Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2015., 23:18   #21
Ne može da se pokrene instalacija ni preko VMware Playera. Pokušavao sam s ISO datotekom koja je na DVD-u i s onom koja je na mom HDD-u i opet ništa. Iako kad pokušavam s programom VMware instalacija ode mnogo dalje nego kad sam zaista pokušavao da ga instaliram na HDD.

Kad sam instalirao s DVD-a VMware je pokazao slijedeći error: VMware Player unrecoverable error: vmx.

A kada sam instalirao ISO s HDD-a VMware je pokazao slijedeću poruku: bio je crni ekran i ukratko pisalo je da se ubuntu instalira i da treba da sačekam, ali bilo je prošlo više od jednog sata i ista poruka je bila još uvijek tu.


Kad sam zaista htio instalirati Ubuntu na HDD, prije ovih pokušaja s VMwareom ISO datoteku sam spržio kao image na DVD s programom ImgBurn i na laptop sam instalirao ubuntu s tog DVD-a i sve odlično radi.

Grafička kartica je prapovijesna: ATI Radeon 9250 (RV280). Možda je do nje?
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 00:00   #22
Za ovakve korisnike (ewer i Alpinac) jedino rješenje je kupiti računalo s predinstaliranim OS-om. Sorry, ali jednostavno niste dovoljno kvalificirani da sami instalirate operativni sustav, ukoliko se konstelacija zvijezda i sazvježđa ne poklopi tako da OS koji želite instalirati podržava sav hardware koji na svojem računali imate (i želite koristiti).

E, sad za ewer - dakle, ti si kupila laptop bez OS-a (ustvari sa FreeDOS-om, što je praktički isto) i riješila si problem instaliranjem Windowsa 7. Radi li se o legalnom, plaćenom OS-u? Draga, današnja računala puno je lakše instalirati nego nekad, zbilja nije potreban doktorat iz informatike kako bi se bilo koji komercijalno dostupan OS uspješno instalirao, ali kako ljudi još uvijek smatraju da plaćaju hardware, a software treba biti džabe, događaju im se problemi poput ovog na koji si ti naišla. Reci mi, što bi se dogodilo da kupiš veš mašinu ili TV koji u startu ne rade ništa dok im ne instaliraš software za upravljanjem istim? Pa onda problemi, jer Samsung Smart TV software ne radi s tvojim Quadro TV-om.

Računala su svestrani uređaji, nisu namjenjeni jednoj funkciji, pa stoga i software koji želiš instalirati ne može biti optimiziran za jednu funkciju na hardware-u koji ti imaš. Ta činjenica uvelike otežava situaciju ljudima koji kupuju računalo bez OS-a, da bi uštedjeli nešto novaca, a ne razumiju kako OS uopće radi, pa nalaze na probleme ako se isti ne može instalirati onako - "out of the box". Kupi si laptop sa predinstaliranim Windowsima i okani se Ubuntu-a, ako ne razumiješ kako isti radi i kako ga instalirati kad nešto pođe po zlu.
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 11:36   #23
U principu vrijedi ona narodna "Plati pa se klati!".

Čitam ovo VMare pa se mislim..."jebote irud na čemu su ovi ljudi?"
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 10:19   #24
Quote:
Grafička kartica je prapovijesna: ATI Radeon 9250 (RV280). Možda je do nje?
1. ATI ima notorno lošu podršku za vse kaj nije Windows;
2. imaš crni ekran.

Kaj ti misliš, na osnovu ove dvije stavke, do čega bi moglo biti?

I sad ja tebe pitam: iz kojeg točno razloga, na osnovu koje točno logike, ti očekuješ da nekaj IZUZETNO KOMPLICIRANO poput jednog GRAFIČKOG AKCELERATORA jednostavno dela, sam tak?

Kupi si Apple i peri. Ak ti je logika "preskup mi je", podsjećam te na staru hrvatsku poslovicu: "škrtac duplo plaća".
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.