Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2012., 02:14   #101
Question Škljocanje zglobova (krepitacija)

Pozdrav svima

Citao sam po forumu, razne savjete i price kako je skljocanje normalno, da ce vremenom nestati, ...
Meni evo vec 7 godina od kako se pojavilo ne nestaje
Da napomenem da sam nazalost zbog toga postao bivsi sportas jer mi je predstavljalo veliki problem.Pogotovo u ramenima (inace sam se bavio kosarkom).
Pri bilo kojoj aktivnosti cujem skljocanje,cak i jednostavno podizanje ruke od tijela ovako kao ovaj smiley
Koristio sam sve moguce suplemente za "jacanje" zglobova ali nista nije pomoglo.
Posebno su glasni zglobovi saka i ramena a nesto manje koljena.
Sta da radim, da li je neko imao iskustva ili uspjesno lijecenje?

Hvala
spyda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 19:54   #102
Meni je krckitis prisutan u zadnjih 3 godine .. i ide mi na jetra ugl volio bi znat koji je razlog tome i da se taj problem utemeljeno dokaže a ne rekla kazala da je bezopasno ili da tetive sviraju i ostale gluposti koje govore oni koji nemaju pojma kaj bi rekli ..
kaj se tiče kiropraktičara ne vidim svrhu odlaska kod njih ako vas nikaj ne boli jer npr mene niš nije bolilo a nakon kriopraktičara me boli vrat 3 godne uz dijagnozu ligamentarne lezije na vratu koju su mi otkrili nakon 3 godine neprestanog dosađivanja kvazi fizijatrima da me pošalju na mr jer prijašnje teorije su mi bile preglupe da bi me zadovoljile ugl sad kad imam dijagnozu nemaju pojma kako to ispraviti..

zato ako netko zna utemeljeno zašto počinju zglobovi krckati bilo bi lijepo da nam veli a ne da se copy / pastea s jednog te istog portala 8)
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 20:21   #103
Question Škljocanje i preskakanje u kuku i koljenu

Evo ovaako.. u desnoj nozi mi jako često preskaču i kuk i koljeno, dok na lijevoj ne.. to se dogodi dok hodam ili sjedam, znači nije tijekom vježbanja i nisam nikako tu nogu nekako opteretila. Ne znam jel to nešto znači jer ako duže vremena sjedim nepomično (tipa u autu) počne me boljet koljeno, a i osjetim bol u kuku.... Jel to normalno?
janedoe1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 22:14   #104
Unhappy Škljocanje zdjelice

Pozdrav


Imam 18 godina i imam problem. Naime već neko vrijeme u hodu sam primjetio kako mi škljoca neki zglob u sredini vjerojatno na zdjelici. Kako me ništa nije boljelo, nisam odmah reagirao. Ni danas me ništa ne boli, ali se to jako čuje. Bio sam kod ortopeda koji mi je rekao da ne zna ništa dok se ne poslika i naručio me za mjesec i pol za slikanje.


Ne mogu normalno ni jest ni spavati od brige jer sam mlad i čudno mi je za moje godine da sam počeo škljocat. Zanima me, što bi to moglo biti, kako se liječi i kakve su posljedice??? Imam 18 godina i ne bih htio da postanem šepav

Puno hvala
 
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 19:10   #105
Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
rame je jako osjetljiv zglob i prilično nestabilan.
i potpuno zdrav zglob može najednom škljocnuti, iskočiti a ligament puknuti ili se istegnuti..
škljocanje ramena znači da ligamenti ne drže dobro zglob nego on povremeno gubi stabilnost..
izbjegavaj te kritične položaje s opterećenjem i izvodi vježbe koje ne uzrokuju bol i škljocanje..
sretno..
Imam isti problem sa dodatnim promjenama.Znači bez bolova i može se primjetit kad se iz ravnog položaja gleda da je spušteno skroz malo kao da visi i nije tolko ona kost vani kao na desnoj strani.Drugi problem je isto tako lijeva strana rebra je za 2 cm ja mislim dok sam bio na snimanju izbočenija i spuštena samo u ispruženom položaju.Pomislio sam da je skolioza al to več najmanje 3 god, tako isto izgleda.Bila je i ljeva strana leđa ukočena dok se ne krečem duže vremena.
Dwarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 19:21   #106
i koje je tvoje pitanje, Dwarior?

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 23:31   #107
Ovako, prije 3 mjeseca na nogometu sam uganuo gležanj lijeve noge i nekih 3,5 tjedna nisam igrao. Kada sam poceo ponovo igrat mogao sam napraviti svaki pokret ali sam osjetio malu bol (znam nisam trebao jos igrat) i otada mi se stanje nije promjenilu uvijek me malo boli, pogotovo dok ga ne zagrijem malo. Al ono sto me najvise plasi je odvratno struganje pri kruznom pokretu. Prošle godine sam uganuo glezanj na desnoj nozi ali on je skroz zacijelio i isto sam poceo igrat nakon 3 tjedna, jedino sto mi je ovog puta oteklina bila malo vislje, prema potkoljenci. Jel to znak da trebam doktoru i gdje ic, na hitnu, kod fizioterapeuta, gdje...?
bero54i is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 22:17   #108
Akusticni kuk

E ovako...Znaci prosle godine u 6 mj. Pala sam sa bicikla na lijevi kuk, ali bez razmisljanja se ustanem, protegnem i sve je okej, nastavim dalje...
Tjedan dana poslije shvatim da mi je kuk "aukustican"...Cuje se kod odredenih pokreta, ako skacem na mjestu bas se cuje kako mi nesto "lupka". Boljelo me, ali sve sitno, pa je nestalo nakon par dana....
Nisam isla doktoru jer mogu hodat, mogu trcati, mogu voziti bicikl, sve je okej....Mene samo zanima zbog cega mi je kuk akustican? Malo me zabrinjava jer ne bi trebalo biti tako, ali opet fit sam.
A nije stvar ni u kuku i skocni zglob mi je isto takav, i boli me na momente kod promjene vremena, ako se preforsiram, nosim cipele od 10 cm....ali skocni zglob bas boli, pa prodje! Krivo sam stala, prije 2g...Nista strasno, nije mi nista nateklo jako puno, ono bas mrvicu, stavila sam oblog i proslo je, ali isto je postao akustican nakon tog incidenta..
Rekoh ne da mi se ici kod doktora, stvarno sam okej, mogu zivjeti sa tim..Sve te boli dodju i prodju nakon dan, dva...ovisi o intenzitetu fizickih aktivnosti
Htjela bih znati zbog cega se to sve tako cuje i jel ozbiljno, da poduzmem nesto? Pisem ovo jer me kuk pomalo boli danas...Rekoh mogu zivjeti sa tim, to je bol koju izignoriras i "nestane" kada ne razmisljas o tome. Neki uzroci tomu svemu? Jel ima tko slicne situacije?
Stvarno ne znam u cemu je problem, ali ono logicno je da nesto ne stima jer mi nesto ne "amortizira" pokrete....ne znam, medicina nije moje podrucje...

Zadnje uređivanje Ricarda Gasquet : 20.04.2013. at 22:29.
Ricarda Gasquet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 03:57   #109
''Krckanje'' kostiju, bol u zglobovima

Cesto kad se krecem, uopce pokrecem, zglobovi mi ''krckaju'' - koljena, ramena, ruke. Prsti bole ako ih ne ''krckam'' - i ruku i nogu.
Napravila sam test krvi, nije artritis ni osteoporoza.
Dok. kaze da je to normalno, mjesec dana sam uzimala kapsule hrskavice morskog psa - smanjilo bol a sad opet.
Ne znam sta da promijenim u prehrani, sta fali i sta se zapravo dogadja?
i-je-i-nije is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 05:24   #110
I meni sito tako. I svi dr. mi rekli to je normalno... samo mi izrasle neke kvrge oko zglobova, imao dvostruku protruziju diskusa, kičma općenito katastrofa... normalno valjda...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 11:34   #111
Evo još jednog krckala. :š
Ne bih se ovdje javljao da mi krckanje u koljenima nije postalo potrebom. Bolje rečeno, povremeno mi se u koljenima javlja iritantan osjet koji je moguće maknuti jedino tako da mičem nogama, s tim da krckanje hrskavice ima daleko najbolji učinak (dok mirujem; ako prošećem, zaboravim na to). Sve skupa pomalo djeluje kao ovo, samo što je locirano baš u desnom koljenu (manje u lijevom, rijetko u laktovima):
http://en.wikipedia.org/wiki/Restless_legs_syndrome

Ima li još tkogod tako nešto?
Mogu li vjerovati doktoru koji tvrdi da mi nije ništa?
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 22:22   #112
Pucketanja u koljenu

Pozdrav !

Do prije nekih 3-4 dana , dnevno sam trcao 10 km sve je bilo normalno , nakon mog zadnjeg trcanja osjecam bol tj., pucketanje u ljevom koljenu , osjecam da mogu i dalje trcat ali sad ne znam koliko bi mi to bilo pametno , znaci treba mi pomoc jel mi potreban odmor ili ... Hvala !
markoTh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 23:34   #113
Thumbs down ŠTENO JE JAKO

KVRCKANJE PRSTIJU JE STETNA NAVIKA KOJE SE TREBA PODHITNO ODVIKNUTI!!!HMMMM...A ZAŠTO...?!
E PA MINION CE VAM RECI KVALITETNE RAZLOGE !.... :
1.OSTECENJE HRSKAVICNOG ZGLOBA
2.UZROKUJE NEMIR U LJUDSKOME TIJELU I TAJ DIO SE POCNE TREST NAKON NEKOG VREMENA(OVISNO STA PUCATE) ZGOB TOGA ISTO NEMOJTE TO RADITI
3.OTEZAVA PISANJE, IGRANJE IGRICA, CRTANJE I KONCETRACIJU
4.TROSI MOZGU DODATNU ENERGIJU KOJA SE SE VISE ZAMJECUJE TE USPORAVA PROCESE NA TOME DIJELU JER *POSLANA* ENERGIJA SE KORISTI ZA TOPLINSKU I MEHANICKU ENERGIJU--->MRDANJE, ITD OPCENITO(PRSTI VAM SE TRESU STO UZRKUJE I TO DA VAM SE CIJELA RUKA TRESE)
5.NAVIKA KO DROGA PA JE SE NEMOZES ODVIKNUT

RJESENJE PROBLEMA?
MOLITVA I USTRAJNOST DA PRESTANETE JER SE UNISTAVATE BEZVEZE!
I JA SAM TO RADIO AL SAM SKUZIO:
PA COVJECE CEMU OVA GLUPOST KOJA MI ODUZIMA MJESTO NECEMU DOBROM U ZIVOTU!?
MiNioN907 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 11:48   #114
ahahahahah pa zar je to nekakva opsesija krckanja prstiju?
meni je to tako ruzno vidjet nekoga da radi.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 17:43   #115
stara je tema ali evo ..moram se javit i pita koga za savjet. meni se cuje kvrckanje u koljenima i stopalima pri pokretima, naglim ustajanjima iz sjedeceg polozaja i tako.. oko koljena je vidno smanjena misicna masa, sve unazad zadnjih 6 mjeseci kad sam radio sezonski posao koji se iskljucivo radio samo stojeci na nogama svaki dan, pa sam siguran da je ovo sve zbog toga. ima li razloga javljati se ortopedu nekom, nemam za sad boli prisutne?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 22:46   #116
ojačati kvadricepse i riješen problem
babunovich is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.