Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2018., 08:52   #21
Samobor je okrenut sjeveroistočno pa ako jako voliš sunce zimi razmisli i o tome

To što Rakitje nema izlaz je kretenizam žešći :/ i gubim svakodnevno puno vremena na kruženje preko kingcrossa da bi došla na autoput

Pripazi i koliko autobusa dnevno imaš za Zg i iz Zagreba
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 10:55   #22
Mi smo u par navrata išli gledati, razgledavati, stalno se vrtimo oko Samobora i da nemam djete, već bi živjela na nekom brdu tamo

Al to nam je skroz drugi dio grada, udaljen i od obitelji (bake servisi i to jel) i od prijatelja i uvijek odustanemo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 14:32   #23
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Samobor je okrenut sjeveroistočno pa ako jako voliš sunce zimi razmisli i o tome
Ne razumijem.

Svaka zgrada odnosno pojedina ulica je priča za sebe, jer svaka ima svoju zakrenutost odnosno orijentaciju u odnosu na strane svijeta, a isto tako i eventualnu zaklonjenost drugim građevinama ili uzvisinama/brežuljcima na poželjnim stranama (kao što su jugoistok i jugozapad), što posljedično smanjuje broj sunčanih sati u stanu.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:15   #24
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Samobor je okrenut sjeveroistočno pa ako jako voliš sunce zimi razmisli i o tome

To što Rakitje nema izlaz je kretenizam žešći :/ i gubim svakodnevno puno vremena na kruženje preko kingcrossa da bi došla na autoput

Pripazi i koliko autobusa dnevno imaš za Zg i iz Zagreba
Nisam nikad uspio ustanoviti sto je gore, ici tako kako ti ides ili ici na Sv. Nedelju van i tam upasti u cep pa se malo vratiti nazad.
Kad nije guzva nemam dvojbe, uvijek odem do Sv. Nedelje i vratim se nazad, onaj rotor kod King Crossa je za zile si prerezati...
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:23   #25
Najprije, hvala svima na odgovorima

Kuća nije u ulici Giznik baš, nego je od kraja Giznika još dvije minute hoda prema Maloj Rakovici (južno). Google maps kaže da spada pod Malu Rakovicu, na samom njenom rubu prema Samoboru U svakom slučaju, odgovara mi neka naša procjena kad smo bili da je do centra hodom nizbrdo 15-ak/20 min s ovim što su i tu drugi napisali. A za gore treba imat kondiciju da Još jedno pitanje, navodno da ima neka stanica koja mi je bliže od Konzuma, Trlikum ili kod Trilikoma? Nisam shvatila najbolje ako je to naziv za stanicu/stajalište, ili je to neki objekt i gdje je to?
ariam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:21   #26
To je stanica na križanju Ivana Gundulića, Dobriše Cesarića i Grada Wirgesa, semafor nakon Kauflanda u smjeru Samobora.

Možda je zgodnije tamo doći, ali ne sjećam više staje li brza linija tamo .
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:57   #27
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ne razumijem.

Svaka zgrada odnosno pojedina ulica je priča za sebe, jer svaka ima svoju zakrenutost odnosno orijentaciju u odnosu na strane svijeta, a isto tako i eventualnu zaklonjenost drugim građevinama ili uzvisinama/brežuljcima na poželjnim stranama (kao što su jugoistok i jugozapad), što posljedično smanjuje broj sunčanih sati u stanu.
jugozapadno od samobora je brdo alzo kad je sunce nisko (zimi) onda brzo zapadne iza brda i u sjeni si

Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Nisam nikad uspio ustanoviti sto je gore, ici tako kako ti ides ili ici na Sv. Nedelju van i tam upasti u cep pa se malo vratiti nazad.
Kad nije guzva nemam dvojbe, uvijek odem do Sv. Nedelje i vratim se nazad, onaj rotor kod King Crossa je za zile si prerezati...
mi smo na početku Rakitaj pa mi se rotor više isplati, ali živcira me to gubljenje vremena
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 14:19   #28
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
To je stanica na križanju Ivana Gundulića, Dobriše Cesarića i Grada Wirgesa, semafor nakon Kauflanda u smjeru Samobora.

Možda je zgodnije tamo doći, ali ne sjećam više staje li brza linija tamo .
Hvala, nazvat ću Samoborček pa detaljno to provjerit ako sve izrealiziramo
ariam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 14:40   #29
Ne staje brza linija kod Trilikuma.
prasak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:08   #30
Evo tu imas popis linija sa zonama u kojoj se nalaze.
Ak nadem detaljno sa stanicama a imam negdje 100% stavim i to.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:20   #31
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
jugozapadno od samobora je brdo alzo kad je sunce nisko (zimi) onda brzo zapadne iza brda i u sjeni si
Nisam znala da je to toliko izraženo i da se osjeti u cijelom ili većem dijelu Samobora... U svakom slučaju, onda treba biti oprezan kod odabira stana, a izlaz je i u jugoistočnoj orijentaciji (koja mi je i inače najdraža!).
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 19:22   #32
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Nisam znala da je to toliko izraženo i da se osjeti u cijelom ili većem dijelu Samobora... U svakom slučaju, onda treba biti oprezan kod odabira stana, a izlaz je i u jugoistočnoj orijentaciji (koja mi je i inače najdraža!).
ako razmišljaš o položaju kuće/stana i utjecaju sunca, važno je

ako ti ljeti tuče sunce drito u prozore pregrijava ti stan/kuću, ako zimi onda grije stan/kuću, sjeverni zid je uvijek hladniji/vlažniji... guglaj si
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:29   #33
Ne moram guglati - sunce mi je najvažnija stvar u stanovanju (uz veličinu ostakljene površine vanjskih zidova i pogled!).

Samo, kako rekoh, nije mi Samobor djelovao tako problematičan po tom pitanju. No, nakon tvog opisa malo sam razmislila i mislim da ne griješiš. Kada sljedeći puta budem tamo tražila stan, a kao što sam prethodno već napisala, bit će to jedino stan orijentiran prema istoku i jugoistoku.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:37   #34
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ne moram guglati - sunce mi je najvažnija stvar u stanovanju (uz veličinu ostakljene površine vanjskih zidova i pogled!).

Samo, kako rekoh, nije mi Samobor djelovao tako problematičan po tom pitanju. No, nakon tvog opisa malo sam razmislila i mislim da ne griješiš. Kada sljedeći puta budem tamo tražila stan, a kao što sam prethodno već napisala, bit će to jedino stan orijentiran prema istoku i jugoistoku.
I meni je sunce jako bitno, pogotovo da kuhinja i dnevni budu na jugu, za sad smo našli upravo tako nešto, plus, stvarno mi se čini da je zbog magle bolje ne bit skroz u nizini Ako na kraju sve prođe po planu, javit ću se sa savjetima i dojmovima iz prve ruke

The unforgiven_hvala na trudu, svakako ću proučit!
ariam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:28   #35
Quote:
ariam kaže: Pogledaj post
I meni je sunce jako bitno, pogotovo da kuhinja i dnevni budu na jugu, za sad smo našli upravo tako nešto, plus, stvarno mi se čini da je zbog magle bolje ne bit skroz u nizini Ako na kraju sve prođe po planu, javit ću se sa savjetima i dojmovima iz prve ruke

The unforgiven_hvala na trudu, svakako ću proučit!
A kod nas baš suprotno
Kod kupnje stana prije 10 god tražili da bude okrenut na JZ da imamo sunce, prodali stan, sad u stanu sa orijentacijom na SI, preporodili smo se
XuGang is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 13:43   #36
Quote:
XuGang kaže: Pogledaj post
A kod nas baš suprotno
Kod kupnje stana prije 10 god tražili da bude okrenut na JZ da imamo sunce, prodali stan, sad u stanu sa orijentacijom na SI, preporodili smo se
Eto vidiš, svako ima svoje Drago mi je da ste si našli nešto što vam više odgovara.

Mi smo već duže vrijeme podstanari i eto, iskustvo nam je takvo da bi uvijek dnevni i kuhinju (gdje i najviše boravimo) na jugu. Ništa što ljeti rolete ne mogu sredit a uštede na grijanju zimi su neprocjenjive + naravno ono najbitnije, mi jako volimo sunce
ariam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:06   #37
Dobro jutro!
Imam pitanje za one čija djeca idu u osnovnu školu u Bregani.
Kako ste zadovoljni sa školom, ima li produženi boravak i kako funkcionira, te ima li u Bregani i vrtić?
Unaprijed hvala.
pokital is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.