Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2015., 10:40   #1
Attila total war

Attila total war je igra od CA koja je relativno nova (Na tržištu je tek 6 mjeseci) Poćinje 395 godine u vrijeme kad počinju provale barbara na područje rimskog carstva . Igru možete zaigrati kao :
1. Huni
2. Istočno Rimsko Carstvo
3. Vandali
4. Vizigoti
5. Sasanidi
6. Sasi
7. Alani
8. Ostrogoti
9. Zapadno Rimsko Carstvo
10.Franci
Također uz kupnju nekih dlca možete zaigrati kao još :
11. Suebi
12. Juti
13. Danci
14. Geati
15. Langobardi
16. Burgundi
17. Alamani
18. Pikti
19. Ebdanijanci
20. Kaledonijanci
To je više manje to o Attili.
ivanhecimovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 09:11   #2
Zar nitko nema tu igru ??? Nikoga ne zanima attila???
ivanhecimovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 22:19   #3
Zanimljivo da ju zbilja nitko ne igra!? I ja sam dugo odgađao zbog negativnih reakcija vezanih uz mnogobrojne dlc-e i lošeg rome2...ali moram je pohvaliti, igranje s WRE je pravi izazov.
U jednom trenutku imao sam tri stacka Huna na sjeveru Italije, na jugu dva od rebelsa, pobune po manje-više svim provincijama i par nomada koji su u svakom trenutku mogli udariti, Vandali i jesu. Uništili su mi Firenzu, Akvileju i jedan glavni grad provincije u Galiji. Kad tome dodam da igram na hard i da se nisam previše zamarao pojmovima poput squalora, food surplusa i public ordera, te da sam tvrdoglavo pokušao zadržati siromašnu Britaniju-zbilja ne znam kako sam se izvukao iz toga. Sad je negdje 435, došao je Attila, ali sve je spremno. Hispanija je industrijska, Afrika žitnica carstva a Italija osigurana bedemima i balistariima na njima. Granica je na Rajni, i u svakom mjestu po jedan stack s probranom ekipom. Jedini je zajeb što sam se u ranoj fazi pomamio za +2 p.o. iz imperial churcha i tako nepovratno ojačao kršćanstvo i uništio priliku da se vratim rimskim bogovima.
Mali off-nije li najobrazovaniji među carevima-Marko Aurelije, kršćane smatrao zlim građanima i opasnošću za državu? I Nietzsche je rekao da su bili glavni uzrok propasti. Tko sam onda ja da im proturiječim
Ako je ipak netko također nedavno krenuo nek se slobodno javi, imam dosta korisnih savjeta koji bi meni itekako bili od pomoći.

P.S. Izgleda da godine čine svoje, ovo je jedina igra koja me danas drži za kompom. Još radim na mikro menađmentu svake provincije i s digitronom računam što mi nosi veći profit, hehe. U isto vrijeme škicam onog Mad maxa i mislim da bih vjerojatnije buljio u strop ili čitao bespuća povijesne zbiljnosti nego igrao to infantilno sranje. OK, s bespućima sam pretjerao, nije toliko loša, ništa nije toliko loše
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 17:07   #4
Kako napreduješ? Piši daljni tijek kampanje ,možda zainteresiraš još nekoga,ja sam trenutno na crusader kings 2 ,no u skorije vrijeme planiram ponovno zaigrat attilu,vjerovatno sa sasima ili sasanidima ,a nakon toga ERE
ivanhecimovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 22:59   #5
I još jedna stvar,kako je moguće vratit se antičkim bogovima?
ivanhecimovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 16:07   #6
Grand kampanja

S obzirom da se slabo pise htio bi prenijeti iskustva Ja sam jako zadovoljan s igrom jer je jako zanimljiva i teska. Kupio sam ju kada je bila na popustu uz DLC u kojem se izmedu ostalog, moze igrati s Aksumima. Njih sam uzeo iz taktickih razloga jer se nalaze sjeveroistocnoj Africi pa sam htio mir dok ne savladam i ne skuzim mehaniku. O kraljevstvu Aksuma se moze procitati na netu, a jedna od zanimljivih stvari da su u to vrijeme imali svoj novac, poprilicno snazno kraljevstvo, u jednom dijelu svoje povijesti su trgovali s Istocnim Rimskim Carstvom i bili u neku ruku saveznici. Susjedi su Kraljevina Hijmar koje sam jedva unistio, a nakon njih sam imao jos teze protivnike, a to su perzijanci odnosno u to doba Sasanidsko Carstvo. Prilicno teske bitke su se vodile jer su imali svoje saveznike iliti puppet states, tako da sam se napatio dok sam zauzeo sve gradove koje prozive "Spices", a koje je od izuzetne vaznosti jer su Aksumi drzali monopol. Da ne odugovlacim, zanimljivi su i u pocetku nisam htio rusiti ERE, ali su mi zasmetali jer su stalno prolazili mojim teritorijem, a nisu htjeli potpisati pakt. Onda sam iskoristio njihov pad te im dodatno otezao razvoj. Kako sam odigrao preko 250 turnova s njima, naucio sam kako stvari stoje u igri i krenio nakon njih s Garamatiom jer je to odnedavno nova frakcija (besplatna) i s njima dodatno utvrdio gradivo. Nastavak...

Zadnje uređivanje Sataras22 : 14.03.2016. at 16:47.
Sataras22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 16:23   #7
Grand kampanja

Kako sam s te dvije frakcije skupio iskustva, htio sam malo otezati igru i tako uz odredenu dozu straha uzeo Zapadno Rimsko Carstvo koje je u totalnom rasulu. Ako ste fan total war serijala i zelite iskusiti pravi total war u kojem moras razmisljati unaprijed, definitivno preporucujem WRE. Trenutno se nalazim u 412. godini i ni sam ne znam kako sam prezivio do sada jer su napadi svaku rundu, unaprijed planiras koja ces podrucja izgubiti, a ne osvojiti jer je cilj zapravo sto sporije propadati. Plan je u pocetku bio nikakav i nakon desetak rundi sam krenuo ispocetka jer se sve omaklo kontroli i tada sam shvatio to sto sad pisem - nista ne osvajas nego lagano tones. Britanija ce pasti i ne znam s kojom forom je mozete zadrzati, ali nikako ne unistiti svoja podrucja jer oni smanjuju public order u cijelom Carstvu. Drzati vojsku gore zivu i pobijediti sto se moze pobijediti, kada dode trenutak tu vojsku treba spustiti u London i cekati da iz runde u rundu škoti obave posao i osvoje podrucja. U pravo vrijeme sam pomaknuo tu vojsku prema dolje, cuvao Spanjolsku. Suebima sam darovao jednu regiju i tako su mi postali saveznici sto se ispostavilo kao jedan od pametnijih poteza, a isto tako sam u pocetku zbog toga bio dobar s Francima i Alamanima i tako zaposlio barbare da se medusobno rokaju, a meni ostaje prezivljavanje kod Italije jer mi je Panonia i Dalmacija padala iz runde u rundu, a vojsku koja je bila tamo sam obavezno povukao na granice danasnje Italije jer se ne isplati braniti te regije jer pod navalom Ostrogota, Vizigota, Vandala, Alana i svih ostalih - nema sanse Taman nakon dvadesetak rundi kada sam pomislio da drzim sve pod kontrom jer sam uspostavio public odred svugdje na bar 1+, neobjasnjivo su mi se povecavali prihodi, a meni nije bilo jasno sto se dogada jer sam gubio regije, a onda sam shvatio da migranti povecavaju prihode, ali se zato public order smanjuje i na -9 sto sam dosta kasno shvatio Da bi nekako prezivjeli, 1 vojska u Africi (lako se uguse one dolje frakcije jer su Legije jake) 1 u Spanjolskoj zbog public ordera i ostale sve oko glavnog grada Milana. Huni su... jaki to je to za sada. Nadam se da ce nekoga zainteresirati.

Zadnje uređivanje Sataras22 : 14.03.2016. at 16:47.
Sataras22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 14:42   #8
Obožavao sam prvi Rome: Total War, pogotovo dodatak Barbarian Invasion. Mislim da sam tu igru isprobao sa apsolutno svim narodima. Jedan od najdražih mi je bilo naravno Zapadno Rimsko Carstvo i to sve na hardest difficulty. Volio bih zaigrati i Rome 2: Attila, ali morati ću se načekati još dok neću imati bolji laptop ili komp. Što se tiče tvojih izvještaja mogu samo reći keep it up .
Da barem neki gušt imamo mi kaj nemamo igru il nemremo igrat.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 03:22   #9
Quote:
ivanhecimovic kaže: Pogledaj post
I još jedna stvar,kako je moguće vratit se antičkim bogovima?
Za početak porušit sve crkve
Zatim graditi kazališta i amfiteatre, eventualno žrtvovat neku provinciju s lošim religijskim omjerom. Kad dostigneš 35% možeš konvertirat
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 18:03   #10
Napravio sam mali mod koji otkljucava Hrvatsku u Attila : Age of Charlemagne ( expanzija za attilu ) i dodaje nove povjesno tocnije jedinice, mozda nekome bude zanimljivo

AoC Regnum Chroatorum
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon
Ar-Pharanzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 01:27   #11
http://www.twcenter.net/forums/showt...num-Chroatorum


u iducoj verziji cu podijeliti Hrvatsku na Dalmaciju i Panoniju, sa knezovima Borno i Ljudevitom, medjusobno u ratu. Cilj mi je takodjer dodati skriptu koja bi omogucavala pobjedniku da se onda ta frakcija preimenuje u Kingdom of Croatia.

PS link u gornjem postu nije bio tocan, u ovom postu je dobar
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon
Ar-Pharanzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 18:20   #12
Ar-Pharanzor svaka čast na trudu .

Da imam jači komp/laptop, definitivno bih skinuo i zaigrao.
Uskoro...
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:18   #13
Na Games Republic je još par sati mega popust na Attila Total War i sve DLC-ove.

https://gamesrepublic.com/games/g:total-war-attila

Skinuo si upravo za siću sa svim DLC-ovima pa sad heklam kampanju Karla Velikog sa Hrvatskom zahvaljujući modu .

Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.