Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 12:49   #1
Posudba novca i kamatari

Slučaj je ovakav ukratko:
Prije 6god ona i on su bili u vezi,on oželjen,a ona njegova ljubavnica,veza završava nakon 3god,ostaju u super odnosima....prije 2god ona od njega posuđuje 7000kn,on uvijek priča da ima love,posao,kamatar i tako...ona zapada u financ.krizu i tako mu mjesečno vraća po 500,600,800kn kako može pa nekad ništa...on izmišljava priču kako je posudio tih 1000eura od kamatara da sebe kao namiri i sad on...koji bi inače mozak popio da mu duguješ 200kn,ustarje u priči kako on već 1,5god svaki mjesec plaća 1100kn kamate tom kamataru,kako od mame posuđuje novce...žena njegova naravno ništa nezna...on se prijeti na telefon,psuje ju prati ju,dolazi na posao...kao sad je dužna oko 25.000,00kn po njegovom....a zaboravlja šta je ona sve za njega radila prije 6god,kad mu je život mogla uništiti za 5min.....i kako da ona sad reagira???...da mu ponizno vrati sav taj izmišljen dug ili da mu pokaže zube??
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:06   #2
Nek' nazove policiju i prijavi ga.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 14:57   #3
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
Nek' nazove policiju i prijavi ga.
Najbolja solucija. Trenutno aktualna tema, povoljna klima, i velika osjetljivost sustava na takva kanena djela.

Zadnje uređivanje Katrin : 23.11.2009. at 15:05. Reason: off
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:18   #4
E to je najbolje tako sam i ja odmah savjetovala....ALI!!!...ako ga prijavi automatski mu žena sve sazna i život mu je u raspadu skroz,dobiti će kaznenu prijavu,možda par dana zatvora,a šta onda će tek morat ona pazit kako hoda po vani...jer će njemu biti svejedno,tako mu se život srušio!...ubiti smišljamo kako mu onako kroz jedan razgovor dokazat da je lažov i da izmišlja tog kamatara...ona je njemu realno ostala dužna još nekih 3000 kn!
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:24   #5
Quote:
inesskica kaže: Pogledaj post
...ubiti smišljamo kako mu onako kroz jedan razgovor dokazat da je lažov i da izmišlja tog kamatara...
Za to si promašila podforum. Pokušaj ovdje.
On je hoće iscijediti preko svake mjere, a ona bi prema njemu trebala imati obzira da mu se brak ne raspadne?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:36   #6
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Za to si promašila podforum. Pokušaj ovdje.
On je hoće iscijediti preko svake mjere, a ona bi prema njemu trebala imati obzira da mu se brak ne raspadne?
Exactly, al' nek' se za svaki slucaj naoruza (od vatrenog preko hladnog oruzja pa do pepper spreja i inih drugih pomagala).
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:39   #7
Quote:
inesskica kaže: Pogledaj post
E to je najbolje tako sam i ja odmah savjetovala....ALI!!!...ako ga prijavi automatski mu žena sve sazna i život mu je u raspadu skroz,dobiti će kaznenu prijavu,možda par dana zatvora,a šta onda će tek morat ona pazit kako hoda po vani...jer će njemu biti svejedno,tako mu se život srušio!...ubiti smišljamo kako mu onako kroz jedan razgovor dokazat da je lažov i da izmišlja tog kamatara...ona je njemu realno ostala dužna još nekih 3000 kn!
Razgovor? Nije li prekasno za to?


Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
... On je hoće iscijediti preko svake mjere, a ona bi prema njemu trebala imati obzira da mu se brak ne raspadne?...
Pitanje (a ujedno i odgovor) na mjestu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:46   #8
Pošto OP piše dosta nerazumljivo nisam siguran jesam li dobro pohvatao sve konce.

Cura posudi novce od bivšeg ljubavnika, vraća mu pare na kapaljku što bivšem ljubavniku dopizdi i izmisli priču kojom će malo zaplašiti bivšu ljubavnicu i eventualno ju natjerati da što prije vrati novce?

Ne vidim gdje je problem
svakak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:46   #9
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Za to si promašila podforum. Pokušaj ovdje.
On je hoće iscijediti preko svake mjere, a ona bi prema njemu trebala imati obzira da mu se brak ne raspadne?
cini mi se da nije stvar obzira nego straha od njegove osvete.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:47   #10
Ja sam rekla da bi bilo najbolje da ga ignorira,ako ju fizički napadne e onda neka ga prijavi na policiju...pa će se s vremenom ohladiti....i ovako je papak koji se boji ženice samo je na van opaki frajer!!!
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:50   #11
Quote:
svakak kaže: Pogledaj post
Pošto OP piše dosta nerazumljivo nisam siguran jesam li dobro pohvatao sve konce.
Ne, nisi dobro pohvatao jer sad trazi 25 000 kn sto bi bilo kamatarenje/zelenasenje/reketarenje s njegove strane.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:51   #12
Quote:
svakak kaže: Pogledaj post
Pošto OP piše dosta nerazumljivo nisam siguran jesam li dobro pohvatao sve konce.

Cura posudi novce od bivšeg ljubavnika, vraća mu pare na kapaljku što bivšem ljubavniku dopizdi i izmisli priču kojom će malo zaplašiti bivšu ljubavnicu i eventualno ju natjerati da što prije vrati novce?

Ne vidim gdje je problem
pa možda je problem što mu je realno dužna 3000kn...a on izmisli priču s kamatarima da je dužna 25.000,00kn...!!!
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:53   #13
Neka odma prijavi policiji, sta je briga za njegov brak kad je takav idiot.
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:58   #14
Klonite se savjetovanja bilo kakvih ilegalnih radnji. Hvala
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:53   #15
Hvala bogu na našoj dičnoj hrvatskoj policiji......pa bi bilo lagano crna kronika....
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 12:11   #16
prijava muriji al ne zbog kamatarenja nego lijepo recite da ju proganja bivši dečko i izmišlja da mu treba neku lovu vratiti i prijeti

uglavnom nek mu ne daje ni lipe, ni ovo kaj mu je još dužna... jer ako je on stvarno uzeo lovu od kamatara, a ako su ko ovi koje ja poznajem, taj neće smjeti po kruh izići.
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:29   #17
Quote:
inesskica kaže: Pogledaj post
E to je najbolje tako sam i ja odmah savjetovala....ALI!!!...ako ga prijavi automatski mu žena sve sazna i život mu je u raspadu skroz,dobiti će kaznenu prijavu,možda par dana zatvora,a šta onda će tek morat ona pazit kako hoda po vani...jer će njemu biti svejedno,tako mu se život srušio!...ubiti smišljamo kako mu onako kroz jedan razgovor dokazat da je lažov i da izmišlja tog kamatara...ona je njemu realno ostala dužna još nekih 3000 kn!
predložio bi da prvo postane ljubavnica šefa policije ili nekog drugog kamatara pa tek onda da mu prijeti da će ga prijaviti i objelodaniti da mu je bila ljubavnica
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 15:03   #18
E ali ajmo sad realno ko bi od vas tu za ikoga drugoga,nebi za sebe,posudili lovu u svoje ime od kamatara i dali frendu,frendici,bratu,sestri,ljubavnici,curi...bil o kome...???
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 18:19   #19
bože moj, svašta živi na rvackoj zemlji. zaozbiljno, vjerujem da je tema ozbiljna i nikome ne bih poželio da se nađe u takvoj situaciji. neću moralizirati nego savjetovati da mu se vrati posuđeni novac i par sto kuna više ponudi (!!!) kao zbog čekanja i tako to. a na fore o 25000kn ga odjebati i zaprijetiti ženicom koje se očito boji.
sve to izvesti na nekom dobro napučenom mjestu, da ne bi muškarčina potegla šakom

ne kužim jedino zašto bi njoj bilo žao njegovog braka kad ga je doslovno osobno razjebavala nekoliko godina?

ali, rekoh da neću moralizirati...
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.