Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Zabavna glazba

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2012., 22:50   #1
Franka Batelić

Franka Batelić

Rođena je 7. lipnja 1992. u Rijeci. Pjevanjem se bavi od svoje 3. godine života.
Početak njezine ozbiljne glazbene karijere označava pobjeda na televizijskom talent showu Showtime u prosincu 2007. s pobjedničkom pjesmom Ovaj dan. U svibnju 2008. s pjesmom Ruža u kamenu Franka se predstavila u finalu pop/rock večeri 12. Hrvatskog radijskog festivala u Opatiji, gdje je osvojila nagradu gledatelja. Upravo je ta pjesma osvojila članove OGAE mreže koja okuplja četrdesetak europskih klubova ljubitelja Eurosonga, čime je Franka OGAE Song Contest sljedeće godine dovela u Hrvatsku.
U veljači 2009. Franka je nastupila na Dori s "Pjesmom za kraj" koja je osvojila treće mjesto po glasovima publike i ubrzo osvojila srca obožavatelja na top listama širom Hrvatske, što pokazuje plasman na hrvatskoj nacionalnoj ljestvici "HR Top 20", gdje je ta pjesma dosegla drugo mjesto. Nakon dvotjednog glasovanja, hrvatski fanovi Eurosonga su 2009. godine po drugi put izabrali Franku za predstavnicu na OGAE Song Contestu. Jedan tjedan nakon ovog glasovanja Franka je uspjela ostvariti svoj prvi broj 1 u karijeri, s pjesmom "Možda volim te" s kojom je nastupila na 14. Hrvatskom radijskom festivalu u Opatiji. Pjesmom "Na tvojim rukama" nastupala je na 18. Dori i završila na 7. mjestu.
Na Porinu 2009. Franka je nominirana u kategoriji Najbolji novi izvođač.
Franka je sa plesnim partnerom Ištvanom Vargom pobjednica četvrte sezone HRT-ovog showa ''Ples sa zvijezdama''. Osvojila je nagradu HrTop-a 20 za Nadu 2009. godine, nominirana u kategoriji Novog izvođača godine ''Zlatne Koogle''.
2009. i 2010. godine po izboru čitatelja Indexa Franka je proglašena najljepšom Hrvaticom.
Završila je dva semestra glazbenog koledža Berklee u Bostonu, SAD.

Ovaj dan, Ruža u kamenu, Možda volim te, Pjesma za kraj, Moje najdraže, Na tvojim rukama, Cijeli svijet (feat. AliBi), Crna duga, On fire, Ne, San
Canticum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 22:52   #2
Eric Destler feat. Franka - Run (Teaser) uskoro...
Canticum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 23:15   #3
Nije mi loša, mala zna pjevati i popravila se, jedino što zadnja dva singla su baš loša, totalno dosadne pjesme, ne ide joj baš pisanje pjesama, iako ova Run čini se OK.
BozWon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 08:26   #4
Kaj se tiče pjesama ne slušam,ali je mala prelijepa
Kovrčava mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 08:53   #5
Sviđaju mi se: Ovaj dan, Ruža u kamenu, Možda volim te, Pjesma za kraj, Na tvojim rukama i Crna duga.
Ona ima dovoljno pjesama za album (dobar album).
Što se općenito nje tiče, kompletna je. Dobar glas, dobre pjesme i dobar stas . Čak se trudi i plesati.
Uz malo bolji menadžment, mogla bi biti najbolja pop pjevačica mlađe generacije u RH.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 09:05   #6
Quote:
Canticum kaže: Pogledaj post
Presmiješno kopiranje Rihanne
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 09:21   #7
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Presmiješno kopiranje Rihanne
Ja uvijek dobijem osjećaj da naši misle da Hrvati ne prate dovoljno svjetsku scenu pa da mogu kopirati kako ih je volja, jer i tako nitko neće za to saznati.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 09:49   #8
ma franka je stvarno dobra, sam se treba odlučiti dal hoće raditi karjeru ili ne. Treba si nabaviti dobrog menađera i ostavit se onog iz colonije jer joj piše neko otpatke od pjesama. nek si okupi mlad dobar tim iz regije koji rade kvalitetno i neka počne ganjat karijeru jer ima sve osim volje i dobrih producenata
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 00:00   #9
evo bila je na studiu 45 - cura je stvarno bomba , al mi tak djeluje kao da nezna ni sama kaj bu dalje, spominje neke planove al nije konkretna niti njezin glas, geste ne djeluju uvjerljivo kada priča o tim planovima kao da ni sama ne vjeruje da će se išta izroditi iz tog.

stojim pri svom, da se treba odmaknuti od đurđevića ( onaj eric kaj je s njom na on fire je zapravo on ) jer to nije to, pjesma je neki zaostali haus. neznam ne oduševljava me to kaj radi novu pjesmu isto s njim
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 16:09   #10
Evo Franke u Studiju 45. Stvarno odlično izgleda, prelijepa je... po meni najljepša pjevačica u Hr.
Canticum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 22:11   #11
Franka Jebatelić

__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 08:37   #12
Quote:
po meni najljepša pjevačica u Hr
Slažem se
Kovrčava mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 10:54   #13
meni ona ima divan glas...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 19:52   #14
Upravo sam poslušao San i pjesma je zapravo jako okej!
http://novatv.dnevnik.hr/clanak/inma...vog-spota.html
Album izlazi na jesen
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 20:04   #15
hrvatska verzija pjesme run je san http://www.youtube.com/watch?v=6tHDdip4mpM
refren run http://www.youtube.com/watch?v=PWr6mk6mGuY
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 00:05   #16
Zgodna, pristojan glas, pjesme uglavnom prilično sranje.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 22:40   #17
Quote:
Hummingbird12 kaže: Pogledaj post
Nije, to su dvije različite pjesme. Ovo je run (teaser) http://www.youtube.com/watch?v=WB9ToJRdz4s
Canticum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 23:53   #18
bila je simpaticno smijesna sa onim pokusajem kopiranja Rihanne

One dvije pjesme "Mozda volim te", "Pjesma za kraj" i "Ruza u kamenu" su dobre


Vidim da je pala na Corlukin sarm
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild

Zadnje uređivanje Greco : 30.07.2012. at 00:03.
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:57   #19
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
bila je simpaticno smijesna sa onim pokusajem kopiranja Rihanne
Istina, cijeli mi je taj spot pomalo... naporan i čudan
Dosta je dobra, pjesme su solidne, ali ima budućnost. Samo da se ne uništi pa završi ko Rozga
__________________
Ja volim samo sebe, svog jedinog sebe!
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 18:13   #20
http://www.youtube.com/watch?v=hUP7E...eature=g-all-u
Sun, spot.
Jako jeftino.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.