Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2011., 19:02   #1221
Ima - otvori svoju agenciju

Stoladine, trebao si ostaviti bicikl, mozda ce ti trebati u Kanadi
facasplaca2 is offline  
Old 16.02.2011., 00:43   #1222
Ovi svi ducani kao Home depot,future shop,Canadian tire,i ostali trebat ce ljude na proljece a sad je ladno jos,ljudi su doma, niko ne trosi, novac se ne trosi onda i ne treba radnike u ovo doba godine (ja uvjek nesto novo naucim sto nekad vecina zna).
Zasad raznosim novine (nacional post ili Toronto star) dva puta tjedno sve skupa 11h,ovaj tjedan ce bit tri puta, prijavio sam se online za raznosit "24 hour newspaper, outdoor,nude svaki dan od 6;30am do 9:30am, znaci 3 sata na dan, 12$ - tax, opet bolje nego nista. Danas smo imali razgovor, zvat ce nas za par dana.....(uvijek to kazu,vidit cemo,trebam ja njih zvat ako se ne jave,nesto sam naucio bar ).

Nisam dobio ovo za raznosit letke za MObilicity, preporucio me jedan momak ali je upao jedan tip prije mene,4 sata na dan,ali otpalo,idemo dalje.
Saljem resume online za ove poslove preko craiglista.
U subotu sam isao na drugi job fair "home depoa",to je lanac ducana slicno kao Pevec samo svaki ima svoj job fair gdje zaposljavaju ljude part time preko proljeca i ljeta,primaju 20 ljudi ali u 2sata koliko sam cekao u redu da me pozovu na razgovor bilo je nas 20.
Sve u svemu nesto se okrece.....Ovo je sad pravi job hunting i svako mi je iskustvo novo.
Grujo man is offline  
Old 16.02.2011., 03:32   #1223
Quote:
Grujo man kaže: Pogledaj post
U subotu sam isao na drugi job fair "home depoa",to je lanac ducana slicno kao Pevec
Slikovito opisano. Samo sto Home Depo ima market cap od 67 milijardi dolara a Pevec kolko cujem zica za cigarete.

Inace, drago mi je cuti da ne odustajes. Ja ti jos uvijek mogu sredit posao u Tim Hortonu ak se odlucis doc ovamo. Vidimo se na sljedecem zasjedanju SKOJA-a, valjda ovaj put i sa Stoladinom.
__________________
Although it's true that violence never solves anything, it's just fine for a quick temporary fix. Big Blue Bubble
sloggy is offline  
Old 16.02.2011., 16:40   #1224
Evo ljudi, i ja sam se prijavio preko BHV-a, sve isto kao i stoladin...

Za početak da pitam, koliko vrijede reference, preporuke za posao? Recimo da imam jako dobre preporuke od ljudi koji rade za jednu ogromnu američku firmu, naravno tu u Hrvatsko(i sam radim za njih)? Koliko bi to vrijedilo kad bih naveo email, broj pa možda i titulu pojedine osobe? Valjda ameri dobro kotiraju u Kanadi
amstel is offline  
Old 16.02.2011., 16:49   #1225
I još nešto:

grujo napisao:

Quote:
Helios vam nudi najpovoljniju policu od 250 eura ali je tu za troskove akutnih bolova kod doktora vrijednost 4000eura pa ako vas je bas stislo sa lovom mozete. Grawe (ja) 350 eura, polica za akutne bolove kod doktora I ostalo 30 000 eura. Merkur dan 2 eura x365 dana = 730 eura polica vrijednosti 30 000 eura.
Ja nisam htio najjeftiniju ni najskuplju pa sam izabrao srednju jel ipak je zdravlje u pitanju, a bez njega ne mozes se ni slikat. (A ima toliko toga za slikat)

Htio bih vas upozorit da napomenete tim kucama kod kojih idete pitat sve to da im naglasite da vi ostajete u kanadi u periodu od godinu dana , jel imaju godisnje police koje su oko 500kn ili 70 I nesto eura koje jesu godisnje I za cijeli svijet ali one te osiguravaju ako si ti u zemlji 28 dana najvise I onda putujes u drugu zemlju!!!!
Allianz ima PUTNO GODIŠNJE ZDRAVSTVENO OSIGURANJE, cijena=565kn...koja je caka?
amstel is offline  
Old 16.02.2011., 17:08   #1226
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Evo ljudi, i ja sam se prijavio preko BHV-a, sve isto kao i stoladin...

Za početak da pitam, koliko vrijede reference, preporuke za posao? Recimo da imam jako dobre preporuke od ljudi koji rade za jednu ogromnu američku firmu, naravno tu u Hrvatsko(i sam radim za njih)? Koliko bi to vrijedilo kad bih naveo email, broj pa možda i titulu pojedine osobe? Valjda ameri dobro kotiraju u Kanadi
Koja vrsta posla je u pitanju? Kakav posao bi trazio jednom kad dodjes u Kanadu? Sto ocekujes?

Ono sto znam iz mog iskustva i iskustva drugih emigranata je da ih vise zanima kanadsko iskustvo no bilo sto drugo. I tu lezi kvaka 22 - kako ces imati kanadsko iskustvo ako nisi nikad radio u Kanadi? Zato ljudi prihvate posao koji nije u struci da bi mogli napisati da imaju i kanadsko iskustvo.
facasplaca2 is offline  
Old 16.02.2011., 17:29   #1227
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
I još nešto:
Allianz ima PUTNO GODIŠNJE ZDRAVSTVENO OSIGURANJE, cijena=565kn...koja je caka?
Koliko para, toliko muzike. Postoji toliko sitnih detalja i 'gray area' u opisu toga sto je pokriveno da je nemoguce usporedjivati police. Ukratko, evo sto ja mislim o putnom osiguranju (a isto vrijedi za sva osigranje uopce).

1. Opcenito preskupo.
2. Kad ti stvarno zatreba, vidjet ces koliko je zajebano. Proslo ljeto mi bili gosti s malim djetetom za koje su uzeli osiguranje u HR. Mala se razbolila i izgledalo je dosta opasno tako da smo morali na hitnu. Medjutim polica osiguranja kaze da nemozes kod doktora samo tako, moras prvo njih nazvati da ti kazu kojeg doktora odobravaju. Za to im je trebalo 48 sati (i visestruki pozivi). I sta ti preostaje ?
3. Ako se ozbiljno razbolis, najebo si i s policom i bez.
4. Osim lutrije i kockanja, ne znam da li postoji legalniji nacin za pljackanje ljudi.
__________________
Although it's true that violence never solves anything, it's just fine for a quick temporary fix. Big Blue Bubble
sloggy is offline  
Old 16.02.2011., 19:06   #1228
Sloggy kao da je mene pitao sto da napise.
Amstel - ono sto allianz nudi ne vrijedi za Kanadu, koliko sam ja upucen.
stoladin is offline  
Old 16.02.2011., 21:07   #1229
Quote:
facasplaca2 kaže: Pogledaj post
Koja vrsta posla je u pitanju? Kakav posao bi trazio jednom kad dodjes u Kanadu? Sto ocekujes?

Ono sto znam iz mog iskustva i iskustva drugih emigranata je da ih vise zanima kanadsko iskustvo no bilo sto drugo. I tu lezi kvaka 22 - kako ces imati kanadsko iskustvo ako nisi nikad radio u Kanadi? Zato ljudi prihvate posao koji nije u struci da bi mogli napisati da imaju i kanadsko iskustvo.
Vrsta posla? Trgovački sektor...

Kakav posao bi tražio? U početku bilo kakav...proizvodnja(tvornica), distribucija(skladište), prodaja, barovi, restorani...nema problema, ako neznam naučit ću, jbg nitko se nije rodio pametan i obrazovan, a uz to po pročitanome vjerujem da Kanađani ipak imaju malo veći prag tolerancije i strpljivosti..

Što očekujem? Recimo da sam realan i da ne očekujem da će mi lova s neba pasti. Ako treba početi od nule(koliko sam vidio minimalac je 10CAD), nema problema počet ću...ako treba raditi 8+ sati, nema problema radit ću, svjestan sam svega toga.

Ali recimo, koji mjesec kasnije kad pohvatam konce i vidim pravila igre, ako naletim na neki dobar posao zanimalo bi me koliko vrijede preporuke?

Naravno port of entry bi bio Toronto, jer prema njemu ima najjeftinih letova. Ima li kakav LCC u Kanadi, ako bi se odlučio na Saskatchewan(Saskatoon, Regina), Albertu(Edmonton) ili Manitobu(Winnipeg), iako na karati djeluje blizu, via michelin i 2800km to opovrgavaju

Hvala vam svima na pomoći i ispričavam se ako se neko pitanje ponavlja...čitam sva tri topica o Kanadi pa se dogodi da preskočim nešto...

Zadnje uređivanje amstel : 16.02.2011. at 21:13.
amstel is offline  
Old 17.02.2011., 02:24   #1230
Quote:
stoladin kaže: Pogledaj post
Ja sam prodao komp, bicikl, mobitel i sve slicno sto mi nece trebati dok budem preko. Cinjenica je da te stvari jako gube na cijeni, a tako se moze skupit puno novaca.
Da ja sam isto tako prodao hrpu gluposti preko njuskala koje nisam ni znao da imam a brzo se prodalo, bicikla, neke utege stare, elekricni konvektor,....

Ovaj cijeli tjedan cu dijelit novine 4h na dan ujutro, a 12.5$/h = 50 $ dan,
Sutra u 12:30 imam jos jedan razgovor za posao a u petak nova poslovnica Home depoa,job fair opet, ista ce mi pitanja postavit....mogu se spremit bolje...

Sad kako raznosim novine na otvorenom, temperature znaju bit od -14 prije 2 dana do -1 kao danas,ali noge se znaju smrznit pa moras kupit nesto jace.
[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Kupljeno je u Walmartu, vidi cijenu na slici,malo sam zakasnio jel sezona snijega odlazi ali je jos hladno.

Quote:
Allianz ima PUTNO GODIŠNJE ZDRAVSTVENO OSIGURANJE, cijena=565kn...koja je caka?
Da to vrijedi samo 28 dana sto sam napisao na kraju posta, a pise ti i sitnim slovima na dnu police. pitaj drugu njihovu kolegicu.

Quote:
Ja ti jos uvijek mogu sredit posao u Tim Hortonu ak se odlucis doc ovamo.
Uplatio sam rentu prvu i zadnju, to svi traze, platio sam za veljacu,a zadnja ce mi bit za ozujak.Ne znam je li seisplati putovati svaki dan London-Toronto.
A ionako se selim 1 travnja, trazim drugu sobu,negdje blizu dufferin sub station bi najrade.
E da i jos mi nije jasna ova prica zasto sam trebao cekat da me otpuste, a ne da ja dam otkaz.
Grujo man is offline  
Old 17.02.2011., 03:17   #1231
Trebao si ostati raditi dalje i intenzivno traziti posao, kupiti vrijeme dok ti ne daju otkaz da imas u dzepu nesto drugo u slucaju da dobijes otkaz. Da su ti htjeli dati otkaz, dali bi ti ga bez imalo cekanja. Propustio si priliku traziti dalje posao dok radis negdje drugdje da imas za stan i hranu. Jebi ga, naucit ces.

A sto se tice putovanja svaki dan London - Toronto - zaboravi. Pojest ce ti put sve sto zaradis, bolje bi bilo preseliti se u London (jeftiniji stanovi).
facasplaca2 is offline  
Old 17.02.2011., 07:26   #1232
Quote:
Grujo man kaže: Pogledaj post
Da ja sam isto tako prodao hrpu gluposti preko njuskala koje nisam ni znao da imam a brzo se prodalo, bicikla, neke utege stare, elekricni konvektor,....

Ovaj cijeli tjedan cu dijelit novine 4h na dan ujutro, a 12.5$/h = 50 $ dan,
Sutra u 12:30 imam jos jedan razgovor za posao a u petak nova poslovnica Home depoa,job fair opet, ista ce mi pitanja postavit....mogu se spremit bolje...
Blago se vama...prodao bih i ja bicikl, ali ukrali su mi ga ni mjesec dana nakon kupnje prije sada već godinu dana.

Jel bi mogao kad uhvatiš vremena napisati detaljnije o razgovoru za posao, kako to tamo funkcionira, koja su pretežno pitanja, ili su na svakom drugačija?
amstel is offline  
Old 17.02.2011., 10:19   #1233
Danas na programu spremanje stvari za put. Vidimo se!
stoladin is offline  
Old 17.02.2011., 11:59   #1234
ajde Grujo, drz se i svaki dan trazi posel, nekaj ce uletit.

btw. London je cca 250km od Toronta, a ak se vec budes selil, a posla ne bude, odseli u London.
faca ti je dobro objasnil zakaj nisi trebal dati otkaz, lova bi kapala dok ti oni ne bi dali nogu...

@ stoladin, sitno brojis?

@ amstel - nazalost, nema LCC u kanadi, samo monopoli Air Canade i West Jeta. za cijene u jednom smjeru mozes pogledati na www.westjet.com
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 18.02.2011., 04:32   #1235
Sutra ujutro (6-9) raznosim Toronto Star na Unionu, pa trcim na MTCC tamo je Canadian International Autoshow (dodite kupit auto) od 11 do17h,a u subotu i nedjelju opet Toronto Star ali na Exebition centre (nacinal home show,direct energy) od 11-17h. Satnica je 12.5$ cisto. Bolje opet nego nista, da se malo popravi budzet.
Grujo man is offline  
Old 18.02.2011., 12:11   #1236
Quote:
Grujo man kaže: Pogledaj post
Sutra ujutro (6-9) raznosim Toronto Star na Unionu, pa trcim na MTCC tamo je Canadian International Autoshow (dodite kupit auto) od 11 do17h,a u subotu i nedjelju opet Toronto Star ali na Exebition centre (nacinal home show,direct energy) od 11-17h. Satnica je 12.5$ cisto. Bolje opet nego nista, da se malo popravi budzet.
U svakom slućaju bolje nego sjedit u stanu!
__________________
Sve što ja znam ulice znaju bolje!
Marko3 is offline  
Old 18.02.2011., 14:24   #1237
-grujo, pročitao sam tvoje postove vezano za Kanadu više-manje sve...isto i da si dao otkaz u onom supermarketu, sad tražiš nekaj drugo. Kolika ti je satnica bila u tom prvom poslu, koliko dnevno si radio tad i koliko danas radiš za raznošenje tih novina?
amstel is offline  
Old 18.02.2011., 17:44   #1238
Evo, javljam se zadnji put prije puta. Jos samo par sati do leta.
Javit cu se sa prvim dojmovima prvom prilikom!
Pozdrav svima!
stoladin is offline  
Old 18.02.2011., 17:57   #1239
Quote:
stoladin kaže: Pogledaj post
Evo, javljam se zadnji put prije puta. Jos samo par sati do leta.
Javit cu se sa prvim dojmovima prvom prilikom!
Pozdrav svima!
pa kaj ti ne dolazis u nedjelju?

Sretan put!
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 18.02.2011., 19:07   #1240
Quote:
stoladin kaže: Pogledaj post
Evo, javljam se zadnji put prije puta. Jos samo par sati do leta.
Javit cu se sa prvim dojmovima prvom prilikom!
Pozdrav svima!
Sretan put i da se živ i zdrav javiš s druge strane i da se dobro snađeš...i naravno da platiš cugu skojovcima kad sletiš...haha...zez..sretno
__________________
Sve što ja znam ulice znaju bolje!
Marko3 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.