Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2011., 19:43   #21
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Daj se smiri i lijepo napiši kakvih točno problema imaš s kožom? Jesu baš grozne akne u pitanju ili samo prištići, miteseri? Pa ti onda možemo preporučit nešto.
Začepljenost,prištići crvenkasti po obrazima bradi,nisu akne nikakve ciste ništa slično(više),masna koža pretjerano,miteseri,uglavno je jako začepljena onak samo "čekaju da izađu"
Lorenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 20:24   #22
Onda zbilja ne trebaš nikakvu ekstremnu ili jaku terapiju, već samo preparativu za problematičnu i masnu kožu. Preporučam Garnier pure 3u1 piling i masku, to je dušu dalo za mitesere. Čak ga ne moraš na cijelo lice nanosit, nego samo na bradu i nos gdje imaš mitesera puno. Dva puta tjedno je dovoljno da ga koristiš jer zna malo isušit kožu.

Osim toga, ako imaš kakvu biljnu ljekarnu u blizini zaleti se do tamo i pitaj dal imaju NovaDerm losion s voćnim kiselinama. Meni ga je dermatologica preporučila i obožavam ga, odličan je za prištiće i mitesere, super čisti kožu. Znači, ja skinem šminku, umijem se i nakon toga se namažem tim losionom i još na vatici bude nečistoća - tolko dobro izvlači smeće iz kože. Košta ti oko 37kn.

I neku matirajuću kremu za lice i to je to. Zapravo, ako nemaš problema s dehidriranom kožom, možeš umjesto kreme čak i samo aloe vera gel koristi, on je isto super za masnu i problematičnu kožu. Čupko ti ima aloe vera gel, koji je meni odličan.

Eto, valjda sam pomogla nekaj. Javit će se sigurno još netko i preporučit nekaj.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 20:34   #23
Soul mate na uputstvu od doksiciklina piše da se preporučuju kod težih oblika akni, kada je antibiotska terapija neophodna. To je zapravo lijek koji se koristi kod liječenja različitih infekcija. da preporučila mi je dermatologica.
tinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 20:09   #24
Zanima me dali netko od Vas zna kolko se dugo ceka u KBC Rijeka kad se naruci kod dermatolog ?
L.A. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 02:08   #25
meni taj garnier 3u1 nikad nije pomogao oko mitesera. zapravo, kad promislim, meni nikad ništa nije pomoglo kod mitesera, samo ono što ručno stisnem pa "odčepim" mitesere, ali nikakvom kozmetikom nisam nikao uspio to napravit


i da, ja službeno dajem odjeb i dermatologinji, i terapijama i kremama, itd, itd
od sad ću uzet samo jedan najjednostavniji gel za umivanje i svako dva tjedna na krvničko čišćenje lica, pa ću vidit gdje me to odvede, jer ovo više nema smisla

e sad, koji je najbolji gel za umivanje da si uzmem? meni je recimo koža stvarno masna, i čak kad se umijem, već kroz dva-tri sata mi je ponovno masna kao da se nisam danima umivao.
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 13:01   #26
Bilo koji, glavno da je namijenjen masnoj i problematičnoj koži lica. Meni je dobra krema za umivanje, Clean&Clear sa salicilnom kiselinom. Ova: http://www.pakcosmetics.com/images/c...arDeepActr.jpg
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 19:22   #27
Pozdrav,

nakon koristenja neka kreme koju mi je smiksao dermatolog, sada sam po njenim riječima u slijedecoj fazi borbe i to s eritromicin losionom?

Koristio tko? iskustva, perutanje i sličnio ?
inače ne vidim baš pomake
majya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 20:20   #28
ja sam eritromicin losion koristila zbog akni na leđima, i super mi se sve očistilo. Na licu ga nisam probala, nisam se usudila to staviti na lice, jer je već dosta izmučeno kremama.
tinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 11:55   #29
Quote:
majya kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

nakon koristenja neka kreme koju mi je smiksao dermatolog, sada sam po njenim riječima u slijedecoj fazi borbe i to s eritromicin losionom?

Koristio tko? iskustva, perutanje i sličnio ?
inače ne vidim baš pomake
jel ga već imaš ili? jer znam da sam ga ja morala naručivat i čekat dva tj..
Yumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 12:25   #30
imam vec, u ljekarni su imali to vec smiksano samo su dodali 2grama neke kiseline cini mi se....po receptu
majya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 14:09   #31
Meni je dosta svih tih preparata jer nista ne djeluje na mojoj kozi, dapače stanje bude jos gore... Meni se najjednostavnija njega pokazala jos najboljom. Kupila sam si "carobnu" krpicu za skidanje sminke (dala otkaz tonicima jer su za mene smrt zbog alkohola), djeciju kupku za umivanje (ili dove sapun koji mi je bio ok), vlaznu laganu kremicu i akniktol za upaljene pristice i zelena babylove kremica na bazi cinka mi se pokazala ok za potkozne.
Osvojila sam na nagradnoj igri prirodnu preparativu za problematicnu kozu pa cu nju sad koristiti i nadam se da ce pomoci

Moja koza je skoz cudna, masna ali dehidrirana. U pubertetu sam imala samo mitesera i pristica u podrucju T-zone, sada mi je sve osim t zone sasuto sitnim pristicima koje se znaju jako upaliti, trenutno je stanje uzasno, puno upaljnih akni, na desnoj starni ne mogu ni spavati koliko me boli Sto je najgore siri mi se na podrucje vrata i mislim da cu morati kod ginekologa provjeriti zdravlje jajnika.
Bioderma Cicabio krema mi je ok poslije tiskanja i rovanja po licu, fino sanira ranice..
nenica0204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 00:28   #32
euten

jel itko od vas to ikada koristio????
matea2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 20:44   #33
Quote:
Lorenica kaže: Pogledaj post
Začepljenost,prištići crvenkasti po obrazima bradi,nisu akne nikakve ciste ništa slično(više),masna koža pretjerano,miteseri,uglavno je jako začepljena onak samo "čekaju da izađu"
Pobaj od decleora fluid za masnu kozu, ne znam kak se zove. I ispod ti dođe ylang ylang ulje (par kapi, tek tolko da ti lice nije presuho) Skupo je, ali i jako dobro. bar je meni bilo. Fluid ima u sebi i čajevca. Uzasno je lagan. Trazi testere!
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 22:15   #34
Quote:
nenica0204 kaže: Pogledaj post
Meni je dosta svih tih preparata jer nista ne djeluje na mojoj kozi, dapače stanje bude jos gore... Meni se najjednostavnija njega pokazala jos najboljom. Kupila sam si "carobnu" krpicu za skidanje sminke (dala otkaz tonicima jer su za mene smrt zbog alkohola), djeciju kupku za umivanje (ili dove sapun koji mi je bio ok), vlaznu laganu kremicu i akniktol za upaljene pristice i zelena babylove kremica na bazi cinka mi se pokazala ok za potkozne.
Osvojila sam na nagradnoj igri prirodnu preparativu za problematicnu kozu pa cu nju sad koristiti i nadam se da ce pomoci

Moja koza je skoz cudna, masna ali dehidrirana. U pubertetu sam imala samo mitesera i pristica u podrucju T-zone, sada mi je sve osim t zone sasuto sitnim pristicima koje se znaju jako upaliti, trenutno je stanje uzasno, puno upaljnih akni, na desnoj starni ne mogu ni spavati koliko me boli Sto je najgore siri mi se na podrucje vrata i mislim da cu morati kod ginekologa provjeriti zdravlje jajnika.
Bioderma Cicabio krema mi je ok poslije tiskanja i rovanja po licu, fino sanira ranice..
Slične probleme i ja imam. Hrpetinu sitnih prištića po cijelom licu koji se povremeno upale ako ih ja sama diram. Na vratu isto tako, to se u posljednje vrijeme počelo širiti. Bila sam kod privatne dermatologinje na čišćenju lica i ona kaže da su to zatvoreni komedoni koji neće sami proći, niti će im ikakva kozmetika pomoći. Prepisala mi je antibiotik mynociklin, još nisam počela piti, al budem probala. Imam previše godina da bi se borila stalno s prištićima i aknama. Ona kaže da moram koristiti hidratantnu kremu, te mlijeko za čišćenje, nikako gelove i sl. Imam mješovitu kožu, više zapravo masnu, ali dehidriranu. Isto kaže da je vjerojatno povezano s jajnicima, pa ću to provjeriti, al ne bih baš htjela piti kontracepcijske pilule radi toga...
*Lory* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 00:35   #35
Imam 15 godina al vec mi ih je pun..
Probavao sam klindamicin pa kremice,nista to ne pomaze..ljeti se malo situacija popravi,al onda kad krene jesen opet sve po starom -.- sad stavljam samo baby puder i umivam se mlakom vodom + nepijem mlijeko ni mliječne proizvode.Ne vidim pomaka al ajde valjda će ih bit :/ Zakazao sam danas kod dermatologa i znam da mi te kremice i sta ja znam nece pomoc pa neznam mogu li ja ici na roaccutane?
Hvala na pomoci i smrt aknama!
Tech22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 08:01   #36
Quote:
Tech22 kaže: Pogledaj post
Imam 15 godina al vec mi ih je pun..
Probavao sam klindamicin pa kremice,nista to ne pomaze..ljeti se malo situacija popravi,al onda kad krene jesen opet sve po starom -.- sad stavljam samo baby puder i umivam se mlakom vodom + nepijem mlijeko ni mliječne proizvode.Ne vidim pomaka al ajde valjda će ih bit :/ Zakazao sam danas kod dermatologa i znam da mi te kremice i sta ja znam nece pomoc pa neznam mogu li ja ici na roaccutane?
Hvala na pomoci i smrt aknama!
Kad budes ima 30 i probleme ka neki ode onda mozes rec da ti je dosta,tek si pocea
Ugl to sta ti imas su pubertetske akne i nema potrebe unistavanja sebe roaccutanom dok si jos u razvoju,vidit ces sta ce ti dermatolog rec al vjerojatno ces dobit neke kremice koje bi trebale pomoc ili barem ublazit stanje. I ne mozes se umivat samo mlakom vodom,teba lice na kraju dana ocistit necim a to vodom ne mozes postic,no to ce ti sve rec dermatolog.
I ne budi nestrpljiv i pesimista jer se akne ne rjesavaju preko noci
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 16:34   #37
Quote:
tinaa kaže: Pogledaj post
ja sam eritromicin losion koristila zbog akni na leđima, i super mi se sve očistilo. Na licu ga nisam probala, nisam se usudila to staviti na lice, jer je već dosta izmučeno kremama.
Ja ga koristim jer imam akne po leđima ali ništa ne pomaže
bambinaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 20:31   #38
sona

Ako ima tko Sonu (prednost dajem kremi jer ne ulazi zrak) da mu ne pomaže ili ne odgovara molim da me kontaktira ako je za prodaju (nemam kada ići dr. i dermatologu-u drugom gradu su mi, a u ljekarnama više ne daju bez rp.). Imam cleanance k i diacneal kreme ako je tko za zamjenu; kiseline mi ne pomažu. Hvala,doslovno mi je za lijek!
__________________
kredenac primaci natkaslu..
blentori is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 18:07   #39
Quote:
*Lory* kaže: Pogledaj post
Slične probleme i ja imam. Hrpetinu sitnih prištića po cijelom licu koji se povremeno upale ako ih ja sama diram. Na vratu isto tako, to se u posljednje vrijeme počelo širiti. Bila sam kod privatne dermatologinje na čišćenju lica i ona kaže da su to zatvoreni komedoni koji neće sami proći, niti će im ikakva kozmetika pomoći. Prepisala mi je antibiotik mynociklin, još nisam počela piti, al budem probala. Imam previše godina da bi se borila stalno s prištićima i aknama. Ona kaže da moram koristiti hidratantnu kremu, te mlijeko za čišćenje, nikako gelove i sl. Imam mješovitu kožu, više zapravo masnu, ali dehidriranu. Isto kaže da je vjerojatno povezano s jajnicima, pa ću to provjeriti, al ne bih baš htjela piti kontracepcijske pilule radi toga...
ma ja sam pila i bilo mi je puno bolje lice dok sam ih pila, sad sam prestala jer se ne zelim vise trovati a i pusim pa nije bas nabolja kombinacija.. eto prestala sam pa mi je lice koma. najbolje je ici redovito kod kozmeticarke na ciscenje jer da, nikako to samo ni sa bilo kojom kozmetikom ne moze proci.. treba (kozmeticarka strucno) istiskati ili ce se upaliti, zato ja sama znam kopati po licu sto nije bas pohvalno :/
raskopala sam si lice, upalilo se i nakon tjedan dana proslo, sad sve super dok se za tjedan dana ne namnoze opet..
pomogne malo regulacija prehrane i ispijanje zelenog caja ali nisam bas karakter :P
probaj sa laganim vlaznim kremicama, one su meni najbolje pasale. i provjeri da li ti smeta alkohol.. meni su tonici na bazi alkohola uzasno pogorsali stvar
nenica0204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 13:33   #40
Evo, upravo napisah dugi post na temi "Totalno fantastičan proizvod" o liniji Effaclar
koja me spasila od akni i problematične kože. pa ako vas zanima, take a look

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=9020
Vevaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.