Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2009., 21:36   #41
kaj ta zadužnica znači da ti mogu uzeti sredstva s bilo kojeg računa u bilo kojoj banci bilo kada i koliko ima
ajtera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 22:43   #42
Da, ako u jednoj banci uzmeš kredit i potpišeš zadužnicu, kad prestaneš plaćati oni šalju zadužnicu drugim bankama i traže da se blokiraju računi. Ako ima para na njima namire se i odblokiraju račun, ako nema čeka se da nešto sjedne i onda se namire. Uzimaju koliko si dužan plus kamate
Ako dužnik u međuvremenu plati, banka šalje obustavu naplate po zadužnici
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 00:39   #43
A što ako se npr. ne plaća kredit i nastane dugovanje od x kuna, i nakon što se banka nakon y mjeseci namiri blokadom računa na koji dolazi plaća, odblokiraju li oni tada račun ili ga drže u blokadi sve dok se ne otplati cijeli kredit, a ne samo "trenutno" dugovanje?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 12:16   #44
Samo trenutno dugovanje. A sad, ako opet prestaneš plaćati, valjda opet šalju zadužnicu
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 12:48   #45
ako ima netko ovdje tko radi u (konkretno HPB) banci, da mi objasni koliko vremenski privremena blokada tekućeg može trajati?

dat ću informacije na pp da ne pilim ostale
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 15:01   #46
Quote:
aut kaže: Pogledaj post
Gazda81,
jedno pitanjce:naime ja radim na ugovor do 30.09. u hotelu,a kako nam je plaća dosta visoka meni su predložili da predam zahtjev za Amex.
Ukratko dal sam se zajebala pristavši na to?
A ti im to vrati i lijepo se zahvali, čim dobiješ Amex! To ti je najbolji lijek protiv problema! I moj savjet, najprijateljskiji, iako te ne znam! Nemoj se ni za miloga Boga uvaljivati u kartice!!!
__________________
Moje (zapušteno)carstvo
likich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 00:00   #47
Zanima me kako je moguće, ako je tekući račun u blokadi i djelatnica za šalterom kaže da isplate po računu nisu moguće (iako na njemu ima novaca, i to dosta), u isto vrijeme najnormalnije Maestrom dizati gotovinu na bankomatima i plaćati u dućanima? Zar ne znači to onda da račun više nije u blokadi i zar to žena za šalterom ne bi trebala vidjeti? Radi se o Zabi.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 07:49   #48
Pa po tome račun više ne bi trebao biti u blokadi
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 10:21   #49
Pa da, ali zašto onda to žena za šalterom ne zna i kaže da isplate nisu moguće?!
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 11:18   #50
To mi je čudno. Blokada bi se trebala odnositi i na podizanje preko bankomata. Osim ako se sustav nije nešto zeznuo
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 12:35   #51
U to zaista sumnjam. Ne bi se oni zeznuli...
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 17:28   #52
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
U to zaista sumnjam. Ne bi se oni zeznuli...
aha
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 19:39   #53
Kaj misliš da bi se oni zeznuli?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 21:47   #54
Sustav možda nije zblokirao mogućnost bankomata. Čula sam da se znalo dogoditi da nekome nije bila zblokirana m zaba... Nisu ni ti kompjuteri savršeni
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 21:48   #55
Ali ne radi se samo o bankomatima već i o svakom POS uređaju jer se u dućanu može najnormalnije plaćati.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 21:53   #56
A ne znam, onda je žena za šalterom nešto fulala
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 12:44   #57
blokada računa

Molim pomoć,
danas mi je blokirana kartica, Maestro iz PBZ-a. Kod njih nemam nikakvuh minusa, na računu sam imala oko 800 kn. Ali imam nedozvoljeni minus u Zabi, duže vrijeme pa je to vjerojatno ovrha????Ne daju telefonski nikakve info, molim pomoć onih koji su imali sličnih problema.Kada se namiri ovaj iznos na računu (minus od 4000 kn u zabi), hoće li mi odblokirati sami karticu, jer mi stiže plaća ili mopram ići u banku?
Hvala
mamita1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 00:29   #58
Quote:
mamita1 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć,
danas mi je blokirana kartica, Maestro iz PBZ-a. Kod njih nemam nikakvuh minusa, na računu sam imala oko 800 kn. Ali imam nedozvoljeni minus u Zabi, duže vrijeme pa je to vjerojatno ovrha????Ne daju telefonski nikakve info, molim pomoć onih koji su imali sličnih problema.Kada se namiri ovaj iznos na računu (minus od 4000 kn u zabi), hoće li mi odblokirati sami karticu, jer mi stiže plaća ili mopram ići u banku?
Hvala
Ako je u pitanju ZABA, onda je najvjerojatnije ovrha u pitanju. Nažalost.
ako ne primate plaću više u ZABI, onda Vam neaju na temelju čega produljiti minus, pa su vjerojatno utužili taj dio duga.
Najpametnije što možete učiniti je otići u ZABU, podmiriti dugovanjei onog trena kad podmirite cjelokupno dugovanje, zatvorite račun i tražite da Vam izdaju potvrdu da nemate prema njima više nikakvo dugovanje. Ne ispis stanja po računu niti odrezak od tekućeg računa, već potvrdu na formatu A4 gdje uredno piše sve gore navedeno, potvrđeno žigom i potpisom od strane odgovorne osobe ZABE.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 09:34   #59
evo u zabi su mi blokirali račune. i maestri i mastercard. oko 15.07. bi trebala to podmiriti. da li će mi se to samo odblokirati ili moram u banku? hoću li moći normalno onda podizati plaću nakon što podmirim dug?
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 15:26   #60
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
evo u zabi su mi blokirali račune. i maestri i mastercard. oko 15.07. bi trebala to podmiriti. da li će mi se to samo odblokirati ili moram u banku? hoću li moći normalno onda podizati plaću nakon što podmirim dug?
mislim da ti neće odmah odblokirat već nakon tri mjeseca, bez obzira ako dug podmiriš ranije.
jedino mislim da se možeš dogovorit da ti ne uzimaju cijelu plaću svaki mjesec ,već da ti dio daju van.
moj brat naprimjer je tako u Hypo banci dogovorio da mu 1000 kn ostave barem za život.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.