Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2004., 18:52   #41
Kad navratim u Bosnu izuvam se ispred vrata, na otiraču, takav je običaj i ne smeta mi.
Kad sam u Zagrebu ne izuvam se ni u vlastitom stanu ako se ne mislim dulje zadržati (npr. dođem s posla a za pola sata moram po klinca u školu).
Gosti mi se ne izuvaju a ni ja kod njih.
Iznimka su moji i muževi starci koji odmah skidaju cipele i obuvaju papuče, mislim da im je tako ugodnije.
Ljutim se kad mi klinci raznesu tonu blata s tenisica po stanu ali onda to i počiste.
Dječji gosti skidaju cipele zato što skaču po krevetu ali oni nose svoje šlapice sa sobom.
I moja djeca kad idu kod svojih frendova nose svoje šlape sa sobom.
Dolaze mi i gosti sa psima, nisam tražila da peru šape ili obuvaju pseće papuče.
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:54   #42
Quote:
Tinkili kaže:
Ko je tebe ljubavi ljutio danas?

Zašto pretpostavljaš da sam iz Zagore, zašto misliš da nisam nigdje drugo živjela, zašto misliš da imam muža i po čemu zaključuješ da sam histerična??

Jednostavno, ovdje u Dubrovniku ima puno kamena i ljudi nikad ali baš nikad od gostiju nisu to tražili, a i glupo je.

Kad zimi odem kod prijatelja u Bosnu naravno da kod njih doma skinem čizme.... očekuje se od mene.

PS Što se semafora tiče, evo ih gradonačelnica nakitila po čitavom gradu
Ma slažem se

Samo jedna mala ispravka za tvoj Dubrovnik: U Dubrovačkoj republici tražili su od ljudi koji su dolazili u Grad poslom, a nisu bili domaći, da skinu cipele i ostave ih ispred gradskih vrata a onda nakon što je odzvonilo povećerje i gradska vrate se zatvarala svi su stranci morali van i ako je ostalo cipela pred gradskim vratima znalo se da je "uljez" još uvijek u Gradu. Dakle, ne zbog higijene već zbog kontrole
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:56   #43
Quote:
just Sandy kaže:
U ovakvoj situaciji držim se one:Kad si u Rimu, ponašaj se kao Rimljanin.

Poštujem kuću u koju ulazim i pravila kojim žive njeni ukućani.

Ukoliko pravila smatram nebuloznima, ne slažem se s njima, izazivaju u meni negodovanje ili otpor ili su mi jednostavno besmislena, onda se zahvalim na pozivu i ne dođem.

Na mjestu te gospođe ne bih inzistirala na izuvanju gostiju iako se ukućani izuvaju.

Na tvom mjestu mi se također ne bi svidjelo oblačiti tuđe šlape. Ako bih mogla (ako nije hladno i nemam najlonke), radije bih bila bosa.


Ovome se nema sto niti dodati niti oduzeti.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:56   #44
Quote:
sassy1 kaže:
Samo jedna mala ispravka za tvoj Dubrovnik: U Dubrovačkoj republici tražili su od ljudi koji su dolazili u Grad poslom, a nisu bili domaći, da skinu cipele i ostave ih ispred gradskih vrata a onda nakon što je odzvonilo povećerje i gradska vrate se zatvarala svi su stranci morali van i ako je ostalo cipela pred gradskim vratima znalo se da je "uljez" još uvijek u Gradu. Dakle, ne zbog higijene već zbog kontrole
A šta ja maloprije napisao? Imaš cipele, imaš figu u džepu, o tome se radi. Ne volim takve prijatelje. To nisu prijatelji. S takvima se volim nalaziti u kafićima i nazvati mobitelom nekog da me nazove da se maknem.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 18:58   #45
Quote:
Karmela kaže:
Ovome se nema sto niti dodati niti oduzeti.
Mogu ja nadodati? Pa ja bih nadodao da je Sandy izuzetno pronicljiva Oprah žena. I da su ovi savjeti koje nam je podarila odlični i univerzalni. Ona je puna takvih savjeta i bilo bi odlično kad bi ih zapisala u jednu knjigu, koja bi jamačno postala bestseller o kako da kažem, poštivanju kultura.
Mislim da bi takva knjiga našla svoje mjesto rame uz rame s onim knjigama Kako da vas dvije sjedite same u avionu koji ima tri mjesta u jednom redu? (tako da sjednete svaka na jednu stranu, pa će nepoznatoj osobi biti neugodno sjesti između vas).
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 19:01   #46
Ja ne dozvoljavam da mi gosti ulaze u kuću i sjede u obući... U hodniku OK... ja sam vazad bosa... i u sred zime.. volim da sjedim i ležim na podu, gledam tv... čak znam nekada i raditi na podu... gušt mi. I u svakom slučau ne pada mi napamet svaki dan vršiti dezinfekciju podova.... Moj stan, moja pravila.
Što se tiče izuvanja u gostima... ovdje se mahom svi izuvaju...

Ja sam takva...

A pitanje za one koji se ne izuvaju... jel imate klince u kući?!

Ako ih imate... nije li to nehigijenski... a ako ih trenutno nemate, a imate namjeru imati... Hoćete li promijeniti običaj?
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 19:01   #47
Wink

Sandy je politicki korektna i ja sa tim nemam problem.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 19:05   #48
Quote:
walter kaže:
A šta ja maloprije napisao? Imaš cipele, imaš figu u džepu, o tome se radi. Ne volim takve prijatelje. To nisu prijatelji. S takvima se volim nalaziti u kafićima i nazvati mobitelom nekog da me nazove da se maknem.
you completely missed the point of sassy's remark

Mala crtica iz povijesti, točna.... nitko nije smio ostati u gradu nakon zatvaranja vrata od Pila i Ploča. Ali kod cipela sam više bila orjentirana na noviju povijest....
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 19:11   #49
Quote:
DEBEL***** kaže:
,,, ok, izuo sam se, prebrojali pola love, znaš šta, obuj se,,,,


tuknule?
kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 19:11   #50
Quote:
Tinkili kaže:
you completely missed the point of sassy's remark

Mala crtica iz povijesti, točna.... nitko nije smio ostati u gradu nakon zatvaranja vrata od Pila i Ploča. Ali kod cipela sam više bila orjentirana na noviju povijest....


Ima još tona super fora iz vašeg Grada

A svi koji tvrde da je kod njih obavezno skidanje cipela neka mi kažu koliko ljudi dnevno kroz njihov stan/kuću prođe (šta imate piceštrase doma ) i koliko često čiste podove pa ćemo onda dalje....
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 19:14   #51
Sassy ja mislim da je pred tobom težak životni zadatak.
A to je osnivanje udruge - "Ne dajmo im da se izuju! Samo reci - NE".

Nekako te zamišljam kao kombinaciju Dafinke Večerine i Jadranke Kosor.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 19:15   #52
Talking

Karmela, bila je greška citirati moje umotvorine, a prije toga ne citirati, po nekoliko puta, walterove. To je kao da ga je netko mokrom čarapom po glavi udario, nakon što mu je došao u goste i izuo se.

Al' ne bi walter bio walter da ne iskoristi priliku, pa se pohvali kako je izvrstan Oprahoidni spisatelj i trla baba lan da joj prođe dan... Sve ono što je pisao za mene, u stvari je govorio o sebi. To je zato što se jako poistovjećuje sa mnom. On misli da bi, da je dama, bio ja. Tako si on to lijepo mašta. I ciceke si moje odmah zamisli, vidiš ga gore... Muci, muci
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 19:18   #53
Quote:
sassy1 kaže:
i ako je ostalo cipela pred gradskim vratima znalo se da je "uljez" još uvijek u Gradu.
ili si je kupio nove cipele
monolit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 19:22   #54
Quote:
nataniel kaže:
Sassy ja mislim da je pred tobom težak životni zadatak.
A to je osnivanje udruge - "Ne dajmo im da se izuju! Samo reci - NE".

Nekako te zamišljam kao kombinaciju Dafinke Večerine i Jadranke Kosor.


Loše me zamišljaš

Samo sam pokrenula temu i rekla svoje mišljenje.

sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 19:37   #55
I ja sam već jednom pokrenula tu temu...

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=27237
Amalthea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 19:38   #56
U moju kucu niko ne moze uci u obuci(doduse zivim u Bosni pa niko nije ni pokusao ).
Ne vidim zasto bi se neko uvrijedio ako trazim da se izuje,ako mu se gadi obuti slape ne mora ionako u svakoj prostoriji imam cilime tako da sigurno nije hladno po nogama.
S druge strane da mi neko kaze da se ne mogu izuti kada ulazim u njegovu kucu-ne bi se izula,njegova kuca-njegova pravila.
Stvarno mi nije jasno sta je tu tako problematicno da je vrijedno rasprave na 3 stranice
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 19:49   #57
Ja isto ne volim da mi gosti ulaze u dnevnu sobu u obući,najviše iz razloga što imam bijele tepihe.
Nije mi problem ni kada dolazim kod nekog izuti se,svatko ima svoja pravila (moja mama npr. misli da je jako nepristojno nekog zamoliti da se izuje..)
shoegal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 19:59   #58
Ali ja stvarno ne shvatam sta je tu nepristojno...hodas cijeli po prasini,pticijim govnima,ispljuvcima,mozda odes i u wc na faxu...i sad neko ne zeli da mu u takvim cipelama udjes u kucu.
Mislim ne razumijem,pa nisu stopala stidni organi da se ne smiju otkriti
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 20:04   #59
Quote:
Amalthea kaže:
I ja sam već jednom pokrenula tu temu...

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=27237
A s čim se ti hvališ jeboteja!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 20:04   #60
U Njemackoj jos nisam dozivjela da me traze da skinem cipele. Dapace odbijali su ako pitas, pa sam prestala pitati i odvikla se od skidanja...
Doma je prvi korak do papuca jer mi je u njima udobnije, drugi potez je raskopcavanje hlaca iz istog razloga.
Gosti ne moraju ni jedno, ali ako sami zele, mogu oboje.

Iz Zagreba se sjecam da su me u nekim kucama trazili da skinem cipele i dobili su uvjet da nema problema ako dobijem papuce, a vrijedi i danas kad bi tko rekao da skinem cipele.
Nikad ne hodam bosa, osim po kadi i pijesku na plazi.

Inace sam generalno misljenja da u svakoj kuci pravila odredjuje domacin, a gost ih ima postivati ili nek ide doma.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.