Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2008., 15:07   #21
[QUOTE=innuenda;12762357]

mislite li da bi trebala otici dermatologu?

DA!
jednom davno imala san decka koji je ima identican problem....on ih je ima jos par po ledima......kad se sada sitim stvarno je grozno izgledalo i dosta se osjetilo i samim dodirom....bila je to tada ljubav pa san priko toga prisla ali da je bilo lipo za vidit il osjetiti nije...
to ti ne govorim da te jos dodatno izbediram, nego da te ponukam da odes zeno kod doktora...
u njegovom slucaju (a po opisu totalno odgovara tvom) nisu to bili nikakvi pristevi nego CIREVI....
koza ti je "ogledalo" zdravlja i nije normalno da na njoj bezrazlozno bujaju strahote....uglavnom on mi je isprica da mu je dermatolog reka da je problem cireva je cesto povezan sa pokvarenim zubima i da prvo triba skroz srediti zubalo (popraviti pokvarene zube) a onda raditi na uklanjanju cireva....cirevi su ti ko neke kesice koje se konstantno pune gnojem tako da je njemu dermatolog reka da ih se triba kirurski odstraniti jer ako se te "kesice" ne odstrane one se stalno pune i cir ti se moze smiriti il povuci na kratko, al opet se kad tad napuni...
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 15:08   #22
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
ja sam imala tako puna leđa. uglavnom dermatologinja mi je rekla da to dolazi od nekakvog zadebljanja kože...nisam shvatila baš šta je to. uglavnom kupila sam u ljekarni losion za akne i klindamicin 2% otopinu i time mazala svaki dan. ujutro jedno i drugo navečer. uglavnom prošlo mi je i nije se više vratilo a imala sam to par godina.
ma da?! to se kupuje na recept ili?
loreley is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 15:26   #23
[QUOTE=choupette;12763024]
Quote:
innuenda kaže: Pogledaj post

mislite li da bi trebala otici dermatologu?

DA!
jednom davno imala san decka koji je ima identican problem....on ih je ima jos par po ledima......kad se sada sitim stvarno je grozno izgledalo i dosta se osjetilo i samim dodirom....bila je to tada ljubav pa san priko toga prisla ali da je bilo lipo za vidit il osjetiti nije...
to ti ne govorim da te jos dodatno izbediram, nego da te ponukam da odes zeno kod doktora...
u njegovom slucaju (a po opisu totalno odgovara tvom) nisu to bili nikakvi pristevi nego CIREVI....
koza ti je "ogledalo" zdravlja i nije normalno da na njoj bezrazlozno bujaju strahote....uglavnom on mi je isprica da mu je dermatolog reka da je problem cireva je cesto povezan sa pokvarenim zubima i da prvo triba skroz srediti zubalo (popraviti pokvarene zube) a onda raditi na uklanjanju cireva....cirevi su ti ko neke kesice koje se konstantno pune gnojem tako da je njemu dermatolog reka da ih se triba kirurski odstraniti jer ako se te "kesice" ne odstrane one se stalno pune i cir ti se moze smiriti il povuci na kratko, al opet se kad tad napuni...



mislim da nije ipak tako drasticno u mojem slucaju... ali otici cu dermatologu u svakom slucaju...
inace stvarno nemam problema sa zubima (evo jucer bila na kontroli...), imam jako lijep ten i nisam nigdje po tijelu imala nikad akne niti cireve...

grozno mi ovo zvuci, bas sam sad zabrinuta...
innuenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 15:27   #24
hvala na odgovorima u svakom slucaju!
innuenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 16:31   #25
[QUOTE=innuenda;12763351]
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post




mislim da nije ipak tako drasticno u mojem slucaju... ali otici cu dermatologu u svakom slucaju...
inace stvarno nemam problema sa zubima (evo jucer bila na kontroli...), imam jako lijep ten i nisam nigdje po tijelu imala nikad akne niti cireve...

grozno mi ovo zvuci, bas sam sad zabrinuta...


ma daj.....sto se imas brinuti?.....trk po uputnicu i kod dermatologa, sve se to da srediti....uostalom cisto sumnjam da se kod tebe radi o cirevima(a i taj bivsi je na kraju uspia skroz rijesit svoj blem), al iskreno tvoj slikovit opis je kriv sto mi je prizvao uspomene...........
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 20:39   #26
Quote:
innuenda kaže: Pogledaj post
rijec je o velikim, potkoznim (nikad ne izbiju na povrsinu, niti ih se da istisnuti), upalnim, bolnim pristevima. dosta dugo su bolni i upaljeni (nekih tjedan dana), a crvenilo i oziljak duuugo traju (skoro i godinu dana...)... rijetko kad ih vise od jedanput izbije, ali posto dugo treba da se crvenilo skroz povuce, na prvi pogled izgleda da imam desetak pristeva...
Tipicno za cireve. Nego daj mi reci,dal ti konstantno izbijaju il to mozes povezat sa npr. pms-om?
Kad ti se opet pojavi otidi kod dermatologa (ako si iz zgb-klinika za kozne i spolne bolesti Šalata) i nemoj se niceg sramit,nekad je potrebno napravit neke pretrage a dosta takvih gluposti se moze i tabletama rješit.
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 16:22   #27
Quote:
loreley kaže: Pogledaj post
ma da?! to se kupuje na recept ili?
za taj losion za akne ne trebaš recept a sad za klindamicin ne znam. ja nisam dobila recept već sam samo pokazala povijest bolesti gdje je pisalo da mi je preporučena ta terapija. klindamicin je došao 40kn a losion oko 20 kn.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 17:45   #28
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
za taj losion za akne ne trebaš recept a sad za klindamicin ne znam. ja nisam dobila recept već sam samo pokazala povijest bolesti gdje je pisalo da mi je preporučena ta terapija. klindamicin je došao 40kn a losion oko 20 kn.
klindamicin ide na recept,al to se primjenjuje za akne na licu i npr. ledima a ne za cireve,za cireve je bolja mast amonij-sulfogirodalata,meni ju je bila dala doktorica kad sam imala uraslu dlaku na nozi koja se pocela gnojit. dobro je namazat s tim i preko toga stavit gazicu i tako drzat dva dana negdje bez skidanja dok ne izvuce upalu. meni je pomoglo al sam to imala samo jedanput.
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 18:20   #29
ona sama mora procijeniti da li ima akne ili čireve. s obzirom da akne nikad ne izbiju i ne mogu se istisnuti a čirevi su obično gnojni i mogu se stiskati ja mislim da ona ipak ima akne
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 00:35   #30
a znoj?

nosi pamucno rublje i ne sjedaj u kozne stolce
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 20:39   #31
imamm jedan problem..vec duze vrijemee dobivam na straznjici neke pristeve... :/ i to neke ubitacne..koji se nedaju stisnuti...aaa nekad se znaju toliko "upaliti" da ne mogu ni sjedit kako treba..uzasno su bolni aa nemogu ih istisnuti..tek nakon mozda tjedan dva..i onda se povuku na neko vrijeme ali ostane mi "oziljak" koji je tu skoro cijelo vrijeme...ii ne znam kak se rijesit toga..probala sam sve i svast...vec me ubija to... daj preporucite nest pametno sto ce pomoc
hvala!
i tako to.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 10:55   #32
Pozdrav! Da sada ne čitam unazad sve, evo mog savjeta! Inaće md ima problema sa aknama na stražnjici i nbedrima (inaće je vozač cijeli dan u kamionu pa unatoć pamučnom rublju i higijeni na ovim temp ima jako puno) kako vidim da je sve nesretniji pokušala sam drmnuti malo glavom što pomaže! Skuhala sam čaj od kadulje, ohladila i uzela one male ručničiće (što se koriste kod kupanja bebica) natopila čajem i to mu stavila preko bedara. On je išao spavati pa sam ja to dok spava jer je malo nezgodno radi položaja kad je budan! I to sam mu ostavila nekih 20 minuta (dva puta sam namakala) i do jutra se upala smanjila za nekih 80% (ne pretjerujem i ja sam ostala ) i ujutro sam mu premazala. Akne (mislim da su akne jer su to kao srveni flekovi, neki manji neki veći, nema ništa za istisnuti (mislim ni nebi istiskivali) već je plosnati i jako crveno). Do jutra je bilo kao osušeno, naravno još se vidi da su tu, ali crvenila više nema (bilo je crveno kao da je upala), sitne pikice ostale. Večeras ponavljam. On je bio presretan, vidim da mu je laknulo jer je već bio očajan. Pokušajte, taj čaj ne dođe puno, a riješenje je tako jednostavno da se ljutim sama na sebe što se puno ranije nisam sjetila!
Sretno svima, a ja ću svakako javiti kako će narednih dana biti.
__________________
Prije nego što sami sebi utvrdite dijagnozu depresije ili niskog samopouzdanja,provjerite da niste jednostavno okruženi seronjama...
nixyca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.