Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2013., 21:27   #701
Quote:
Instant Human kaže: Pogledaj post
Koristis ga u mjesavini s jos nekim uljima ili samostalno?
samostalno..
namaljam kapke i okoloočno područje..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 21:37   #702
Quote:
Anna Freud kaže: Pogledaj post
ja izbjegavam ulja kupovati u ljekarni jer ih često rafiniraju (osim ako se ne radi o biljnoj ljekarni ili je proizvođač provjeren).
ako piše na bočici da je hladno prešano naravno da ga možeš koristiti na koži i kosi. ricinus se doduše i rijetko rafinira jer daje dosta ulja - nisu potrebni dodatni postupci kod prerade.
inače je jako laksativan. nisam čula za neko biljno ulje koje nije jestivo a smije na kožu. neka nemaju baš bajni okus ali to je druga priča.
Okej,onda vjerojatno ovo moje ricinusovo smije na kožu..
Ne piše ništa na bočici,osim uporabe - 1-2 žlice dnevno,mada ga ja ne namjeravam piti, već isključivo koristiti za vanjsku upotrebu No,apotekarke su bile suzdržane, ne znam ni sama zašto...
Proizvođač je GALENSKI LABORATORIJ.

..i da,piše još- čuvati na hladnom mjestu,dalje od svjetlosti,valjda znači da je hladno prešano.

Zadnje uređivanje ribica** : 22.02.2013. at 22:00.
ribica** is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 22:24   #703
Quote:
ribica** kaže: Pogledaj post
Okej,onda vjerojatno ovo moje ricinusovo smije na kožu..
Ne piše ništa na bočici,osim uporabe - 1-2 žlice dnevno,mada ga ja ne namjeravam piti, već isključivo koristiti za vanjsku upotrebu No,apotekarke su bile suzdržane, ne znam ni sama zašto...
Proizvođač je GALENSKI LABORATORIJ.

..i da,piše još- čuvati na hladnom mjestu,dalje od svjetlosti,valjda znači da je hladno prešano.
hm, stvarno mi je čudno da ne piše da je hladno prešano ako stvarno je. možda je bolje da još provjeriš. ne znam, nazovi ih.
ja većinu ulja uzimam u kemigu.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 00:26   #704
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
samostalno..
namaljam kapke i okoloočno područje..
Hvala
Instant Human is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 00:46   #705
Quote:
ribica** kaže: Pogledaj post
Interesira me da li mogu ovo ulje stavljati na vlasište,trapavice
možeš..
Quote:
i lice..
zašto na lice?


instant- nič nič, i drugi put..
uzmi klice, trajati će ti duuugo a oke će ti biti divne od njih..
ako ne budeš zadovoljna, otkupim ih
mada, nemoguće..
biti ćeš zadovoljna..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 14:03   #706
..evo pitala sam danas u apoteci

moje ricinusovo ulje iz laboratorija je hladno prešano, koristi se i za jačanje kose, samim time i za rast kose, trepavica i obrva!
odlično je za kožu jer joj daje hidrataciju i koristi se u mnogim hidratantnim kremama za lice i balzamima za usne..nije komodageno,tj. ne izaziva pojavu prištića, već iznimno hidratizira i hrani kožu iznutra s obzirom da nije rafinirano. rafinirano ulje nije štetno za kožu ali je ne hrani iznutra kao ovo hladno prešano-nerafinirano. super je i za nokte jer ih jača i spriječava pucanje i listanje.
dakle, ricinusovo ulje se koristi apsulotno za sve

i da...nisam mogla odoljeti pa sam jučer stavila na kosu,sve do jutra i danas sam oprala - kosa mi zaista blista i nježna je na dodir,te se lakše raščešljava. imam plavu kosu i primjetila sam da je čak danas malo tamnija, ali onako prirodno i sviđa mi se! stavila sam ja jučer i na lice malo ulja i zaista mi i koža blista, osobito okoloočno područje koje mi se čini da je baš jako hidratizirano,a lice je odmornije...
ribica** is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 14:51   #707
Quote:
ribica** kaže: Pogledaj post
odlično je za kožu jer joj daje hidrataciju i koristi se u mnogim hidratantnim kremama za lice i balzamima za usne..nije komodageno,tj. ne izaziva pojavu prištića, već iznimno hidratizira i hrani kožu iznutra s obzirom da nije rafinirano..
dakle, ricinusovo ulje se koristi apsulotno za sve
ricinusovo ulje je iznimno viskozno i ljepljivo i kod samostalnog korištenja može biti komedogeno..
bolje ga je koristiti pomiješanog s nekim drugim manje viskoznim uljem i svakako prije korištenja našpricati lice nekim hidrolatom..
osobno ga samog ne bi stavljala na lice nikako..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 17:08   #708
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
možeš..

zašto na lice?


instant- nič nič, i drugi put..
uzmi klice, trajati će ti duuugo a oke će ti biti divne od njih..
ako ne budeš zadovoljna, otkupim ih
mada, nemoguće..
biti ćeš zadovoljna..
Koristim klice u mjesavini i zadovoljna sam, meni bas fino mirise, onako na germu Kako sam potrosila zalihe moram si naci novu okolocnu kremicu, a ako ce same klice biti dovoljne, onda super, ne trebam filozofirati previse
Instant Human is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 17:29   #709
Quote:
Instant Human kaže: Pogledaj post
Koristim klice u mjesavini i zadovoljna sam, meni bas fino mirise, onako na germu
i meni jako fino mirišu..
nekako travkasto..na pokošenu travu..
uvijek se iznenadim kada se piše o klicama kao o ružnijem mirisu, da se pripremi ljude na to a meni su tako fine..

nama stvarno treba jedna chat tema na prirodnoj
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 17:54   #710
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ricinusovo ulje je iznimno viskozno i ljepljivo i kod samostalnog korištenja može biti komedogeno..
bolje ga je koristiti pomiješanog s nekim drugim manje viskoznim uljem i svakako prije korištenja našpricati lice nekim hidrolatom..
osobno ga samog ne bi stavljala na lice nikako..
pa da, možda i imaš pravo...bolje ne na cijelo lice. a na okoloočno područje recimo? čula sam da je dobar i vazelin za područje oko očiju. planiram nešto kupiti povoljno,a djelotvorno, jer koliko vidim, ricinusovo ulje je fantastično za kosu,a košta stvarno skoro pa ništa...
ribica** is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 18:03   #711
Quote:
ribica** kaže: Pogledaj post
pa da, možda i imaš pravo...bolje ne na cijelo lice. a na okoloočno područje recimo?
osobno sam od njega dobila prištiće po kapcima, meni je ono preteško ali cure na temi pišu da im odgovara, lijepo hidratizira okoloočno područje i hrani ga..
probaj, nemoj mene slušati kada su ulja u pitanju jer bi ja komotno mogla biti pokusni kunić, s obzirom na svoju osjetljivost lica na ulja..
probaj, vidi kako ćeš reagirati..
ako se ne daj bože i nesto desi, prekineš, vratiti će se stanje već u normalu..
za kosu je jako dobro..volim ricinus na kosi..
isto tako, imaj na umu da ga moraš skinuti cijelog prije stavljanja maskare jer ti se u suprotnom ona neće primiti..
i da, nemoj ga na cijelo lice stavljati
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 18:07   #712
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
osobno sam od njega dobila prištiće po kapcima, meni je ono preteško ali cure na temi pišu da im odgovara, lijepo hidratizira okoloočno područje i hrani ga..
probaj, nemoj mene slušati kada su ulja u pitanju jer bi ja komotno mogla biti pokusni kunić, s obzirom na svoju osjetljivost lica na ulja..
probaj, vidi kako ćeš reagirati..
ako se ne daj bože i nesto desi, prekineš, vratiti će se stanje već u normalu..
za kosu je jako dobro..volim ricinus na kosi..
isto tako, imaj na umu da ga moraš skinuti cijelog prije stavljanja maskare jer ti se u suprotnom ona neće primiti..
i da, nemoj ga na cijelo lice stavljati
tenks na savjetu
ribica** is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 22:30   #713
imam ricinusovo ulje koje koristim za kosu i pohvaljujem deffinitivno. nego, imam jako dehidrirane, suhe noge koje me užasno svrbe od suhoće.. da li mogu s ricinusom namazat? barem da svrbež prođe..
hilarieburton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 02:14   #714
Quote:
hilarieburton kaže: Pogledaj post
imam ricinusovo ulje koje koristim za kosu i pohvaljujem deffinitivno. nego, imam jako dehidrirane, suhe noge koje me užasno svrbe od suhoće.. da li mogu s ricinusom namazat? barem da svrbež prođe..
naravno da možeš. sad, dal će to rješiti problem, ne znam, probaj (na mokru kožu).. ricinus je brzoupijajući, ja bi za noge čak nešto masnije.. ricinus + maslinovo, shea maslac je isto odličan. nisam stručna inače, ovo je iz vlastitog iskustva.
ja imam problema s rukama, s čim god da ih mažem sve se ispere, a stalno nešto peruckam. kad baš budu suhe niti jedno ulje mi nije dovoljno, lanolin je opcija u redu ali za dehidraciju mislim da je ipak najbolja krema.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 21:43   #715
Kupila sam ricinusovo ulje i planiram ga stavljat na kosu jer mi je kosa dosta suha i oštećena pa me zanima šta ako ga pomiješam sa bademovim uljem, dali ricinusovo ulje gubi kvalitetu ii možda ne donosi toliko dobre rezultate kao da ga samog stavljam na kosu?
malennaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 18:00   #716
Quote:
malennaa kaže: Pogledaj post
Kupila sam ricinusovo ulje i planiram ga stavljat na kosu jer mi je kosa dosta suha i oštećena pa me zanima šta ako ga pomiješam sa bademovim uljem, dali ricinusovo ulje gubi kvalitetu ii možda ne donosi toliko dobre rezultate kao da ga samog stavljam na kosu?
nece izgubiti na kvaliteti, stovise preporuca se mjesati ricinusovo ulje sa nekim manje masnim jer je ricinusovo jaaako viskozno, tako da ce ti se pomjesano bolje upiti i lakse ga je nanositi na kosu nego samo ricinusovo..
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 21:29   #717
nasla sam na jednom blogu di si je cura sredila akne s ricinusovim i maslinovim..
ja doduse nemam akne, ali mi se izbaci tu i tamo neki upaljeni pristic, imam mitsere i one potkozne i mrlje mi ostaju na licu i po dekolteu.. mislila sam probat s tom mjesavinom ili si kupit bidermu ssebium serum.. ali ak ima sto prirodnije sto bi pomoglo u tom poblemu.. recite

nisam znala na koju temu bi ovo stavila
didi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 22:45   #718
Quote:
didi07 kaže: Pogledaj post
nasla sam na jednom blogu di si je cura sredila akne s ricinusovim i maslinovim..
ja doduse nemam akne, ali mi se izbaci tu i tamo neki upaljeni pristic, imam mitsere i one potkozne i mrlje mi ostaju na licu i po dekolteu.. mislila sam probat s tom mjesavinom ili si kupit bidermu ssebium serum.. ali ak ima sto prirodnije sto bi pomoglo u tom poblemu.. recite

nisam znala na koju temu bi ovo stavila
ricinus je ok ali u koncentraciji do max 15% (kaže Starleta). ja sam dodavala 30% ricinusa, 60% koštice marelice i 10% lješnjaka, paše mi ta kombinacija. u miks stavim i eu sjeme mrkve, ružmarin verbenon i širokolisnu lavandu. imala sam sličnu kožu al sad je bolje. s tim da je moja suha i zna se tu i tamo pojaviti neka upalica ali to sredim s čajevcem.
ne bi ti preporučila maslinovo ulje na kožu. na svakom to radi individualno, ali puno je cura iritiralo, uključujući i mene.

probaj s maskama, jednom tjedno, i redovitim pilingom, ali jaako oprezno da te ne isuše. ideja: glina (kaolin ako si osjetljiva, uz dodatak nekog biljnog ulja i/ili meda), med je sam po sebi super, nim (javilo se par cura koje nisu bile baš zadovoljne ali meni je bio super dok ga nisam koristila prečesto).. ma ima toga još, ne mogu se sad sjetiti. sigurno će se javiti netko stručniji.
to je šta se tiče prirodnih stvari, za biodermu ti stvarno ne bi znala reći.

uf, al sad sam se ja zaletjela.. stvarno sam offtopic : sramim se:
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 09:42   #719
Anna kako riješiš upalne procese čajevcem?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 18:14   #720
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Anna kako riješiš upalne procese čajevcem?
stavim kap čajevca na bubuljicu koja se upalila, za dan dva prođe, dok su inače kampirale i po 3 tjedna (kad se upali, upali se pošteno al nije to često), oduvijek mi je tako.
važno je znati da fitoterapeuti ne preporučaju eu direktno na kožu bez stručnog mišljenja (ja nisam stručna ). možeš ga razrijediti sa biljnim uljem. tako ga koristim nakon depilacije kad postoji opasnost od urastanja.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.