Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2015., 18:02   #41
Quote:
ClareAbshire kaže: Pogledaj post
Dakle sekta, udruga, savez ili nešto 3. zaista ne znam što je SAVEZ GRAĐANA ZA PROMICANJE KRŠĆANSKIH VRIJEDNOSTI KROZ KUĆNE ZAJEDNICE I JAVNE MANIFESTACIJE, pa bih molila drage ljude da me malo prosvjetle.

Kako taj savez funkcionira? Znam samo da im je crkva zlo kao i simbol križa i vjeruju da je Zemlja stara 6000 god. Poznanica je aktivno počela sudjelovati u njihovim razno raznim sastancima. I uvjerena je da će svi problemi nestati kada bude preobraćena ili produhovljena ili kako već oni to nazivaju. Govori mi da u sebi imam sotonu i da ću goriti u paklu ako se ne preobratim, što je za mene smješno jer sam ateist. Razmišlja samo o Isusu i samo o njemu priča, čini mi se kao da je bila na totalnom brainwashing-u. Imam još 1001 pitanje pa to bi bilo za početak..

Meni to sve smrdi na one američke baptističke crkvice u kojima se okreću milijuni i milijuni na nedužnom narodu.

Ispričavam se ako ova tema već postoji.
Pa dobro ,evo da pokušamo. Da bi to učinili prvo trebamo definiciju religije, nebitno koje:

lat. religare = zavezati; spriječiti; osujetiti napredak
(to tie back; to hold back; to thwart from forward progress; to bind)

religija = sistem kontrole baziran na dogmatskom vjerovanju kojemu je cilj spriječiti razvoj svijesti

RELIGIJA: Hijerarhijski organiziran sustav vjerovanja čija je funkcija sprječavanje čovjeka da stekne znanje.

Pametnome dovoljno.
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 23:09   #42
Quote:
konjski kaže: Pogledaj post
Pametnome dovoljno.
Nije:

http://www.jstor.org/stable/3087765

A i tu tek priča počinje jer su etimologije često zeznuta stvar.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 17:00   #43
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Nije:

http://www.jstor.org/stable/3087765

A i tu tek priča počinje jer su etimologije često zeznuta stvar.
Percipirajući istinu relativnom i subjektivnom kao i poricanjem razvoja i objektivne stvarnosti , filozofski put će završiti prije nego što je i počeo. Istina i moral mogu se tumačiti na različite načine, te time postaju besmisleni, kontradiktorni i proizvoljni.

Trivium je metodologija kojom se spoznaje istina uz pravilno razmišljanje. Istina se također odnosi na stvarnost i razum. Možemo sagledati istinu na tri načina (koji se odnose na tri dijela Triviuma): definiranjem "onog što jest" ili ono što postoji ili je postojalo u stvarnosti, zašto je ono što je takvo kakvo je i kako stvari postoje na način koji postoje.

"Što" je objektivna stvarnost naše osjetilne percepcije, kojom se pravilno usklađujemo s identifikatorima koncepata u našim umovima . "Zašto" i "kako" su otkriveni s razlogom, tako da se može razumjeti stvarnost kroz ispravnu mentalnu analizu ( zaključke, objašnjenja). To može dovesti do zaključaka, istine i znanja izvan naše osjetilne percepcije. Ukratko: Istina = Trivium: 1. Što, 2. Zašto, 3. Kako

Pojedinci niže svijesti nemaju želju da otkriju svoje istinsko originalno ja, niti želje da razviju standard putem kojeg će razlučivati stvarnost od iluzije i tako ostaju izgubljeni u neznanju.

Uz mnoštvo informacija na internetu, moguće je razumjeti kako je filozofska povijest "prerezala grkljan" istini i moralnosti. Bez obzira na to, moramo biti spremni činiti Djelo, i izvana i iznutra, da bi otkrili skrivena kraljevstva. Kada kombiniramo istraživanje i analizu lijevog mozga i prepoznavanje šablone desnog, uz centriranu inteligenciju srca, vidimo jasno globalni plan destrukcije čovječanstva i porobljavanja. Trebamo osvijestiti činjenicu da smo u dubokoj krizi i da nam vrijeme ističe. S vanjskom (novac/politika) i unutarnjom kontrolom (strah), arhitekti postojećeg društva stvaraju integriranu strukturu destruktivne sile putem banaka, korporacija, vlada, obrazovanja, medija, neprofitnih organizacija itd.

Svojim djelom oni podrivaju Trivium i originalni zakon, koristeći svoje znanje protiv ljudskog neznanja. Proučavajući "ljudske životinje" vrlo pomno, koriste kontrolu uma, društveno uvjetovanje i indoktrinaciju, manipuliraju percepcijom i shvaćanjem, razmišljanjem i djelovanjem. Većina ljudi postali su poslušni robovi, nemoralni, te žive u lancima sličnim onima koje bacamo na druga bića prije nego što se nahranimo njima.

Današnja kultura korupcije je oličenje destruktivne ideologije ( moralni relativizam, sebičnost, materijalizam), iako većina čovječanstva nije svjesna svojeg sudjelovanja u toj ideologiji. Ta ideologija se realizira kroz kombinaciju kontrole uma i sklonosti lažima. Mnogi pseudo duhovni pravci žele transcendirati aspekte naše oštećene kulture i izumiruće religije s drugim realnostima, ali kao i većina pokreta, i taj pokret usmjeren je na manipulativno usmjeravanje u zamku, i to ljudi koji su akceptirali regresivna uvjerenja koja su prikazana kao „duhovna“. Sada sve više ljudi počinje uviđati kako se iskrivljavanje duhovnih istina savršeno uklapa u plan destruktivnih sila. Iako živimo u svijetu životinja i ljudi koji su u životinjskom ropstvu, kao i patnje koja postoji na svim razinama (tjelesno, mentalno i duhovno), pseudo duhovni pokreti htjeli bi da vjerujemo da su dobro i zlo beskorisni proizvodi dualističkog razmišljanja i da je "zlo iluzija." Ali ne postoji faktor koji toliko pomaže zlo kao kad zatvorimo oči pred svime i kažemo "sve je dobro ". Prema riječima Krishnamurtija: "gubitak svijesti o zlu je najgore zlo", a to je istina koju su govorili i naši preci dok su upozoravali na opasnost tiranije.

Pseudo duhovna kultura osmislila je svoje aksiome

Ne postoji takva stvar kao što je Istina i moral; oni su relativni i izmišljeni. Stvarnost je kontradiktorna i ne može se spoznati kroz razum.

To su aksiomi destrukcije (solipsizam) i oni nikada neće dovesti osobu do znanja, slobode i dobrote, već do suprotnog: neznanja, zbunjenosti i ropstva, što odražava naše sadašnje stanje globalne tiranije. Oni su anti-teza našoj evoluciji kao vrste i Triviumu te originalnom zakonu. U isto vrijeme, ti aksiomi biti će atraktivni za ego, jer nude slobodu stvaranja stvarnosti, čime se želi negirati odgovornost. Ipak, iz perspektive pseudo duhovnosti naš pomak prema istini i stvarnosti će stvoriti ropstvo i negativne posljedice , jer objektivna stvarnost ne postoji. Samo je pitanje vremena kada će se to dogoditi. Ego može raditi, ali se ne može sakriti, pa ego obmana i pseudo duhovnost idu ruku pod ruku.

Mnogi filozofi su otkrili da u cilju stjecanja znanja svoje putovanje treba početi od nule, od sumnji i eliminiranja svega što su ranije mislili da znaju. Sokrat je rekao: "Znam da ništa ne znam", a mi moramo doći na ovu razinu vjerodostojnosti kako bi se razvijali, jer je potrebno zaboraviti ono što nas je naša kultura učila, poput ovih manjkavih aksioma. S okultnim možemo ići mnogo dublje od mentalnog uklanjanja ideja i uvjerenja, do izlaženja iz okvira sustava ega. Da bismo stvorili pravi temelj, moramo početi ispočetka, gdje je neistinito ja izgrađeno i odvojeno od stvarnosti, koja je možda bila prisutna u djetinjstvu. Isto tako, kako bi naučili kako razmišljati i shvatiti istinu, moramo vratiti nevinost djeteta, vidjeti stvarnost kakva uistinu je, ništa ne pokušavati sakriti i otpustiti tabue. Da bi to učinili moramo dekonstruirati svoje društveno programiranje koje je dopustilo našem egu da postane bijesan. Tada možemo početi s ispravnim aksiomima, te naravno, otkriti sebe i stvarnost i zakone koje ju vode, kao što smo i nekad intuitivno činili, prije nego što smo bili oštećeni.



A tvoj "argument" je nevjerojatan:

Zadnje uređivanje konjski : 07.12.2015. at 17:53.
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 13:08   #44
Konjski.

Kad si već tako podrobno raščlanio i bejsomučno izdefinirao što to religija jest, i što uništava, hajde sad definiraj svoja uvjerenja.

Javio si se na temi o jednom ogranku kršćana. Da lamentiraš o tome kak je valjda super ateizam?

Kako te on usrećuje?
Što imaš, a ja ne?
Znanje, spoznaju, svjesnost o reali? Da li to po nekom defoltu znači da sebe smatraš superiornijim i naprednijim bićem od nas ostalih?
Ako da(imalo), onda si ti sebi sam svoja "religija" brate.

Što je to "stvarnost" i kakvo to silno "znanje" posjeduješ?(sem ovog polu kopi-pejst)
Prosvijetli me...prosvijetli nas...Što je to suština postojanja, smisao naše prolaznosti?

Sudeći po onom što si napisao morao bi biti mnogo prosvjetljenije, mudrije, smislenije, produhovljenije, potpunije, fantastičnije, sretnije, ispunjenije, zadovoljnije biće od mene.

A iskreno, nisam te takvim pojmila u ovom tekstu. Vidjela sam samo da si se jako trudio da dokažeš kako smo svi ostali u zabludi teže kategorije. Koga si u to uvjeravao, e to je ono diskutabilno. Da nisi možda sebe?

Mislim, kilometarski teks...you know...kind of
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul

Zadnje uređivanje Nunna : 08.12.2016. at 13:21.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 16:43   #45
Poštovanje, pročitao sam vaše iskustvo. Mislim da nije važno da li imamo isto mišljenje, ali je jako važno da govorimo istinu. Osobno sam provjerio zajednicu koju spominjete i moje iskustvo nije ni slično vašem. Moje iskustvo je pozitivno. Ne želim vrijeđati, ali vaš naziv mi je dovoljno ukazao na "ozbiljnost" (neozbiljnost), komentara! Također i način izražavanja. Spominjete stalno Rimokatoličku crkvu i govorite kako se oni ne slažu s njom, to i ne čudi, ali ono što je nevjerojatno, a to je, da ste vi uistinu rimokatolkinja ne bi vi odlazili po raznim zajednicama. Mnogo ste toga naveli, da ne kažem nalagali. Bio sam i nitko ne odvaja od obitelji i slične gluposti. Ja sam za da se uvijek upozori ukoliko se negdje vrše prevare, ali pisati svoje subjektivne doživljaje na temelju vlastite zamisli nikako. Također sam vidio neke osobe koje su otišle i nitko nije bio proglašen otpadom, jer to nema veze s lokalnim crkvama već s vjerom. Mi otpadamo od vjere, a ne od lokalne crkve. Nitko ne može reći taj ili taj je otpadnik, osim Boga. Što se tiče priče o davanju desetine to je također vaše viđenje stvari koje nema veze s istinom. Istina jest da ima po zajednicama da neke osobe izdvajaju prihode, ali mene nitko nije tražio niti kune! Najlakše je drvljem i kamenjem? Naveli ste Rkc, a kad bi znali koliko tek tamo ljudi izdvaja novac što bi tek onda zaključili. Tko će dobrovoljno izdvajati to nije na nama da sudimo, ali niti da to proglašavamo nečijom prevarom ili dužnosti. Kažete da vam nije namjera pljuvati, a to cijelo vrijeme činite. Čitam sve i osim pljuvanja nema ništa, da nisam istraživao mnoge zajednice i probleme s kojim se ljudi susreću možda bi ih povjerovao. I što reći za kraj osim da: da u istinu poštujete svoje, poštivali bi i tuđe. Kad je meni nešto sektaško ja tamo ne idem... Svako dobro.
Milo Zambata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 16:57   #46
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Može malo detaljnije, ako ti se da?
dr. Milo Zambata
Poštovanje, pročitao sam vaše iskustvo. Mislim da nije važno da li imamo isto mišljenje, ali je jako važno da govorimo istinu. Osobno sam provjerio zajednicu koju spominjete i moje iskustvo nije ni slično vašem. Moje iskustvo je pozitivno. Ne želim vrijeđati, ali vaš naziv mi je dovoljno ukazao na "ozbiljnost" (neozbiljnost), komentara! Također i način izražavanja. Spominjete stalno Rimokatoličku crkvu i govorite kako se oni ne slažu s njom, to i ne čudi, ali ono što je nevjerojatno, a to je, da ste vi uistinu rimokatolkinja ne bi vi odlazili po raznim zajednicama. Mnogo ste toga naveli, da ne kažem nalagali. Bio sam i nitko ne odvaja od obitelji i slične gluposti. Ja sam za da se uvijek upozori ukoliko se negdje vrše prevare, ali pisati svoje subjektivne doživljaje na temelju vlastite zamisli nikako. Također sam vidio neke osobe koje su otišle i nitko nije bio proglašen otpadom, jer to nema veze s lokalnim crkvama već s vjerom. Mi otpadamo od vjere, a ne od lokalne crkve. Nitko ne može reći taj ili taj je otpadnik, osim Boga. Što se tiče priče o davanju desetine to je također vaše viđenje stvari koje nema veze s istinom. Istina jest da ima po zajednicama da neke osobe izdvajaju prihode, ali mene nitko nije tražio niti kune! Najlakše je drvljem i kamenjem? Naveli ste Rkc, a kad bi znali koliko tek tamo ljudi izdvaja novac što bi tek onda zaključili. Tko će dobrovoljno izdvajati to nije na nama da sudimo, ali niti da to proglašavamo nečijom prevarom ili dužnosti. Kažete da vam nije namjera pljuvati, a to cijelo vrijeme činite. Čitam sve i osim pljuvanja nema ništa, da nisam istraživao mnoge zajednice i probleme s kojim se ljudi susreću možda bi ih povjerovao. I što reći za kraj osim da: da u istinu poštujete svoje, poštivali bi i tuđe. Kad je meni nešto sektaško ja tamo ne idem...
Milo Zambata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2021., 00:19   #47
Vidim da tema nije bila dugo aktualna, no zanima me da li netko ima više novijih informacija/iskustava o ovoj grupi kršćana pa da iste podijeli?
Loksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2021., 23:58   #48
Quote:
lokas05 kaže: Pogledaj post
Vidim da tema nije bila dugo aktualna, no zanima me da li netko ima više novijih informacija/iskustava o ovoj grupi kršćana pa da iste podijeli?
Bio sam u doticaju sa spomenutom skupinom prije par godina tako da nemam najsvježija iskustva no čisto sumnjam da se nešto drastično promijenilo. Pretpostavljam da tebe zanimaju zagrebačke skupine, a s njima nisam imao doticaj. Koliko sam shvatio postoji više skupina od kojih svaka ima svog pastora/starješinu, a zajedničke susrete imaju u dvorani GAP.
Riječ je o tipičnoj protestantskoj denominaciji s varijacijama na temu. Iako su članovi mlađi opet su to sve osobe od 40+ tako da ukoliko si u ranim 20-im teško ćeš se uspjeti uklopiti. Otprilike to izgleda ovako:muž, žena, dvoje-troje djece=skladan kršćanski život i što tu pobogu može biti zanimljivo? Idilu pokvari tek poneki jedva punoljetni u osjećajima izgubljeni curetak koji hrabro kroči na pozornicu i u suzama ispriča svjedočanstvo kako je nekad bila promiskuitetna a sada prakticira predbračnu čistoću....za zamisliti se. Kad to vidiš na trenutak pomisliš da prisustvuješ ukazanju Gospe do osam žalosti. Često organiziraju kućna druženja i prisustvuju određenim kršćanskim konferencijama. Muški članovi posjećuju konferenciju "Čuvar brata svoga" iako je 99% njih ribu zadnji put upecalo dok je Bog hodao po zemlji, a ženski dio posjećuje "Kraljeve kćeri" skup napirlitanih ženturača. Sve u svemu hrpa gluposti...ako te baš zanima otiđi čisto da vidiš kako to izgleda no ne preporučam zadržavanje na duži period jer samo možeš uništiti svoju osobnost a to je nešto najgore što ti se može desiti. Prividno je to znatno drugačije od katoličke crkve no zapravo je to obična religija.
Mrkemič is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.