Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2011., 00:47   #81
ej cure. danas nakon kupanja imala sam sukrvicu.nije je bilo puno al tek tolko da se vidi da je. do sad je nikad nisam imala.cijelo poslijepodne sam bila u vodi koja bas i nije bila pretopla a ni prehladna. zadnja menstruacija mi je pocela 5.8. a trajala mi je do 11.8.. tako da mislim da to nije ovulacijsko krvarenje.
dali bi to moglo biti od kupanja?
hellich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 14:50   #82
oce mi netko odgovorit?
hellich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 19:19   #83
hej cure jedno pitanje,naime ja i mm radimo na bebi,menstruaciju sam imala 10.8. i trajala je do 15.8.,dobila sam je koristeci duphastone!e sad jucer mi se opet pojavila neka sukrvica pa je prestala pa se danas opet pojavilo,mjerila sam bt,i dan prije te sukrvice tj. prekjucer mi je bila 35,7 tu vecer smo imali odnos,sutradan bt 36,3 i onda ta sukrvica i danas opet bt 36,3!sto bi to moglo biti!inace su mi menge katastrofa ne dobivam po 2,3 mjeseca i cesto su anovulatorni tj. rijetko kad da imam ovulaciju.....pomagajte....ima li sanse da sam trudna.....
ella ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 11:25   #84
Quote:
ella ella kaže: Pogledaj post
hej cure jedno pitanje,naime ja i mm radimo na bebi,menstruaciju sam imala 10.8. i trajala je do 15.8.,dobila sam je koristeci duphastone!e sad jucer mi se opet pojavila neka sukrvica pa je prestala pa se danas opet pojavilo,mjerila sam bt,i dan prije te sukrvice tj. prekjucer mi je bila 35,7 tu vecer smo imali odnos,sutradan bt 36,3 i onda ta sukrvica i danas opet bt 36,3!sto bi to moglo biti!inace su mi menge katastrofa ne dobivam po 2,3 mjeseca i cesto su anovulatorni tj. rijetko kad da imam ovulaciju.....pomagajte....ima li sanse da sam trudna.....
Danas ti je 17. dan ciklusa, na dan kad ste imali odnos (15. dan ciklusa) si imala nižu temperaturu, a na 16. dc i 17. dc ti je povišena. Trebala bi cijelo vrijeme mjeriti bazalnu da se vidi kretanje temperature kroz cijeli ciklus, ovako sad na temelju ovih malo podataka teško je nešto zaključiti - ali, moguće je da ti je ovulacija bila na 15. dc. To bi objasnilo i sukrvicu, jer neke žene imaju 'spotting' (točkasto krvarenje) za vrijeme ovulacije.

Da li si trudna ćeš znati tek cca 14 dana nakon odnosa, kad napraviš test na trudnoću
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 12:28   #85
DAkle...prije tri dana najprije sam našla uvećanu žlijezdu u preponi i jako bolnu, definitivno je nastala u jednom danu i boli me. Otišla sam na pregled UZV, misle da je limfni čvor, ali da je nekako zahvaćen između tetiva ...no dobro, uz to sam bila i na ginekološkom pregledu i doktorica mi je rekla da imam užasno jaku ovulaciju, to je bilo u srijedu navečer i pitala me da li me boli (naravno da me boljelo), gledala me je vaginalnim UZV jedno 15 tak minuta. Uglavnom, jučer, tj. petak sam dobila smeđi krvavi iscjedak i danas me jako boli, kao da imam menstruaciju...malo sam zabrinuta, ali nekako si mislim da imam nešto gore, valjda bi vidjela, jer me je gledala 15 do 20 minuta tim UZV?
Da li je to zbog ovulacije? Ona je čak rekla da zbog te "jake ovulacije" mogu imati i taj uvećani limfni čvor. Nalazi krvi, od jučer su mi više manje oke.
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 21:57   #86
Pišem ovdje jer ne znam gdje bih...jer nisam uspjela naći nijedan problem sličan mome... imam 40godina, djecu i spiralu već 10 god... i sve je bilo u redu dok nisam jučer dobila 3. menstruaciju u mjesec dana ???? mislim što je previše je previše... i inače su prilično obilne ali i redovite ovo me baš muči. Imala sam neku crijevnu virozu ali ne vidim kako bi to moglo biti povezano??? Inače redovito se kontroliram i zadnji uzv i papa test obavila sam u 7. mj i sve je bilo ok. Pa eto, zanima me zna li tko što o tome i imate li sličnih iskustava?
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 22:55   #87
Ja bi iskontrolirala spolne hormone, naročito FSH jer sa 40 godina žena može polako ulaziti u perimenopauzu pa se počnu događati takva krvarenja jer FSH divlja gore-dole ili je samo nekakav privremeni hormonalni disbalans. Naravno sve uz dogovor ginekologa.
__________________
13.04.2011. Stigla Marta
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:36   #88
Quote:
Anne Elliot kaže: Pogledaj post
Pišem ovdje jer ne znam gdje bih...jer nisam uspjela naći nijedan problem sličan mome... imam 40godina, djecu i spiralu već 10 god... i sve je bilo u redu dok nisam jučer dobila 3. menstruaciju u mjesec dana ???? mislim što je previše je previše... i inače su prilično obilne ali i redovite ovo me baš muči. Imala sam neku crijevnu virozu ali ne vidim kako bi to moglo biti povezano??? Inače redovito se kontroliram i zadnji uzv i papa test obavila sam u 7. mj i sve je bilo ok. Pa eto, zanima me zna li tko što o tome i imate li sličnih iskustava?
Trebali bi napraviti spolne hormone.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 17:38   #89
ok hvala, ovaj put je to krvarenje prilično oskudno ali tako mi je i inače početkom menstruacije tako da ne mogu odrediti je li to opet to ili nešto drugo. U svakom slučaju sutra ću pokušati kontaktirati moju gin št o je često nemoguća misija
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 11:45   #90
Bok! zanima me kako možete biti sigurni da je nešto ovulacijsko krvarenje, a ne menstruacija? Da li ovulacijsko krvarenje također boli? koliko traje? Ja imam veoma neredovit ciklus, pa ne mogu znati kada ovuliram. Sad kad sam čitala o ovulacijskom krvarenju zanimaju me ti detalji, pa da utvrdim kada točno imam menstruaciju, a kada bi to ipak bilo ovul.krvarenje. Koji su bitni znakovi za to? Nadam se da će mi netko potanko objasniti. Hvala
buzi-vuzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 10:14   #91
Quote:
buzi-vuzi kaže: Pogledaj post
Bok! zanima me kako možete biti sigurni da je nešto ovulacijsko krvarenje, a ne menstruacija? Da li ovulacijsko krvarenje također boli? koliko traje? Ja imam veoma neredovit ciklus, pa ne mogu znati kada ovuliram. Sad kad sam čitala o ovulacijskom krvarenju zanimaju me ti detalji, pa da utvrdim kada točno imam menstruaciju, a kada bi to ipak bilo ovul.krvarenje. Koji su bitni znakovi za to? Nadam se da će mi netko potanko objasniti. Hvala
Ovulacijsko krvarenje ne možeš nikako zamijeniti s menstruacijom. Menstruacija je pravo krvarenje, dok ovulacijsko ''krvarenje'' iliti točkasto krvarenje kako se još naziva (spotting) je zapravo vrlo oskudno krvarenje, par kapljica krvi ili najčešće tek blagi roskasti (ili ponekad smećkasti) iscjedak, koji traje 1, eventualno 2 dana i javlja se obično u sredini ciklusa.

Do ovulacijskog krvarenja dolazi nakon ovulacije, zbog pada hormona estrogena.

Ono što meni nije jasno je kako ne znaš kad imaš menstruaciju? Kad krvariš nekoliko dana, to je menstruacija. Koliko godina imaš? Ako dosad nisi bila kod ginekologa, bilo bi dobro da obaviš pregled, pogotovo ako imaš neredovite cikluse.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 20:07   #92
Chlamidia

Devojke, ja pijem kontraceptivne pilule vec dve godine, pila sam Yaz kad su mi se u februaru javila prva tackasta krvarenja izmedju menstruacija. Uradila sam sve analize> Papa test, kolposkopiju, test na Chlamidiu is sve mi je ok. Od tad mi ginekolog menja non-stop vrste kontraceptivnih tvrdeci da je to zbog male kolicine hormona koja meni nije dovoljna ( ne znam kako mi je ranije bila dovoljna kad se nisam ni ugojila ni nista slicno). Nista ne pomaze! Svakog meseca neka dva dana u toku ciklusa imam neke braonkaste tackice na vesu i toalet papiru i ponekad bolne odnose. Ginekolog mi kaze da ponovo uradim test na Chlamidiu jer jedino ona deje takve simptome. Sta vi mislite??? Ne moze biti ovulaciono krvarenje kad ja ni nemam ovulacije jer pijem kontraceptive.
saska88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:39   #93
Ja sam već dvije godine na Yazu i sve mi je uvijek bilo super do danas.... Uglavnom, danas mi je 20 dan ciklusa (20. Tableta) a pocelo mi je krvarenje kao da imam mestruaciju ... Boli me i trbuh kao da imam mengu?!? Menstruaciju na yazu obično dobijem na 2.-3. Lažnoj tableti.... Ne znam sto se sad dogada.... Pijem jos uvijek roze tabletice a krvarim... Da li se to jos nekome dogodilo?
mrnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 22:46   #94
pozdrav! ne znam gdje bih upitala pa ću ovdje...
menstruaciju sam trebala dobit 28. al kako mi dođe 3, 4 dana poslije, nisam se zabrinjavala, a uz to sam i počela dobivat smeđi iscjedak i malo crvenkasti pa sam mislila da je to to, da ću sutradan dobit, no taj iscjedak crvenkasti se produžio na tjedan dana i sad ne znam šta da radim, da odem ginekologu ili da pričekam par dana pa da vidim šta će bit, možda dobijem? možda je neka upala, jeste se susrele s takvim problemom? hvala unaprijed
versa_emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 13:31   #95
Trebala bih savjet... Prije nekoliko dana mi se pojavio smeđi iscjedak sa sukrvicom. Problem je u tome što imam cistu na jajniku (3,5cm, gnojna cista). Menstruaciju trebam dobiti tek za 2 tjedna, uzimam kontr. pilule Yaz.

Pomalo sam uznemirena zbog ciste, iako mi nikada nije pravila probleme, nikad me nije ništa boljelo, pa ni sada. Cista inače puca svaki mjesec, ali tijekom menstruacije.

Cista ili bezazlena pojava?
fionna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 03:02   #96
produljena menstruacija - tamno smeđe krvarenje

2 dana nakon zadnje menstruacije pojavio mi se tamno smeđi/ crni iscjedak, odnosno krvarenje i traje već 2 tjedna. Inače mi se takvo krvarenje javlja na kraju menstruacije (zadnja 2,3 ana). Osim toga, prilikom i nakon mokrenja osjećam peckanje.
Imam 20 godina i pijem Lindynette 20 zadnje 3 godine.
do sada nisam imala nikakvih problema pa me zanima zna li netko što bi ovo moglo biti??
mmm222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 19:40   #97
Question

molim vas treba mi savjet podhitno....
imala sam mengu prije 2 tjedna..prije par dana mi se pojavio smeđi iscjedak a nakon toga krvarenje koje već traje 4 dana..nikad do sada mi se to nije događalo..pa me zanima dali je imao tko takve probleme,ili znali netko što bi to moglo biti??
imota10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 02:17   #98
Otišla sam piškiti i kad sam završila , u nekom trenutku sam osjetila neko "škakljikanje" jednu sekundu...ka da je nešto "izašlo", ali iz rodnice, ne mjehura.
Refleksno sam dotaknula prstom i na prstu je ostao nekakav komadić.
Pola cm, duguljast proziran s nekakvom sukrvicom i zadebljan je na jednoj strani vrha. Izgleda kao crvić.
Jel moguće da je to jajna stanica?

Imam bolove u maternici cijeli dan i mislim da bi uskoro trebala i dobiti mjesečnicu.

Znam da je glupavo pitanje, ali nije mi se tako nešto dogodilo do sad i znatiželjna sam.

@imota, odi kod ginekologa, može biti hormonalno.

@mmm, odgovorila si si na pitanje, to je produljeno krvarenje, ništa opasno.
Peckanje prilikom mokrenja može biti posljedica upale mok mjehura. Odi izvaditi urin.
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 10:59   #99
Bok svima!
Evo da se i ja pozalim na toj temi. Naime sa međumenstruacijskim krvarenjima imam problema vec skoro 2 godine. Prvo je to bilo 2-3 dana, pa 5-6 dana, a sada se spaja sa menstruacijom tako da u komadu krvarim i po 15-20 dana. Nekad je jače, nekad slabije, nekad svjetlije, nekad tamnije.
Uglavnom, dok sam bila na kontracepciji je bilo slabije, a bez ikakvih tableta jače. Probala sam yasmine, diane, qlairu i novynette...nema razlike.
Probala sam duphastone od 11 dana i od 16 dana, 1 tabletu dnevno, 2, pa cak i 3. Bilo je nesto slabije, ali nije se rijesilo.
Ultrazvuk ne pokazuje nista abnormalno i hormoni su mi ok, Ca125 isto.
Luda sam vise od toga
Jucer sam popila zadnju novynetu (preskakala sam ciklus) i sada se moram javit na pregled.
Da li je moguce da imam neku upalu ili bakteriju a da ja to ne osjecam tj. da mi ne stvara nikakve tegobe osim ovih?
Da li je neka od vas uspjela to rijesiti i kako? Kojem ginekologu da se obratim???
demi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 14:46   #100
Quote:
demi79 kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Evo da se i ja pozalim na toj temi. Naime sa međumenstruacijskim krvarenjima imam problema vec skoro 2 godine. Prvo je to bilo 2-3 dana, pa 5-6 dana, a sada se spaja sa menstruacijom tako da u komadu krvarim i po 15-20 dana. Nekad je jače, nekad slabije, nekad svjetlije, nekad tamnije.
Uglavnom, dok sam bila na kontracepciji je bilo slabije, a bez ikakvih tableta jače. Probala sam yasmine, diane, qlairu i novynette...nema razlike.
Probala sam duphastone od 11 dana i od 16 dana, 1 tabletu dnevno, 2, pa cak i 3. Bilo je nesto slabije, ali nije se rijesilo.
Ultrazvuk ne pokazuje nista abnormalno i hormoni su mi ok, Ca125 isto.
Luda sam vise od toga
Jucer sam popila zadnju novynetu (preskakala sam ciklus) i sada se moram javit na pregled.
Da li je moguce da imam neku upalu ili bakteriju a da ja to ne osjecam tj. da mi ne stvara nikakve tegobe osim ovih?
Da li je neka od vas uspjela to rijesiti i kako? Kojem ginekologu da se obratim???
Ajme, ovaj post kao da sam ja pisala
Da, ima li itko da je ovaj problem uspješno riješio?
Tulipančica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.