Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2004., 10:01   #1
Štand na moru & prodaja

Zanima me kakav je postupak za otvaranje i držanje štanda na obali u ljetnoj sezoni (recimo, štand s hranom)?

Kome se treba obratiti, kakva su pravila, i kazne za rad na crno?

Kako se dobija prostor (nekakva licitacija, ili što)?

Sorry ako sam pogriješio forum, čini mi se da je najbolje odmah vidjeti s pravne strane....
xipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 11:01   #2
Re: Štand na moru

Moraš imati koncesijsko odobrenje. Dobiva se bez većih problema. Pogledaj Uredbu o postupku davanja koncesijskog odobrenja na pomorskom dobru

Ne bih ti preporučio igranje s radom na crno.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 11:21   #3
moras imat dozvolu, pogotovo ako nisi domaci.

recimo ako oces imat stand u pakostanima, moras se javit na natjecaj. nacelno, se licitira, ali moze i drukcije (to odredjuje za manja mjesta nacelinik) ali zadnjih godina se sve cesce licitira. cijene su astronomske.

u 5 mj. ti u novinama izlaze natjecaji u kojima sve pise, ako ti se ne da svaki dan kupovat nazoves poglavarstvo koje te konkretno zanima i pitas kojeg dana ce objavit natjecaj. mos ih priupitat oko koje cifre su se prosle godine dobivale dozvole cisto da znas koliko ces ponudit.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 21:47   #4
vau, nisam ocekivao ovako brze i kvalitetne odgovore

hvala

zanima me jos neki detalji. Koncesija vrijedi na cijelo ljeto, jedan mjesec ili...? Znate li neku konkretnu cifru?

Ja imam na umu nesto kratkotrajno, vise eksperimenta radi nego neke trajne zanimacije, rada i zarade.... dakle ne bas stand, nego kolica s kokicama ili nesto slicno....

Evo, sad sam malo preletio onaj link i nije mi sve jasno:

- kaze, odobrenje vrijedi 5 godina - to pretpostavaljm nije koncesija, nego samo rok na koji vrijedi to odobrenje?
- kaze treba obrtnica ili posebno odobrenje - znaci, u nekim slucajevima i ne moram imati obrt?
- kaze moras imati mikrolokaciju - znaci moram licitirati za konkretno mjesto. to mi zvuci normalno, ajde, naravno da ce prometnija lokacija biti skuplja.

tamo se navode neki pausali od 5-6000 kuna za turisticki razred A, i 1500-2000 za D razred (to je valjda mjesecno). To mi zvuci OK, vama?


Nisam pravnik pa su mi pojmovi stranici, pa molim jos komentara, savjeta....


fala unaprijed

xipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 08:22   #5
Quote:
xipe kaže:

zanima me jos neki detalji. Koncesija vrijedi na cijelo ljeto, jedan mjesec ili...? Znate li neku konkretnu cifru?
e sad koncesiju ne znam, ali znam za dozvole.

u zd vride otkad ih gradsko poglavarstvo odobri (najcesce od 15.06. do 15.09, mos ti i koji dan produzit).

u manjim mistima mos se dogovorit, ali moras i pitat, nazvat, otic do njih, platit dogovorenu cifru, cak mos se dogovorit da ti kazu kad je udarni termin i platit za to vrime. sad ti je krajnje vrime da krenes u akciju za manja mista. po meni ako stvarno eksperimentiras malo misto je svakako bolje, cijena je manja, smjestaj se da vrlo povoljno ugovorit, konkurencija ti je manja.

znam, za zd za prodaju slika prosle godine na licitaciji je izlifrano preko 25.000kn.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 05:34   #6
bok

jel zna netko kolike su kazne ako ljeti na ulici prodajes npr neku određenu sitnu igračkicu staneš neznan s ruksakom na prolazno mjesto u gradu uru dvi i prodaješ?vidila sam dosta ljeti takvih prodavača bez štanda i svog mjesta pa ako netko zna???
nonamegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 11:31   #7
Ovisi o propisima mjesta u kojem se time baviš. U Zagrebu je kazna 1000-2000 kuna.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 20:04   #8
Malo budim temu...

Zanima me sve vezano za najam štanda u Zadru... Imam jednu ideju, prodaja hrane je u pitanju, domaće hrane (možemo reci da bi to ujedno bila na neki nacin i promocija Zadra)

Zanimao bi me štand na šetnici od donata do rive ili na samoj rivi...

Sve informacije su dobrodošle
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.