Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2015., 11:54   #21
Sad sam se sjetila. Micek jerry ako budeš svojima uzimala kojim slučajem mokru ova sa zoolusa je dosta jeftina,a ok je: http://www.zooplus.hr/shop/hrana_vet...macke/kattovit. Ima i urinary i renal, mici mi jede urinary, čak sam bila dala i mački malo (ona ne mora biti na posebnoj prehrani ali toliko joj je sve fino što mici mora jesti pa joj se smilujem i povremeno joj dam njegove) i ona koja inače riga sve žive mokre hrane ovu je čist ok jela i nije ju povraćala.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:49   #22
Hvala! Sve biljezim pa cu vidjet.
Joj luda sam vise
Sad vidim da Hill's ima stvarno g/d klopu za mice sa srcanim problemima, ali toga nema kod nas
Netko zna gdje bi se to moglo nabavit?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 13:50   #23
Ajde se ipak prije kupnje konzultiraj s veterinarom jer macka ima dva problema koji se razlicito tretiraju pa treba naci kompromis tj. sto je bitnije jer nema neke koristi od savrsenih bubrega dok srce popusta i obrnuto.

Prema mom psecem iskustvu s CHF-om, bio je dovoljan i jedan komadic salame ili sira uz tabletu viska da bi poceli problemi tako da je ikakva zasoljena hrana krajnje problematicna u tom stanju. Isto tako fursemid jako tjera na mokrenje sto se kompenziralo i s vecom konzumacijom vode.

Ne manje bitno je naglasiti kako su srcanim bolesnicima ljetne vrucine veliki problem, cak i obicno suncanje uz prozor ili na balkonu moze otezati disanje i dodatno opterecivati srce.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 13:51   #24
vidim da ta g/d ima omegu 3. najviše ti se isplati od belupa, mislim da je maxi omega 1000. uzmi to pa im umiješaj. nemre štetiti nikako.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 18:18   #25
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Taurin kupis na iHerbu, bez ikakvih dodataka i icega, prah u kapsulama; nema okus ni miris tako da ga mozes umijesati u hranu bez problema.
pa ima ga većina ljekarni u Zagrebu... recimo od twin laba..dođe oko 89 kn, ali ne znam kolko kapsula je nutra
Maca s placa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 21:31   #26
Proučavam hrane i mislim da ću prijeći na Hills c/d plus k/d.
Idealno bi bilo od Hillsa g/d ali njega nema kod nas. Zvala sam predstavništvo za Hills u Hr i rekli su mi da im na mail pošaljem pitanje pa će vidjeti da li mogu nabaviti.

Stvar je u tome kaj veterinari obično kažuitajte tam gdje kupujete hranu da vam preporuče.

Moji su kućni mačori, nejdu uopće van....nadam se da ih neće pogoditi ljetne vrućine, imamo dosta hlada u kući, a i klimu. Još smo uredili za njih i terasu-ogradili da mogu uživati na zraku
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 21:44   #27
Hipertrofična kardiomiopatija kod mačaka

....ili uvale svoj ako imaju sareni sponzorski ormaric iza leda.
Odi vetu i iznesi mu ono sto znas o hranama, valja odrediti prioritete jer hraniti sa slanom hranom i istovremeno davati fursemid je trazenje nevolje i to velike. Ja bih se ipak primarno posvetio srcu.
Zapravo i ne moras vetu, koliko se sjecam tamo gdje se prodaje medicinska hrana mora postojati i veterinar (barem je u PC) koji je upucen u program.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 21:53   #28
U zadnje vrijeme i naručujem iz PC hranu prek neta. Budem ih sutra kontaktirala.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 21:57   #29
E da, danas počela sa Fursemidom ujutro...prvo se sakrio i tražila ga pol sata po kući. Gospodinu se zamjerilo guranje tablete.
A sad, evo ga, tak prpošan, skočil je i na stol što inače ne radi. Možda ja umišljam, ali kao da je veseliji
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 21:59   #30
Da bi se vidio ucinak negdje se trebao ispisati kao slon
Moje pseto je nakon pogodene terapije od umiruceg psa za par dana postao razigrano stene.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 22:00   #31
meni ti je pasić živio s bolesnim srcem do 15 godina. povečano srce. isto je dobijao fursemid i neki kojeg se ne sjećam kak se zove. znam, lanitop. bed je što je ovo što nam miceki imaju progresivno, jer ima i kardiomiopatija koje se mogu držati pod kontrolom.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 22:05   #32
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Da bi se vidio ucinak negdje se trebao ispisati kao slon


Paaaaa, recimo da sam u pijesku pronašla piš veličine slonova stopala. : D
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 22:11   #33
Hipertrofična kardiomiopatija kod mačaka

Oduzmi uobicajenu kolicinu i zamisli koliko mu je lakse kad vise nema preostalu kolicinu u plucima. Super


Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
meni ti je pasić živio s bolesnim srcem do 15 godina. povečano srce. isto je dobijao fursemid i neki kojeg se ne sjećam kak se zove. znam, lanitop. bed je što je ovo što nam miceki imaju progresivno, jer ima i kardiomiopatija koje se mogu držati pod kontrolom.

I kod pasa ima razlicith, CHF bez obzira na paznju s vremenom trazi sve vece doze fursemida, pa se ubace dodatni diuretici, pa kad postane gusto injekcije itd.

Zadnje uređivanje AndrejX : 26.05.2015. at 23:17.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 22:18   #34
Andrej džabe joj ako i srce drži pod kontrolom, a maca dobije kamence i završi sa blokadom uretre koja tada zahtjeva sediranje, kateter i hrpetinu lijekova.

Micek ja sam ti malo proučavala hills i rc i uspoređivala urinary i renal klope i čini mi se da je Hills bolja klopa. Recimo Renal od rc-a ima duplo više soli i od c/d i k/d klope od Hillsa. Usput koliko sam skontala c/d i k/d su ti jakooo slične klope i mislim da nemaš straha od kamenaca ako u potpunosti prebaciš mace na k/d.

Evo i jedne stranice koja je meni pomogla kod usporedbe klopa: http://www.hillsproducts.com/Default...h-salmon/pouch

edit: vidim da se l/d daje i kod srčanih problema. Mislim da tu nećeš smjeti davati, meni vetica nije dala da stavim micka na nju kad je imao problema sa jetrom jer je rekla da će mi opet imati kamence od nje.

edit2: sad sam se sjetila, pretpostavljam da je između k/d i c/d klope razlika i u tome što urinary ima dodano za zakiseljavanje. Postoje paste za zakiseljavanje urina tako da to možeš dodatno davati, ne moraš nužno držati macu na klopi za zakiseljavanje. Bitno je da su skresani minerali, a to jesu u ovim klopama koje sam bila gledala.
Orijentiraj se ti onda na rješavanje ovoga sa srcem, kamence budeš držala pod kontrolom sa drugim stvarima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 23:24   #35
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Andrej džabe joj ako i srce drži pod kontrolom, a maca dobije kamence i završi sa blokadom uretre koja tada zahtjeva sediranje, kateter i hrpetinu lijekova.
A znam, zato sam i nekoliko puta ponovio da s vetom treba zakljuciti sto je primarno jerbo nece daleko stici sa slanom hranom i fursemidom.
Mom Tobiju nista nije znacilo sto mu je s njegovih 14g. sve osim srca bilo prakticki kao kod u pola mladeg psa kad je na kraju upravo ono otkazalo.


I samo bih dodao kako je Vetmedin ako je indiciran i ako ga zivotinja podnosi doslovno cudotvoran lijek (barem kod pasa).
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 00:57   #36
Hipertrofična kardiomiopatija kod mačaka

Quote:
Maca s placa kaže: Pogledaj post
pa ima ga većina ljekarni u Zagrebu... recimo od twin laba..dođe oko 89 kn, ali ne znam kolko kapsula je nutra
Na iHerbu je cijena cca kao zagrebacka pa minus sezdesetak posto. Taurin je bezobrazno jeftin, zato sam navela iHerb. Ili bilokoji ducan s dodacima za bodybuildere, samo treba paziti sto je sve unutra od dodataka (ne bi smjelo biti nista ako je za macke) pa za tih 89 kuna kupis tridesetogodosnju zalihu taurina.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 10:01   #37
leeloo27, super je onaj link sa usporedbom klope!

I vet je rekao da prvenstveno moramo misliti na srce, ali opet ne možeš usrat bubrege kamencima, ono kaj leeloo27 piše.

Poslali su mi mail iz prestavništva Hillsa da im je najprimjerenija k/d klopa.

Sad sam zvala Pet Centar i javila se neka ljubazna veterinarka-kaže najbolje Hills k/d plus Uro pet pasta svaki dan (do sad sam davala 1x tjedno, ali su i jeli klopu protiv kamenaca) da se zakiseli urin. Pa onda prekontrolirati urin nakon nekog vremena.

U biti Hills c/d i k/d su vrlo slične....jedino nisam sigurna kako k/d utječe na pH urina, a kakao ju preporučuju kod uratne i cistinske litijaze, preporučavam da alkalizira; a meni treba kisel zbog struvita.

Taurin bum uzela iz PC. Znam, tuka sam, ali nemam običaj naručivat prek neta izvana :tuka:

Baš je ovo zajeb kad trebaš hendlati 2 bolesti, uffff!
S tim da imam i 2 mačka-oba sklonost struvitima, jedan jače bolesno srce, drugi manje (bez terapije), a mislim im davat istu hranu jer mi je nemoguće odvajat.

Prije sat vremena sam mu dala prvi Enap i stalno ga čekiram jel dobro. I sve to mogu jer sam trenutno na porodiljnom, inače, joj ne znam kak bi.
Mislim da mu idem na živce.

Hvala vam svima na pomoći!
Javim kak nam ide!
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 12:30   #38
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Na iHerbu je cijena cca kao zagrebacka pa minus sezdesetak posto. Taurin je bezobrazno jeftin, zato sam navela iHerb. Ili bilokoji ducan s dodacima za bodybuildere, samo treba paziti sto je sve unutra od dodataka (ne bi smjelo biti nista ako je za macke) pa za tih 89 kuna kupis tridesetogodosnju zalihu taurina.
A kad mi se ne da bakćati s online kupovinom. A kolko dođe u body builder dućanima? Tam su proizvodi po mom iskustvu redovno dosta loši. Na koje si dodatke mislila ? Tvari protiv zgrušnjavanja i to..?
Maca s placa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 12:38   #39
Hipertrofična kardiomiopatija kod mačaka

Mislila sam na taurin, konkretno, da je sastav 100% taurin bez iceg drugog. Trebalo bi biti jeftinije u tim ducanima.
Recimo, 120 kapsula je 120kn (isto 1000mg): http://polleosport.hr/sportska-prehrana/stimulansi-energije/mega-taurine-1000-mg-120-kapsula-mvp/?search=Taurin a u prahu (ne kapsulama) je jos jeftiniji.


No jos uvijek se puno vise isplati izvana; onaj koji kod nas kosta 89kn, na iHerbu je $5,54 = 38 kuna (twinlab, 1000mg, 50 kapsula)
http://www.iherb.com/Twinlab-Mega-Ta...-Capsules/2404
Ja uzimam ovaj, iste kapsule od 1000mg ali 100 komada za $8,27: http://www.iherb.com/Now-Foods-Tauri...Capsules/15787
Obicno uzmem jos par stvari (E vit, cisti B-12 kao methylcobalamin kojeg uopce nema kod nas, itd) pa cak i s dostavom iz USA ispadne osjetno jeftinije nego kod nas.

Ne znam kakav to taurin imaju u pet centru, ne nalazim na webshopu nista.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 13:18   #40
Kužim..ja momentalno nemam nikave vitamine Al gledam da 1x tjedno dobije jetru i ribu. A taurin u PC je vjerojatno u obliku neke paste za mace. A kaj sve imaš od dodataka za BARF ? ( skroz off topic ) meni su se recimo zgadila sva ta lososova ulja u bočici i idući put ću kupit obavezno u kapsulama jer nikad nisam sigurna da li je ulje već "otišlo". Traje 3 mjeseca od otvaranja i ne stignem potrošit.
Maca s placa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.