Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2012., 13:39   #1
Kako da pomognem prijatelju kojeg je skršio razvod?

vako..
ovo u naslovu se desilo mome prijatelju i on je sad za nepripoznat.non stop je u kući samo reve i to već dugo traje mislila san da će ga proć ali nije.ja neznan šta da mu više rećen da se pomakne s mista bar malo pa nije svit sta radi toga triba ić dalje mlad je još.
oni su se razveli i to je sve već gotovo.dica su pripala njoj.on podnosi svako malo puste žalbe na to jer oće da su dica s njin ali ona ima vezu na sudu pa mu to baš i nema smisla ali on nikako da to svati i stalno se nada.
znan da mu nije lako obožava dicu i najgore mu je radi njih jer ih može vidit samo 1put tjedno a tuka mu neda ni da prića s njima na telefon .TRIBA MI NEKI PAMETNI SAVJET DA MU REĆEN nemogu ga gledat više nako u qrcu je cili i svaki dan je sve gore.
neznan šta ću
muysa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 13:52   #2
Quote:
muysa kaže: Pogledaj post

PRIJATELJ MI JE
bez zezanja stvarno mi triba neki savjet NORMALNI
teško mu je otiće kragu skroz
Uputi ga kod psihijatra/psihologa
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 13:55   #3
a nekako mi to čudno... ona ga privarila, ona ga ostavila a onda se prema njemu ponaša osvetnički (ograničava mu pristup djeci)

Koliko dica imaju godina?

A probaj ga ti zasad utješit svojim prijateljstvom.
windows 9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 14:49   #4
a neke ženske znaju bit baš pokvarene kućketine nema tu šta bit ćudno.
uništila mu je život skroz i još više bi tila.ima ljudi šta vole gledat kad neko pati i uživaju u tome
dica imaju 3 i 5 godina.
grozno mi je kad ga gledan cili je zaništa mogu mislit kako mu je.ja neznan kako bi ja podnila da mi iko uzme dite nemogu zamislit uopće to.
on je pre dobar bia prema njoj zato mu se i desilo to sve.
nemogu mu ić govorit da ide u psihoneznankoga neznan kako bi reagira na to još više bi ga to povridilo.u biti nema on problema nego ona nju bi tribalo poslat negdi.on je samo užasno tužan jer nemože bit s dicon.
muysa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 15:17   #5
rekla san mu ja da se triba trgnit da nemože tako dalje.on jedva i tv gleda više.nesićan se kad san ga zadnji put vidila da se nasmija.on je uvik i prije bia povućen i sramežljiv i miran i dobar ka ženskica neka.ni ćut ga ni vidit ka bubica i valjda ovoj nije to pasalo tila je kojeg žešćeg neman pojma niti me briga za nju gadljiva kobila .neznan za te udruge i to probat ću vidit al njemu se neda s nikin ništa nego samo da je s dicon previše ih voli.
nekad ih nevidi i po više od 2tjedna jer kobili "neodgovara termin"
muysa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 16:20   #6
Bitne informacije za dati neki savjet nisu iznesene u početnom postu, a to su dali postoji pravomočna presuda koja određuje termine viđanja. Ako postoji, čudno mi je samo jedan puta tjedno viđenje. Uobičajeno je svaki drugi vikend, pola praznika i jednom tjedno (o toj špranci moglo bi se svašta ali sad nije mjesto) Ako s ex nemože uspostaviti nikakav dogovor, nema mu druge nego na policiju i podnjeti prijavu zbog sprečavanja viđenja s djecom(ali mora imati pravomočnu presudu)i tako svaki put kad se ne poštuje preuda. I ne dati da ga policija otfikari, inzistirati na uviđaju i poslije zahtijevati izvještaj o uviđaju.korisno je i podnjeti i pismenu prijavu u nadležni czss osobno ili preporučenom poštom(neče oni ništa konkretno poduzeti ali potrebno je radi kasnijih postupaka) Zahtijevati od czss uvođenje nadzora nad roditeljskom skrbi zbog onemogučavanja kontakta s djecom . Ako sve to ne pomogne ići na sud tužbom radi promjene/povečanja kontakata s djecom. Razlog podnošenja tužbe bi advokat trebao formulirati(najčešće zbog promjenjenih okolnosti viđenja) Ja tri godine nisam mogao dobiti dijete na telefon, pa sam nakon toga ipak dobio presudu da mogu dijete dva put(sic) tjedno nazvati(bolje išta nego ništa Ako su djeca dorasla, kupiti im mobitele i bon da kontaktira s njima, neovisno od majke
U svakom slučaju kaži prijatelju da ne bude pičkica, da ne cmolji bezveze već da se bori za svoju djecu. Istina treba pregristi govno, ne gubiti vrijeme i oprostiti se od ideje da može dobiti skrbništvo( to je gotovo nevjerovatno da otac dobije skrbništvo, ako majka nije neki patološki slučaj narkomanke ili alkoholičarke)
Neznam koliko ti je prijatelju godina, ni kakav je izgledom ili šarmom, ali svijet je pun slobodnih žena pa zašto se nebi malo utješio u dane kad nije s djecom
dubiframe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 16:44   #7
Quote:
muysa kaže: Pogledaj post
rekla san mu ja da se triba trgnit da nemože tako dalje.on jedva i tv gleda više.nesićan se kad san ga zadnji put vidila da se nasmija.on je uvik i prije bia povućen i sramežljiv i miran i dobar ka ženskica neka.ni ćut ga ni vidit ka bubica i valjda ovoj nije to pasalo tila je kojeg žešćeg neman pojma niti me briga za nju gadljiva kobila .neznan za te udruge i to probat ću vidit al njemu se neda s nikin ništa nego samo da je s dicon previše ih voli.
nekad ih nevidi i po više od 2tjedna jer kobili "neodgovara termin"
Žestoke riječi sa samo "prijateljicu" .

Nemaš što za učiniti osim biti potpora i dopustiti "prijatelju" da - kako si to nježno opisala - reve u kući i sam nađe način kako se nositi sa situacijom.

I ne brini, neće to trajati čitav život, prije ili kasnije njegove će se okice ponovo širom otvoriti i možda baš u tom trenu shvati da je trebao umjesto svoje bivše kobile oženiti baš savršenu tebe
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 18:09   #8
Quote:
muysa kaže: Pogledaj post
dica su pripala njoj.on podnosi svako malo puste žalbe na to jer oće da su dica s njin ali ona ima vezu na sudu pa mu to baš i nema smisla ali on nikako da to svati i stalno se nada.
Lakše malo s teorijama zavjere.

Ne treba joj nikakva veza pa da bi dobila djecu - naprotiv, njemu bi trebale veze debele kao brodski konopi da ih dobije on. Zbog toga su bilo kakve žalbe bacanje truda i vremena.

Ono na što bi se trebao fokusirati je viđanje djece u vremenu dosuđenom pri razvodu. Ništa izvan toga ga ne zanima - a ako u rješavanju svojih problema koristi barem približno istu terminologiju prema svojoj bivšoj ovome što ti ispisuješ ovdje, stvara si dodatnu štetu.

Ta ista "kobila" i što sve još ne, nije ga zapala na vatrogasnoj lutriji nego ju je sâm odabrao.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 19:21   #9
da, baš se u ovoj situaciji treba ubaciti u žensko društvo i naći neku, kako bi zaboravio na sve

on najviše pati za djecom, a ima ih priliku viđati jednom tjedno...šta je tu je, najbolje bi bilo da potraži stručnu pomoć, može čovjek izludit tako
dedina tambura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 01:39   #10
Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Žestoke riječi sa samo "prijateljicu" .

Nemaš što za učiniti osim biti potpora i dopustiti "prijatelju" da - kako si to nježno opisala - reve u kući i sam nađe način kako se nositi sa situacijom.

I ne brini, neće to trajati čitav život, prije ili kasnije njegove će se okice ponovo širom otvoriti i možda baš u tom trenu shvati da je trebao umjesto svoje bivše kobile oženiti baš savršenu tebe
asti kako teško može ženska muškome bit PRIJATELJICA.
u biti danas teško iko ikome može bit prijatelj i užasno je malo ljudi šta ih je briga za ikoga drugoga osim za svoju guzicu.samo kad se ima neki interes onda može proć.
samo želin prijatelju pomoć.u biti ne ni nekin strućnin punjenjima glave ni tiranjen u udruge ako neće i šta ja znan nego da mu rećen koju rić neznan ni ja koju više al nešto da mu bude lakše.ja san uvik za zezanciju i stalno valjan baze al vidin nekad (ćesto) da nije vrime ni misto za moje baze pa umuknen.njemu nije do nićega a najmanje do ženskih.samo oće svoju dicu.moja i njegova mala su slićne dobi (5god) i igrale su se uvik skupa i sad kad vidi moju vidin mu po faci odma kako mu je.neznan kako mu pomoć.ko nema dite nemože ni zamislit kako je to vidit dicu 1put tjedno a nekad ni to a svaki dan mu je ka 10godina bez njih.puno toga propušta sa dicon a nije za ništa kriv.i dici je teško prića je kako su se uozbiljili nisu više razigrani i veseli ka prije,ka da su narasli priko noći.svi troje pate radi KOBILE (a to je u biti i pre lip izraz za nju nazvat) a nikoga od nadležnih nije briga za to on je muški i ima prava taka kaka ima i gotovo drugo njih ništa ne zanima.tek sa 12(ili 13 nesićan se) mogu dica odlućit s kin će bit a njegovi bi i sad mogli odma.nerazumin ko pravi te bolesne zakone.kobiletini nije uopće do dice i samo joj smetaju ali voli tirat dišpet i iživljavat se i gledat kako se on nervira jer zna koliko on voli dicu.
neznan mislila san ako neko slućajno nekog zna da je bia u slićnoj situaciji i sataren vako da mi reće kako se izvuka iz svega

e i skužajte na pravopisu nikad se nisan volila zamarat nebitnin stvarima o kojima nikome na svitu ništa ne ovisi a i dalmatinka san pa sve krcato mekanih () ć-tova
muysa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 08:09   #11
Quote:
muysa kaže: Pogledaj post
svi troje pate radi KOBILE (a to je u biti i pre lip izraz za nju nazvat)
"Kobila" je žena koju je on motao dok ju nije smotao, pa ju je prosio, pa ju je ženio (dam se kladiti da je vjenčanje bilo dostojno susjednog topica), pa ju je oplodio prvi put, pa ju je oplodio drugi put.

Sumnjam da je "kobila" svo to vrijeme bila "kobila", jerbo bi to značilo da ti prijo ima stanovitih zoofilskih sklonosti - prije će biti da je "kobila" postala "kobila" tek nakon konzumacije nekog drugog spolovila.

Prema tome, najbolje ćeš mu pomoći ako prestaneš dolijevati ulje na vatru u nadmetanju tko će ju obilatije pljunuti, ako mu ohladiš glavu i objasniš mu da je to majka njegove djece i da će to - iznenadit ćete se oboje, znam - zauvijek ostati, koliko god to njemu nebilo drago.

Kad prestane(te) koristiti "kobila-terminologiju", sve što može i treba je fokusirati se na prava koja slijede iz presude o razvodu. Djecu se sa 12 godina pita za mišljenje, ali njihov odgovor ne obvezuje ni CZSS ni sud - bilo kakvo nadanje i postupanje u smjeru pridobivanja djece, samo će mu otežati ostvarivanje i onih prava koja sad ima.

BTW, alimentaciju joj, tako zaljubljen u svoju djecu, uredno plaća?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 10:15   #12
Quote:
muysa kaže: Pogledaj post
a neke ženske znaju bit baš pokvarene kućketine nema tu šta bit ćudno.
E, za ovo znam iz vlastita primjera

No, sad je to iza mene. Što mi sve nije radila dok nisam našao ljepšu, mlađu i pametniju (no, najvažnije: i bolju osobu)

Dakle, smiri malo prijatelja, očito ti dosadašnje metode nisu dale rezultate ali možda nisi upotrijebila sve koje su ti na raspolaganju

On neka se malo koncentrira i na sebe i na djecu (preko CZSS treba provjeravati je li se djeca odgajaju i psihosocijalno napreduju kako treba). Uvijek će on toj djeci biti otac kao što će i "kobila" uvijek biti njihova majka. Oboje se moraju korektno odnositi prema djeci jer će im se obiti o glavu svaka nepravednost. A djeca će porasti...

U svijetu imaš 1% sadista koji, kako si ti nju opisala, "iz čista mira" uživaju nanositi zlo. Ako ne spada u tih 1% već ima stvarni ili umišljeni razlog za "revanšizam", olabavit će i ona polako.
windows 9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 12:23   #13
a nikome nije palo napamet da je ona bila kobila cilo vrime ali je glumila da je normalna i da oće normalnog ćovika i normalnu familiju imat pa kad više nije mogla vratila se mami i tati koji joj odgajaju dicu dok je ona vanka.samo se nadan da ih neće odgojit ka šta su nju.on plaća dvi lipe alimentacije ali nisan sigurna koliko dica od toga vide ili to sve ode na njen stajling i izlaske.kobila je samo pokvarena ali nije glupa znala je šta radi vidila je da je on predobar i sad ima lipu lovu a da prston nemora mrdnit.
muysa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 12:30   #14
Quote:
muysa kaže: Pogledaj post
a nikome nije palo napamet da je ona bila kobila cilo vrime ali je glumila da je normalna i da oće normalnog ćovika i normalnu familiju imat pa kad više nije mogla vratila se mami i tati koji joj odgajaju dicu dok je ona vanka.samo se nadan da ih neće odgojit ka šta su nju.on plaća dvi lipe alimentacije ali nisan sigurna koliko dica od toga vide ili to sve ode na njen stajling i izlaske.kobila je samo pokvarena ali nije glupa znala je šta radi vidila je da je on predobar i sad ima lipu lovu a da prston nemora mrdnit.
Ajmo usporit. Kakva god da bila, to je majka njegove djece, ok? Nemam namjeru diskutirati na takvom nivou. Je, zeknuo se, nisu si odgovarali, i sve to 5. Ajdmo dalje.
Čovjek je depresivan iz toga šta ti kažeš. Bacaš baze, ne reagira, pati za djecom.
Jesu oni razvedeni? Službeno? Papir? Rješenje o viđanjima ako su djeca dodjeljena njoj?
Evo ti jedne istine. Ako on ne mrdne dupetom i izbori se za prava svoje djece, neće nitko. Kratko.
Evo ti druge istine. Gledaj lik pati što je i normalno. Kaže se da je razvod natraumatičnije iskustvo nakon gubitka ( smrti ) bliske osobe. Za neke stvari treba vremena ali kao kad nas djeca trebaju, oni ne pitaju jesmo dobro, da li možemo itd. Tako da što se njega tiče, bilo bi dobro, pošto tvoji pokušaji da ga razveseliš, možda samo posavjetuješ i baciš ideje šta bi mogao i kako, makneš se i pustiš neka on odluči. I kao i svaki pravi prijatelj budi uz svog prijatelja.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 12:40   #15
Quote:
muysa kaže: Pogledaj post
a nikome nije palo napamet da je ona bila kobila cilo vrime ali je glumila da je normalna i da oće normalnog ćovika i normalnu familiju imat pa kad više nije mogla vratila se mami i tati koji joj odgajaju dicu dok je ona vanka.samo se nadan da ih neće odgojit ka šta su nju.on plaća dvi lipe alimentacije ali nisan sigurna koliko dica od toga vide ili to sve ode na njen stajling i izlaske.kobila je samo pokvarena ali nije glupa znala je šta radi vidila je da je on predobar i sad ima lipu lovu a da prston nemora mrdnit.
Kako netko nenormalan može godinama glumiti da je normalan a da nitko ne primjeti?
Kako ti iz perspektive prijateljice znaš da 2 lipe alimentacije idu na stajling kobile?
Kako znaš da je kobila stalno vanka?
Ja toliko ogorčena na nekog ne bih bila niti da je u pitanju moj ljubavnik a ne prijatelj, koji očito, ne poduzima ništa nego samo blati bivšu ženu, samo iz razloga jer ga je ostavila i jer mora plaćati alimentaciju, a ti si njegov copy-paste
_ana__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 13:06   #16
on je muški a zna se da muški nemaju baš neka prava u vezi skrbništva ili bilo ćega u vezi dice.nju niko ne kontrolira di je i koliko vrimena provodi s dicon uvik su sa njenon materon po ulici a ona je uvik pre zauzeta ili na poslu ili na kavama ili vanka ili umorna i spava ili šta ja znan..mislin da bi bilo bolje za njih da su sa tajon za to vrime ali ko mene ili njega išta pita.dica su po papirima pripala ka MAJCI.ali mislin da je tribalo pisat babi
muysa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 13:12   #17
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Kako netko nenormalan može godinama glumiti da je normalan a da nitko ne primjeti?
Kako ti iz perspektive prijateljice znaš da 2 lipe alimentacije idu na stajling kobile?
Kako znaš da je kobila stalno vanka?
Ja toliko ogorčena na nekog ne bih bila niti da je u pitanju moj ljubavnik a ne prijatelj, koji očito, ne poduzima ništa nego samo blati bivšu ženu, samo iz razloga jer ga je ostavila i jer mora plaćati alimentaciju, a ti si njegov copy-paste

šta reć
pa nisan ćorava
muysa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 13:14   #18
Quote:
muysa kaže: Pogledaj post

šta reć
pa nisan ćorava
Mislim da jesi, i to poprilično
_ana__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 13:32   #19
Quote:
muysa kaže: Pogledaj post
on je muški a zna se da muški nemaju baš neka prava u vezi skrbništva ili bilo ćega u vezi dice.
po tebi i tvom frendu bi i ostalo tako. Ima muškaraca koji misle da roditeljstvo nije ograničeno spolom i za to se bore. Puno njih, i polako mijenjaju stvari. Od količine viđanja do dodjele skrbništva. Samo je pitanje je li nam lakše kršit ruke, buljkat u telku i mrzit cijeli svjet ili se ispljuskat pa pokušati nešto napraviti? Ne za nas, već za našu djecu.
Quote:
muysa kaže: Pogledaj post
nju niko ne kontrolira di je i koliko vrimena provodi s dicon uvik su sa njenon materon po ulici a ona je uvik pre zauzeta ili na poslu ili na kavama ili vanka ili umorna i spava ili šta ja znan.
Ma gledaj, da ženska ima i bordel i da radi u njemu, sud je svoje rekao. Sud misli da je ona podobniji roditelj. Šta je on napravio, ne znam. Mogao se boriti i još uvijek može. Nitko ne garantira uspjeh.
Quote:
muysa kaže: Pogledaj post
mislin da bi bilo bolje za njih da su sa tajon za to vrime ali ko mene ili njega išta pita.dica su po papirima pripala ka MAJCI.ali mislin da je tribalo pisat babi
Mišljenje je kao i guzica, svatko ga ima. Sud koji donosi odluke i CZZS koji donosi preporuke zanimaju dokazei a ne šta ti misliš, šta ona misli, šta on misli , šta ja mislim.....
Tako da, ako želi zaštiti prava svoje djece na oba roditelja, vrijeme mu je izvuć glavu iz guzice, stisnut zube i krenut.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 13:35   #20
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Mislim da jesi, i to poprilično
je, glavno da ti isto mo'š suditi....e da, ajmo drvlje i kamenje, 1st lines - FIREEEE!!!!!
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.