje bi se trebala graditi vila sa bazenom.

Vila će se koristiti u turističke svrhe , te bi trebala sadržavati što se najma tiče 2 etaže koje će funkcionirati kao jedna jedinica. Jedinica će na donjoj etaži sadržavati dnevni boravak i kuhinju , a na katu 3 spavaonice svaka sa kupatilom (6+2). Ukupno stambenog će biti na te 2 etaže 180m2. Bazen ce biti preljevni , dimenzije jos nisu definirane.

Cijena investicije će se kretati od oko 300-350 000 eura ( vila gotova za iznajmljivanje ) i trebala bi po sezoni donositi min. profit od 20 000 eura pa nadalje.

E sada što mene zanima konkretno to su dvije stvari , prvo ću na ovu bitniju za mene :

1.
Kao što je gore napomenuto 2 etaže idu kao jedna jedinica i to ide u najam , ali imam u planu dići još jednu etažu također cca 90m2 i tu bi ja živio.
Kada se bude gradilo vjerojatno ću odmah sagraditi tu 3 etažu staviti pvc stolariju obojati fasadu svima trima etažama , samo što ću prve 2 etaže napucati iznutra i pripremiti za najam dok će 3.etaža biti gola iznutra, a uredit ću ju kroz 2-3 godine.

Što mene zanima ?
Dali pada cijena koliko naplačivam turistima , ako ja sam živim u toj vili na toj 3.etaži ? Po nekim pričama pada , kao neko narušavanje privatnosti ...
Napominjem da bi ulaz na 3.etažu bio sa skroz druge strane od ulaza gdje bi turisti dolazili , isto tako parking moj je s druge strane i balkon će biti modificiran tako da ne gleda ni u dvorište ni u bazen gdje su gosti , tako da im neće biti narušena privatnost.

Također me zanima kako bih trebao oglašavati sada te 2 etaže koje idu kao jedna jedinica.
Na airbnb postoje 3 opcije oglašavanje za cjelokupni prostor :
- cijeli stan
- cijeli kuća
- cijela vila

Iskreno malo mi je glupo ako ću ja ovo sada morati klasificirati kao "cijeli stan" i ako ću dobivati manje novaca a više sam uložio ...

btw. koja je razlika kuća s bazenom i vile sa bazenom ? Zašto je ovo kuća , a ovo vila i obratno , koji kriteriji se moraju ispuniti da više nisi kuća nego vila

2.
Druga stvar što me zanima u ovom slučaju je dali trebam na vilu otvoriti obrt
kako bih mogao ući u kombinacije sa HAMAG-om i dobivanjem povoljnih kredita od 2 % s počekom ? Koje su uopće šanse da će projekt za ovako nešto biti odobren kod njih ?

Također za dobivanje poticaja za bazen i fasadu , dali treba na kući biti obrt ili može biti fizička osoba.

To je to ovako okvirno , što me zanima , ako može netko tko se razumije javiti ovdje ili na PM bio bih zahvalan.

Pozdrav svima
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 12:09   #1092
Quote:
elastiko kaže: Pogledaj post
Poštovanje

U fazi sam kupnje zemljišta od 500m2 , gdje bi se trebala graditi vila sa bazenom.

Vila će se koristiti u turističke svrhe ,

Cijena investicije će se kretati od oko 300-350 000 eura ( vila gotova za iznajmljivanje ) i trebala bi po sezoni donositi min. profit od 20 000 eura pa nadalje.

E sada što mene zanima konkretno to su dvije stvari , prvo ću na ovu bitniju za mene :



Što mene zanima ?
Dali pada cijena koliko naplačivam turistima , ako ja sam živim u toj vili na toj 3.etaži ? Po nekim pričama pada , kao neko narušavanje privatnosti ...
Napominjem da bi ulaz na 3.etažu bio sa skroz druge strane od ulaza gdje bi turisti dolazili , isto tako parking moj je s druge strane i balkon će biti modificiran tako da ne gleda ni u dvorište ni u bazen gdje su gosti , tako da im neće biti narušena privatnost.

1 Također me zanima kako bih trebao oglašavati sada te 2 etaže koje idu kao jedna jedinica.
Na airbnb postoje 3 opcije oglašavanje za cjelokupni prostor :
- cijeli stan
- cijeli kuća
- cijela vila

Iskreno malo mi je glupo ako ću ja ovo sada morati klasificirati kao "cijeli stan" i ako ću dobivati manje novaca a više sam uložio ...

btw. koja je razlika kuća s bazenom i vile sa bazenom ? Zašto je ovo kuća , a ovo vila i obratno , koji kriteriji se moraju ispuniti da više nisi kuća nego vila

2.
Druga stvar što me zanima u ovom slučaju je dali trebam na vilu otvoriti obrt
kako bih mogao ući u kombinacije sa HAMAG-om i dobivanjem povoljnih kredita od 2 % s počekom ? Koje su uopće šanse da će projekt za ovako nešto biti odobren kod njih ?


Pozdrav svima
oglašavaš kako je u stvarnosti cijeli stan sa bazenom,- cijeli kuća nije
- cijela vila nije

ili cijela vila owner live on place ili tako nešto slično. tako ja iznamljujem ali sam gostima 0-24 na raspolaganju stvarno.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:04   #1093
Ako sam dobro shvatio @more ti imaš vilu i živiš u jednom dijelu tog objekta dok paralelno iznajmljuješ gostima drugi dio objekta ?

Dali ti je to utjecalo na cijenu koja se nudi gostima ? Jer puno gostiju gleda samo površno oglas i kada vide "cijeli stan" umjesto "cijela villa" ( sad govorim isključivo o aribnb-u ) odmah preskaču oglas bez da vide druge detalj , tako da sam ja bliže tome da oglasim prostor kao "Cijelu Vilu" , pa da u oglasu podrobnije objasnim , da sam ja na 3.etaži.
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:20   #1094
Treba oglašavati istinito, ne samo zbog njih, nego i zbog sebe, da ti se neistinito oglašavanje ne obije o glavu u recenzijama.

Gradit ćeš legalno pretpostavljam, ako ti 3.etaže nema u projektu, ne možeš je odmah graditi nego nakon tehničkog prijema ako želiš dobiti uporabnu dozvolu, a ona će ti trebat ako želiš kategorizaciju.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 16:21   #1095
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Treba oglašavati istinito, ne samo zbog njih, nego i zbog sebe, da ti se neistinito oglašavanje ne obije o glavu u recenzijama.

Gradit ćeš legalno pretpostavljam, ako ti 3.etaže nema u projektu, ne možeš je odmah graditi nego nakon tehničkog prijema ako želiš dobiti uporabnu dozvolu, a ona će ti trebat ako želiš kategorizaciju.
Ma naravno da ću graditi legalno , 3 etaža će odmah biti u projektu.

Znam da treba istinito oglašavati i to što se tiče recenzija , ali opet kažem sve bi bilo u oglasu objašnjeno , malo je apsurdno da još jedna etaža koja diže vrijednost cjeokupnom objektu koji ne zadire u privatnost prve 2 etaže narušava cjelokupnu vrijednost rentavanja turistima ( po toj logici mogu villu skuplje prodati ako im 3 etaže , a manje mogu dobiti od rentavanja sa 3 nego sa 2 etaže )

Zanima me dali itko ima iskustva s ovakvom situacijom ?

Jer u suprotnom mi isto igra uloga gradnje aparthotela s bazenom kojeg svi apartmani dijele , što je isto jako dobra opcija , čak manje sezonalna nego vile zbog cijena ; ali ujedno za takvo nešto puno više igra lokacija ( vila može bit i u brdu ako je napravljena kako treba , a ovo treba ipak bar 20% bliže bit moru nego vila )
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 17:00   #1096
Quote:
elastiko kaže: Pogledaj post
Poštovanje

U fazi sam kupnje zemljišta od 500m2 , gdje bi se trebala graditi vila sa bazenom.

Vila će se koristiti u turističke svrhe , te bi trebala sadržavati što se najma tiče 2 etaže koje će funkcionirati kao jedna jedinica. Jedinica će na donjoj etaži sadržavati dnevni boravak i kuhinju , a na katu 3 spavaonice svaka sa kupatilom (6+2). Ukupno stambenog će biti na te 2 etaže 180m2. Bazen ce biti preljevni , dimenzije jos nisu definirane.

Cijena investicije će se kretati od oko 300-350 000 eura ( vila gotova za iznajmljivanje ) i trebala bi po sezoni donositi min. profit od 20 000 eura pa nadalje.

E sada što mene zanima konkretno to su dvije stvari , prvo ću na ovu bitniju za mene :

1.
Kao što je gore napomenuto 2 etaže idu kao jedna jedinica i to ide u najam , ali imam u planu dići još jednu etažu također cca 90m2 i tu bi ja živio.
Kada se bude gradilo vjerojatno ću odmah sagraditi tu 3 etažu staviti pvc stolariju obojati fasadu svima trima etažama , samo što ću prve 2 etaže napucati iznutra i pripremiti za najam dok će 3.etaža biti gola iznutra, a uredit ću ju kroz 2-3 godine.

Što mene zanima ?
Dali pada cijena koliko naplačivam turistima , ako ja sam živim u toj vili na toj 3.etaži ? Po nekim pričama pada , kao neko narušavanje privatnosti ...
Napominjem da bi ulaz na 3.etažu bio sa skroz druge strane od ulaza gdje bi turisti dolazili , isto tako parking moj je s druge strane i balkon će biti modificiran tako da ne gleda ni u dvorište ni u bazen gdje su gosti , tako da im neće biti narušena privatnost.

Također me zanima kako bih trebao oglašavati sada te 2 etaže koje idu kao jedna jedinica.
Na airbnb postoje 3 opcije oglašavanje za cjelokupni prostor :
- cijeli stan
- cijeli kuća
- cijela vila

Iskreno malo mi je glupo ako ću ja ovo sada morati klasificirati kao "cijeli stan" i ako ću dobivati manje novaca a više sam uložio ...

btw. koja je razlika kuća s bazenom i vile sa bazenom ? Zašto je ovo kuća , a ovo vila i obratno , koji kriteriji se moraju ispuniti da više nisi kuća nego vila

2.
Druga stvar što me zanima u ovom slučaju je dali trebam na vilu otvoriti obrt
kako bih mogao ući u kombinacije sa HAMAG-om i dobivanjem povoljnih kredita od 2 % s počekom ? Koje su uopće šanse da će projekt za ovako nešto biti odobren kod njih ?

Također za dobivanje poticaja za bazen i fasadu , dali treba na kući biti obrt ili može biti fizička osoba.

To je to ovako okvirno , što me zanima , ako može netko tko se razumije javiti ovdje ili na PM bio bih zahvalan.

Pozdrav svima
To ti je neisplativo, bolje ti je onda imati dva apartmana za 4 osobe po etaži i amen.

90 kvadrata po etaži za apartman ti je u biti puno, znači onda možeš ići na 4 apartmana.

Rentat kao vilu, a ti si u istoj kući? Ne, privatnosti nema ako si uopće na parceli, barem ne onakve kakvu ekipa traži kad renta vile. Znači, ti ćeš onda dobijati i dalje trećeklasnu klijentelu, šta god ti mislio o tome.

Zapravo, mana je i ako živiš u kući koja je parcelu do vile. Ljudi koji to plaćaju, gledaju svaku sitnicu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:51   #1097
Avion + Hotel = Gospodski odmor.

Auto + Privatni smjestaj = Umor.


Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 20:00   #1098
Quote:
elastiko kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio @more ti imaš vilu i živiš u jednom dijelu tog objekta dok paralelno iznajmljuješ gostima drugi dio objekta ?

Dali ti je to utjecalo na cijenu koja se nudi gostima ? Jer puno gostiju gleda samo površno oglas i kada vide "cijeli stan" umjesto "cijela villa" ( sad govorim isključivo o aribnb-u ) odmah preskaču oglas bez da vide druge detalj , tako da sam ja bliže tome da oglasim prostor kao "Cijelu Vilu" , pa da u oglasu podrobnije objasnim , da sam ja na 3.etaži.
Je cijena je veča za 180€ dan koliko vrijedi moj rad,+100 domaćica ako žele dodatno .
Ali prvo moraš imati dobre ocijene a najam sam počeo sa 200€ dan.Lokacija+ Recenzije + uređenje.
Samo zapamti oko 18 miljona turista oko 18 miljona različitih osobnosti,zanimanja,hobija itd.Nemaju 2 iste osobe.

Meni osobno je najbitnije zadovoljstvo osoba koja je platila ona i piše recenziju,njoj zapamtim ime(trudim se i ostalim ali nije to lako)

Sad da se vratim na domaćica u ponudi i dodatno plačanje,to sam iz iskustva brzo dodao na početku da gosti ne misle da sam ja osoba koja će spremati doručak,krevete čistiti WC,ići u trgovinu itd. Moja klijentela je IT sektor USA-Kanada-GB,USA odvjetnici i Australija liječnici i njihova djeca,ponekad snizim cijenu 10-20% u predsezoni i dobijem samo probleme sa nekulturnim Evropljanima.Vjerovatno ima dobrih kulturnih Francuza,Njemaca,šveđana,švicaraca ali ih ja nisam nikad upoznao.
Ako budem morao iznamljivati EU građanima ja odmah prestajem s poslom i to iznajmim puno za prazno.Švicarcima nemoj iznajmit ni u ludilu ako imaš susjeda na 6 km udaljenosti i nemaš privatni put barem 1 km.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:48   #1099
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Je cijena je veča za 180€ dan koliko vrijedi moj rad,+100 domaćica ako žele dodatno .
Ali prvo moraš imati dobre ocijene a najam sam počeo sa 200€ dan.Lokacija+ Recenzije + uređenje.
Samo zapamti oko 18 miljona turista oko 18 miljona različitih osobnosti,zanimanja,hobija itd.Nemaju 2 iste osobe.

Meni osobno je najbitnije zadovoljstvo osoba koja je platila ona i piše recenziju,njoj zapamtim ime(trudim se i ostalim ali nije to lako)

Sad da se vratim na domaćica u ponudi i dodatno plačanje,to sam iz iskustva brzo dodao na početku da gosti ne misle da sam ja osoba koja će spremati doručak,krevete čistiti WC,ići u trgovinu itd. Moja klijentela je IT sektor USA-Kanada-GB,USA odvjetnici i Australija liječnici i njihova djeca,ponekad snizim cijenu 10-20% u predsezoni i dobijem samo probleme sa nekulturnim Evropljanima.Vjerovatno ima dobrih kulturnih Francuza,Njemaca,šveđana,švicaraca ali ih ja nisam nikad upoznao.
Ako budem morao iznamljivati EU građanima ja odmah prestajem s poslom i to iznajmim puno za prazno.Švicarcima nemoj iznajmit ni u ludilu ako imaš susjeda na 6 km udaljenosti i nemaš privatni put barem 1 km.
A gdje samo nađeš te puste bogate NE-europljane ??!?

I nešto tvoje od prije 2 godine :
Quote:
...........Susid isto ima 2 ha do mene pa su nam odbili ujediniti parcele.jer su rekli ne može kamp ispod 3 ha itd.
Zašto je nemoguće objediniti parcelu ? Što je ne možete objediniti u neko zajedničko poduzeće ??
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:50   #1100
Quote:
elastiko kaže: Pogledaj post
Ma naravno da ću graditi legalno , 3 etaža će odmah biti u projektu.

Znam da treba istinito oglašavati i to što se tiče recenzija , ali opet kažem sve bi bilo u oglasu objašnjeno , malo je apsurdno da još jedna etaža koja diže vrijednost cjeokupnom objektu koji ne zadire u privatnost prve 2 etaže narušava cjelokupnu vrijednost rentavanja turistima ( po toj logici mogu villu skuplje prodati ako im 3 etaže , a manje mogu dobiti od rentavanja sa 3 nego sa 2 etaže )

Zanima me dali itko ima iskustva s ovakvom situacijom ?

Jer u suprotnom mi isto igra uloga gradnje aparthotela s bazenom kojeg svi apartmani dijele , što je isto jako dobra opcija , čak manje sezonalna nego vile zbog cijena ; ali ujedno za takvo nešto puno više igra lokacija ( vila može bit i u brdu ako je napravljena kako treba , a ovo treba ipak bar 20% bliže bit moru nego vila )
Zadire u privatnost, jednostavno to nije cijeli objekt. Tko hoće cijelu kuću taj neće ići kod tebe nego drugdje. O cijeni ćeš doznati naknadno metodom pokušaja i pogrešaka dok ne vidiš koja cijena te puni. A onda možeš razmišljati što bi bilo da ne živiš gore na katu.

Apartmani s bazenom nisu loša opcija, ali ovisi gdje si. Neće ni to svatko, ne žele svi dijeliti bazen, a nekad je problem i njihov suživot na tom malom prostoru. U jednom apartmanu obitelj s malim djetetom, u drugom Australci željni provoda. I drugo pitanje je hoće li ti svi apartmani biti puni.
Za 4 apartmana moraš imat 4 rezervacije, za vilu samo jednu.
U apartmanima se vrlo često stoji 2-3 dana, u vili 7 dana.
Za 7 dana napuniti 4 apartmana ti treba 3 rezervacije po apartmanu, 12 rezervacija dok će netko istovremeno u vili imat jednu od 7 dana.
Bit će naravno i duljih rezervacija u apartmanima, ali većinom će ti biti 2-3 dana.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.