Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2009., 22:40   #161
A putopisa nema iz jednostavnog razloga, DAO SAM OTKAZ! Kad sam otfural ocjene da mi mora dat 150€ premije gazda osobno je smislio ( nije mi ni obrazložio zašto ) da mi skine 150€ od stimulacije i neda tih 150€ premije.....onda smo razmijenili mišljenja o tome....i rekoh NEBU MENE NITKO jxxxxx! Ispalo je dobro jer sam to tak izveo da ne dobijem "šperu" od burze....pa sad dobijam 70% plaće a doma sam, i onda za jednog frenda odem sa 12toncem ili kombijem na koju turu i opet ....upravo se vratio iz Italije ...2 dana, 2000km...200€...i plaćena klopa i prenoćenje....meni bolje neg da se zajexxxx sa "arkadašom" .....ocjene isprintane za celi Rujan sam dal na natječaj u drugu firmu....i izgleda da bum tam počel ( inaće konkurencija od bivše)

A evo zbirni pregled za Rujan 2009....pa se vidi znanje i sposobnost vozača kaj ne? Dovoljno je samo pogledat prosječnu potrošnju od 26,5l/100 kod prosječno 31tone ...radna kočnica na skoro 12000km samo 1% korištena....postotak vožnje u "šubu" ( korištenje inercije) više od 1/4 !!!!! i prosječna težina ruta..4,2....što je već dosta brdovita ruta!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 23:18   #162
Svaka čast. Dati otkaz i biti odlučan tako nije lako. Dobro kažeš nebu mene niko j...., sretno s novim poslom i nadam se novim zapisima u dnevniku.
Hartge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 00:07   #163
praf domaci covek, tak sam i ja u DPD-u rekel nebu mene nko jebal i baj baj. putopisi su zakon, uzival sam citajuci, i nadam se da bus dobil posel u toj drugoj firmi, i jedva cekam onda nove putopise, drzim ti fige
__________________
sve bum vas tužil....
Tomislav2703 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 09:16   #164
E Actros, Actros, pa ti uopće nemaš sluha za gazdine probleme. Kriza je Actros, špedicije propadaju a ti picajzliraš za 150 eura.
Šalim se jasno - ipak je poštovanje čovjeka ko čovjeka na prvom mjestu. Ak te ne poštuje - ko ga jebe.

Žal mi je jedino kaj si bil tak sretan kad si iz stare prelazil u novu firmu (i MP3 je bil u igri ak se ne varam) a onda nova ispadne isto sranje ko i stara. Iako iskreno sumnjam da je samo 150 eura bilo razlog da ti daš otkaz. To je možda bio povod (iliti kap koja je prelila čašu) al tu je i drugog sranja moralo bit.

Sretno u traženju novog posla.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 12:54   #165
A nije samo 150, ukupno je 300, jer mi je skinuo i od stimulacije 150€!

Plaća je bila po formuli osnovna plaća+stimulacija+premija za ocjene po fleetboardu+dnevnice+plus dodatak za noćne sate vožnje i dodatak na subotu...
e a on je meni zdipil bez obrazloženja 150 od stimulacije i nije dal 150 za ocjene po fleetboardu to je ukupno 300€ i normalno da dobijem ospice!. A pravila igre je on postavio a ne ja.....valjda kad smo pregovarali o plaći nije vjeroval da bum otfural za toliko više kaj ne? Sad bum scaniral rang listu kako sam kotiral u odnosu na njegove stare vozače da vidiš da je svega njih desetak koji kasiraju premiju za fleet ocjene!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 14:07   #166
A evo i kompletne fleetboard storije.....

Zbirni pregled za Rujan.....ono što dobijamo kao informaciju s obračunom dohodka


Zatim ranglista sa oglasne ploče SVI VOZAČI prema ocjeni rangirani a ne prema potrošnji, popotrošnji sam najbolji od svih jer drugi vozi Atego 822 sa 2 osovinskom centralni priključak prikolicom.....a treći na listi je imao izuzetno laganu turu bez uspona ( težina uvjeta 3,7)


i konačno SVE MOJE VOŽNJE U RUJNU POJEDINAČNO, tu se vidi kako zapravo Fleetboard prati i najsitnije detalje načina vožje vozača.....jer u jednom danu možeš imat više ocjena....najbolje ocjene sam uokvirio crveno one od 9,3 na više, a one najbolje po potrošnji su možda manje ocjene ali potrošnja niska u odnosu na uvjete ( brda i težina) cijeli rujan ima 3 stranice ispisa!


nastavak


nastavak
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 13:34   #167
Quote:
Hartge kaže: Pogledaj post
Svaka čast. Dati otkaz i biti odlučan tako nije lako. Dobro kažeš nebu mene niko j...., sretno s novim poslom i nadam se novim zapisima u dnevniku.
Quote:
Tomislav2703 kaže: Pogledaj post
praf domaci covek, tak sam i ja u DPD-u rekel nebu mene nko jebal i baj baj. putopisi su zakon, uzival sam citajuci, i nadam se da bus dobil posel u toj drugoj firmi, i jedva cekam onda nove putopise, drzim ti fige
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Sretno u traženju novog posla.
Dečki vi trojica imate neku žnjoru kod "onog gore na nebu"?
E pa da znate da su vaše dobre želje UPALILE!!!!!!!!

Danas bio u jednoj firmi, na razgovoru nakon što sam predao dokumente prije tjedan dana, uz to što poznajem jednog našeg momka iz Petrinje koji tamo radi i to je bila žnjora, najviše ih se dojmio detaljan ispis ocjena Fleetboarda....kažu da se imam čime ponosit i da će to za kratko vrijeme biti jedino relevantno mjerilo o kakvoći vozača!

Malo smo pospikali, odgovorio na par pitanjca i ajmo na "probnu vožnju" ( a ja znam što su zapravo htjeli vidjet) i odvozio jedno 50ak km po okolici ....i na placu očitamo fleet i potrošnju i naravski opet 26L/100km....čak je i bolja lova neg u bivšoj firmi, jedan dan više godišnjeg nego u bivšoj ....i manje posla!

Vozit ću pretežno liniju....od podružnice do podružnice....
Po ugovoru kapa i K-15 za godišnji ( 14€ po radnom danu) te božičnica!
( kod bivše je to bilo prema osobnom nahođenju gazde.....ovisno kako mu se kita digla!) ......

Bitno da sam ja OPET U SEDLU!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 13:58   #168
Ma za dobru robu uvjek ima kupca

Kaj da uzmu nekog tuduma koji će im razbit kamion za 3 dana?
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:12   #169
Sretno u novoj firmi

jel znaš kaj buš vozil?
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:22   #170
Opet Actros i opet 1841.....ma bitno da je Actros i da lova odgovara......ovo je velika firma pa i linije pa nema jebade
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:24   #171
Kaj, niš od ptičurine ili MANa?
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:28   #172
Quote:
StormShadow kaže: Pogledaj post
Kaj, niš od ptičurine ili MANa?
Nebi to da mi poklone! he heh hehhehhe Mislim ima još par MAN u firmi ali odlaze i dolaze Actrosi....i jedan DAF je ostal još .....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:54   #173
je imaš ti praf, merc je merc

sretno još jednom i čekamo nastavk
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 16:48   #174
sretno actros, bas mi je drago kaj si dobil posel, i nemoj putopise zaboraviti
__________________
sve bum vas tužil....
Tomislav2703 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 18:16   #175
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Opet Actros i opet 1841.....ma bitno da je Actros i da lova odgovara......ovo je velika firma pa i linije pa nema jebade
Cestitke Rudi!!
Videl sam i na tvom forumu al ne pisem tamo....nego...jesu im actrosi mega? MP2 pretpostavljam?
Nabaci koji slikicu na onom forumu kad stignes...
 
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 18:23   #176
Imaju i mega i LS kabine....ma hebe mi se kaj ima, bitno da je ok firma, vozi se pretežno linija između njihovih ispostava, nekad se samo šlepa prekači, nekad spavaš u za to namjenim pensionima dok tvoj kamion drugi razvaža okolo pa nakon 11 sati krećeš dalje.
Voze se Actrosi, 1841....ima već dosta MP3 u službi inaće MP2 i sad uvode fleetboard u firmu!

Ko što sam uvijek tvrdio, dobri vozači i sad u vrijeme krize nalaze posao, a nazovi vozači čekaju!
Dok sam bil sad na burzi fural sam kod frenda za kurirsku službu njegovu TGL, VW T5, Ducato, BMW 530 touring i Grand Cherokee....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:38   #177
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma za dobru robu uvjek ima kupca

Kaj da uzmu nekog tuduma koji će im razbit kamion za 3 dana?
Ti se bar razmeš u vrednovanje Fleetboarda....pa vidiš koje su to ocjene!

Počinjem radit tek od ponedeljka....23.11.2009. ima prvo opsežno upozvanje sa sistemom u firmi....QM ( quality menagment po ISO) ....razno razni formulari interni....radionica, prijava kvarova, dispozicija i naravno najviše u kadrovskoj riješiti formalitete....inaće firma je najveći logističar u fresh segmentu....znači vozim hladnjaču!!!!!!! I to je ono navezi na rampu ili menjaj šlepu.....sa istovarom i utovarom nemam ništa!

Po zaključcima iz razgovora jednostavno kad su vidjeli fleet ispis, nisu časili ni časa.....njihov najbolji fleet vozač do sada jedva navuče 9,4 ocjenu! Ostatak je ispod 9,0! Flotna potrošnja im je trenutno na 33L/100km!!!! Tako da kad su vidjeli moju potrošnju pri prosječno 31t ukupne mase....bilo je ono skidamo kapu! Kažu da su neko vrijeme eksperimetirali sa turama da daju SUB poduzetnicima ali da ipak ne mogu bez VLASTITIH VOZAČA.....i da će opet izgrađivat vlastiti personal jer drugačije ne mogu zadovoljit potrebe QM koji se svake 2 godine rekapitulira...i ako si ga jednom dobio ne znači da ćeš ga i zadržat!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:43   #178
Ako je firma STVARNO zagrizla za TQM (a budući da se radi o prevozu pokvarljive robe i vjerojatno HACCP-u - vjerujem da je) onda im nema druge nego sve držat "pod svojom kapom".

Izgleda dobar "ulov". Nego ajde priznaj - jel ti neće falit zajebancije i natezanja s disponentima, tulavcima na istovaru, šefovima skladišta .....
Ovako dovezi, prekvači, odvezi .... nije li ti to dosadno?
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:08   #179
Gle sigurno mi neće falit zajebancija, i tu će biti nekad direktnih isporuka diskonterima tipa Aldi, Rewe, Lidl i kak se sve ne zovu....prelazk na fleetboard kod njih je isto uvjetovan QM ...fleet daje kompletni screening temp u hladnjači, i otvaranja vrata! Drugo je što ti recimo svi ti diskonteri kad predaješ robu, prvo što naprave jeste da ubodu termometar u robu..i ako je ispod zahtjevanog minimuma...možeš odmah zatvorit i vozit doma celu pošiljku! Na nekima ima čak ko bedž.....koji registrira na robi čim temp padne ispod zahtjevanog minimuma...i promjeni boju!

Fleetboard ( morat ću i ovdje kao i na svom forumu detaljnije objasnit fleetboard i što sve može registrirat..uglavnom MB vozila su već iz tvornice pripremljena za fleet i načičkana senzorima) prati vozača i teret , korisnici fleetboarda ostvaruju preko MB banke 10% popusta na premiju osiguranja bez obzira kod koga su osigurani, jer je dokazano da firme koje voze na fleetboard imaju manje nesreća i šteta! ujedno i kad firma ima trenutno povećani opseg posla pa preko MB Charterway uzima kamione u najam i tu dobija 10% popusta, jer Charterway je usluga kompletna ...održavanje i kvarovi su na trošak MB! i Fleetboard se može ugradit u kamione drugih proizvođača jer je sučelje za telematiku standardizirano.....drugim riječima ne moraš za MAN uzet MAN telematiku!

Sad je kampanja u tijeku da država daje olakšice u porezu za firme u visini troškova ugradnje telematskih sistema....bez obzira bio to Fleet ili neki drugi..tako da se na tržištu pojavljuje sad i nezavisnih ponuđača....ali fleet je bio prvi.....i MAN i SCANIA i VOLVO i IVECO i DAF imaju svoje sisteme ali samo kod nekih od njih su moguće prilagodbe na vozila drugih proizvođaća....

Konačno mi je gotov moj notebook ( jebate trajalo je traženje DC Jack buksne za HP Pavillion ko da je dio za space shuttle) pa ću se moć posvetit tome jer mi je sav materijal na njemu....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:28   #180
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Drugo je što ti recimo svi ti diskonteri kad predaješ robu, prvo što naprave jeste da ubodu termometar u robu..i ako je ispod zahtjevanog minimuma...možeš odmah zatvorit i vozit doma celu pošiljku! Na nekima ima čak ko bedž.....koji registrira na robi čim temp padne ispod zahtjevanog minimuma...i promjeni boju!
...
Može malo pojašnjenje?
Mene bi mučio porast temperature, a ne pad.
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.