Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2004., 19:11   #1
Što ako je Albert bio u krivu???

Što ako je površno dokazana teorija relativnosti netočna ili samo djelomično točna? Daljnja znanost na neki način temelji se na njoj i ona "koči" brži razvoj i "zdravu" logiku ljudskog uma. Što ako je c dostižna? Po teoriji ono što nema mase trebalo bi imati beskonačnu Ek, beskonačnu brzinu. Što je energija??? Ako energija nema mase imala bi beskončnu brzinu. Znamo da od energije nastaje materija(koja ima masu). Možda beskonačnost brzine energije nije manifestirana kroz brzinu kakvu mi poznajemo i shvaćamo već se manifestira u nekom drugom svojstvu energije, u njezinoj apsolutnosti. Čestica koju napravimo od energije koja ima takvu apsolutnost ne zadržava svojstva svoje sirovine(energije)-ne kreće se beskonačnom brzinom, nije apsolutna. Energija koja daje ENERGIJI njezina svojstva utroši se u stvaranje mase tako da ta masa koja se stvori nema dovoljno izraženu energiju da nadiđe granicu i poprimi svojstva energije od koje je nastala. U tom slučaju bi to značilo da je u jednoj čestici pohranjena energija dovoljna da toj čestici da svojstva energije od koje je nastala. To bi značilo da kada bi česticu "oplemenili" energijom dobivenom anihiliranjem druge čestice jednake mase došlo bi do pojave kada bi čestica poprimila svojstva energije tj. postala bi apsolutna kao i energija.
__________________
I grip your life until the very essence drains to me. Only really powerful ones can really understand my cause.
Ajunta Paal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 00:54   #2
Ukoliko se dokaze da je TR potpuno netocna, vjerojatno ce nam u tom trenutku prestat kompjuteri radit.
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 11:11   #3
Fanovima star dreka ne odgovaram na znanstvena pitanja.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 20:29   #4
Quote:
skeptik kaže:
Fanovima star dreka ne odgovaram na znanstvena pitanja.
Ali star drek pociva na OTR i Einsteinu, inace ne bi postojala fotonska torpeda
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 21:02   #5
Quote:
skeptik kaže:
Fanovima star dreka ne odgovaram na znanstvena pitanja.
A otkud pretpostavljaš da sam ja ST fan?
__________________
I grip your life until the very essence drains to me. Only really powerful ones can really understand my cause.
Ajunta Paal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 21:48   #6
Quote:
skeptik kaže:
Fanovima star dreka ne odgovaram na znanstvena pitanja.
To nije u redu.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 10:54   #7
Quote:
Ajunta Paal kaže:
A otkud pretpostavljaš da sam ja ST fan?
Kliknuo sam na tvoj profil i onda na popis svih postova.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 10:55   #8
Quote:
illegale kaže:
To nije u redu.
A ni u stupcu.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 01:22   #9
Re: Što ako je Albert bio u krivu???

Quote:
Ajunta Paal kaže:
Što ako je površno dokazana teorija relativnosti netočna ili samo djelomično točna? Daljnja znanost na neki način temelji se na njoj i ona "koči" brži razvoj i "zdravu" logiku ljudskog uma. Što ako je c dostižna? Po teoriji ono što nema mase trebalo bi imati beskonačnu Ek, beskonačnu brzinu. Što je energija??? Ako energija nema mase imala bi beskončnu brzinu. Znamo da od energije nastaje materija(koja ima masu). Možda beskonačnost brzine energije nije manifestirana kroz brzinu kakvu mi poznajemo i shvaćamo već se manifestira u nekom drugom svojstvu energije, u njezinoj apsolutnosti. Čestica koju napravimo od energije koja ima takvu apsolutnost ne zadržava svojstva svoje sirovine(energije)-ne kreće se beskonačnom brzinom, nije apsolutna. Energija koja daje ENERGIJI njezina svojstva utroši se u stvaranje mase tako da ta masa koja se stvori nema dovoljno izraženu energiju da nadiđe granicu i poprimi svojstva energije od koje je nastala. U tom slučaju bi to značilo da je u jednoj čestici pohranjena energija dovoljna da toj čestici da svojstva energije od koje je nastala. To bi značilo da kada bi česticu "oplemenili" energijom dobivenom anihiliranjem druge čestice jednake mase došlo bi do pojave kada bi čestica poprimila svojstva energije tj. postala bi apsolutna kao i energija.
Albert nece biti u krivu sve dok se ne dokaze suprotno,...a otom potom,... ,....
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 01:12   #10
Albert je sa svojom teorijom je u pravu, no nije uzeo u ubzir da će se neke fizičke zakonitosti moći zaobići što će i omogućiti putavanja brža od svjetlosti
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 02:00   #11
Quote:
skeptik kaže:
Fanovima star dreka ne odgovaram na znanstvena pitanja.
Njegov nick bas i nepokazuje da je fan ST-a, Ajunta Paal
__________________
Plastic City
Elektrolux
Osorkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 19:51   #12
Quote:
GameDeveloper kaže:
Albert je sa svojom teorijom je u pravu, no nije uzeo u ubzir da će se neke fizičke zakonitosti moći zaobići što će i omogućiti putavanja brža od svjetlosti
Kao racimo koje?
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 21:14   #13
trenutno nema takvih, ali se rade na njima.
Ide se na teoriju koja je u zvjezdanim stazama, na distorzijsko polje koje savija vrijeme i prostor
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 21:54   #14
Quote:
GameDeveloper kaže:
trenutno nema takvih, ali se rade na njima.
Ide se na teoriju koja je u zvjezdanim stazama, na distorzijsko polje koje savija vrijeme i prostor
Ugodno ti istrazivanje

Ja jos nikada u povijesti fizike nisam vidio da je neka teorija zaobisla neku prethondu teoriju. Jedna teorija drugu opovrgava ili je potvrduje. Ne moze je 'zaobilaziti'. Teorije moraju biti u skladu, a ne zaobilaziti jedna drugu. Ako jedna teorija nesto kaze da ne postoji, onda ne moze postojati druga koja kaze da to postoji. Jedna od njih dvije je u krivu. Tako funkcionira logicki sustav znanosti. Afino preslikavanje
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 22:19   #15
Quote:
GameDeveloper kaže:
distorzijsko polje koje savija vrijeme i prostor
"...we must adapt the distorsion field to mask our warp mark..."
__________________
I'm being hunted by paleface in blue
and these cracka' spooks are haunting you too ;)
grimReaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 06:27   #16
Quote:
El Tomo kaže:
Ugodno ti istrazivanje

Ja jos nikada u povijesti fizike nisam vidio da je neka teorija zaobisla neku prethondu teoriju. Jedna teorija drugu opovrgava ili je potvrduje. Ne moze je 'zaobilaziti'. Teorije moraju biti u skladu, a ne zaobilaziti jedna drugu. Ako jedna teorija nesto kaze da ne postoji, onda ne moze postojati druga koja kaze da to postoji. Jedna od njih dvije je u krivu. Tako funkcionira logicki sustav znanosti. Afino preslikavanje
Gle,... covjek je bio donekle u pravu, samo sta se izrazio elegantno ko slon na klizaljkama.
Sve teorije, i praktichni i teoretski dokazi istih, vrijeda za koliko toliko izolirani sustav u kojemu znanstvenici imaju pristup na ovaj ili onaj nacin.
Ko kaze da na primjer ne postoji realna 4 geometriska dimenzija,... gdje u stvari gravitaciske cestice prebivaju a njihov efekt se samo osjeca u ostale 3,.... slicno sa tamnom materijom i ostalim slicnim fenomenima,.... koje realno mozemo dokazati da postoje,.. ali nemozemo dokazati njihovu prirodu do kraja.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 10:02   #17
Kad ti nama realno dokažeš gravitone i tamnu materiju mi tebi odmah nobelovu.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 11:27   #18
Zasto ljudi brkaju pojmove "dokazati" i "objasniti"?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 22:58   #19
Quote:
skeptik kaže:
Zasto ljudi brkaju pojmove "dokazati" i "objasniti"?
Nekužim odakle tebi i objašnjenje istih.

Dok nije ni dokazano da gravitoni postoje možeš sva objašnjenja objesit mačku o rep.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 06:07   #20
Quote:
skeptik kaže:
Zasto ljudi brkaju pojmove "dokazati" i "objasniti"?
Ja bi prosirio to pitanje i rekao;

zasto ljudi?
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.