Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2010., 18:52   #81
Imam problem sa ubacivanjem titlova u mkv datoteke.
Naime, imam Philips 32pfl5625h, kad pomoću mkvmergegui-a ubacim titlove u film, više ga ne mogu pokrenuti na TV-u sa USB-a.
Napominjem da na kompu radi normalno, te da sam filmove pokretao prije ubacivanja na TV-u.
Trebam li nešto dodatno podesiti u postavkama u mkvmergu ili postoji neki drugi program pomoću kojeg mogu reproducirati mkv filmove sa titlovima preko usb-a (ne želim ih konvertirati u avi ili neke druge formate)?

Zadnje uređivanje lester : 14.10.2010. at 19:00.
lester is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 23:55   #82
a da ne stavljaš titlove u mkv nego ih ostaviš kao zasebne, u istom direkroriju s filmom i istog naziva koa film? Možda ih Philips ne čita...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 00:09   #83
Da, mislim da sam negdje na njihovim službenim stranicama pročitao da ne podržavaju eksterne titlove. Znači, reenkodiranje sa prženjem u sliku.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 07:49   #84
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Da, mislim da sam negdje na njihovim službenim stranicama pročitao da ne podržavaju eksterne titlove. Znači, reenkodiranje sa prženjem u sliku.
Točno, ne podržavaju titlove.
Kako ih mogu spržiti u sliku? Je li moguće da kvaliteta slike nakon prženja ostane iznad kvalitete dvd slike?
lester is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 08:12   #85
i eto, opet se potvrđuje prednost kupnje zasebnog media plejera kojeg možeš i nekamo odnijet...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 08:23   #86
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Najpouzdaniji je ići na tečajeve engleskog...za filmove na ostalim jezicima tražiti varijantu sa "upečenim" engleskim titlovima
A za kineske ili vijetnamske filmove koji nisu sinkronizirani na engleski jezik ili se ne mogu upeč titlovi?
belj
happydayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 08:28   #87
Quote:
happydayhr kaže: Pogledaj post
A za kineske ili vijetnamske filmove koji nisu sinkronizirani na engleski jezik ili se ne mogu upeč titlovi?
belj
????
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 20:00   #88
Quote:
lester kaže: Pogledaj post
Točno, ne podržavaju titlove.
Kako ih mogu spržiti u sliku? Je li moguće da kvaliteta slike nakon prženja ostane iznad kvalitete dvd slike?
Sad ovisi što podrazumijevaš pod "kvalitetom DVD slike". Rezoluciju ili nešto drugo? Jer gledao sam i divx-e u skoro "DVD" rezoluciji i izgledali su bolje nego taj film u DVD formatu. Ma, gledao sam i HD divx-e, koji nimalo nisu zaostajali za HD.mkv videom. Sve ovisi što se radi sa videom. U svakom slučaju kod reenkodiranja dolazi do neznatnog pada u kvaliteti slike, ali opet ovisi o načinu enkodiranja.
Način upržavanja u sliku imaš opisan u linkovima u ranijim postovima, a ja sam to davno radio sa Virtual Dubom. Kažem davno, jer to sam radio dok sam imao uređaje koji nisu podržavali titlove. Sad sam se modernizirao.

Zadnje uređivanje Ord Mantel : 15.10.2010. at 20:13.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:19   #89
Quote:
lester kaže: Pogledaj post
Točno, ne podržavaju titlove.
Kako ih mogu spržiti u sliku? Je li moguće da kvaliteta slike nakon prženja ostane iznad kvalitete dvd slike?
Probaj sa Ultra Video Converterom.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 09:13   #90
Ja imam LG32LD550 na kome je bilo onemogućeno gledanje filmova preko USB-a, ali sam ga jučer uspio uključiti. Ako do sada nisi riješio svoj, javi se pa ću ti opisati kao sam to učinio.
ZG_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 12:17   #91
Pozdrav, imam televizor LG 32LD420 pa me zanima dal je netko uspio hakat USB port da se mogu i filmovi gledat.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Hazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 15:23   #92
Možda ti može pomoći ova stranica

http://lgusb.wikispaces.com/message/...e/24697971?o=0

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 01.03.2013. at 22:41. Reason: Q
ZG_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 09:59   #93
Reprodukcija i problematika USB portova na televizorima i ostalim uređajima

Bok!na tv-u imam usb ulaz,mogu peko njega gledati video,slike,slušati glazbu...ono što me muči je što mi neke filmove uopće ne prikaže na popisu kad uštekam usb,a neke koje prikaže na popisu kad stisnem play javi da je nepodržana datoteka...svi su u formatu avi,pa ne znam u čem je problem...i ako je do nečega na što trebam obratiti pažnju kad skidam filmove,može mi netko reći na što da gledam kako bi bila sigurna da će mi ih kasnije prikazati na tv-u pa dane skidam sve to uzalud? hvala!

edit:

spojio sam nekoliko topika na istu temu i ubuduće će se otvaranje novog ovakvog kažnjavati. dakle, svi vi koji ste očekivali čuda od USB portova na vašim televizorima i sad se razočarali, pišite ovdje. u većini slučajeva odgovor će biti "ime titlova mora bit isto kao i filma, npr imefilma.avi i imefilma.srt", te "kupi pošteni player" no tu smo pomoći i za ostale slučajeve

obavezno navesti točan model televizora i što je više moguće detalja o fajlovima koji su u pitanju!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 08.06.2011. at 10:24.
frčkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 16:36   #94
E još da si napisala o kojem se TV-u radi mozda bi ti netko mogao dati neki odgovor.
acer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 08:43   #95
Quote:
frčkica kaže: Pogledaj post
Bok!na tv-u imam usb ulaz,mogu peko njega gledati video,slike,slušati glazbu...ono što me muči je što mi neke filmove uopće ne prikaže na popisu kad uštekam usb,a neke koje prikaže na popisu kad stisnem play javi da je nepodržana datoteka...svi su u formatu avi,pa ne znam u čem je problem...i ako je do nečega na što trebam obratiti pažnju kad skidam filmove,može mi netko reći na što da gledam kako bi bila sigurna da će mi ih kasnije prikazati na tv-u pa dane skidam sve to uzalud? hvala!
Potraži na netu koje formate podržava tvoj televizor... to što su svi avi nije bitno, u avi datoteci mogu biti različiti formati kompresije i videa i zvuka...

koji tv imas?
sasa666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 11:33   #96
tv je telefunken TH19D916U-C LED
frčkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 12:15   #97
nis cudno za turskafunken... budi zadovoljna kaj uopce ista cita
__________________
Bad To The Bone
lg_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 12:37   #98
Quote:
frčkica kaže: Pogledaj post
tv je telefunken TH19D916U-C LED
Quote:
lg_freak kaže: Pogledaj post
nis cudno za turskafunken... budi zadovoljna kaj uopce ista cita
još jedna Feniks-marka...
cijelih 20 godina ih nije bilo...(od kraja 80tih do danas)
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 12:54   #99
Quote:
lg_freak kaže: Pogledaj post
nis cudno za turskafunken... budi zadovoljna kaj uopce ista cita
mogućnosti čitanja raznih AV formata nema veze s kvalitetom niti drugi ne čitaju sve...avi nije video kodek nego samo kontejner u kojemu može biti bilo što...

Telefunken niti danas nije turski, ali im proizvodnja televizora jest...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 14:52   #100
LG LH3000 ne prepoznaje titlove preko USB-a

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
puno posla i čekanja za pogledat film ...jesi li sigurno nazvao titlove apsolutno jednako kao i film? Da li ti slučajno pokaže titl na file listi kad pokrećeš film? ima jedan štos kod LG.ja da označiš titl kvačicom da želiš upravo taj titl koristiti...u kojem su formatu titlovi? morali bi bit srt ili idx/sub nikako samo .sub
ja sam jučer ugradio softwer v.3.15 na LG LH3000 za aktivaciju USB-a, a nakon što sam ušao na servisni meni sve radi super jedino ne čita titlove niti se isti pojavljuju u fileu kada otvorim opciju filmova na USB-u meniju. čak sam titlove i preimenovao kao i naslov filma npr. The Expendlabes 2010.avi i The Expendlabes.srt. Inače opcije titlova u meniju su isključene i ne mogu ništa uštimati preko daljinskog.... molim za malu pomoć ako je tko imao slična iskustva.
Bimbo10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.