Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2010., 10:26   #21
Ja pišem povijest. Lani mi je bila preeeeteška, ali eto 3 sam dobila. Od cijele prijave samo mi jedan fax traži povijest i to nije obavezno... prema tome, ne mislim ja ni pipniti

Inače, volim je. Zanimljiva mi je i zabavna. Ali sad ću imati 4 :/
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:51   #22
I ja isto pisem povijest.... prosle godine mi je bila ok imala sam oko 70%, dobila 4.... ipak mislim da je previse godina i detalja koje mogu pitat, imam osjecaj da samo uzmu testove s natjecanja i sloze u jedan test....ali sve ce to bit dobro. nadajmo se
__________________
Nico Robin
anamarija90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 12:01   #23
Sve će biti u redu, malo ćemo učiti i tako
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 18:17   #24
Quote:
moon girl kaže: Pogledaj post
ni ja ne znam ništa. e, a da odjavimo skupno povijestDD?
a nisam još počela učiti, smrdi mi taj gimnazijski udžbenik. knjigu još kupovat neću za pripreme. bacanje novaca. neće oni dobiti novaca za povijest od mun grl, for šur
(pardonišem, iscrpljena sam)
ajmo četat o povijestii.
viii. ja znam da je povijest učiteljica života
neka ti ne bude zao investirat novce u znanje, jer gimnazijski udzbenici su preopsirni, znam jer sma radila po njima i pripremam se rabeci njih,moja topla preporuka je da si nabavis strucniju literaturu gdje su informacije selektirane, jer se ne traze sitnice nego banalne stvari.
midsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 19:09   #25
Ja sam nabavio gimnazijske udzbenike. Rabljene, doduse.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:45   #26
I koje onda udžbenike preopručate konkretno? on propisane ili? ja ne znam ništa jer sam imala povijest samo prve 2 godine...
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:01   #27
Quote:
Anavi=) kaže: Pogledaj post
Ja pišem povijest. Lani mi je bila preeeeteška, ali eto 3 sam dobila. Od cijele prijave samo mi jedan fax traži povijest i to nije obavezno... prema tome, ne mislim ja ni pipniti
Inače, volim je. Zanimljiva mi je i zabavna. Ali sad ću imati 4 :/
Boldano,također

Quote:
crvena- kaže: Pogledaj post
naravno da te volim.

otvori knjigu i uči.

uzalud ti ako ti nije zanimljivo. meni je povijest jako zanimljiva, volim povijesne knjige, filmove, šta god.
tako da, jedva čekam tu povijest
. al sad...ne garantiram da ću proć.


Ma ti si mi srodna duša
Nixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:29   #28
hm. moja su sva četiri udžbenika različitih autora jedan je meridijani. to znam. ostale ne znam, na polici su a sad sam tek sjela pa mi se neda dizat.
ugl:S
najgora su mi ona pitanja gdje je niz pa moraš zaokružiti točan.
već me sama činjenica da su 4-5 pojma poredana 4 puta ubije u pojam
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:43   #29
nama je rekao prof. da ni on ne bi znao 100% riješiti te njihove probne testove dobro da nisam uzela povijest, stajala mi je na popisu, al sam na kraju maknula.
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:50   #30
to je i nama profesorica rekla, da su povijest i biologija užasne:S
da su pitanja iz biologije kao pitanja s fakulteta:/
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:54   #31
Quote:
moon girl kaže: Pogledaj post
to je i nama profesorica rekla, da su povijest i biologija užasne:S
da su pitanja iz biologije kao pitanja s fakulteta:/
biologiju sam prošle godine bez učenja dobila 4 sa 60 i nešto posto. ali mi imamo stvarno dobru profesoricu koja nam uvijek dok učimo kaže neke primjere sa starih prijemnih ispita, ili vježbamo neke zadatke koje je ona rješavala na faksu pa mi se možda nije činilo tako teško ali najjače je bilo što su prošle godine testovi i slike bili crno bijeli, a brošure u boji prioriteti se ipak moraju znati, ne
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 00:03   #32
Hahahah. a stvarno mi ovo sve liči na jedan veliki košmar. Kao da ni sami ne znaju što točno rade, ali moraju zadovoljiti formu, pa sadržaj nije bitan. Hahaha
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 04:01   #33
ja stvarno neam pojma zasto sam OPET uzela pov, ko i na probnoj, a bila je uzasno teska..
ni sam prof nije znao neke zadatke ah sretno nam svima
__________________
Albumčić 1 :) ili malo prošireno u Albumčić 2 ;) Moguć dogovor!
iwoncha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 04:07   #34
no krasno...ovo su baš optimistični komentari uoči ispita
kvragu i povijest
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 09:12   #35
Nije uoči) Imamo još vremena da budu dobri komentari. Ili da odjavimo ispit (mislim da ću to ja)
)
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 11:12   #36
uf, povijest...POVIJEST..!!!

nisam još počela ponavljati, knjige su blizu stola, tek tolko da mi zamiriše tu i tam i podsjete me da ih moram prismrdit

razmišljam čak da prolistam bilježnice samo, knjige su prilično detaljne kaj se samog opisivanja tiče.

baj d vej, ima onih pametnih bilježnica za svaku šk. godinu (dakle 4 su) i unutra je stvarno sve lijepo sistematizirano i ukratko objašnjeno. pa eto, ak se nekome neda po knjizi, preporučam te pametne bilježnice
Nesaia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 12:38   #37
Quote:
moon girl kaže: Pogledaj post
Nije uoči) Imamo još vremena da budu dobri komentari. Ili da odjavimo ispit (mislim da ću to ja)
)
Zar se to mogu odjavit ispiti ?
Nixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 12:59   #38
Quote:
Nessaiah kaže: Pogledaj post
uf, povijest...POVIJEST..!!!

nisam još počela ponavljati, knjige su blizu stola, tek tolko da mi zamiriše tu i tam i podsjete me da ih moram prismrdit

razmišljam čak da prolistam bilježnice samo, knjige su prilično detaljne kaj se samog opisivanja tiče.

baj d vej, ima onih pametnih bilježnica za svaku šk. godinu (dakle 4 su) i unutra je stvarno sve lijepo sistematizirano i ukratko objašnjeno. pa eto, ak se nekome neda po knjizi, preporučam te pametne bilježnice
kakve su to pametne bilježnice?
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 13:08   #39
Quote:
firestarter_17 kaže: Pogledaj post
kakve su to pametne bilježnice?
da, to i mene zanima...
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 13:33   #40
pametne bilježnice su zapravo ne predebele knjigice, onak taman za listat ljepo i ponavljat. daklem to je knjigica u kojoj je sve lijepo sistematizirano, napisano u natuknicama, lekciju po lekciju, koda si je netko pisal to za vrijeme nastave najbitnije stvari, kronologije...
mislim, baš onak kak bi trebale izgledati bilješke s predavanja nekog dobrog profesora iz pov. eto

moje se zovu Koraci kroz vrijeme 1,2,3,4 u izdanju Školske knjige. autori talargić i despot

stvarno su super i od srca preporučam
Nesaia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.