Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2007., 23:20   #1
Skole stranog jezika u inozemstvu

Da li je netko bio u inozemstvu u školi stranog jezika? Ja sam tražila koliko to dođe i ispalo je da učenje engleskog dođe u Engleskoj mjesec dana najmanje 15 tisuća kuna i to bez hrane. pa da li je to moguće? Škola bi još prošla ali je smještaj stravično skup. Da li ima neka opcija da to bude jeftinije?
biba25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:29   #2
Nadjes decka iz engleskog govornog podrucja, i taj ce te nauciti ne samo da govoris, nego i da pjevas na engleski.

Bas u uzasne cijene tamo na zapadu, jelda?
Moloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:49   #3
Quote:
Moloch kaže: Pogledaj post
Nadjes decka iz engleskog govornog podrucja, i taj ce te nauciti ne samo da govoris, nego i da pjevas na engleski.

Bas u uzasne cijene tamo na zapadu, jelda?
a ti i tvoj "dečko"..
biba25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:50   #4
Quote:
biba25 kaže: Pogledaj post
a ti i tvoj "dečko"..
Moloch ti dobro kaze biba, a tako ces naucit i izraze kojie bas ne uce u skolama
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 00:04   #5
Biba, da li ti znas sto u bosni znaci biba?
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 00:15   #6
Quote:
biba25 kaže: Pogledaj post
a ti i tvoj "dečko"..
A evo kad vec pitas za jezike....pronadji neki summer camp, i javi im se da bi bila mentor klincima. Bit ces u medjunarodnom okolisu, bit ces prisiljena pricat engleski i jos ce ti za to i nesto platit, a smjestaj je besplatan. Imas takvih kampova dosta, malo si pogledaj na internetu. U takvoj atmosferi mozda ti se i zalomi kakav muskic
Moloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 00:23   #7
ja idem na ljeto u skolu engleskog u ameriku- NYC, 4 tjedna i kosta 16 000 kn+ avionska karta, je skupo, ali...

ako mislis da je preskupo tako mali rok onda odi na razmjenu ucenika i kostat ce te cijela godina 36 000 kn+A.K. ili jedan semestar- 29 000+A.K.

jedan semestar ti traje 5 mjeseci a skuplje je samo 13 000 kn od ovih mjesec dana
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 00:26   #8
Quote:
Reoless kaže: Pogledaj post
ja idem na ljeto u skolu engleskog u ameriku- NYC, 4 tjedna i kosta 16 000 kn+ avionska karta, je skupo, ali...

ako mislis da je preskupo tako mali rok onda odi na razmjenu ucenika i kostat ce te cijela godina 36 000 kn+A.K. ili jedan semestar- 29 000+A.K.

jedan semestar ti traje 5 mjeseci a skuplje je samo 13 000 kn od ovih mjesec dana
kak ću ja pile moje ići na "razmjenu učenika" kad imam dosta godina više. ne izgledam toliko mlado baš.. jedino ko profesorica mogu ići.. a glede 16 tisuća kuna mjesec dana u to ulazi i hrana i smještaj ili? jer onda to i nije tako strašno, budući je Amerika ipak dosta dalje od Velike Britanije, pa opet su cijene očito slične.. Naći ću ja neki drugi način..
biba25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 00:12   #9
Quote:
biba25 kaže: Pogledaj post
Da li je netko bio u inozemstvu u školi stranog jezika? Ja sam tražila koliko to dođe i ispalo je da učenje engleskog dođe u Engleskoj mjesec dana najmanje 15 tisuća kuna i to bez hrane. pa da li je to moguće? Škola bi još prošla ali je smještaj stravično skup. Da li ima neka opcija da to bude jeftinije?

pa od kud ti jesi??? u Zagrebu mozes uciti engleski na milion mjesta ne mislim samo skole, nego imas grupe ljudi koje se npr. sastaju svako drugo vece i pricaju iskljucivo engleski..i to se cak ni ne placa
Kandela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 04:16   #10
Quote:
biba25 kaže: Pogledaj post
Da li je netko bio u inozemstvu u školi stranog jezika? Ja sam tražila koliko to dođe i ispalo je da učenje engleskog dođe u Engleskoj mjesec dana najmanje 15 tisuća kuna i to bez hrane. pa da li je to moguće? Škola bi još prošla ali je smještaj stravično skup. Da li ima neka opcija da to bude jeftinije?
Au Pair program ako ti se da raditi sa djecom...mozes traziti preko agencija u Hrvatskoj ili sama, uclanis se na www.greataupair.com i platis clanarinu i spajas se sa obiteljima od Engleske, Amerike do svih ostalih zemalja...provjereno i probano Good luck!

Imas placen smjestaj, hranu i tecaj engleskog negdje na nekom college-u ili univerzitetu(plus neki dzeparac zaradis), mozes birati od 3 mjeseca pa do 2-3 godine
LaMadrugada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:07   #11
Quote:
LaMadrugada kaže: Pogledaj post
Au Pair program ako ti se da raditi sa djecom...mozes traziti preko agencija u Hrvatskoj ili sama, uclanis se na www.greataupair.com i platis clanarinu i spajas se sa obiteljima od Engleske, Amerike do svih ostalih zemalja...provjereno i probano Good luck!

Imas placen smjestaj, hranu i tecaj engleskog negdje na nekom college-u ili univerzitetu(plus neki dzeparac zaradis), mozes birati od 3 mjeseca pa do 2-3 godine
super thanks. javila sam se u jednu agenciju sinoć kad sam već sklapala oči od umora, pa ne znam da li je to ta ili neka druga. nisam sigurna.. uglavnom su mi se javili i rekli da stavim svoj oglas tamo pa mi se možda neka obitelj javi. sve je to ok, ali što ako zapadnem u neku nesnosnu obitelj? koje su mi tad mogućnosti? bijeg? da li mi ta obitelj plaća avion ili? koliko dođe avion do Amerike? rekla sam da mogu početi za mjesec dana, ali sad me užasno strah. nadam se da će mi se javiti više obitelji, pa da ću izabrati neku koja mi paše. šta ak budu neki užasni? šta da onda radim? uvijek zapadnem među čudne ljude.. šta ako me izbace?
da li mi plaćaju avion natrag? kako ću se vratiti? čovječe! užas
a i ja sam jadna.. htjela bi nekaj proći i proživjeti, a za svoje godine sam ko mala curica koja ne zna ništa i sveg se boji. kao da će me zgaziti tamo, ko mrava.. baš sam čudna
biba25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 01:51   #12
Quote:
biba25 kaže: Pogledaj post
super thanks. javila sam se u jednu agenciju sinoć kad sam već sklapala oči od umora, pa ne znam da li je to ta ili neka druga. nisam sigurna.. uglavnom su mi se javili i rekli da stavim svoj oglas tamo pa mi se možda neka obitelj javi. sve je to ok, ali što ako zapadnem u neku nesnosnu obitelj? koje su mi tad mogućnosti? bijeg? da li mi ta obitelj plaća avion ili? koliko dođe avion do Amerike? rekla sam da mogu početi za mjesec dana, ali sad me užasno strah. nadam se da će mi se javiti više obitelji, pa da ću izabrati neku koja mi paše. šta ak budu neki užasni? šta da onda radim? uvijek zapadnem među čudne ljude.. šta ako me izbace?
da li mi plaćaju avion natrag? kako ću se vratiti? čovječe! užas
a i ja sam jadna.. htjela bi nekaj proći i proživjeti, a za svoje godine sam ko mala curica koja ne zna ništa i sveg se boji. kao da će me zgaziti tamo, ko mrava.. baš sam čudna
ajd javi se na private i posalji mi svoj MSN pa cu ti sve lijepo objasniti... da ne istresam svoju pricu javno...jer moram ici u detalje sto i kako
LaMadrugada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:21   #13
Quote:
biba25 kaže: Pogledaj post
super thanks. javila sam se u jednu agenciju sinoć kad sam već sklapala oči od umora, pa ne znam da li je to ta ili neka druga. nisam sigurna.. uglavnom su mi se javili i rekli da stavim svoj oglas tamo pa mi se možda neka obitelj javi. sve je to ok, ali što ako zapadnem u neku nesnosnu obitelj? koje su mi tad mogućnosti? bijeg? da li mi ta obitelj plaća avion ili? koliko dođe avion do Amerike? rekla sam da mogu početi za mjesec dana, ali sad me užasno strah. nadam se da će mi se javiti više obitelji, pa da ću izabrati neku koja mi paše. šta ak budu neki užasni? šta da onda radim? uvijek zapadnem među čudne ljude.. šta ako me izbace?
da li mi plaćaju avion natrag? kako ću se vratiti? čovječe! užas
a i ja sam jadna.. htjela bi nekaj proći i proživjeti, a za svoje godine sam ko mala curica koja ne zna ništa i sveg se boji. kao da će me zgaziti tamo, ko mrava.. baš sam čudna
Ja ti nebih preporucila greataupair.com jer u biti nemas nikakvog osiguranja i ima previse skamova. Preporucujem ti Gordanu Kolenko iz jedne zagrebacke agencije, neznam vise kako se agencija zove i da li je i dalje aktivna no vjerujem da je i ako je pozelis naci mislim da ima netko na forumu tko ti moze dat njene podatke.
Ona radi (radila je barem) sa najvecom americkom legitimate agencijom Cultural Care Au Pair, gdje imas zdravstveno osiguranje, stipendiju tjednu, i tamo si sigurna jer imas LCC-s koji se brinu da obitelj sa tobom dobro "postupa". Ako utvrdis da se ti i obitelj ne slazete mozes se premjestit i tako dalje...

Evo nasla sam info: Ms Gordana Kolenko
Trg kralja Tomislava 17
10000 Zagreb
Tel +385 1 4812 200
Fax +385 1 4819 200
Email: [email protected]
[email protected]

Ona ti je najbolja opcija...Javi mi se na pm ako imas pitanja...
NyChick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 07:20   #14
Quote:
biba25 kaže: Pogledaj post
Da li je netko bio u inozemstvu u školi stranog jezika? Ja sam tražila koliko to dođe i ispalo je da učenje engleskog dođe u Engleskoj mjesec dana najmanje 15 tisuća kuna i to bez hrane. pa da li je to moguće? Škola bi još prošla ali je smještaj stravično skup. Da li ima neka opcija da to bude jeftinije?

Nisam bila na ucenju jezika, al zivim u UK vec 16 godina i, da, moguce je da toliko kosta. Cak bi rekla da je to i jeftino.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:00   #15
malo sam se raspitivala za tečaj stranog jezika..i došla sam do informacije da se može naći smještaj u obitelji u biti sve da možeš pronaći preko katoličke misije...i da je dosta jeftinije nego preko agencija..Ako netko zna nešto za Irsku javite... Fala!!!
ivana-77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 16:53   #16
ja idem u miami (miami beach) 2tjedna - 16000 kn. ti si nekak jeftino prosao reoless, gdje si smjesten? al neću se buniti, smješten sam u najstrožem centru miamia na plaži south beach pa mi se ne čini bas tak skupo
barc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 19:12   #17
mozda je to tebi i karta avionska ukljucena u tih 16 000 kn, meni je 16 000 kn plus avionska karta... a je jeftino je, al ja nisam u centru neg mi treba 30-40 min do centra, al ne zalim se jer to je dosta blizu, tu u ZG mi treba do centra 30 min...

a mrzim te sad barc.. ja sam se toliko dvoumio dali NYC ili Miami, i onda izaberem NYC, a sad ti komentiras kak ides u srediste miamia... al dobro, i ja sam znao da je to u središtu, jesi pogledao filmic di si smjesten i to???? predobro izgleda hehee... kolko god imas????
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 20:11   #18
daj mi link za filmić pliz, brijem da nisam taj
barc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 20:53   #19
a ko ce sad nac?? cekaj malo, evo sad cu, al neznam preko koje ti agencije ides, samo malo:

http://www.ef.com/master/ils/destina...MIA&mode=video

evo meni izgleda predobro...
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 21:08   #20
aha, vidio sam taj. hvala
odgovorio sam ti na ono na topicu USA
barc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.