Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2014., 15:06   #41
Nosim prvi put leće. Prvo sam par dana nosila probne po par sati, a danas sam, prije 2h, stavila leće s mojom dioptrijom, pravom.

Imam astigmatizam. Desno oko sph -2,00 cyl - 0,75 os 180 baza 8,9. Lijevo oko sph -2,75 cyl -1,25 os 0 baza 8,9.
Marka Baush&Lomb Toric.

E sad, nemam dobru oštrinu. Kad hodam po vani ili gledam po stanu i sl., ne osjetim neku razliku, ali kad čitam i pišem na laptopu, mute mi se slova. Vidim ih, ali ne onako, savršeno. Pročitala sam zadnjih 10-ak str ove teme pa vidjeh da većina s astigmatizmom ima isti problem... Hoće mi se oko naviknuti na ovo? Trebam li ići ponovno na pregled? Je li loše za oko što nemam tu dobru oštrinu?

Pošto sam kupila te leće, ne mislim ih sad držati u kutijici i ne nositi, ali sam mislila onda za čitanje i laptop koristiti naočale, a leće za sport, izlaske, šetnje i sl.
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 18:56   #42
Quote:
Lilly Vanilly kaže: Pogledaj post
Ciao svima, imam jedno pitanje. Zanima me da li se mogu nositi mekane kontakne lece i s dioptrijom -4.50 i -5,00? Trenutacno nosim polutvrde lece i frendica mi je rekla da je cula da se mekane nose kad je manja dioptrija, a da ne mogu smanjiti dioptriju na nulu ako je ona velika. A ja stvarno nemam poooojma pa vas molim za misljenje. Hvala.
Zamoli kolegicu da se pravilno informira.
Meke leće se mogu nositi do popriličnih dioptrija npr. Z6 toric leće se kreću do -/+ 25 dioptrija sfere i ćak -8 cilindara.

Što se astigmatizma tiče, osobito složenog, tvrde plonopropusne (polutvrde) su puno bolja, zdravija opcija koja pruža bolju vidnu oštrinu.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 18:08   #43
Quote:
Nuvola kaže: Pogledaj post
smije li se na jednom paru mekih leća koristiti dvije različite tekućine?

inače koristim opti free replenish, ali bih isprobala complete revitalens (dobila sam besplatni uzorak ).
Ja koristim... kod dečka imam Proculin, a doma Avizor... sve mi je ok... niš me ne peče, ne svrbi, nemam crvenilo...
Ak misliš samo probati, mislim da ne bi trebala imati problema, osim ako bi ti što iz koje otopine smetalo
Al ne bih preporučila dugotrajno... (Avizor kojeg imam doma mi je pri kraju i mislim se prebaciti na Proculin jer je jeftin, a iznenađujuće dobar )

~tlapatok™
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 02:23   #44
Quote:
psunshine kaže: Pogledaj post
To sam i mislila, al nije mi jasno kako moja doktorica misli da nosim ove iste 2 mj???
na razgovoru prije pregleda u jednoj poliklinici mi je ženska rekla da ću dobiti probne mjesečne leće, ali kao da si mogu produžiti nošenje do dva mjeseca otkazala sam pregled i otišla na drugo mjesto i tamo su mi rekli da to ne radim

i imam pitanje, dobije li se kutijica za leće uz svaku otopinu za leće?
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 12:32   #45
Kako vam se čine ova
jednodnevna, a ispadnu jeftinija od mesečnih, samo da nisu kinesko smeće, oči ipak nisu za igranje.
__________________
mali ili velik
El.Guapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 19:19   #46
i imam pitanje, dobije li se kutijica za leće uz svaku otopinu za leće?[/QUOTE]

Ne dobije, zavisi koju koristis otopinu. Ja sam koristila Complete, gdje uz malu ambalazu od 120ml ne dodje, a za vecu od 360ml dodje.Trenutno koristim otopine iz DM-a Eyeline uz koje ne dolazi.
leptiricaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 21:07   #47
Quote:
leptiricaaaa kaže: Pogledaj post

Ne dobije, zavisi koju koristis otopinu. Ja sam koristila Complete, gdje uz malu ambalazu od 120ml ne dodje, a za vecu od 360ml dodje.Trenutno koristim otopine iz DM-a Eyeline uz koje ne dolazi.
hvala ti, kupila sam danas opti-free od 300ml i dobila sam kutijicu a ta iz DM-a ti je dobra? Možeš mi reći koja je cijena i koliko ima ml
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 21:46   #48
Quote:
Anna xD kaže: Pogledaj post
hvala ti, kupila sam danas opti-free od 300ml i dobila sam kutijicu a ta iz DM-a ti je dobra? Možeš mi reći koja je cijena i koliko ima ml
Ova iz DM-a je predobra, vjeruj da sam ih dosta isprobala, sto zbog kvaliteta sto zbog cijene, ovom sam prezadovoljna.Al' je dobijam iz Austrije kod njih tamo ima u svakom DM-u, ja sam iz BiH kod nas nema barem u gradovima u mojoj okolinu.A cijena je sitnica koliko sam do skora placala malo pakovanje od 60ml 2,25€, a 360ml oko 6€, proizvodi Eyelike njemacka neka firma, na pakovanju pise Kombi Super uglavnom je sve u jednom i za meka leca je, zatim ima pakovanje od 360ml na kojem pise Kochsalzlösung 4€ za sve tipove leca. Ja kupujem ove od 2,25 i 4€ i topla preporuka ako imas gdje nabaviti eh mana je sto ne dolaze kutijice uz njih al' imaju odvojeno da se kupe
leptiricaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 23:04   #49
Budem pogledala ako ima kod nas, ali mislim da ih nisam viđala, šteta jer cijena je zbilja odlična
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 12:53   #50
Dioptrija za leće?

Pozdrav ljudi :-D

trebao bih vašu pomoć oko jedne stvari....
Naime nosim naočale i leće kombinirano već zadnjih 5 godina, i do sada sam nosio B&L Optima FW leće, međutim one se ne proizvode više pa sam otišao kod okuliste na godišnji pregled, da vidim da li se dioptrija pogoršala kao što to i bude svak3e godine, te da mi preporuči nove leće. I naravno on meni provjeri sve, kaže da naočale ne trebam mjenjat jer se nije pogoršala dioptrija, ali s lećama se dogodilo nešto čudno....ugl ove moje leće se ne proizvode već godinu i nešto kolko znam, ali prošle godine su mi u ghetaldusa naravno rekli da imaju na lageru i ja sam kupio....ono što nisam tad skužio, jer napravili su mi kod njih pregled u ghetaldusa, je da su mi stavili puno veću dioptriju, za +1 više nego naočale, al reko vjerojatno su oni u pravu, mislim kod njih sam uzimao inače....ali sad mi je doktor rekao kao da mu nije jasno zašto je ta dioptrija na lećama puno veća kad mi ne odgovara...
Ugl, reko neću više kod ovih kupovat, idem probat preko neta, jer vidim da dosta ljudi uzima...ali mi doktorova pomoćnica nije htjela dati nalaz za leće, jer kao bla bla, oni nemaju nekakv ugovor s hzzo-om sklopljen, ali mogu kod njih direkt naručit jer oni imaju optiku tu u gradu...reko ne hvala, jer me ispadne preko 650 kn sad, jer ove nove leće mjesečne...
Ali dobio sam nalaz za naočale, i znam koje leće bi uzimao, B&L PureVision ili Softlens59, ali jbg kad mi ženska odbila dati nalaz za leće, i popizdio sam radi toga.
...i sad mene zanima da li mi je dioptrija na lećama ista kao na naočalama, jer znam da postoje neke male razlike? I da li netko ima iskustva s ovim novim lećama koje sam naveo?

Hvala unaprijed :-D
Hugo Strange is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 16:51   #51
Quote:
Hugo Strange kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi :-D
.
...i sad mene zanima da li mi je dioptrija na lećama ista kao na naočalama, jer znam da postoje neke male razlike? I da li netko ima iskustva s ovim novim lećama koje sam naveo?

Hvala unaprijed :-D
Eh to sam i ja nedavno pitala na ovoj temi, procitaj prethodne postove, nije ni meni to bas jasno. Doduse ja koristim Air Optix Aqua lece, al' to nije u sustini ni bitno, bitna je ova razlika u dioptriji, meni su rekli da se na dioptriju doda jos 0.25 za lece.
leptiricaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 18:19   #52
Quote:
leptiricaaaa kaže: Pogledaj post
Eh to sam i ja nedavno pitala na ovoj temi, procitaj prethodne postove, nije ni meni to bas jasno. Doduse ja koristim Air Optix Aqua lece, al' to nije u sustini ni bitno, bitna je ova razlika u dioptriji, meni su rekli da se na dioptriju doda jos 0.25 za lece.

A pokušavam neći tu na forumu neki post o tome, valjda uspijem....meni su ove PureVision preporučili gotovo svi, jesu malo skuplje, al kolko vidim ako se naručuje iz poljske, dođe puno jeftinije nego kod nas...
Meni je dioptrija na naočalama +2,50 i +2,75, i prije par dana kod okulista kad sam otišao rekao mi d je ostala ista, al mi nije htio dat nalaz za leće jer sam spomenuo da ih na netu uzimam...ali zadnje leće koje sam uzeo u ghetaldusa prošle godine imaju diptriju +3,50 i +3,75, i zato pretpostavljam da su me zaznuli jer mi se čini malo prevelika razlika, al naivan kako jesam sam ih uzeo, jer mi se stalno iz godine u god povećava za nekih 0,25 pa sam mislio da nije skočila drastično
Hugo Strange is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 20:53   #53
ja isto imam Air optix aqua, danas mi je tek drugi dan kak ih nosim, imam -0.5 dioptriju i premda je mala dioptrija baš mi je jako smetala (kolegica mi ima isto tak ali kaže da njoj ne smeta ) i super vidim s lećama na daleko samo mi je malo čudno na blizinu, pogotovo ako sam za laptopom i imam leće smeta mi svjetlina ekrana, na lijevo oko mi se nekad zna malo vid zamutiti na blizinu pa me zanima jesu to neki početni simptomi privikavanja na leće, čudno mi je s njima gledati stvari koje su mi blizu

i smeta li vam sunce? ja nisam mogla jučer izaći bez sunčanih naočala, ali eto ja sam tek počela s lećama
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 15:05   #54
Pozdrav

Nosim vec 5 godina naočale i sa njima mi je sve ok. Nisam nikada nosio lece. Zakazao sam si pregled u vinogradskoj ali je guzva te cu doci na red tek za 3-4 mjeseca. Sad htio bih pitati u koju optiku otici u ZG te obaviti pregled. Zanima me još dali se mogu negdje dobit probne leće npr na 2 tjedna ili tako nešto pa onda se odlučiti. Molio bih odgovor tu ili na P.M. hvala
IncreDible666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 17:58   #55
IncreDible666, da, možeš dobiti probne leće, ja upravo sada nosim probne mjesečne, ne znam daju li probne leće sve optike (vjerojatno ne), ali ja sam bila u 3 u Varaždinu i svi su mi rekli da su u cijenu pregleda (200kn) uključene i mjesečne leće, najbolje da prvo pitaš

ja sam svoje leće čekala oko 10-ak dana da dođu, morala sam kupiti još tekućinu za leće (ova moja je došla 90kn) uz koju sam dobila kutijicu i još sam kupila kapi za oči (nije obavezno ako nemaš suhe oči, ali korisno je tu i tamo)

a preporuku za optiku u Zg nažalost nemam
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 18:52   #56
Hvala Ana. Zanima me to što si rekla da su lece uključene u cijenu pregleda. Po dosta optika koje sam gledao piše da je pregled besplatan pod prepostavkom da uzmeš naočale ili leće kod njih. Da li se plaćaju i te probne leće onda?
IncreDible666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 20:24   #57
E to ti na žalost ne znam, jer ja nisam kod sebe u Varaždinu naišla na takve ponude, bilo je samo 200 kuna pregled za leće i probne se dobiju besplatno, s obzirom da svaka optika vodi svoju politiku, mislim da bi ti bilo najbolje da dok budeš imao vremena odeš do optike i pitaš što sve nude, premda mislim da se probne leće ne bi smjele naplaćivati, ali probaj svakako naći neku gdje možeš dobiti probne leće da vidiš pašu li ti prije nego kupiš cijeli paket, sretno
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 22:38   #58
Quote:
Anna xD kaže: Pogledaj post
ja isto imam Air optix aqua, danas mi je tek drugi dan kak ih nosim, imam -0.5 dioptriju i premda je mala dioptrija baš mi je jako smetala (kolegica mi ima isto tak ali kaže da njoj ne smeta ) i super vidim s lećama na daleko samo mi je malo čudno na blizinu, pogotovo ako sam za laptopom i imam leće smeta mi svjetlina ekrana, na lijevo oko mi se nekad zna malo vid zamutiti na blizinu pa me zanima jesu to neki početni simptomi privikavanja na leće, čudno mi je s njima gledati stvari koje su mi blizu

i smeta li vam sunce? ja nisam mogla jučer izaći bez sunčanih naočala, ali eto ja sam tek počela s lećama
Meni se desi da mi se zamuti vid na trenutke ako su mi lece dugo u ocima, pa su oci smorene al' par posle par treptaja bude sve ok.
A za sunce, smeta i to ne malo, inace uvijek mi smeta sunce i kad nosim naocale sa dioptrijom nije to do leca, dakle nigdje bez suncanih
leptiricaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 21:33   #59
Okej, znači ne izlazim bez sunčanih nigdje
Evo danas mi je već bolje, trenutačno niti ne osjetim da su mi leće u očima
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 00:03   #60
Quote:
Anna xD kaže: Pogledaj post
Okej, znači ne izlazim bez sunčanih nigdje
Evo danas mi je već bolje, trenutačno niti ne osjetim da su mi leće u očima
Nigdje super vremenom ces i zaboraviti da su ti u ocima toliko se naviknes na to
leptiricaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.