Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2014., 17:03   #1741
Kako da ih razuvjeriš, nije pitanje za ovaj podforum.
Pravo na raskid ugovora imaju u roku od 14 dana od sklapanja.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 17:42   #1742
Ako su oni potpisali na svoje ime, imaju pravo raskinuti ugovor u roku 14 dana kao što Miss Hyde kaže, ali to ovisi o njima da li to žele. Ako ne, neka plaćaju daljnji 36 mjeseci pa će vidjeti da će ih osim kičme boljeti i novčanik kada im dođe do mozga. A ako su potpisali u tuđe ime (kao što to starci znaju) onda zovi policiju i prijavi ih sve, makar ti bili rod!

Moji djed i baka su jednom bili oduševljeni jednom agencijom koja im je ponudila enormnu zaradu u roku godine dana, ako im oni daju da postave solarne panele i uplate par tisuća kuna- ali sve će se to vratiti. Dali su im neku jadnu kopiju objašnjenja, a ovi se polakomili. Nasreću, javili su nam sretnu vijest prije potpisivanja ugovora i uspijeli smo ih odgovoriti od toga. Inače ta firma je bila prevarantska i tako su hvatali pare na debilima. Kasnije smo saznali da je jedan od susjeda u lokalnoj birtiji usmjerio agente k njima kao lakovjernim. No to je sad offtopic.
Kajves is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 15:39   #1743
Quote:
Kajves kaže: Pogledaj post
Ako su oni potpisali na svoje ime, imaju pravo raskinuti ugovor u roku 14 dana kao što Miss Hyde kaže, ali to ovisi o njima da li to žele. Ako ne, neka plaćaju daljnji 36 mjeseci pa će vidjeti da će ih osim kičme boljeti i novčanik kada im dođe do mozga. A ako su potpisali u tuđe ime (kao što to starci znaju) onda zovi policiju i prijavi ih sve, makar ti bili rod!

Moji djed i baka su jednom bili oduševljeni jednom agencijom koja im je ponudila enormnu zaradu u roku godine dana, ako im oni daju da postave solarne panele i uplate par tisuća kuna- ali sve će se to vratiti. Dali su im neku jadnu kopiju objašnjenja, a ovi se polakomili. Nasreću, javili su nam sretnu vijest prije potpisivanja ugovora i uspijeli smo ih odgovoriti od toga. Inače ta firma je bila prevarantska i tako su hvatali pare na debilima. Kasnije smo saznali da je jedan od susjeda u lokalnoj birtiji usmjerio agente k njima kao lakovjernim. No to je sad offtopic.
Boldano su ključne riječi. Naime starija populacija često želi "iznenaditi" svoje potomke financijskom injekcijom da se više kroz život ne muče kao što su se oni mučili. Upravo zato je ta populacija na meti raznoraznih prodavača magle, akcijskih ponuda i ostalih legalnih i ilegalnih proizvoda za unaprijeđenje života. Zato ipak upozorite starije ljude i zamolite ih da Vam ne pomažu jer ćete njihovu dobrotu na kraju Vi platiti.
Nažalost malo ljudi posjećije forum a većinom je to ekipa koja je upoznata sa agresivnom kampanjom prodaje prodavača magle pa im ili odmah sklopimo slušalicu ili im pristojno odbrusimo "Ne zanima me"...
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 14:30   #1744
Zanima me ovako, na stranicama jednog operatera je krivo navedena cijena uredaja. E sad nema opcije da se naruci mobitel online iako inace tu mogucnost nude. Zanima me mogu li ja traziti predracun po cijeni koja je navedena na webshopu ili bi morao obavit narudzbu pa onda zahtjevati da mi prodaju po toj cijeni?

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
Lique is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 23:35   #1745
eh, ovako.. veli zena koja radi za neku dostavu - ako hocu (cijela zgrada) NE dobivati one reklamne listice iz svih zivih soping centara (konzum, kaufland, metro, blablabla), da nije dosta samo napisati i zalijepiti natpis 'bez propagandnih letaka' (ili kako vec), nego da ispod toga treba pisati na koji stavak i clanak zakona o zastiti potrosaca se pozivamo. ako tko zna koji je to stavak i clanak ili di se moze pronaci, bio bih zahvalan
forumash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 16:39   #1746
Quote:
forumash kaže: Pogledaj post
eh, ovako.. veli zena koja radi za neku dostavu - ako hocu (cijela zgrada) NE dobivati one reklamne listice iz svih zivih soping centara (konzum, kaufland, metro, blablabla), da nije dosta samo napisati i zalijepiti natpis 'bez propagandnih letaka' (ili kako vec), nego da ispod toga treba pisati na koji stavak i clanak zakona o zastiti potrosaca se pozivamo. ako tko zna koji je to stavak i clanak ili di se moze pronaci, bio bih zahvalan
kaje vama?
pa ako ne dobivas letke, neces znati gdje su popusti/akcije,
ako neces znati gdje su popusti/akcije neces izac iz kuce, i neces ici van potrositi novce,
ako ti neides van i ne potrosis novce taj shopping centar nece ostvariti profit,
ako shopping centar ne ostvari profit otpustit ce radnike, nece kupovat robu od hrvatskih seljaka,
i na kraju cemo zbog tvoje ignorantnosti i zatupljnosti zavrsiti u jos gorem k... nego sto smo sada!!
i neces imat kaj citat na wc-u.
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 19:20   #1747
Pozdrav ekipo! Ima li netko od vas iskustva ili prijedlog vezano za slučaj kada kupiš proizvod sa Li-ion baterijom (a tako piše u opisu proizvoda i tako su ti rekli u trgovini) pa nakon sedam mjeseci shvatiš da je unutra NiMh baterija a to nikako nisi želio?
brozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 20:25   #1748
Odgovornost automehaničara za ugrađene dijelove

Automehaničar je, temeljem dogovora, osposobio ventilator u autu, na način da je stari, koji nije radio, zamijenio polovnim ventilatorom koji je sam pronašao i ugradio.
Kupac nije sudjelovao u pronalasku polovnog dijela, ali znao je da mehaničar namjerava ugraditi polovni ventilator. Dogovor je bio da će mehaničar obaviti posao, a kupac isplatiti cijenu.
Kupac je isplatio cijenu, a vrlo brzo nakon obavljenog popravka ventilator se pokvario.
Mehaničar sad tvrdi kako on ne odgovara za ugrađeni polovni dio, već samo za svoj rad. Kaže da ga je on ispravno montirao, a rizik prebacuje na kupca.
Ima li kupac osnove da traži odgovornost mehaničara za dio koji je ugradio, pogotovo kad se uzme u obzir da je mehaničar profesionalac koji bi se trebao dobro snalaziti na tržištu autodijelova i znati što ugrađuje?
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 00:34   #1749
Znači mehaničar je nabavio i ugradio polovni ventilator koji je crko?

ili je kupac nabavio ventilator i dao ga mehaničaru da ga ugradi na njegov auto?

U prvom slučaju je odgovorniji mehaničar, u drugome kupac.
Ali to je moja procjena, o zakonu u takvim slučajevima nemam pojma
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 01:46   #1750
da, mehaničar je nabavio i ugradio polovni ventilator koji je crko.

Ja mislim da bi mehaničar trebao odgovarati za svoj cijeli posao - dakle ne samo za rad, već i za nabavku dijelova.
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 08:25   #1751
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post
Automehaničar je, temeljem dogovora, osposobio ventilator u autu, na način da je stari, koji nije radio, zamijenio polovnim ventilatorom koji je sam pronašao i ugradio.
Kupac nije sudjelovao u pronalasku polovnog dijela, ali znao je da mehaničar namjerava ugraditi polovni ventilator. Dogovor je bio da će mehaničar obaviti posao, a kupac isplatiti cijenu.
Kupac je isplatio cijenu, a vrlo brzo nakon obavljenog popravka ventilator se pokvario.
Mehaničar sad tvrdi kako on ne odgovara za ugrađeni polovni dio, već samo za svoj rad. Kaže da ga je on ispravno montirao, a rizik prebacuje na kupca.
Ima li kupac osnove da traži odgovornost mehaničara za dio koji je ugradio, pogotovo kad se uzme u obzir da je mehaničar profesionalac koji bi se trebao dobro snalaziti na tržištu autodijelova i znati što ugrađuje?
Pa nije ni rekao da garantira za polovnih dio.
ti si žena jel tako?
Covijek je u pravu. Drugi put se nemoj điberit za parsto kuna i imaces garanciju.
bok
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 10:17   #1752
Quote:
brozinka kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipo! Ima li netko od vas iskustva ili prijedlog vezano za slučaj kada kupiš proizvod sa Li-ion baterijom (a tako piše u opisu proizvoda i tako su ti rekli u trgovini) pa nakon sedam mjeseci shvatiš da je unutra NiMh baterija a to nikako nisi želio?
To bi spadalo pod nedostatak (ZOO, čl. 400, st. 3). trebao bi moći zamijeniti, samo napravi sve službeno.
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post
da, mehaničar je nabavio i ugradio polovni ventilator koji je crko.
Ja mislim da bi mehaničar trebao odgovarati za svoj cijeli posao - dakle ne samo za rad, već i za nabavku dijelova.
Odgovara za posao, no problem je polovni dio. Ako si znala da je to polovni dio i da nema jamstva, nema za što odgovarati.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 14:23   #1753
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
To bi spadalo pod nedostatak (ZOO, čl. 400, st. 3). trebao bi moći zamijeniti, samo napravi sve službeno.
Hvala na odgovoru. Već sam nešto pokrenuo pa me zanima na što da se pozovem ako zapne...
brozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 21:37   #1754
Ne znam baš spada li pod ovu kategoriju...
Primjetio sam da trgovci (Spar, Ikea, Kaufuland...) naplaćuju vrećice sa svojim logom, a negdje u glavi imam kako im je po zakonu zabranjeno prodavati takve reklamne vrećice, tj. da smiju naplaćivati samo one bez svog loga. Je li to istina ili se nešto u međuvremenu promijenilo?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 21:58   #1755
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ne znam baš spada li pod ovu kategoriju...
Primjetio sam da trgovci (Spar, Ikea, Kaufuland...) naplaćuju vrećice sa svojim logom, a negdje u glavi imam kako im je po zakonu zabranjeno prodavati takve reklamne vrećice, tj. da smiju naplaćivati samo one bez svog loga. Je li to istina ili se nešto u međuvremenu promijenilo?
Koliko sam primijetio, nema nigdje njihovog loga, ali su u bojama koje neodoljivo podsjećaju na njih, pa pretpostavljam da je zakonski sve čisto...
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 16:21   #1756
Pogledaj malo bolje, Spar prodaje vrećice na kojima piše Interspar, Ikea naplaćuje one papirnate vrećice na kojima piše IKEA, na Kauflandovima također stoji natpis...
Jedino Konzum prodaje vrećice bez natpisa, ali u crveno-zelenoj kombinaciji.

Recimo Muller ima vrećice s natpisom Muller, ali su besplatne.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 17:02   #1757
Quote:
3) Vrećice i torbe koje služe za nošenje kupljenih proizvoda i imaju u cijelosti ili djelomično logotip, znak, slogan i/ili naziv proizvođača ili trgovca smatraju se promidžbenim materijalom. Takvu ambalažu trgovac ne smije naplatiti.
Iz zakona o zaštiti potrošača od 3.2014. izbrisana je zabrana prodavanja reklamnih vrećica (ovo iznad)
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 01:23   #1758
Pozdrav!
Molim vas za savjet, citala sam temu ali je kupnja bila na rate, uglavnom bih zamjenila aparat kupljen u elipsu za drugi aparat, ali znatno jeftiniji. Dali su oni duzni uopce napraviti zamjenu i povrat razlike?
Ne radi se o kvaru, nego sam dobila na poklon, a htjela bi drugi.
Hvala unaprijed!
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 01:44   #1759
jedan prijatel je imal isti taki slučaj.
i uspel je, ali nakon duuugih šetnji..
evo tu...s(p)retno,,
http://www.youtube.com/watch?v=z_m4Qb0iW-o
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 12:41   #1760
Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Molim vas za savjet, citala sam temu ali je kupnja bila na rate, uglavnom bih zamjenila aparat kupljen u elipsu za drugi aparat, ali znatno jeftiniji. Dali su oni duzni uopce napraviti zamjenu i povrat razlike?
Ne radi se o kvaru, nego sam dobila na poklon, a htjela bi drugi.
Hvala unaprijed!
Nisu duzni, ovisi o njihovoj dobroj volji.
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.