Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2016., 20:23   #1
Sid Meier’s Civilization VI


Danas je najavljena sljedeća perjanica epskog serijala Sid Meier’s Civilization.

Official Announcement Trailer

Izlazak je najavljen za 21.10.

Prvi screenshoti se mogu pronaći ovdje.

Zanimljivo i bitno za napomenuti je da će Civ 6 sadržavati sve mehanike uključene u Civ 5 i pripadne ekspanzije: "...all of the major systems — including espionage, religion, tourism, archaeology, and trade routes — will be in place at launch."

Za hrpu informacija koje se pojavljuju iz trena u trena možete skoknuti na Megathread na Redditu.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~

Zadnje uređivanje Spectre : 11.05.2016. at 21:04.
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 20:40   #2
Trenutno dostupne informacije

Originally created by legendary game designer Sid Meier, Civilization is a turn-based strategy game in which you attempt to build an empire to stand the test of time. Become Ruler of the World by establishing and leading a civilization from the Stone Age to the Information Age. Wage war, conduct diplomacy, advance your culture, and go head-to-head with history’s greatest leaders as you attempt to build the greatest civilization the world has ever known.

Civilization VI offers new ways to engage with your world: cities now physically expand across the map, active research in technology and culture unlocks new potential, and competing leaders will pursue their own agendas based on their historical traits as you race for one of five ways to achieve victory in the game.


EXPANSIVE EMPIRES:
See the marvels of your empire spread across the map like never before. Each city spans multiple tiles so you can custom build your cities to take full advantage of the local terrain.

ACTIVE RESEARCH:
Unlock boosts that speed your civilization’s progress through history. To advance more quickly, use your units to actively explore, develop your environment, and discover new cultures.

DYNAMIC DIPLOMACY:
Interactions with other civilizations change over the course of the game, from primitive first interactions where conflict is a fact of life, to late game alliances and negotiations.

COMBINED ARMS:
Expanding on the “one unit per tile” design, support units can now be embedded with other units, like anti-tank support with infantry, or a warrior with settlers. Similar units can also be combined to form powerful “Corps” units.

ENHANCED MULTIPLAYER:
In addition to traditional multiplayer modes, cooperate and compete with your friends in a wide variety of situations all designed to be easily completed in a single session.

A CIV FOR ALL PLAYERS:
Civilization VI provides veteran players new ways to build and tune their civilization for the greatest chance of success. New tutorial systems introduce new players to the underlying concepts so they can easily get started.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 00:09   #3
hype


upgrejdan civ 5, dobro da nisu isli u velike izmjene buduci da je petica cak i najbolja civilizacija do sad.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 10:39   #4
:trljaruke:
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 12:05   #5
Joooj... "Jos samo jedan krug."

Opet necu spavat nocima.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 00:48   #6
Peticu sam preskočio jer mi je bilo više pun kurac jebenog civilizationa nekako. Šestica bi mogla biti povratak korjenima.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 01:19   #7
Isprobaj peticu sa svim ekspanzijama i patchevima dok čekaš šesticu. Izvrsna igra.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 10:00   #8
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Isprobaj peticu sa svim ekspanzijama i patchevima dok čekaš šesticu. Izvrsna igra.
Pogotovo jer je sad popust od 75%, 10€ za complete verziju.
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 11:33   #9
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Peticu sam preskočio jer mi je bilo više pun kurac jebenog civilizationa nekako. Šestica bi mogla biti povratak korjenima.
ali petica je vjerovatno najbolja strategija koja je ikad izašla
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 12:09   #10
Quote:
nar.kO kaže: Pogledaj post
ali petica je vjerovatno najbolja strategija koja je ikad izašla
+1

Iskreno ne znam što više mogu dodat da je naprave boljom. Možda pametniji AI.
atari2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 14:56   #11
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post

See the marvels of your empire spread across the map like never before. Each city spans multiple tiles so you can custom build your cities to take full advantage of the local terrain.
http://www.pcgamer.com/civilization-...-need-to-know/

In Civilization VI, each building type is part of a district, and each district exists as a separate tile. "You have a campus tile, and that's where all your research is going on – you have your library, university and research lab all in that campus tile." Similarly, there will be military tiles, industrial tiles and harbours. "There are 10 to 12 different types of tile that you'll put around your city," says Beach, "and the player now has this intricate layout puzzle, where they decide where districts go around their city. That becomes a cool, fun way to develop your empire that has a layer of depth that we didn't have before."

Ovo bi moglo biti dobro. Warlock igra je imala takav sličan sustav izgradnje gradova, da svaki building ide na poseban tile samo nije bilo ovakve organizacije po districtima. Jedino ne znam kako će sad izgledati osvajanje gradova. I mape bi mogle biti veće zbog toga ili će biti manje gradova.
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 21:37   #12
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Peticu sam preskočio jer mi je bilo više pun kurac jebenog civilizationa nekako. Šestica bi mogla biti povratak korjenima.
uuu brate, velika greska.

Quote:
atari2 kaže: Pogledaj post
+1

Iskreno ne znam što više mogu dodat da je naprave boljom. Možda pametniji AI.
multi player.
igro sam dosta u zadnje vrijeme.
samo treba igrat sa No Quitters grupom jer pubovi nemaju smisla.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 11:35   #13
moglo bi se ovo igrati

i da, petica je definitivno nešto što se ne bi smjelo propustiti ako si fan Civilizationa. frend i ja smo sate i sate utukli igrajući online.
__________________
Dammir!
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 17:37   #14
IGN izbacio nove vijesti o novostima u Civ VI. Zvuče vrlo zanimljivo. Grafika, pogotovo ovako zumirana mi ne djeluje lijepo (navodno napravljena tako da se u odzumiranom pogledu lako vide detalji), ali to texture modovi mogu riješiti.

http://www.ign.com/articles/2016/05/...beb2be3e000017
Drago127 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 18:32   #15
No konačno šestica na vidiku yipeee
Yanagisawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 20:08   #16
ne sviđa mi se mapa, ne volim taj crtani arty style.


skeptican sam glede misija koje daju bonuse. to ce trebat vidjeti kak ce to ustvari funkcionirati.

workeri koji imaju 3 actiona onda nestaju mi djeluje kao da hoce usporiti game play jer ce ih trebat vise graditi.

civicsi izgledaju zanimljivo, to bi moglo bit dobro.

znci distrikti farme i wonderi uzimaju ista mjesta na mapi tako da ce to biti bitno kako se razvije grad. to mi se sviđa.

ceste ce se moci gradit samo ako postoji karavana između 2 grada, aj da vidimo i to

diplomacija izgleda zanimljivo.

city stateovi, ok.

nema trejdanje techova, super.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 20:45   #17
Gamplay previews

https://www.youtube.com/watch?v=2qzC...ure=youtu.be&a

https://www.youtube.com/watch?v=ZUr5...ure=youtu.be&a

https://www.rockpapershotgun.com/201...w/#more-369287
Drago127 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 10:40   #18
Marbozirova iskustva.

Meni se sviđaju praktički sve promjene, uključujući i novi grafički stil. Ne znam dal su drugi komentirali, no više neće biti moguće ući u tile s movement costom od 2 (npr. brdo, džungla ili preko rijeke) ako je unitu preostao samo 1 movement. Zanimljiva mala promjena koja će imati ogroman utjecaj tijekom ratovanja.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 12:46   #19
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Marbozirova iskustva.

Meni se sviđaju praktički sve promjene, uključujući i novi grafički stil. Ne znam dal su drugi komentirali, no više neće biti moguće ući u tile s movement costom od 2 (npr. brdo, džungla ili preko rijeke) ako je unitu preostao samo 1 movement. Zanimljiva mala promjena koja će imati ogroman utjecaj tijekom ratovanja.
hum,
na svakom polju di ratujes (barem protiv ljudi) treba bit cesta.
e sada, ona stvar da se cesta gradi samo na trade ruti ce to znatno otezat.
pa cemo vidit.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 11:52   #20
Quote:
Black Revenger kaže: Pogledaj post
nema trejdanje techova, super.
Kaj? Di si to pročitao?

Znači onda moguće je da recimo industrijska civilizacija susretne srednjovjekovnu ili antičku ako ova zapne putem?
Jer taj scenario mi je bio najveći gušt koji je u petici bio praktički nemoguć zbog trejdanja techova.
Kerefek76 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.