Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2004., 01:45   #1
Vodene kozice u odrasloj dobi

Cula sam da je vodene kozice opasno preboljeti kao odrastao, osobito za muskarce.

Je li istina da uzrokuju neplodnost kad se prebole u zrelijoj dobi? Je li to obavezno posljedica ili ovisi o jos cemu?
Do koje dobi ih je "ok" preboljeti?

Moj dragi ih je imao s 21, danas mi je to rekao.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 17:00   #2
opasno je, može se zakomplicirati.
ja sam imala s 20 god., strašni bolovi, stotine mjehura, imala sam ih u ustima i vaginalno. zbog tiha vaginalnih sam uzimala apaurine jer je bol bila nepodnošljiva.
nije ostavilo nikakvog traga, osim što sam imala kasnije problema još mjesecima s lezijama i oštećenjima koje su kozice ostavile upravo vag.
dječja bolest

ovo za neplodnost prvi put čujem. nisam sigurna da je to istina.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 00:15   #3
. Preboljela sam vodene kozice u kasnijoj dobi, odnosno sa 17 godina, kada sam bila u trećem razredu srednje škole. Pokupila sam ih od polusestrične, koja je tada išla u ''vrtić'' gdje je bila epidemija kozica, odnosno gdje su svi pokupili jedni od drugoga.
Sjećam se da djeca koja su to dobivala u nižim razredima osnovne škole, bili su izostali po mjesec dana, a ja samo tjedan i pol. .

Ali, da je kod starijih osoba opasno je. Kod mene nije bilo opasno. Ali postoje komplikacije. Ali, nije bilo tako strašno kao kod Lady in Red.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 19:05   #4
Za vrijeme virusne bolesti preporucuje se izbjegavati salicilate ( aspirin ), za snizavanje temperature radije koristiti paracetamol.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 22:08   #5
Koliko znam, nisu opasne za mušku plodnost (ali šarlah npr. je).

Ja sam vodene koze preboljela sa 15-16, ali imala sam neki bezveze oblik, par plikova i to je to (i ne na sluznici, najviše ih je bilo po trbuhu). Prošlo brzo i bezbolno (ok, svrbilo paklenski je, ali dalo s izdržati).

Inače, kod odraslih se stvarno stvari znaju zakomplicirati.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 13:17   #6
mamina poznanica je bila trudna i plod star 6 mjeseci je dobio vodene kozice unutra, umrli su od gušenja oboje....dječje bolesti bi bilo dobro preboljeti kao dijete. kasnije se zaista mogu tako bezazlene vodene kozice tako zakomplicirati...
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 17:18   #7
Quote:
lahor kaže:
Koliko znam, nisu opasne za mušku plodnost (ali šarlah npr. je).

valjda sam pobrkala sa sarlahom.
hvala na odgovorima.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:51   #8
Ja nekim čudom nisam prebolio niti jednu dječju bolest (26 mi je godina) i stvarno se nadam da niti neću jer sam se i ja naslušao svega

P.S. Nevjerojatno ali istinito niti moja sestra od 22 nije prebolila niti jednu dječju bolest. Mislim da smo nas dvoje endemi
__________________
1. Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim
2. Kaleen - We Will Rave
3. Eden Golan - Hurricane
Homer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 19:28   #9
Quote:
Homer kaže:
Ja nekim čudom nisam prebolio niti jednu dječju bolest (26 mi je godina) i stvarno se nadam da niti neću jer sam se i ja naslušao svega

P.S. Nevjerojatno ali istinito niti moja sestra od 22 nije prebolila niti jednu dječju bolest. Mislim da smo nas dvoje endemi
i ja i moj brat smo bili takvi. mama nas gurala među djecu s vodenim kozicama, nikako.
onda smo oboje dobili od njegovog sina koji je tada imao 10 mj.
ja sam imala 20g. moj brat 24. u isto vrijeme vidiš to bi se tebi i seki moglo lako dogoditi
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 12:22   #10
Quote:
LadyInRed kaže:
i ja i moj brat smo bili takvi. mama nas gurala među djecu s vodenim kozicama, nikako.
Isto tako je bilo i sa nama

Quote:
onda smo oboje dobili od njegovog sina koji je tada imao 10 mj.
Znači moram prvo dobiti sina da bih dobio vodene kozice. A tako to ide

Quote:
ja sam imala 20g. moj brat 24. u isto vrijeme vidiš to bi se tebi i seki moglo lako dogoditi
I sad ono bitno...je li bilo komplikacija zbog godina ili ste to dosta lako preboljeli?
__________________
1. Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim
2. Kaleen - We Will Rave
3. Eden Golan - Hurricane
Homer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 16:04   #11
koze

Ja sam svoje koze zaradila u djecjem dispanzeru kad sam vodila sina na kontrolu kod pedijatrice. Imala sam 26 godina i u prvo vrijeme sam se cudila zasto mi sad najedamput izbijaju ti ogromni pristevi kad sam cijeli pubertet prosla bez njih. Tek kad su poceli izbijati na cudnim mjestima zapitala sam se koji je sad to ... . Ukratko, sve je proslo bez problema samo sam imala uzasne glavobolje za koje mi je lijecnik rekao da su moguce. Jedina posljedica mojih koza u poodmakloj dobi su dva ogromna oziljka na licu od koza koje sam istiskivala misleci da su pristevi i sin koji ih nije dobio od mene i jos ih do danas nije prebolio.

P.S. Kozice naime mozes dobiti i dva puta: ako si ih prebolio kao jako mala beba pa nisi stvorio imunitet ili si prvi puta imao jako blag oblik.

Kozicavci, prezivjet cete !
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 22:09   #12
Quote:
Homer kaže:
Ja nekim čudom nisam prebolio niti jednu dječju bolest (26 mi je godina) i stvarno se nadam da niti neću jer sam se i ja naslušao svega

P.S. Nevjerojatno ali istinito niti moja sestra od 22 nije prebolila niti jednu dječju bolest. Mislim da smo nas dvoje endemi
Vidi, ja spadam u tu skupinu, odnosno jedino što sam preboljela vodene kozice. Kod mene nije bilo komplikacija, ali znam gdje je bilo komplikacija. Pripadam u skupinu Homera, Lady in Red i te.

A znam i jednu gospođu koja je u svojoj trudnoći dobila vodene kozice, rodila je dijete, dijete je imalo srčanu manu, par puta je dijete operirano, ali je umrlo na kraju.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 11:42   #13
Quote:
Azaleja kaže:
A znam i jednu gospođu koja je u svojoj trudnoći dobila vodene kozice, rodila je dijete, dijete je imalo srčanu manu, par puta je dijete operirano, ali je umrlo na kraju.


Ali je li to povezano sa njezinim kozicama? Vjerujem da nije. Bilo bi prestrašno da je to bio razlog
__________________
1. Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim
2. Kaleen - We Will Rave
3. Eden Golan - Hurricane
Homer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 13:43   #14
Quote:
Homer kaže:


Ali je li to povezano sa njezinim kozicama? Vjerujem da nije. Bilo bi prestrašno da je to bio razlog
Da, nažalost to je bilo povezano sa njenim kozicama.

Isto, kao što je i primjer Lady in Red. Žena je preživjela, dijete je umrlo, a komplikacije su nastale radi vodenih kozica koje je dobila u trudnoći.

Poslije toga, rodila je ponovno dijete i to zdravo.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 14:33   #15
Quote:
lahor kaže:
Koliko znam, nisu opasne za mušku plodnost (ali šarlah npr. je).
Nije ni šarlah, nego mums iliti zaušnjaci.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 15:46   #16
Je, fakat imaš pravo. Kod njih se može javiti orhitis iliti upala testisa.

Ja ga isto povremeno lupim pa ostanem živa


Da sam imala koju dječju bolest osim kozica u 16-toj možda bih znala, ali i mene je sve to zaobišlo u velikom luku. Čak su u uši pocrkale na mojoj glavi same od sebe kad sam ih pokupila u vrtiću .
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 10:41   #17
uf..ja nisam nikad preboljela (moj ujak je doslovno skoro umro kad ih je dobio sa cca 35 godina )

tak da me panika lovi - kaj ću napraviti ako budem imala djecu koja ih pokupe?
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:49   #18
ja trenutno imam vodene kozice i to drugi put u životu.kak je to uopće moguće?
__________________
Tko kaže da zeko zna?
Apolonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:59   #19
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
. Pokupila sam ih od polusestrične, .
Te polusestricne su najgore

Imao sam ih sa 17 godina, kozice... Uzas!
Fredi Kruger je bio maneken u poredjenju samnom onda.
Bukvalno mi se povracalo svaki puta kad sam se pogledao u ogledalo...
E sad, djecu jos nisam "svjesno" pravio pa ne znam, valjda ce biti ok
stander is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 08:57   #20
Quote:
shree_kali kaže: Pogledaj post
uf..ja nisam nikad preboljela (moj ujak je doslovno skoro umro kad ih je dobio sa cca 35 godina )

tak da me panika lovi - kaj ću napraviti ako budem imala djecu koja ih pokupe?
Pa cijepi se i onda si mirna.
Luena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.