Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 15:02   #1
Živjeti u Samoboru

Dragi Samoborci! Krasan je Samobor, i nema prireza
Dvije su osnovne škole. Kako djeca do tih škola dolaze ako stanuju dalje, na primjer u Perivoju? Pretpostavljam da spadaju u OŠ Samobor. Kako dolaze djeca iz Hrastine?
Kako je organiziran gradski prijevoz, gdje sve voze busevi po gradu?
Kako se iz Perivoja dođe najlakše do Zagreba, npr. Lisinskog, ako nemate auto?
Kakvo je stanje sa vrtićima, pretpostavljam da je gužva kao i svuda, ima li privatnih po prihvatljivim cijenama?
Vespera mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 16:05   #2
Kaje Samobroci? Nećete dotepence?
Vespera mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 20:54   #3
Quote:
Vespera mala kaže: Pogledaj post
Dragi Samoborci! Krasan je Samobor, i nema prireza
Dvije su osnovne škole. Kako djeca do tih škola dolaze ako stanuju dalje, na primjer u Perivoju? Pretpostavljam da spadaju u OŠ Samobor. Kako dolaze djeca iz Hrastine?
Kako je organiziran gradski prijevoz, gdje sve voze busevi po gradu?
Kako se iz Perivoja dođe najlakše do Zagreba, npr. Lisinskog, ako nemate auto?
Kakvo je stanje sa vrtićima, pretpostavljam da je gužva kao i svuda, ima li privatnih po prihvatljivim cijenama?
Poz od jedne Samoborke... E sad od pamtivjeka je poznato da pravi samoborci bas i neljube dotepence ali ipak zivimo u 21 stoljecu pa se na zalost nas pravih samoboraca dosta toga i promjenilo nazalosta u korist dotepenaca No u svakom slucaju zazelit cu Vam dobrodoslicu u sanobor!!!! Da dobro ste informirani postoje dvije skole i djeca iz Perivoja spadaju pod skolu Samobor bivsi Jankic. a djeca iz Hrastine spadaju pod skolu Bogumila Tonija ..stime da u Farkasevcu postoji podrucna skola do cetvrtog razreda a kasnije djeca idu u Bogumilac. Prijevoz nije nikako organiziran vec djeca iz obje skole koriste gradski prijevoz i kupuju im roditelji dacke pokaze (nemam jos daka tako da neznam cijenu). Gradski vrtici su turbo prenatrpani i grad zudi za jos minimalno dva dobra objekta. Postoje neki privatni osobno znam za taj u Hrastini i dode 900kn po djetetu...nadalje da nema prireza ali zato imate skuplji plin,komunalno,vodu i ono najgore gradski prijevoz tako da bi ja radje koristila prirez i imala uvijete gore navedene ko u gradu Zagrebu i prosla bi daleko jeftinije.. Od perivoja nevozi nikakav poseban autobus vec morate pjeske do prve stanice hvatati bus iz bregane koji vas vozi do kolodvora i onda ici busom za glavni kolodvor do lesinskog..(skup sport cca 700kn na mjesec ako ne i vise ) eto toliko od mene..Sretno !!!
__________________
ŽELIM, A ZNAM DA I MOGU!!!
malateta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 00:25   #4
Iz perivoja djeca mogu u školu i u Breganu. Mislim da više nije tako stroga podjela po školama, pogotovo na tom dijelu između Samobora i Bregane

Ali što nemaju osnovnoškolci besplatan pokaz? Znam da je tako bilo, nisu to valjda ukinuli?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 15:01   #5
Hvala vam dragi domaćini!
Ma zapravo mi je najbitije da mi djeca mogu sama u školu, e sad, javni gradski autobus baš i nije pogodan za te namjene, pa makar bio i zabadava pokaz. Ne mogu si zamisliti svojeg sitničkog klinca sa torbom na leđima kako ga naguravaju po busu.
Skuplji plin, komunalije...? Skuplji od čega, zagrebačkog? Trenutno sam u Svetoj Nedelji (polako se prikradam Samoboru), pa je grijanje jako skupo, smeće odvoze jednom tjedno, a kad bi imali državnu kanalizaciju voda bi bilo isto kao i u zabregu. I prirez. A djeca idu u školu cufus po cesti po kojoj vozi autobus, a uz koju teče drekriver, škola nema organiziran produženi boravak.

Dakle, ako sam dobro shvatila...
Gradski prijevoz je organiziran zapravo kao međumjesni, odnosno busevi koji voze od "periferije" staju usput na gradskim stajalištima, a svi se skupljaju na autobusnom kolodvoru. Kako se plaćaju karte, za vožnju od stanice do stanice ili po zonama? Je li karta vremenski ograničena ili kad siđem sa busa više mi ne vrijedi? Pokaz vrijedi za sve linije ili samo za odabranu?

Kaj se tiče prireza, zagrebačkih 18% je jako puno. Zagreb je jako gužvasti grad, živčan, bučan. I uz silan prirez koji se plaća neuredan je i zapušten centar, žalosno je to
Vespera mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 21:48   #6
Quote:
Vespera mala kaže: Pogledaj post
Hvala vam dragi domaćini!
Ma zapravo mi je najbitije da mi djeca mogu sama u školu, e sad, javni gradski autobus baš i nije pogodan za te namjene, pa makar bio i zabadava pokaz. Ne mogu si zamisliti svojeg sitničkog klinca sa torbom na leđima kako ga naguravaju po busu.
Skuplji plin, komunalije...? Skuplji od čega, zagrebačkog? Trenutno sam u Svetoj Nedelji (polako se prikradam Samoboru), pa je grijanje jako skupo, smeće odvoze jednom tjedno, a kad bi imali državnu kanalizaciju voda bi bilo isto kao i u zabregu. I prirez. A djeca idu u školu cufus po cesti po kojoj vozi autobus, a uz koju teče drekriver, škola nema organiziran produženi boravak.

Dakle, ako sam dobro shvatila...
Gradski prijevoz je organiziran zapravo kao međumjesni, odnosno busevi koji voze od "periferije" staju usput na gradskim stajalištima, a svi se skupljaju na autobusnom kolodvoru. Kako se plaćaju karte, za vožnju od stanice do stanice ili po zonama? Je li karta vremenski ograničena ili kad siđem sa busa više mi ne vrijedi? Pokaz vrijedi za sve linije ili samo za odabranu?

Kaj se tiče prireza, zagrebačkih 18% je jako puno. Zagreb je jako gužvasti grad, živčan, bučan. I uz silan prirez koji se plaća neuredan je i zapušten centar, žalosno je to
poz... gradski prijevoz je jedna velika koma i skup do bola iskreno ali ovako ti ide. Po samom gradu nema autobusa . busevi voze dakle u okolicu i prema zagrebu.. Karta je skupa i kad sides sa busa vise nevrijedi.. placas po nekim takozvanim zonama ali i po nahodenju sofera.. ja sam nekidan platila od kolodvora do juznog naselja 5 kuna a juce mi je drugi tip zaracuno 10 a to ti je samo jedna stanica voznje.. pokaz ti vrijedi iskljucivo za liniju za koju ga kupis.. Moja mama kupuje pokaz od strmca do zagreba i moze se voziti samo na toj relaciji a kad ide busom za samobor placa kartu (ako se neuspije prosverat na pokaz) i placa je 540kn- bolesno!!! Sta se tice skole perivoj spada pod skolu samobor i toga se drze jer su i skole napucene.. dijete ti iz perivoja ide busom do kolodvora a kasnije pjesice nesto manje od 1km do skole.
__________________
ŽELIM, A ZNAM DA I MOGU!!!
malateta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 12:01   #7
Mislim da je važno napomenuti kako se uskoro otvara novi autobusni kolodvor u Samoboru koji je kod Ildaksa/Lidla na betonki. Ne znam kako će onda voziti autobusi za Breganu, ali mislim da bi mogla ostati trasa ista, tj. da će do kolodvora ići Gajevom, a da će se uspostaviti još jedno stajalište kod doma zdravlja.

Bila je planirana i staza od sadašnjeg AK do Jankića, ali nije realizirana što je šteta jer skraćuje put podosta (privatno zemljište/novi kolodvor).

Moguće da će se otvaranjem novog kolodvora uspostaviti neka kružna autobusna linija koja će razvoziti ljude po gradu. Nemam pojma što planiraju, ali nadam se da nešto planiraju napravit jer je novi AK popričilno izvan grada.

Predlažem liniju:
NOVI AK - Wirgesova - Kralja Petra Krešimira IV - Svetonedeljska - Perkovčeva - Ivanščakova - Kompareova - Krležina - Šmithenova - Obrtnička - Starogradska - VUGRINŠČAK - Starogradska - Obrtnička - Gajeva - Krležina - Bana Josipa Jelačića - Bleiburških žrtava 1945. - Wirgesova - NOVI AK

Zadnje uređivanje SETRA Samoborček : 25.03.2011. at 12:08.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 14:04   #8
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Mislim da je važno napomenuti kako se uskoro otvara novi autobusni kolodvor u Samoboru koji je kod Ildaksa/Lidla na betonki. Ne znam kako će onda voziti autobusi za Breganu, ali mislim da bi mogla ostati trasa ista, tj. da će do kolodvora ići Gajevom, a da će se uspostaviti još jedno stajalište kod doma zdravlja.

Bila je planirana i staza od sadašnjeg AK do Jankića, ali nije realizirana što je šteta jer skraćuje put podosta (privatno zemljište/novi kolodvor).

Moguće da će se otvaranjem novog kolodvora uspostaviti neka kružna autobusna linija koja će razvoziti ljude po gradu. Nemam pojma što planiraju, ali nadam se da nešto planiraju napravit jer je novi AK popričilno izvan grada.

Predlažem liniju:
NOVI AK - Wirgesova - Kralja Petra Krešimira IV - Svetonedeljska - Perkovčeva - Ivanščakova - Kompareova - Krležina - Šmithenova - Obrtnička - Starogradska - VUGRINŠČAK - Starogradska - Obrtnička - Gajeva - Krležina - Bana Josipa Jelačića - Bleiburških žrtava 1945. - Wirgesova - NOVI AK
slazem se u potpunosti sa tvojim navedenim trasama za po gradu.. to bi bio pogodak!!! samo pitanje dali imamo nekog pametnog u gradskoj fotelji koji bi to sproveo u djelo
__________________
ŽELIM, A ZNAM DA I MOGU!!!
malateta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 14:44   #9
E da, a pokušavao sam smislit što bi bilo najoptimalnije, da se nekako zaobiđe glavni trg i da ide trasama gdje i sad ide bus. Ne znam ni sam koliko je potrebno da ide kroz Južno naselje, ali Zagrebačkom je zeznuto jer ne bi bilo zgodno smotati u Ivanščakovu iako se da izvest. Možda da zaobiđe kompletno taj dio pa da ide samo NOVI AK - Wirgesova - Gajeva - Krležina i dalje.

Nadam se da će što pametno smislit Mislim da nam trebaju takve kružne linije i da bi pokaz za njih trebao vrijediti, da bi karta bila jeftina i da grad tu uleti sa sufinanciranjem jer su ipak oni makli kolodvor iz centra. Vjerujem da bi bila dovoljna 2 niskopodna busa tipa MB Citaro ili slično za taj posao, polazak svakih 15 minuta (kružno). Valjda će se naći netko pametan
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 21:13   #10
Ne znam gdje bih točno postavila ovo pitanje...a pretpostavljam da na ovoj temi ima Samoboraca pa, hajd da pokušam!
Znači, Samobor je poznat po kremšnitama, dobrim kolačima, itd itd... Ja sam s ekipom tamo išla nekoliko puta i ništa od toga nisam našla. Znači, kremšnite male, gnjecave, kad ih posluže "raspadnu" se...a o kolačima da ne govoim (prošlu nedjelju išla sa svojima i žao mi goriva koje sam potrošila, bolje bi pojela u bilo kojoj slastičarnici u Zagrebu). Fakat mi se sviđa Samobor i volim tamo otići, sve 5...ali mi je žao da, kad je već tako na glasu po kremšnitama, ja nisam naišla ni na što od navedeno. I sad me zanima- gdje (u koju slastičarnicu) otići? Mi svaki put idemo na jednu od one dvije na glavnom trgu...negdje drugdje?
__________________
"For what shall it profit a man if he shall gain the whole world, and lose his own soul?"
mimi_2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 00:25   #11
slastičarnica "U prolazu" na trgu ti ima prave samoborske kremšnite.
danpoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 16:41   #12
Quote:
danpoz kaže: Pogledaj post
slastičarnica "U prolazu" na trgu ti ima prave samoborske kremšnite.
Mislim da sam u toj bila pretprošli put i nije ih bilo uopće. Al nisam sigurna, ok, hvala.
__________________
"For what shall it profit a man if he shall gain the whole world, and lose his own soul?"
mimi_2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 14:42   #13
Question trazimo stan van zagreba

Bok!
MM i ja trazimo veci stan u okolici Zagreba.
Po oglasima mi se cesto javlja Perivoj u Samoboru, pa mene sada zanima, jel to ok lokacija za obitelj s djecom (jaslice/vrtic). Sto vi mislite o tom djelu grada?
Vidim da ima i ljudi iz Sv. Nedjelje, pa ako moze i komentar za tu lokaciju?
Nama je vazno da je mirno, da se dijete moze vani igrati, da su vrtici i skole udaljeni max. 30min pjeske itd.
Hvala i LP,
Danie
danie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 10:38   #14
život u samoboru

Dragi svi,
evo ponovno jedno pitanje za život u Samoboru.
Možete li mi odgovoriti, tko ima dijete u boravku, traje li do 2 ili 3 razreda, te je li nastava organizirana tako da djeca koja su u boravku idu ujutro rano u školu,pa je boravak do 5 ili su djeca jedan tjedan ujutro jedan popodne i ako je tako, kad i na koji način počinje i traje boravak?
Unaprijed hvala svima.
pokital is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:22   #15
Dragi Samoborci da probam i tu s nadom da će se netko probudit na temi

Kao novopečeni Zagrepčani, shvatili smo da život u gradskoj gužvi, "na betonu" nije za nas, te smo krenuli u razgled okolice kako bi pronašli mirniji zeleni kutak za obiteljsku kuću s vrtom. Upravo smo takvo željeno mjesto, našli u Samoboru, točnije Maloj Rakovici. Posao nam je u Zagrebu.

Pa evo par pitanja ako netko uhvati malo vremena i volje da baci pokoji dobrodošao savjet

1. Zadnjih par puta kad smo bili na relaciji ZG_Samobor, trebalo nam je oko 30 min autom. Kakvo je stanje u "špici" za posao, imate li iskustva s nekim većim gužvama i čekanjima?

2. Koliko sam uspjela istražit, Samoborček ima dosta česte linije Samobor_Zg i nazad, cijene jesu dosta veće od Zetovih, ali ono što me više zanima je koliko traje put autobusom? Imam li dobre informacije da je pola sata brzim/direktnim linijama a oko 45 min do 1 h ako ide preko okolnih mjesta?

3. Do sad nas je svaki posjet Samoboru oduševio lijepim vremenom, vidim da ljudi spominju da je dosta maglovit grad.... jel to u jesenskim i zimskim mjesecima neko pravilo ili je sve u granicama normale?

4. Na kakvom je glasu predio Male Rakovice? Točnije, u blizini ulice Giznik? I imam li tamo negdje autobusnu stanicu za autobusni kolodvor Zg ili je najbliže pješke se spustit do centra pa od tamo za Zg?

Nadam se da ćete bit od volje za udijelit par informacija i svima sve najbolje u Novoj!
ariam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:57   #16
I mi volimo Samobor i razmišljamo o njemu kao alternativnoj destinaciji. Sa zanimanjem ću pratiti ovu temu.

Mogu odgovoriti samo na 2. pitanje. Da, brza linija je zaista brza i stigne se za pola sata u centar Zg. A sporom baš kako pišeš.

A magle se u Samoboru ne bih bojala, čak i da je ima više nego u Zg, jer u Samoboru i magla i kiša i svako drugo slično "zlo" izgleda bolje nego u prenapučenom i preizgrađenom Zg!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:59   #17
Pa ak ides po Gizniku do centra si za 20 minuta lagane setnje.
Problem je kaj su maknuli kolodvor izvan grada a prije je bio u centru pa mislim da je sad najbliza stanica ona na betonki kod konzuma na ulazu u grad.
Inace preporucam auto jer u principu ispadne bolje tak putovati neg se patit s busom bezveze...

Magle ima dolje u nizinama pa s tim nebi trebalo bit problema ak ste malo vislje smjesteni.

Evo valjda je malo pomoglo ovo...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 22:18   #18
1. A vidi, do Jankomira si za čas tako i tako, a dalje ti je kao da živiš u zapadnom dijelu ZG, kako kad i kako koji dan. Usko grlo ti je u povratku na čvoru Sv. Nedelja, to možeš obići tako da ideš na Bobovicu, ali to je (nešto) dalji put. Tamo je planiran kružni tok kojim bi se taj problem riješio, ali ne znam u kojoj je fazi realizacija. Isto je planiran kružni tok na ulazu u Samobor (semafor nakon Kauflanda) koji je zapeo na otkupu zemljišta, ali bit će jednom realiziran.

2. Tu negdje, al opet ovisi kakva je gužva na cestama, autobusi voze maksimalno brzo
3. ---
4. Ulica Giznik nije u Maloj Rakovici, čak je i dosta daleko od nje. Najbliža stanica za Zagreb je kod Konzuma, a tamo staje i brza linija.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 00:10   #19
Cvor Sveta Nedelja uzas na kvadrat u spici.
Uopce ne shvacam zasto nisu napravili izlaz za Rakitje kad se ide iz smjera Juga i izlaz Novake recimo poslije, sa ta dva izlaza bi se sve rjesilo jer ovak cijela Sveta Nedelja i okolica plus Samobor gravitira na taj cvor.
Drugi problem je izlazak prema Zapresicu di se moras voziti u kontra smjeru nazad prema Jankomiru.
Da nisu tamo mogli nekakav most vec stoputa sagraditi stvarno ne shvacam.

Problem kod javnog prijevoza je i cijena. Samoborcek i Zet zajedno 900kn mjesecno po osobi.

Inace grad je stvarno ok, imam dosta frendova tamo i nemaju nekih vecih primjedbi osim ovog sa putovanjem.

Sto se tice magle, lako se popne gore vislje, Samoborsko gorje je prekrasno i stvarno je uzitak imati to na dohvat ruke.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 08:46   #20
Frend je prije koju godinu preselio iz zagreba bas na giznik (izgradili su kucu) i prezadovoljan je, a pogled im je dosta su visoko....s tim da je giznik samobor, ni blizu mala rakovica....spustiti se do centra je lagana setnjica od kojih 15 min, ali za nazad gore treba forma

Za posao u zg koristi auto, jer je javni prijevoz skup i puno vremena oduzme...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.