Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2010., 13:37   #1
Psihijatrijske bolesti

zanima me kakvi su psihoterapijski rezultati liječenja poremećaja ličnosti, neuroza, da li ti doktori mogu reći evo imamo toliki broj izliječenih,zanima me statistika koja bi potvrđivala je li psihijatrija uspješna grana medicine ili ne..neki u zdravst. sustavu su mi rekli da je psihijatrija još uvijek tabu, ali zanima me ovo pitanje
Perzijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 22:10   #2
Quote:
Perzijka kaže: Pogledaj post
zanima me kakvi su psihoterapijski rezultati liječenja poremećaja ličnosti, neuroza, da li ti doktori mogu reći evo imamo toliki broj izliječenih,zanima me statistika koja bi potvrđivala je li psihijatrija uspješna grana medicine ili ne..neki u zdravst. sustavu su mi rekli da je psihijatrija još uvijek tabu, ali zanima me ovo pitanje
Sad da se daju brojevi, statistike nema potrebe, puno je to informacija.
Psihijatrija zna cesto fuliti, itekako promasiti sto pogresnim pristupima, sto neadekvatnim obrazovanjem strucnjaka.
Ogroman broj psihijatara ide linijom konvencionalne dijagnostike i terapije a pri tome zanemaruju neke dubinske aspekte koji igraju glavnu ulogu kod nekih poremecaja u poremecaju funkcije. Samo talentovani obuceni ljecnici koji imaju ogromno zivotno iskustvo, znanje i intuiciju mogu slucaj obraditi adekvatno i trajno otkloniti neku neurozu i neurotski karakter. Ovdje se misli na psihodinamski pristup ako je pravilno i uspjesno primjenjen. Svaki drugi pristup je maskiranje, tj.otklanjanje simptoma a ne karaktera iz kojeg su nastali simptomi. Neuspijesi su moguci iz raznih razloga pa tako da moze biti da se neko i ne izljeci.
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.