Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2014., 19:21   #61
Izgubljena osobna - Karlovac

Evo da podijelim svoje iskustvo sa izgubljenom (i na sreću pronađenom) osobnom. Prije 20-ak dana sam istu izgubila za vrijeme boravka u drugim gradovima (Zg. i Klc.). Raspitala se u MUP-u oko procedure izrade nove, di mi je "teta savjetovala" da sačekam 10-ak dana možda je ipak pronađem, jer izrada nove košta cca.200 kn (taksa, nove slike, objava u NN itd.). Poslušam je i u međuvremenu vrtim film gdje sam je sve koristila pa mi se upali lampica: dućan teleoperatera gdje sam sklopila ugovor. Svih 20 dana bezuspješno ih zovem, nitko se ne javlja (sumnjala sam iskreno da je tamo jer sam vjerovala da bi me nazvaliostala sam njihov korisnik i imaju moj br.tel.), i nakon 20 i nešto dana dođem opet u Karlovac odem tamo i pitam za svoju osobnu, tip me pita za ime i prezime, otvori ladicu i lista, lista, lista, LISTA osobne iskaznice i kaže evo izvolite gospođo, a ja u šoku od sreće što sam ju našla, ali brate pa imaju barem još 10-15 osobnih iskaznica. Najradije bih ih prijavila za krađu jer su je kao slučajno ostavili u fotokopirnom aparatu. Poanta ovako dugog posta: ako ste izgubili osobnu u Karlovcu odite u je..ni Tele2, sigurno je kod njih
slpet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 08:29   #62
Pitanje za drota,morti zvuči sada nebitno ali mene tlači.
Molim,izgubio sam JU pasoš a drugoga nnemam,frka me iči prijaviti upravo zbog tog kaj se to desilo več drugi puta ,pa su me maltrali u Petrinjskoj čitavi dan(tamo poč. 90-tih),kakti da sm ga prodal,za taj prvi pasoš. sad mi nema drugoga,kaj da delam?
Imao sam par selidbi u ,međuvremenu i jednom mi nedavno susjeda(šizofr.) razvalaila nogom vrata dok nikoga kuči nije bilo.
hvala.poz.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 17:56   #63
Izgubila sam original svjedodžbu ,mogu gdje opet dignuti novu ili ?
Benka1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 09:30   #64
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Pitanje za drota,morti zvuči sada nebitno ali mene tlači.
Molim,izgubio sam JU pasoš a drugoga nnemam,frka me iči prijaviti upravo zbog tog kaj se to desilo več drugi puta ,pa su me maltrali u Petrinjskoj čitavi dan(tamo poč. 90-tih),kakti da sm ga prodal,za taj prvi pasoš. sad mi nema drugoga,kaj da delam?
Imao sam par selidbi u ,međuvremenu i jednom mi nedavno susjeda(šizofr.) razvalaila nogom vrata dok nikoga kuči nije bilo.
hvala.poz.
Neće te nitko maltretirati, bez brige. Prijaviš gubitak i moći ćeš izvaditi novi.


Quote:
Benka1995 kaže: Pogledaj post
Izgubila sam original svjedodžbu ,mogu gdje opet dignuti novu ili ?
Možeš, tamo gdje si dobila i ovu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 02:28   #65
Izgubila sam svjedodžbu o završnome radu, ali shvatila tek sada a idući tjedan ce mi ista trebati.Kakva je procedura? Mogu li otići u Školu i tražiti novu? Bez ovoga objavljivanja u Narodnim Novinama?
hurem sultana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 12:35   #66
Nema nove dok ne izađe u NN-u.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 23:09   #67
Izgubio sam osobnu prije tri dana..koja je procedura i koliki su ukupni troskovi za napraviti novu
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 07:45   #68
Prijaviš na policiju,dobiješ papir,objaviš u NN,odeš se slikat i kad izađe objava u NN daš zahtjev za izeadu nove.Do 200 kn.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 11:37   #69
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Prijaviš na policiju,dobiješ papir,objaviš u NN,odeš se slikat i kad izađe objava u NN daš zahtjev za izeadu nove.Do 200 kn.
ok hvala
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 12:05   #70
Dobar dan,
Preko maila sam nekome slao svoje osobnu iskaznicu s obje strane i karticu i dogodilo mi se da mi je zloupotrebrebljna kartica i sada ta osoba ima moju osobnu.Dali bi mi bilo najbolje sada prijaviti nestanak osobne ili da trazim novu osobnu zbog tog problema?
Gratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 16:34   #71
Bravo Columbo.
Samo možeš prijavit nestanak.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 17:33   #72
Dečki i cure, u grdnim sam problemima. Naime, ne mogu naći original svjedodžbu o završnom radu iliti maturu, a treba mi hitno. Dosad sam imala kopiju, no nju sam zabunom poslala na natječaj za posao i više nemam ništa. Glupo, znam. Pretražila sam sve živo doma, ali je nema. Imam dva pitanja:

1) Prilično sam sigurna da je ostala u referadi faxa kad sam ga upisivala. Nitko me nije zvao s faxa da je tamo, no kako su gužve kod upisa, ni ne čudim se. Moje pitanje je - postoji li mogućnost da su to oni sačuvali, možda u nekoj arhivi iako je prošlo 6 godina?

2) Danas sam išla u školu koja sam završila da vidim mogu li mi izdati duplikat. Naravno da mogu, i to košta 400 kunića Moje pitanje ovdje je kako je moguće da jedan običan papir košta toliko (očito se nisu nagrabili dovoljno love od moje školarine), a čitam iskustva ljudi da su podigli duplikate za max 200 kn. Određuje li to škola ili?

Ne znam što da vam kažem, u šoku sam. 400 kuna je jako puno. Pomozite ako znate.

Hvala!
__________________
Adorkable.

Zadnje uređivanje pčelica88 : 05.11.2014. at 17:50.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 12:05   #73
100 kn je taksa a papir se naplaćuje po Odluci Školskog odbora izrada duplikata i prijepisa svjedodžbe.Duplkat ne možeš dobit dok ne objaviš gubitak u narodnim novinama pa bi sve ukupno moglo koštat 400 kn.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 12:09   #74
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
100 kn je taksa a papir se naplaćuje po Odluci Školskog odbora izrada duplikata i prijepisa svjedodžbe.Duplkat ne možeš dobit dok ne objaviš gubitak u narodnim novinama pa bi sve ukupno moglo koštat 400 kn.
Prošlo je 6 godina Ima li smisla?
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 12:16   #75
Nebitno koliko godina je prošlo od gubitka/nestanka jer to nitko ni ne pita.Objava da je izgubljeno pa izdavanje nove.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 13:07   #76
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nebitno koliko godina je prošlo od gubitka/nestanka jer to nitko ni ne pita.Objava da je izgubljeno pa izdavanje nove.
Hvala! Negdje sam čitala da ako se dođe s tim papirićem da se ništa ne plaća. Ili?

Ma ova *ženska* da sad ne vrijeđam iz škole nije niti pitala nizašto, samo bam! 400 kn, kako sam skužila po njenim riječima oni to moraju pisati ponovo, postoji li mogućnost da mi neće dati duplikat? Ili mora po zakonu? Inače, to nije "normalna" škola nego Pučko otvoreno učilište u ZG, ne znam imaju li oni druge propise?
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 09:55   #77
Plaća se ali bez tog papirića odnosno tek kad oglas izađe u NN onda mogu izdat duplikat i dužni su ga dat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 10:18   #78
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Plaća se ali bez tog papirića odnosno tek kad oglas izađe u NN onda mogu izdat duplikat i dužni su ga dat.
Hvala sivkić, puno si mi pomogao!
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:19   #79
Update: našla sam svjedodžbu na faxu.

Hvala svima na pomoći!
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 12:26   #80
Bok!

Imam upit na koji uz svu silu guglanja ne mogu naci odgovor.
Naime, ukraden mi je novcanik u subotu, a u njemu su naravno bile kartice (odmah sam ih blokirala telefonski), osobna, zdravstvena i jos neke druge stvari.

Zasto je situacija specificna? Zato jer sam trenutno u postupku mjenjanja dokumenata (promjena prezimena i prebivalista) i prije par tjedana sam obavila prvi dio na policiji. Dali su mi onu privremenu osobnu (jos imam taj papiric) i rekli da cu novu moci preuzeti s njim i starom osobnom. U petak sam dobila SMS da nova ceka na preuzimanje i mislila sam je svakako danas preuzeti. Kakva je sad procedura, je li ta stara osobna vec proglasena automatski ionako nevazecom ili treba tocno isti proces ili kako?
Molim brzi odgovor
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.