Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2012., 21:45   #481
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Brzo i nadam se jednostavno pitanje. Za muško ime Leo koji dan bi se slavio kao njegov imendan?
10.studeni, tad je blagdan pape Lava (Leona) Velikog.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 21:53   #482
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Bi li raj izgubio smisao, da neki ljudi nisu završili u paklu?
Nebi, za zlotvore nema mjesta u raju.


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Čemu nešto što nije raj? Pa raj je savršenstvo božje ljubavi. Ništa mu ne fali. Sve drugo je srozavanje savršenstva raja.
Ti imaš potpuno izokrenutu sliku Boga; pa nije On kreirao pakao- tko je spoznao sebe vidi da je on sam kovač dobra pa tako i zla- tvoje pitanje je onda čemu izbor/sloboda, što sada nemam vremena i volje odgovarat jer je jako duboka tema i iziskuje puno.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Dakle naša ljudska egzistencija je nonsens, prema vjerovačima u raj?
Suprotno, potpuno je smislena, ako smo oblikovani po Božjem logosu onda je naša izbor/prilika postojanja jednak Božjem i to je onda odvajanje svega zla u smeće tako da budemo oslobođeni svega nevaljaloga u vječnosti.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 21:54   #483
Quote:
The Druid kaže: Pogledaj post
Što kršćani misle o marihuani? Prije par godina sam na televiziji gledao nešt, ne sječam se točno šta sam gledo, al su tamo bili krščani koji su rekli da je pušenje trave ok (rekli su da duhan ili neka druga droga nije ok) zato što im je bog dao tu biljku. pa me sad zanima dal je stav stvarno takav
To su sve opijati koji čovjeka zavode, tj. uskraćuju mu svijesnot, i nije to Bog dao, nemoj poistovječivat sve što postoji u prirodi sa darovima Božjim.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 22:05   #484
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zašto nema katoličke crkve posvećene Svetom Jahve-u ili Sv. nebeskom Ocu...ili kako god već nazivali Isusovog oca???

Možda ima pa ne znam
Osim što je ovo pitanje za katolike ali nalazi se na kršćanstvu pa ću ja odgovorit;

1) Božja crkva su hramovi tijela gdje se štuje Bog; građevina nemože nosit taj naziv iako se on koristi. Imenovanje zgrada i posvećivanje je bespredmetno i neprihvatljivo.

2) Slabo poznaš kršćanstvo, (tako većina isto piše ali oped to nije prihvatljiv izgovor) znaš li što znači "Jahve"? U tom 'Ja sam onaj koji jesam' su i Otac i Sin tj. oni (oboje) 'Jesu'.

Ti si htjela pitat zašto niti jedna građevina (zvana 'crkva') ne nosi posvetu/ime Oca; to može netko iz 'katoličke crkve' odgovorit, što se tiće 'kršćanstva' to sam odgovorio pod 1).
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 22:08   #485
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
znaci da Bog nije stvorio Zivotinje ili ih je kaznio jer pa tvom postu one manje vrijede od nas LJudi?
Životinje su bića koja nisu stvorena na 'sliku Božju' i manje su vrijedna. Što neznaći da je opravdano činit im zla.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 22:15   #486
Quote:
OliverZG kaže: Pogledaj post
Sve Crkve su tu u ime Boga, kada se imenuje Crkva, stavlja se pod zaštitu realne manifestacije Božanskog. Realne manifestacije Božanskog su njegovi sveci, njegovo milosrđe, on sam Utjelovljen u Isusu, On sam kao Duh Sveti, ...
nebi htjeo raspravljat na ovoj temi o ovome, ali pišeš nebuloze, kakve zaštite zgrada i od čega se to štite?


Quote:
OliverZG kaže: Pogledaj post
Svaka Crkva je u ime Boga a posebno se želi istaknuti Božansko stavljanjem u naziv nešto stvarno Božanskog podrijetla, tako je stvarno lijepo čitati imena crkava i vidjeti svu silinu njegove prisutnosti kroz povijest npr. sv. Leopold Mandić, bl. Alojzije Stepinac, sv. Pavao, Uzašaće Isusovo, Sveto Trojstvo ili recimo prelijepo ime koje iskazuje svu suštinu vjere a to je crkva Svete Mati Slobode ...

Bog je u svemu tome, sve je to On. Svaka ta osoba / događaj / istina je On, odnosno djelić Njega, tako da sve Crkve su u Njegovu čast.
To sve nema nikakva smisla.

Ti pišeš kao katolik, ali na ovoj temi ovo nemogu 'progutat' što je i problem ovako postavljene teme.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 00:33   #487
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
nebi htjeo raspravljat na ovoj temi o ovome, ali pišeš nebuloze, kakve zaštite zgrada i od čega se to štite?
Problem ti je što na sve ideš đonom, vodeći se "pravedničkim gnjevom" tekst se čita pogotovo kad je ovako forumski pisan u duhu u kojem je napisan.

Zaštita ovdje predstavlja želju za posebnom skrbi / molitve nekog sveca za dobro zajednice koja se okuplja oko te Crkve koju su priredili kao mjesto zajedničkog slavljenja Boga. Ne zaštitu od potresa i poplava zgrada. Ono čovjek bi očekivao makar minimum intelektualne pristojnosti da se ne podmeće nešto što je zilijun puta provareno i ma koliko se netko trudio to govoriti, kršćani se ne klanjaju nikakvim kipovima ili zgradama ali misle da ih je lijepo imati, misle da je lijepo da mjesto okupljanja u ime Božje treba biti lijepo, uredno i oplemenjeno raznim vidovima umjetnosti koju je On darujući slobodu dao čovjeku.

Ne nije poanta u zgradama i ne klanja se zgradama koje imaju super kul moći. Imenuje se mjesto molitve te se imenovanjem u svijest daje događaj / osoba iz dvije milenije duge kršćanske povijesti kao uzor.

Quote:
Ti pišeš kao katolik, ali na ovoj temi ovo nemogu 'progutat' što je i problem ovako postavljene teme.
Ja pišem kao kršćanin i objašnjavam i dajem neko svoje mišljenje ili poznatu činjenicu zašto nešto kršćani rade. Trudim se čim više izbjegavati naknadnu pamet ili parcijalno tumačiti bilo što.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 12:18   #488
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
Životinje su bića koja nisu stvorena na 'sliku Božju' i manje su vrijedna. Što neznaći da je opravdano činit im zla.
Baš to "manje vrijedna" izazivaju i danas kod tih bića patnju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 12:22   #489
[QUOTE=bumbar;38209535]

Quote:
1) Božja crkva su hramovi tijela gdje se štuje Bog; građevina nemože nosit taj naziv iako se on koristi. Imenovanje zgrada i posvećivanje je bespredmetno i neprihvatljivo.

Prihvatljivo no po toj logici svako tijelo propada pa tako i hram božji.


Quote:
2) Slabo poznaš kršćanstvo, (tako većina isto piše ali oped to nije prihvatljiv izgovor) znaš li što znači "Jahve"? U tom 'Ja sam onaj koji jesam' su i Otac i Sin tj. oni (oboje) 'Jesu'.
Nebitno da li jesu ili nisu, no obiteljska stvar je u tome da jedan ima hramove a drugi ne...

Quote:
Ti si htjela pitat zašto niti jedna građevina (zvana 'crkva') ne nosi posvetu/ime Oca; to može netko iz 'katoličke crkve' odgovorit, što se tiće 'kršćanstva' to sam odgovorio pod 1).

Točno.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 12:24   #490
Zivotinje su stvorene radi ljudi, ali moramo se lijepo ponasati prema njima. U islamu kad koljes kravu to nesmjes radit pred drugim kravama, kad se kolje kurban zatvoris mu oci i u ime Allah ga zakoljes kao sto je to cinio Abraham
bismillah- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 12:26   #491
procitajte knjigu Mustafa Sahin - krscamstvo, imate je za skinit pa malo naucite o tome
bismillah- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 12:36   #492
Quote:
bismillah- kaže: Pogledaj post
Zivotinje su stvorene radi ljudi, ali moramo se lijepo ponasati prema njima. U islamu kad koljes kravu to nesmjes radit pred drugim kravama, kad se kolje kurban zatvoris mu oci i u ime Allah ga zakoljes kao sto je to cinio Abraham
U Egiptu sam vidjela kako kurbane uguravaju po prtljažnicima automobila naguraju ih koliko ih ide pa ih vozaju amo tamo dok se ne uguše...

Krave valjda dobe škanicl na glavu i tupi nož oko vrata...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 19:33   #493
postoje li ikakvi znanstveni dokazi da je Isus Krist ikada postojao?
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 20:44   #494
Quote:
SilvrBckGorilla kaže: Pogledaj post
postoje li ikakvi znanstveni dokazi da je Isus Krist ikada postojao?
A što tebi predstavlja znanstveni dokaz?
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 21:21   #495
Quote:
OliverZG kaže: Pogledaj post
A što tebi predstavlja znanstveni dokaz?
dokaz dobiven znanstvenom metodom

http://en.wikipedia.org/wiki/Scientific_method

ili barem nekakve povijesni dokazi
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 21:25   #496
opipljiv, i vidljiv
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 21:42   #497
Quote:
SilvrBckGorilla kaže: Pogledaj post
dokaz dobiven znanstvenom metodom

http://en.wikipedia.org/wiki/Scientific_method

ili barem nekakve povijesni dokazi
Pa onda znam da ih možeš hrpu naći, mali problem bi ti mogle biti predrasude Evo počni s načinom kako je povjesna osoba npr. Sokrat.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 01:31   #498
Quote:
bismillah- kaže: Pogledaj post
Zivotinje su stvorene radi ljudi, ali moramo se lijepo ponasati prema njima. U islamu kad koljes kravu to nesmjes radit pred drugim kravama, kad se kolje kurban zatvoris mu oci i u ime Allah ga zakoljes kao sto je to cinio Abraham
I kravu zakoljes kao Abraham. Prereze joj se vrat da krv teče sto duze po zemlji. Ja to ne mogu da meni stave vreću na glavu. Sretan da je to Isus Krist dokinuo.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 16:05   #499
Cega se odreci u korizmi? Kako to odrediti? Kao mala, uvijek sam se odricala slatkog. Vremenom shvatim da je to glupo, tj.za djecu. Imam osjecaj da bi to ipak trebalo biti na nekom visem nivou. Dajte help. Ajmo malo razmisljati o korizmi.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 16:33   #500
Izmoli krunicu svaki dan za nekog nepoznatog za koga nitko nema molit, nadji si nekog starca i pomazi mu u kucanskim poslovima svaki dan, od svega sta kupujes odvoji 10% i daj nekome tko prosi na ulici bez da se pitas da li ce to spiskat na alkohol i nesto slicno, odredi si svaki dan pola sata i razmisli koji su tvoji propusti danas i nadoknadi ih sutra- i sitnice tu ubroji, zamisli kakva bi osoba trebala biti i svaki dan ucini nesto sto ce te ucinit takvom osobom itd. Puno je stvari koje ne moraju bit puko odricanje neceg.

Korizma nije odricanje od necega patnje radi ili pro forme radi, nego odricanje slabosti i propusta da bi se izgradjivali kao vjernici i na kraju da bi bili bolji ponizniji i zahvalniji ljudi.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.