Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 22:06   #1
Stanovi - Pula

U ovoj temi bih kometirala ponudu i potražnju stanova u Puli, razliku u kvartovima, iskustva u starogradnjama/novogradnjama, utjecaj apartmana u okolici ( Ližnjan, Medulin, Valbandon) na cijene stanova u Puli... Javite se
dada7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:47   #2
hmmm... kažu da su cijene još "niske" u odnosu na druge turističke gradove...
ali za nas su itekako preskupi!
mislim da u zadnje vrijeme prodaja stagnira (kao i svuda) i tu i tamo se može naletiti i spustiti cijenu.
najbitnija stavka postat će lokacija, one na atraktivnim ostat će više, ovi na periferiji trebali bi (malo) spustiti cijene...
apartmani u okolici zjape prazni...
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 00:55   #3
Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
hmmm... kažu da su cijene još "niske" u odnosu na druge turističke gradove...
ali za nas su itekako preskupi!
mislim da u zadnje vrijeme prodaja stagnira (kao i svuda) i tu i tamo se može naletiti i spustiti cijenu.
najbitnija stavka postat će lokacija, one na atraktivnim ostat će više, ovi na periferiji trebali bi (malo) spustiti cijene...
apartmani u okolici zjape prazni...
istina je da su cijene niske, pogotovo u odnosu na neke "razvikane" dalmatinske gradove i mjesta, ali približavanjem EU i izgradnjom autoputa od ipsilona pula će postati sve traženija lokacija dok će na najatraktivnijim lokacijama (veruda porat, pješčana uvala, neki dijelovi stoje i sl.) cijene sigurno i dalje rasti, neke će ostati iste a mnoge (na rubnim dijelovima dalje od mora, s manje urbanih sadržaja) i padati, dakle doći će do raslojavanja što je vani normalna pojava
njakus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 00:54   #4
Quote:
njakus kaže: Pogledaj post
istina je da su cijene niske, pogotovo u odnosu na neke "razvikane" dalmatinske gradove i mjesta, ali približavanjem EU i izgradnjom autoputa od ipsilona pula će postati sve traženija lokacija dok će na najatraktivnijim lokacijama (veruda porat, pješčana uvala, neki dijelovi stoje i sl.) cijene sigurno i dalje rasti, neke će ostati iste a mnoge (na rubnim dijelovima dalje od mora, s manje urbanih sadržaja) i padati, dakle doći će do raslojavanja što je vani normalna pojava
to sam i mislila... trend je već započeo s tim da je trenutno ipak aktualna "posvemašnja" kriza koja magli sve ove procese...
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 19:16   #5
Stoja jest fizički blizu mora i kupališta (osobito ako Muzil u budućnosti bude otvoren 'vanjskim ' posjetiteljima), ali Jeretova, barake, Naselja oko stadiona pa niti novije zgrade (sa ukrasnom ciglom) ne mogu smatrati apartmanom. Također, neke od tih zgrada su u popriličnom stanju raspada, a nezaboravimo i izvjesnog gdina Čedu koji se upisao kao vlasnik zemljišta ispod nekih od zgrada. Velika zgrada u ulici Veruda - na putu za Lungo mare ima šansu postati prva zgrada u Istri sa tri antene za telekomunikacije... Stanovništvo je staro, nitko nije spreman za ulaganje, na Stoji, za razliku od Verude ponuda poslovnih objekata je skromna - kafić-dva, pekara (ne to nije bordel unatoč izgledu), Konzum, china-shop, pošta bez bankomata hpb-a, otp banka koja radi 2-3 sata dnevno...
dada7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 00:53   #6
Wink

Quote:
dada7 kaže: Pogledaj post
Stoja jest fizički blizu mora i kupališta (osobito ako Muzil u budućnosti bude otvoren 'vanjskim ' posjetiteljima), ali Jeretova, barake, Naselja oko stadiona pa niti novije zgrade (sa ukrasnom ciglom) ne mogu smatrati apartmanom. Također, neke od tih zgrada su u popriličnom stanju raspada, a nezaboravimo i izvjesnog gdina Čedu koji se upisao kao vlasnik zemljišta ispod nekih od zgrada. Velika zgrada u ulici Veruda - na putu za Lungo mare ima šansu postati prva zgrada u Istri sa tri antene za telekomunikacije... Stanovništvo je staro, nitko nije spreman za ulaganje, na Stoji, za razliku od Verude ponuda poslovnih objekata je skromna - kafić-dva, pekara (ne to nije bordel unatoč izgledu), Konzum, china-shop, pošta bez bankomata hpb-a, otp banka koja radi 2-3 sata dnevno...
u redu, onda proizlazi da su veruda porat i pješčana uvala najelitnije lokacije u puli
njakus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 03:06   #7
a što kažete na izvođače odnosno izvedbu novogradnje?
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 18:52   #8
Quote:
njakus kaže: Pogledaj post
u redu, onda proizlazi da su veruda porat i pješčana uvala najelitnije lokacije u puli
pa veruda porat - koliko treba vremena u nekim ulicama za pronaći parking?
pješćana - koliko auta treba obitelj ako 2 redi u Puli?
sve ima svoje prednosti i mane
dada7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 18:57   #9
Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
a što kažete na izvođače odnosno izvedbu novogradnje?
Vidjela sam neke primjere novogradnje u Zagrebu, i moram priznati da nitko u Puli nije dostigao tu razinu. U Puli nitko ne pravi zgradu višu od 4 kata da ne mora instalirati lift, centralno je rijetka pojava (i skuplja), a ima i iskreno rečeno poprilično kuća koje su podjeljene u stanove i tako se prodaju. Evo primjerice, na Valdabeku čovjek prodaje jedan od stanova u prizemlju , u istoj kući na katu živi on i suruga, a u drugom stanu u prizemlju njegova kćer (cijena 1550 EUR) - kako se to može i nazvati stanom
dada7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 19:21   #10
Quote:
dada7 kaže: Pogledaj post
pa veruda porat - koliko treba vremena u nekim ulicama za pronaći parking?
pješćana - koliko auta treba obitelj ako 2 redi u Puli?
sve ima svoje prednosti i mane

pa parking je u verudi porat sigurno manji problem nego u mnogim drugim dijelovima grada, tim više jer je to plansko naselje gdje kuće imaju dvorišta i ev.garaže za parkiranje, a zgrade s više stanara imaju obilježena parkirna mjesta
njakus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 21:50   #11
meni je veruda porat daleko od planskog naselja, zapravo jedno od ružnijih dijelova pule, a da je tamo lako naći parking i nije
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 23:18   #12
po vašem mišljenju, koliko je trenutno realna cijena stanova iznad trećeg kata u zgradama u Koparskoj i neboderima na Vidikovcu?
dada7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 10:23   #13
Quote:
dada7 kaže: Pogledaj post
po vašem mišljenju, koliko je trenutno realna cijena stanova iznad trećeg kata u zgradama u Koparskoj i neboderima na Vidikovcu?
oko 1400-1500 eura
njakus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 10:29   #14
Quote:
dada7 kaže: Pogledaj post
po vašem mišljenju, koliko je trenutno realna cijena stanova iznad trećeg kata u zgradama u Koparskoj i neboderima na Vidikovcu?
ja bih rekla 1600
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 15:12   #15
kako možete uspoređivati stanove u Koparskoj i na Vidikovcu...Šijana ima najjeftinije a Vidikovac naskuplje stanove....
ovi prvi ne mogu vrijediti više od 1.000 € a ovi drugi su oko 1.400 € po kvadratu...
autoar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 16:23   #16
[QUOTE]ovi prvi ne mogu vrijediti više od 1.000 € a ovi drugi su oko 1.400 € po kvadratu.../QUOTE]

slažem se pa za 1600 možeš naći novogradnju!!!! to ti je svakako preskupo.
stan u neboderu u Šijani ne vrijedi ni 1000 samo što onaj koji prodaje misli da je jeftino a onaj što kupuje njemu je uvijek skupo
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 20:55   #17
Quote:
njakus kaže: Pogledaj post
pa parking je u verudi porat sigurno manji problem nego u mnogim drugim dijelovima grada, tim više jer je to plansko naselje gdje kuće imaju dvorišta i ev.garaže za parkiranje, a zgrade s više stanara imaju obilježena parkirna mjesta
Mislim da si u velikoj zabludi.
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 23:43   #18
U Šijani se nude po 1300 u žutim zgradama (preko puta Antene) stanovi na 6-7 katu, ali oni su uglavnom svi spremni za 'extreme makeover' , vjetar je na tim visinama divan, a za parking se vode pravi mali ratovi , osobito subotom uvečer
dada7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 00:54   #19
Dobro što je to posebno meni falilo zadnjih nešto manje od 30 godina (zanemarimo 5 godina studija) u Šijani, a da sam to mogao dobiti u nekom drugom 'elitnom' kvartu.

Prije mjesec dana jedan prijatelj je gledao stanove po Puli i cijene su se tada kretale za starogradnju oko 1300-1500, a novogradnju 1400-1600. Naravno sada nitko ne zna kolika je cijena po kvadratu, kada se užasno malo toga preprodaje. Ja znam primjer novogradnje (prije par mjeseci) tipa 108 m2 za 124 000 eura (plus minus sitno i nešto je galerija).

Osim toga glavnina ljudi koji su kupovali stanove su komentirali da je prva stvar koja ih je privukla zapravo raspored prostora, a tek onda ostale stvari. Apartmani u okolici nemaju ama baš nikakvog utjecaja (zanimljivog za raspravu) na Pulu, jer na kraju krajeva ljudi ili hoće živjeti u Puli ili u nekom okolnom naselju, a prilično rijetko su potpuno otvoreni za obje solucije.

I da glede izvođača, ja vam garantiram da kada zgotove i ulickaju kuću nećete obilaskom uočiti niti jedan bitan element na kojem su štedjeli ili zabrljali. Loša toplinska ili zvučna izolacija, slaba statika, štednja na ugrađenim materijalima (npr. tanki električni vodovi), slabi pregradni zidovi koji ne mogu držati bojlere i sl. ništa se to ne mora zamjetiti dugo vremena. Također savjeti kako je onaj ili ovaj izvođač dobar nakon što je netko kupio stan od njega su prilično isprazni, jer kupac zapravo sebe uvjerava u to. Ako niste bili cijelo vrijeme izgradnje uz njih neće ionako ništa loše zamijetiti.

No to ionako nije bitno jer su svi statistički slični i zapravo ne treba si posebno razbijati glavu, osobito kada se to ionako ne može promjeniti ili zamjetiti, osim možda potpisane garancije na izvedene radove i održavanje uočenih problema.
Šijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 19:06   #20
Stoji sve to što si napisao.
Sažem se u potpunosti.Mi smo kupili stan u novogradnji prije par godina.Žešća šminka,elitni kraj.Već prve zime smo primijetili hrpu nedostataka!I tako onda redom-jedno po jedno...Poslije smo i čuli da ovaj izvođač sve stanove radi tako-ljudi imaju reklamacije na svim njegovim objektima...Ali kasno.Doduše,neke nedostatke i otkloni,ali većinu sada više niti ne može,too late!

Zato,ipak mislim da se zna (bar sam ja čula) tko pravi malo kvalitetnije objekte,a od koga treba bježati!Pa pošto se golim okom ne mogu primijetiti eventualni propusti (bar oni za koje treba boraviti neko vrijeme da se otkriju,kao mi),dobar glas je ipak neki vid garancije!
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.