Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2004., 14:24   #1
Plinski bojleri - savjeti / servis / problemi

Nisam do sada imao plinsko etažno pa me zanima ovak:
Radi se o Vailantovom kombi boileru i čini mi se da nekaj ne štima, al nisam ziher. Kad se na termostatu upali grijanje, stvar se zalaufa i grije pri čemu gori kontrolna lampica da grijanje radi. Pustim li za to vrijeme toplu vodu, stvarno krene topla voda i tam se upali lampica od vode. Problem nastaje kad se voda zatvori; onda sve skup tripne, lampice (osim one da je kanta pod naponom) se ugase pa treba pričekati nekoliko sekundi da se ponovo sve zapali i nastavi grijati. Kaj nebi taj prelazak s grijanja na vodu i obrnuto trebal biti nekak više automatski i bez gašenja plamena i njegovog ponovnog startanja? Ili je to normalno?

Hvala.
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 15:09   #2
To je normalno. vrijeme od isključivanja bojlera do ponovog uključivanja kod promjene grijanje-topla voda ili obrnuto uvjetovano je brzinom zakretanja miš ventila na bojleru i reinicijalizacije elektronike. naravno stvar ovisi i o starosti bojlera, modelu, pa i intervalu servisiranja.
kad sve zbrojiš mislim da stvar radi normalno
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 16:23   #3
Prvo zahvaljujem za odgovor, a onda kao amater početnik pitam kaj je miš-ventil? To se nalazi na dovodnoj cijevi ispod bojlera? Boiler je 2-3 godine star...
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 08:29   #4
Budući da bojler ima dva odvojena sustava, jedan za pripremu vode za grijanje, a drugki za pripremu sanitarne vode, a sve se odvija preko istog grijača, potreban je uređaj koji je svojevrsna skretnica između ta dva sustava. To je tzv miš ventil. Zaboravio sam još jučer napisati da cijelu stvar usporava i pumpa za vodu, naime prije uključivanja plamenika kod grijanja, prvo se uključi pumpa, pa tek onda plamenik. To je napravljeno kao sigurnosni mehanizam, da u slučaju kvara pumpe ne bi došlo do pregrijavanja vode u grijaču.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 20:11   #5
Dobro Vam je sve gospodin "Arion" objasnio,samo mala napomena čistite ga od kamenca,ako niste!:

W
__________________
gogo100
gogo100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 08:36   #6
Danas dolazi majstor pa bumo vidli kaj je. U međuvremenu sam primjetio da grijanje ne reagira svaki puta na podešavanje termostata. Čak ni kad ga stavim na 30°. Onda se stan ohladi pa idem vidjeti kaj se dešava, otvorim vrata od boilera, malo pomaknem onaj kotačić za jačinu grijanja i onda se stvar zapali i počne grijat.
Javil bum kaj je bilo i kolko paja košta.
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 10:27   #7
bil je čovjek iz servisa i veli da je s boilerom sve ok, a da nas to što zeza, zeza radi termostata i nek si nabavimo digitalni, a da je ovaj koji imamo tvornički raaštelan do jaja i da fulava temperaturu za 4-5°C...

odmah je rekao da novi termostat za vaillanta dođe oko 500 kn + 150 kn ugradnja pa me zanima di se to isplati kupovat?
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 22:56   #8
Feroterm, Petrokov....kupi original, nemoj neke kopije, a ugradit ga možeš sam spojene su ti u principu dvije ili tri žice i na zid se drži sa dva šerafa, jedino pazi da li je 12 ili 220 v. Češći su ovi 220
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 10:16   #9
Isplati se ugradnja digitalnog termostata buduci da ima memoriju za tjedni unos "visih" i "nizih" temperatura .Ja sam ove zime sam ugradio isti ( cijena cca 450 kn u Gramatu, u Radnickoj.Bilo je tada najjeftinije u Zg.Ja sam kupio onaj sa baterijom).Spajanje je uistinu jednostavno.Imas dvije ( termostat s baterijom ) ili tri zice ( bez baterije ) koje se spajaju na isti zice kao i tvornicki termostat.
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 18:59   #10
Question gdje nestaje voda?

imam etazno plinsko grijanje
unazad nekoliko dana spusta mi se kolicina vode u sistemu ispod dozvoljenog i svako jutro moram nadolijevat vode
dal netko zna zasto'
da li mi je mozda pukla neka cijev pa voda negdje otjece ili mi nest nije u redu s pokazivacem vode (aparat mi se nalazi u ovih dana ledenom podrumu)
pomagajte
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 00:07   #11
gdje nestaje voda?
Najprije reci jeli sistem cijevi vidljiv ili ne ?
Onda pogledaj malo okolo jeli se negdije vidi da curi .
Ako se nista ne vidi , onda postoji jos par mogucnosti .
1. U ekspanzionoj posudi ti je pukao mijeh, ili membrana .
2. Pusta ti na Odzracnicima .
3. Pusta na samom kotlu , ali se ne vidi jer odma isparava u dimnjak .
4. Pusta na cijevi za dopunjavanje , sto je malo vijerojatno , ali moguce .
Ima jos nekih mogucnosti , ali najprije provijeri ove .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 12:16   #12
sistem cijevi nije vidljiv i u tome i je problem jer ne znam kako cemo pronaci mjesto na kojem curi. nismo ni sigurni kojim putem tocno idu cijevi. za sad se nigdje nista ne vidi ali me strah da ta voda mozda ne izlijeva ispod parketa jer onda ni necu vidjet dok se parket ne podigne.
majstor mi se jos nije pojavio ali mi je rekao da on nema uredjaj kojim se moze pronaci tocno mjesto gdje voda curi (ako curi) neko da ce morati redom razbijati (a to mi se nimalo ne svidja)

zna li netko tko u zg ima taj uredjaj za trazenje moguceg istjecanja vode??
sinoc smo sve radijatore ozracili i nadolijevali jos vode a jutros opet nema vode

na odzracnicima nista ne pusta a ni na cijevi za dopunjavanje
za 1. i za 3. nemam pojma -imamo onaj mali Vaillantov aparat

nista se nigdje (jos!) ne vidi a voda nestaje
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 15:41   #13
čuo sam za slučaj u školi u petrinji gdje je čistačica svaki dan uzimala toplu vodu iz radijatora.....

da nemaš čistačicu?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 15:51   #14
ha, ha dobra!

ali meni nije smijesno...
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 15:54   #15
smješno al` istinito

mislim da za parket nema beda jer se on napuhne za 1 dan. za 1 i 3 zovi servisera
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 15:59   #16
blago meni ak se napuhne vec za jedan dan
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 00:54   #17
Znam da ima instrumenata koji mogu osijetiti veca propustanja , ali manja , nisu bili precizni , kad sam imao takav slucaj , to jest nisu uopce pokazali tocnu ni pribliznu lokaciju propustanja .

Postoji 1 nacin , samo triba malo vise spretnosti i rizika , ako zelis ili ako ne uspijes klasicno , javicu ti na PM.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 08:10   #18
Quote:
bodul kaže:
1. U ekspanzionoj posudi ti je pukao mijeh, ili membrana .
Glasujem za ovo

Provjeri da li ti na ventilu na posudi izlazi voda ili zrak..
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 11:16   #19
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Glasujem za ovo

Provjeri da li ti na ventilu na posudi izlazi voda ili zrak..
pa na kojem ventilu kad ih ima mali milijun?!
ali ne vidim da je ista mokro ili vlazno
majstor dolazi sutra pa cemo vidjet
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 11:16   #20
Quote:
bodul kaže:
Znam da ima instrumenata koji mogu osijetiti veca propustanja , ali manja , nisu bili precizni , kad sam imao takav slucaj , to jest nisu uopce pokazali tocnu ni pribliznu lokaciju propustanja .

Postoji 1 nacin , samo triba malo vise spretnosti i rizika , ako zelis ili ako ne uspijes klasicno , javicu ti na PM.
hvala
molim te javi na PM za svaki slucaj
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.