Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2008., 12:04   #1
Question Brat i sestra dijele sobu

Da li je u redu da brat i sestra odrastu u istoj sobi? Ako nije, zasto nije?
Uvrijezeno je misljenje da ako su razliciti spolovi, trebali bi imati i razlicite sobe.. Zasto? Koji su argumenti pro et con? Sto vi mislite o tome?

Eto, zanima me.. Nisam trudna , samo razmisljam o uredjenju sobe..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:12   #2
Dijelila sobu s bratom do moje 18. godine a njegove 22.
Kad smo se trebali presvlačiti, samo kažemo jedno drugom: ne gledaj
Ne vidim u čemu bi bio problem, mene bi ionako bilo strah da spavam sama.
Protiv: ako jedno hrče.
Za: navikneš se kad neko hrče dok spavaš pa ti je lakše kad se udaš.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:13   #3
Jebote, danas je fakat sve postalo problem
Brat i ja smo odrasli u istoj sobi. Svoju sam dobila tek s nekih 19.
Ne mogu reći da smo imali nekih problema. Malo smo se klali oko svjetla i kompjutera kad je on htio ić ranije spavat, ali to je sve.
Ko klincima nam je bilo super jer smo non-stop đipali ujutro čim bi se zbudili, bez da tlačimo ostale ukućane.

Razvili smo se u normalne ljude, a odnos nam je ok, ne pričamo puno, svađamo se rijetko, i volimo se jako Ne mogu zamisliti boljeg cimera od svog brata, koji me apsolutno tiho podržava u svemu kaj radim, ne gnjavi, ne sere i ne zajebava.
Nisam se nikad osjećala zakinutom zbog toga što smo proveli mladost u istoj sobi.

Znam još sličnih primjera. Frendica i njen brat su dugo bili skupa u sobi i danas su najbolji prijatelji
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:14   #4
Mislim da to više spada u kategoriju "tko ima kakve prilike".
Da nam je bilo 16 soba na raspolaganju imali bi i gym, i igraonicu i ko zna što, ovako smo imali našu sobu...

Ja sam odrasla sa mojim bratom u sobi.
Imali smo krevet na kat.
On je stariji pa je spavao gore, a ja dole....
Svako svoj radni stol.
Svako svoj dio ormara.
Svako svoje police sa knjigama.
Ostale gluparije zajedno.
Do mojih 15-16 god.
Onda smo se preselili pa je svako dobio svoju sobu...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:18   #5
... osim hrkanja... nema argumenta protiv?
mm je isto bio sa sestrom u sobi, no oni su navikli hodat u donjem vesu (cak i vidljivom) po kuci (napomena: da li je vama setanje po kuci u donjem vesu ok ili nije, to je za drugu temu, vec otvorenu ) pa mozda je bilo i presvlacenja jedno pred drugim
a sto sa masturbacijom i tim "osjetljivijim" stvarcicama?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:20   #6
ok, mozda netko nema uslove pa nema izbora.. no recimo da postoji jedna soba viska (roditeljska)..?

i znam da su moji rodjaci svi mahom bili razdvojeni i nije nikada bilo upitno da li ce ili nece biti razdvojeni po spolu
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:24   #7
Mislim da je stvar u samoj djeci. Postoje brat i sestra koji su najbolji prijatelji i kojima tako nešto ne smeta, ali postoje klinci individualci koji žele samoću i to nema veze sa spolom. lijepo bi bilo da djeca mogu imati zasebne sobe ali ako je stan premali odrast će zajedno...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:27   #8
Pa uvijek je bilo normalno da su djeca zajedno u sobi bez obzira na spol. Prijatelji imaju curicu i dečka i sad su se preselili u veći stan. Klinci neće svako u svoju sobu zato jer se hoće igrat, kao i prije, u jednoj sobi. Valjda će uskoro i u vrtićima počet odvajat djecu po spolu. Svašta
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:27   #9
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Jebote, danas je fakat sve postalo problem
Da.



__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:33   #10
ja sam isto dijelila sobu s bratom i sve 5 oduvijek..nikad nisu moji imali problema s nama zbog toga niti smo mi to ikada doživljavali kao neki problem, bilo nam je to sasvim normalno....
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:34   #11
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Da.



ako nemas konstruktivan komentar na temu, molila bi te da se suzdrzis od ismijavanja. hvala

mislim da iscudjavanje od kuda to, sta ce i u jaslicama odvajat klince i sl. je bezveze jer svi dobro znate da to nisam izmislila da je to bilo ili je uobicajeno (ili sam ja prestara ). druga je stvar kada je roditeljski stan bio premalen za razdvajanje u sobe.
dakle, zanima me, kako sam napisala u prvom postu za/protiv i vas stav
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:36   #12
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
.. no recimo da postoji jedna soba viska
uzmi je sebi, ne budi luda

Ja nisam imala svoju sobu i baš sam bila nesretna zbog toga, uvik sam morala dijelit, zato sam sad sebična kučka, imamo trenutno jednu sobu viška i to je moj ormar, odlagalište suvišnih stvari, ponekad peglaona, ponekad igraona
Sin ima svoju sobu a mala je još s nama ali i ona će imati svoju kad presječemo pupčanu. Tako...svak na svoju stranu i mir u kući.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:41   #13
.. ae.. zato i ova tema.. .. imamo sobu gdje smo muz i ja.. i jednu, kao djecju.. ja bi ostala u ovoj odvojenoj (omililo mi se ), radije nego u dnevnom boravku... a ovu uredila za dvoje klinaca..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:45   #14
I u mene je prostorna situacija kao u tebe, mm je za to da mi kad neeeeeekaaaaaad budemo imali više djece preuzmemo dnevni boravak, a ja sam za to da djecu sprdimo u dječju sobu.
Hodanje u donjem vešu - ok, pa vidi se valjda sve isto i na plaži.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 12:53   #15
A otkad je to problem? Dobila sam svoju sobu tek kad sam upisala faks i evo normalna sam Mislim, ako obitelj nema viška soba da svatko dijete ima svoju sobu onda nema, kaj da se upucaju?

Većina ljudi koje znam je dijelila sobu s bratom/sestrom i isto im ništa nije
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 13:10   #16
Svoju sobu dobila sa 6 godina, za par godina brat se uselio jer nismo imali viška sobe u kući-u kući nas je živjelo 8 u to vrijeme. Imali smo svaki svoj krevet, dobro smo se slagali pa nije bilo problema, soba je bila malo veća pa je svaki imao svoj kut za učenje. Uglavnom bilo nam je super, čak smo znali kampirati u sobi napravivši šator od deka i ostale posteljine.
To smatram sasvim normalnim.Čak mi je bilo malo žao kad je kasnije dobio svoju sobu nakon što se jedan član obitelji odselio.
I mi imamo samo jednu dječju, a druga beba je na putu. U početku će morati biti zajedno u sobi, a kasnije kad odrastu imaju cijeli donji dio kuće koji je odvojen, ima dvije spavaće, pa nek se podijele.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 13:14   #17
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
ako nemas konstruktivan komentar na temu, molila bi te da se suzdrzis od ismijavanja. hvala

mislim da iscudjavanje od kuda to, sta ce i u jaslicama odvajat klince i sl. je bezveze jer svi dobro znate da to nisam izmislila da je to bilo ili je uobicajeno (ili sam ja prestara ). druga je stvar kada je roditeljski stan bio premalen za razdvajanje u sobe.
dakle, zanima me, kako sam napisala u prvom postu za/protiv i vas stav
Onda si mogla postavit i anketu.

Moj stav si mogla pročitat par postova poviše, a i ovaj zadnji je isto moj stav, pa ne znam što se vrijeđaš.

Vidim da je i drugima smiješno, možda temu presele tamo na "komplicirane mame"...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 13:15   #18
ja sam odrasla sa 6 godina mlađim bratom i 10 godina mlađom sestrom u sobi. i ne osjećam se traumatizirano niti zapostavljeno zbog toga. čitala sam i u propisima o stambenim uvjetima kod udomljavanja djece, naime, ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi propisuje da u jednoj sobi može biti troje djece(kod udomljavanja, napominjem) ali nisam vidjela da piše da bi morali biti istog spola. moji su zasad cure same, dečkići s nama,ali samo zbog manjka prostora. i čistom igrom slučaja u kojoj su u paru, kad nadogradimo sobe-jedna ide nama a jedna dečkima(ovo će biti boravak).da nisu u parovima ne bi gradila zato silne sobe ili ih trpala troje u jednu a jednog u drugu istu takvu sobu.ak me kužite kaj hoću reći...
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 13:24   #19
od kada sam dobila brata znam samo za nas dvoje u jednoj sobi ....mogu samo reci da mi je to bio naljepsi dio zivota koji sam imala (sto se tice djetinjstva)...nikada nebi mjenjala nas trenutke i ponovo bi da se sve moze ponoviti ..naravno znali smo se i svadjati i grditi i potuci ali to i je car bratske ljubavi ...danas smo nerazdvojini makar zivimo u dva razlicita grada ......
imali smo prvo vrijeme jeda veci krevet u kojem smo spavali zajedno a kasnije je tata napravio krevet na kat i tako smo spavali .....
kada je on krenuo u skolu pisali smo zadace naizmjence na jednom stolu ili je neko bio na krevetu ...uglavnom nikada nije bilo problema ....sto se tice donjeg rublja nikada me nije bilo sram(to mislim na vec vecu dob) pred bratom proc u gacama a da pravo kazem nismo se ni dozivljavali ....recimo od kada znam za sebe na vratima od kupaone nikada nije bilo kljuca pa smo uredno svi svima uletavali u kupaonu i opet nikom nista ,......odgajani smo da se ne sramimo ukucana i slobode hodanja u donjem rublju ( i danas kad dodjem kod njih presvucem se na sred dnevnog jer sam lijena sve nositi u kupaonu)....

imam dvije sobe sada u kuci ..jedna je nasa spavaca i nebi je ni za zivu glavu prepustila dijetetu .....oni ce ko i ja dijeliti sobu (dovoljno je velika za dvoje),a ako bude danas sutra prilike da smislimo jos jednu dobiti ce svaku svoju ......opcenito mislim da netreba dijecu odvajati prije neke tinedjerske dobi kada im eventualno treba neki njihov mir od druge strane i dobro je da rastu u isim sobama ....smatram da su povezaniji ali nemora ni to biti jer opet svi smo indvidualni.....


off....meni je veci problem oduvjek bila jedna kupaona u kuci .....treba bar dvije kupaone imati ...
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 13:30   #20
Ja sam jedinica, pa nemrem nis rec na temu. Osim da sam imala svoju sobu i da mi je uvijek bilo zao sto je nemam s kim podijeliti
Mm je separiran po spolu
Tj. muski u kuci su dobili svaki svoju sobu, a sestra je spavala s mamom. Po meni - teska koma.

Leonee, sad cu ti ja usrat topik i nakeljit se sa svojim pitanjem
Imate 2 djece i 2 opcije:
a) svako dijete dobije sobicak cca 2.5x3 m
b) dijele 1 sobu velicine 5x5 m

Za koju bi se odlucili?
(oke, znam da bi pitali i klince ak su dovoljno veliki, al kaj vi mislite?)
Edit: I da li bi spol igrao ulogu pri odluci?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.