Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2007., 12:52   #1
Joso Mraović

Upravo skinuto s Inexa
Može li se protiv ovakvih u našoj pravnoj državi?

JOSO MRAOVIĆ, poznatiji kao "Lički Tuđman", ponovno puni stupce novim aferama. Nakon što je 2005. zgrozio javnost pokušajem silovanja američke košarkašice Illishe Jarret u Gospiću, što je jedan sudac okarakterizirao kao radnju istovjetnu rukovanju, Mraović ponovno nastavlja sa samovoljnim ponašanjem. Naime, lički tajkun doslovno je zaustavio tok rijeke Like i zabetonirao njenu obalu, piše Novi list.

Mraović živi u obiteljskoj kući u selu Bilaj u neposrednoj blizini Gospića na samoj obali rijeke Like. Ovog ljeta je tako odlučio članovima svoje obitelji sagraditi privatno kupalište. Problema ne bi bilo da se ne radi o državnom zemljištu. Nabava građevinskih papira nije mu predstavljala velik problem, budući da posjeduje građevinsku tvrtku Bigrom.

Rovokopači, miniranje dna i obale, te potpuno zaustavljanje rijeke tako su postali svakodnevica Mraovićevih sumještana. Alarmirana je i gospićka Sportsko-ribolovna udruga Lika, čiji su članovi zgroženi Mraovićevim postupcima.

"Čovjek je bagerom i minama toliko produbio dno da u skorijoj budućnosti nema šanse da rijeka nastavi normalno protjecati nizvodno", izjavili su članovi Upravnog odbora Udruge koji su, zbog straha od samovolje moćnika, željeli ostati anonimni. Naglasili su također, kako je jasno da je ovim činom ugrožen i riblji fond te poremećena prirodna ravnoteža. Na mjesto događaja došli su i predstavnici ličke ispostave Hrvatskih voda te su zaključili da je Mraović uzurpirao rijeku Liku.

"Na tom mjestu nije smio raditi ništa, a sve je učinjeno bez ijednog dokumenta", izjavio je Mladen Vodička voditelj ličke Vodnogospodarske ispostave Hrvatskih voda, dodavši kako je to državno vlasništvo kojim gospodare Hrvatske vode. Vodička se dopisom obratio i Državnoj vodopravnoj inspekciji Ministarstva šumarstva, zamolivši za hitnu intervenciju, "dok ne nastupe nesagledive posljedice".

Glavni akter cijele priče, Joso Mraović, primio je u svoj ured "okićen fotografijama Pavelića, Francetića i Bobana" novinare Novog lista, ali kad su mu se predstavili, odbio je razgovarati.
"Vi ste projugoslavenska, banditska i četnička novina i nema teorije da vam išta govorim", izvrijeđao je novinare Joso Mraović.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 15:03   #2
Quote:
Arion kaže: Pogledaj post
Upravo skinuto s Inexa
Može li se protiv ovakvih u našoj pravnoj državi?

JOSO MRAOVIĆ, poznatiji kao "Lički Tuđman", ponovno puni stupce novim aferama. Nakon što je 2005. zgrozio javnost pokušajem silovanja američke košarkašice Illishe Jarret u Gospiću, što je jedan sudac okarakterizirao kao radnju istovjetnu rukovanju, Mraović ponovno nastavlja sa samovoljnim ponašanjem. Naime, lički tajkun doslovno je zaustavio tok rijeke Like i zabetonirao njenu obalu, piše Novi list.

Mraović živi u obiteljskoj kući u selu Bilaj u neposrednoj blizini Gospića na samoj obali rijeke Like. Ovog ljeta je tako odlučio članovima svoje obitelji sagraditi privatno kupalište. Problema ne bi bilo da se ne radi o državnom zemljištu. Nabava građevinskih papira nije mu predstavljala velik problem, budući da posjeduje građevinsku tvrtku Bigrom.

Rovokopači, miniranje dna i obale, te potpuno zaustavljanje rijeke tako su postali svakodnevica Mraovićevih sumještana. Alarmirana je i gospićka Sportsko-ribolovna udruga Lika, čiji su članovi zgroženi Mraovićevim postupcima.

"Čovjek je bagerom i minama toliko produbio dno da u skorijoj budućnosti nema šanse da rijeka nastavi normalno protjecati nizvodno", izjavili su članovi Upravnog odbora Udruge koji su, zbog straha od samovolje moćnika, željeli ostati anonimni. Naglasili su također, kako je jasno da je ovim činom ugrožen i riblji fond te poremećena prirodna ravnoteža. Na mjesto događaja došli su i predstavnici ličke ispostave Hrvatskih voda te su zaključili da je Mraović uzurpirao rijeku Liku.

"Na tom mjestu nije smio raditi ništa, a sve je učinjeno bez ijednog dokumenta", izjavio je Mladen Vodička voditelj ličke Vodnogospodarske ispostave Hrvatskih voda, dodavši kako je to državno vlasništvo kojim gospodare Hrvatske vode. Vodička se dopisom obratio i Državnoj vodopravnoj inspekciji Ministarstva šumarstva, zamolivši za hitnu intervenciju, "dok ne nastupe nesagledive posljedice".

Glavni akter cijele priče, Joso Mraović, primio je u svoj ured "okićen fotografijama Pavelića, Francetića i Bobana" novinare Novog lista, ali kad su mu se predstavili, odbio je razgovarati.
"Vi ste projugoslavenska, banditska i četnička novina i nema teorije da vam išta govorim", izvrijeđao je novinare Joso Mraović.
Nažalost, još uvijek ne može.
lucija80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 11:27   #3
Quote:
lucija80 kaže: Pogledaj post
Nažalost, još uvijek ne može.
Ipak se može. 3 godine, zasad. Vjerojatno i manje.

http://www.net.hr/crnakronika/page/2...7/0008006.html
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 19:16   #4
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Ipak se može. 3 godine, zasad. Vjerojatno i manje.

http://www.net.hr/crnakronika/page/2...7/0008006.html
Meni je ovo zalosno.
Nije osudjen za sva sranja koja je radio i mrtvohladno krsio i ignorirao zakon vec je osudjen zato sto je jednoj zeni gurnuo prst u supak. Da nije tragicno bilo bi komicno. Budes kriminalac citav zivot i onda zavrsis u zatvoru jer si presao ulicu na crvenu. Uopce ne simpatiziram sa Marovicem i drago mi je da je dobio ovu kaznu ukoliko je zaista silovao ovu curu, no ipak mi malo smrdi ta prica. Zar bi jedan ovakav fasist i desnicar uopce gurnuo svoj cisti arijski prst u osobu koja u njegovom sustavu vrijednosti spada na neki puno nizi stupanj civilizacije? Mozda najbolje da sve objasnimo alkoholom i svi mirni.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 19:45   #5
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Meni je ovo zalosno.
Nije osudjen za sva sranja koja je radio i mrtvohladno krsio i ignorirao zakon vec je osudjen zato sto je jednoj zeni gurnuo prst u supak. Da nije tragicno bilo bi komicno. Budes kriminalac citav zivot i onda zavrsis u zatvoru jer si presao ulicu na crvenu. Uopce ne simpatiziram sa Marovicem i drago mi je da je dobio ovu kaznu ukoliko je zaista silovao ovu curu, no ipak mi malo smrdi ta prica. Zar bi jedan ovakav fasist i desnicar uopce gurnuo svoj cisti arijski prst u osobu koja u njegovom sustavu vrijednosti spada na neki puno nizi stupanj civilizacije? Mozda najbolje da sve objasnimo alkoholom i svi mirni.


hrvatskim riječnikom: jeba ga oni koji su ga tamo postavili i držali na političkim funkcijama. živio hdz i 85% takvih članova koji se u javnosti samo malo ljepše izražavaju. u drugome nema razlika.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 20:41   #6
pravi ljakse
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 20:44   #7
A sta ces..............nije jedini...........
Neodishimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 00:27   #8
Primjer kako funkcionira Hrvatsko pravosuđe.
9.Gbr
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 18:29   #9
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Meni je ovo zalosno.
Nije osudjen za sva sranja koja je radio i mrtvohladno krsio i ignorirao zakon vec je osudjen zato sto je jednoj zeni gurnuo prst u supak. Da nije tragicno bilo bi komicno. Budes kriminalac citav zivot i onda zavrsis u zatvoru jer si presao ulicu na crvenu. Uopce ne simpatiziram sa Marovicem i drago mi je da je dobio ovu kaznu ukoliko je zaista silovao ovu curu, no ipak mi malo smrdi ta prica. Zar bi jedan ovakav fasist i desnicar uopce gurnuo svoj cisti arijski prst u osobu koja u njegovom sustavu vrijednosti spada na neki puno nizi stupanj civilizacije? Mozda najbolje da sve objasnimo alkoholom i svi mirni.
Što je taj čovijek sve radio zatvor od 40 godina je malo.
Najprije ovaj okršaj sa crnkinjom i pljuvanje i sranje po čitvoj državi i pravosuđu.
Ima firmu,hotel,kamenolom,sve živo lokalni moćnik iz Gospića nekada daleko najjača građevinska tvrtka na prostoru Like i šire čak,neplaćanje radnika,utaja poreza,nagomilani abnormalni dugovi i vse drugo,a toga još ima ruglo i na kraju je odležao u zatvoru godinu i dva mjeseca,a sada ja vas pitam da li se tim tipovima može stati na kraj?
ovu budalu osobno poznajem,za njega je reći malo da je budala....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 20:13   #10
Čemu dizanje danas, ove teme stare više od 6 godina?

Ovo je pdf Pravo, a tema više spada u neki drugi pdf.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 22:22   #11
Ne,čisto sam naletio na temu pa baš da se nadovežem jer osobno poznajem ovog lokalnog ličkoga moćnika,sada nekada moćnika,a danas mu je firma i tako u banani,hotel je prodao,a polako mu se sve raspada.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 20:18   #12
Quote:
Neodishimus kaže: Pogledaj post
A sta ces..............nije jedini...........
da,to je istina i stime se slažem jer jadno je kada je u ovoj državi još uvijek ono nepisano pravilo da lovatori mogu raditi šta hoće! žalosno i jadno....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.