Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2007., 12:31   #1
Akvarij

kako urediti akvarij i koje ribice kupiti.
__________________
Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom.. :D:D
little_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 12:38   #2
ja sam poceoovaj hobi s hladnovodnim ribicama. kad su mi one dojadile dao sam ih i kupio veci akvarij. nakon toga sam kupio gupije i platije. zatim sam se poceo raspitvati o ribicama preko neta. tu sam naucio kako napraviti rasvjetu za akvarij, kako staviti biljke, kako napraviti co2 u akvarij. pa jos neke ljude koji se bave ovim hobijem molim nek napisu kako se oni odrzavaj svoj akvarij.
__________________
Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom.. :D:D
little_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 17:43   #3
To ti je malo preduga priča da bi svatko iznosio svoja iskustva, Evo ti link...http://www.akvarij.net/Na desnoj strani imaš za skinuti priručnik za početnike.

Ako imaš neka konkretna pirtanja, pitaj, ali ovo je malo preopširno..
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 20:20   #4
e napisala si da dajes ribice i bilje jel imas mozda botiju?? treba za puzeve al imam jedno pitanje. cuo sam da botia jede i kozice a ja ih imam 2 pa kak da to sredim?
__________________

sistem mi se cisti od negativnih misli
napon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 20:31   #5
1.nisam pocetnik
2.nekak sam moro zapocet temu
3.tema je da tu dodu svi koji uzgajaju ribice
__________________
Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom.. :D:D
little_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 22:30   #6
Botiu imam jednu, tako da ona ne ide od doma A dal jede kozice, čisto sumnjam, ali nisam sigurna...
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 21:25   #7
Ja imam JUWEL 125 i nutra dva Oscara. Sad su več dosta velki a počinju i prve ozbiljne šore, tak da kroz neko vrijeme možda ču poklanjat jednog.
snimatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:54   #8
Quote:
snimatelj kaže: Pogledaj post
Ja imam JUWEL 125 i nutra dva Oscara. Sad su več dosta velki a počinju i prve ozbiljne šore, tak da kroz neko vrijeme možda ču poklanjat jednog.
Koliko je to litara?
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 22:36   #9
oscar viska?

Quote:
snimatelj kaže: Pogledaj post
Ja imam JUWEL 125 i nutra dva Oscara. Sad su več dosta velki a počinju i prve ozbiljne šore, tak da kroz neko vrijeme možda ču poklanjat jednog.
...ja bi ti rado udomio jednog, pa ako si zainteresiran...
Kassad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 08:13   #10
ja imam gupije.zebrice i čistaće ...Pošto su živorotke kupila sam si kotilicu jer mamae i ostatak ekipe papaju svoje mlade.Akvarij mi je 50 l.Obavezno si na netu pročitaj kako da dezinficiraš bla,bla...granu,malo jaču,od vinove loze jer je prekrAsna ai čistači ju obožavaju.Imam travku koja nema korjen neg ju možeš sama fiksirat ili jednostavno pustit da se kreće po akvariju,onda filter,pa pumpicu za zrak.........nemam grijač iako svi kažu da je potreban,usisavač za dno smo sami napravili(i kotilicu ću također sama napravit, još jednu )Sve u svemu:Ja sam prije 3 godine krenula sa kuglom i dvi zlatne ribice,strašno...Onda sam probala sve i svašta i bacila hrpu love.Trgovac kod kojeg smo ispočetka kupovali ribe nas je toliko isplašio i dao krive upute da smo godišnje 2Xribali akvarij ono STO POSTO!A dovoljno je da jednom mjesečno pousisaš dno i izbaciš trećinu vode i onda nadoknadiš tu vodu vodom koju si prije cirka 3 dana pripremila(možeš tretirat onim Sera Aquatan-om a i ne moraš,ne škodi da ga staviš dapače)Ne kupuj manji kavarij od mog jer se ne isplati.Mislila sam da sam jučer dobila na Bingu pa da ću si kupit OGROMNI AKVARIJ al....
Jedino što ti ja ne bi preporučila je zlatne ribice jer sam se nabacala love i love a one su sve crkavale.samo se jedna nije dala al sam ju morala poklonit jer mi je pojela 4 čistača i desetak gupika A JA SE KLADILA DA IH NE BI POJELA!
sili mi
eto
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 20:33   #11
ljudi bok. vratio sam se s mora i sta reci imam zelene alge na drvetu u akvariju. ja cu to prokuhat i ostavit veceras izvan akvarija oce alge nestat ??a i ja imam i puzeve i treba mi botia al imam i 7 kozica. ja sam sve puzeve pognjecio. za kolko ce se opet pojavit!! kozice su zakon sve jedu!!
__________________
Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom.. :D:D
little_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 18:07   #12
Meni se pojavila u pčetku zelena alga na drvetu i to mi j bilo prelijepo, kao mahovina.. Sa stakla am ju strugala nekom špatulom. Nakon sađenja Valisnerie u Java emos i uz trud ancistrusa je nestala. Pretpostavljam da nećeš riješiti problem kuhanje. Trebaš zasaditi brzorastuće bilje.
Puževi se stalno poajvljuju, nekad više, nekad manje, ali stalno ih imam.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 22:05   #13
hvala na savjetu
__________________
Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom.. :D:D
little_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 09:08   #14
Imam doma 2 akvarija.Mala: 10 i 20l. U jednom imam 2 gupija (imala sam ih 20 ali su beštije pokrepale),1 zebricu staru 2 godine i već se jadna sva izobličila,2 somića (čudom još nisu pokrepali) stare oko 1 godinu.U drugom akvariju od 10 l imam jednu gadnu veliku crnu ribu čistača,neznam kak se zove ta vrsta,star je 2 godine i strašno je divlja riba.Nemam poklopca na tom akvariju pa zvijer prska po prostoriji.Ponekad mi dođe da ga zadavim ali kad sam jednom mislila da je krepnul bilo mi ga žal.Neznam koliko živi ta riba. I moram pohvalit biljku koja je 2 godine u akvariju i još nije uvenula nego i dalje raste.Jedina stvar koju mrzim je glupi akvarij od 20 l. Moby Dick. Nigdje ne mogu nabavit spužve za filtriranje a i pumpa ponekad jako bući da mi dođe da je strgam.A pranje poklopca gdje se nalazi pumpa,svjetlo i grijač je prava noćna mora.Nikad više neću kupit komplet akvarij.
Cheza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 11:28   #15
Quote:
pumpkin pie kaže: Pogledaj post
Koliko je to litara?
Pa 125l.
snimatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 18:36   #16
Quote:
Cheza kaže: Pogledaj post
Imam doma 2 akvarija.Mala: 10 i 20l. U jednom imam 2 gupija (imala sam ih 20 ali su beštije pokrepale),1 zebricu staru 2 godine i već se jadna sva izobličila,2 somića (čudom još nisu pokrepali) stare oko 1 godinu.U drugom akvariju od 10 l imam jednu gadnu veliku crnu ribu čistača,neznam kak se zove ta vrsta,star je 2 godine i strašno je divlja riba.Nemam poklopca na tom akvariju pa zvijer prska po prostoriji.Ponekad mi dođe da ga zadavim ali kad sam jednom mislila da je krepnul bilo mi ga žal.Neznam koliko živi ta riba. I moram pohvalit biljku koja je 2 godine u akvariju i još nije uvenula nego i dalje raste.Jedina stvar koju mrzim je glupi akvarij od 20 l. Moby Dick. Nigdje ne mogu nabavit spužve za filtriranje a i pumpa ponekad jako bući da mi dođe da je strgam.A pranje poklopca gdje se nalazi pumpa,svjetlo i grijač je prava noćna mora.Nikad više neću kupit komplet akvarij.
Akvaristika bi trebala biti cool hobi koji te smruje i rješava stresa, a ne da zbog nje pišeš ovakve živčena postove.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 18:38   #17
Quote:
snimatelj kaže: Pogledaj post
Pa 125l.
Pitam zato što moj Rekord 60 nema 60 litara nego 54.
Mislim da ti je 125 litara premalo i za jednog oskara...
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 18:42   #18
ja ću slagati morski tropski slatkovodni me akvariji ne zanimaju toliko.
plan je 130x80x55 ili ti kojih 515 l +140 lit sump

sutra mi dolazi zadnje staklo s rupama i onda cu ga naljepiti.

i nadam se do božića već imati neke ribice unutra.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 18:45   #19
Super!
Nadam se slikama!
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 19:16   #20
naravno

ne znam jesi upućena na stranicu www.artreef.net pogledaj akvarij od xenie
i jasenke tj. kahune i ostale ekipe,uzivancija za oči i dušu.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.