Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2007., 22:45   #21
hej ljudi!! iako sam tek sad krenula u 4. razred gimnazije, vec se raspitujem o faksu. jako me zanima geografija, ali istrazivacki smjer. jel ima tko kakve svjete, pogotovo o pripremama? i da jos me zanima koliko ljudi se prima, i koliko su vazne ocjene iz srednje (koji predmeti), da znam jel uopce imam ikakve sanse da upadnem...
ljudi pomagajte!!
bidasoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 17:20   #22
čudi me što ti nitko dosad nije odg...
ugl... imaš forum geografa (ne smijem reklamirati, jel'da?)
tamo možeš dobiti brže sve informacije koje te zanimaju

ne daj da te sve ovo gore obeshrabri.. ove godine sam upala na geografiju i to bez plaćanja i bez ikakvih veza..
išla sam na pripreme koje za upis na ovaj fakultet nipošto nisu nepotrebne.. naravno, može se i bez njih.. ali na pripremama vidiš koja se pitanja učestalije stavljaju, što možeš očekivati, a što ne u ispitu..

na prijamnom su ti geografija i matematika, to znaš?
boduju se samo završne ocjene iz škole i matura.. bilo bi lijepo da si sve razrede prošla bar s 4..

na istraživački primaju 20 + 20

to je sve? ako imaš još pitanja...javi...
a preporučujem onaj forum jer tamo obitavaju ''ljubitelji geografije''
i da.. na stranici geografskog odsjeka imaš 4 prijamna (ili prijemna?), al to si već vidjela, jel'da?
removka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 18:22   #23
hvala removka!!
ma ako se gledaju samo zavrsne ocjene onda nije neki problem.
da vidjela sam one prijemne..
eto ako cu imat jos kakvih pitanja, javim...
bidasoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 23:06   #24
Imam jedno pitanje, ali isključivo za bolonjce na ovom faksu! Čuo sam po pričama da je faks užasno lagan, to jest da predavanja nisu obavezna, da se uči samo za ispit i da se većinu ispita da naučit za jedan dan.

Jel to istina????
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 03:12   #25
iskreno se nadam
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 08:42   #26
Lightbulb

Quote:
towar kaže: Pogledaj post
žao mi je da si na taj način "izvisil" , ali neznam baš jel točna tvoja teorija zavjere...

Ima upisa prek veze, ko i na svakom faksu (nažalost), al tvrdit da su svi tak upisani je suludo.Takve priče šire uglavnom oni koji nisu uspjeli upast.


Inače, Niko, ak si siguran u sebe i svoje rezultate, trebaš se borit do kraja - imaš pravo na uvid u testove. /Govorim općenito, znam da je za konkretni slučaj kasno./
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 09:06   #27
Lightbulb

Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, ali isključivo za bolonjce na ovom faksu! Čuo sam po pričama da je faks užasno lagan, to jest da predavanja nisu obavezna, da se uči samo za ispit i da se većinu ispita da naučit za jedan dan.

Jel to istina????
Pa nije baš tak. Prava je istina da ne samo da ne moraš dolazit na predavanja, nego ne moraš ni učit (čak ni taj jedan dan) nit ić na ispite - samo se na kraju svakog semestra pojaviš na faksu, izabereš jednu od ponuđenih ocjena i - sve 5. A u današnje informatičko doba ne moraš čak ni to - sve možeš obavit prek interneta, a da se ne makneš iz svog omiljenog kafića. Čak si i diplomu možeš doma isprintat.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 13:00   #28
Quote:
Niko81 kaže: Pogledaj post
Imao sam 99% riješen prijemni, ocjene odlične, šta da ti pričam... Na kraju sam shvatio da je velika većina od tih 24 već odavno upisana na faks, a prijemni je bio čisto radi forme. Može mi pričati tko što hoće, ali ići na prijemni za geografiju je čisti promašaj i gubljenje vremena. Iskreno, ne žalim što sam pokušao ali to mi je bila škola i drugi puta sam pametnije. radije razmisli o nekom drugom zanimanju jer ako upadneš na geografiju ja ti plaćam put oko svijeta! Eto, to je bilo moje iskreno i osobno iskustvo s PMF-om. Ne znam kako je u Zadru, ali u Zagrebu se ne nadaj upadu na taj faks, posveti vrijeme nečemu sigurnijem ili predaj papire na još jedan faks. I da, uči matematiku, to jedno pitanjce je i mene strefilo, iako sam test riješio skoro 100%. Ono što me najviše boli je to što sam imao sve odlične ocjene, a test mi nisu dali na uvid jer mi nije bilo jasno kako to da nisam primljen. No, ja ipak nemam mamu i tatu ili možda neku tetku u nekoj važnijoj instituciji da me već sada, 2-3 mjeseca prije prijemnog "upiše" na željeni faks.
dragi, ti si ovo sanjao. 99% riješen test? dobra! koja je to godina, samo da bacim pogled na pitanja? učio si godinu dana? 500 ljudi je bilo na prijamnom? ispričavam se na ovome, ali imaš li ti neki problem preuveličavanja stvari?

na pmf geografiju se upada bez problema, bez ikakvih veza i vezica, a učiti je dovoljno mjesec dana. i to onako polako, a zadnja dva tjedna zapeti. prijateljica je bila prva na prijamnom. ostale dvije bile su 3 i 5. ja sam bila 7. od nas 20 s priprema, na faks se nije upisalo samo 3. pa ti i dalje pametuj. idući put pokušaj učiti dvije godine, možda se isplati. jedino ako mi svi nismo podmitili tetu vesnu.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 16:32   #29
e ljudi vi koji studirate geografiju, koji smjer i sto mislite radit dok zavrsite studij??
sad dok sam ozbiljno pocela razmisljat o geografiji kao prvom izboru, svi su me poceli odgovarat od toga, pogotovo jer bi ja upisala istrazivacki smjer. gnjave me sta cu radit s tim zanimanjem, gdje cu se zaposlit i slicno. sad i sama razmisljam ima li uopce smisla ici studirati geografiju samo zato sto volim taj predmet. jer ne znam sto bih mogla raditi poslije faksa
kakva su vasa iskustva? studirate li geografiju samo zato jer to volite ili
bidasoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 23:13   #30
Zanima me da li se isplati studirati geografiju? Mislim istraživački smjer? Jel' netko zna da li postoji istraživački studij geografije i geologije? Molim iskustva starijih...pomozite neiskusnima...
illusion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 00:46   #31
dajte ljudi pomozite nam.....
bidasoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 12:57   #32
zajednički studij geografije i geologije više nikako ne postoji, a i prije je bio samo nastavnički. a geografija... da li se isplati? na koji način? ako misliš imati brdo love, bjež na pravo, medicinu i ect.

zanimanja: http://www.geog.pmf.hr/joomla/index....d=18&Itemid=34
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 13:41   #33
nisam mislila da li se isplati u smislu love nego ima li uopce mogucnosti da se nade posao u struci.koja radna mjesta uopce dolaze u obzir kada si magistar geografije??
citala sam na jednom forumu gdje su ljudi napisali da geografi (tocnije smjer prostorni planer) tesko nalaze posao zbog velike slicnosti sa npr. prometnim i gradevinskim fakultetima, odnosno da su ljudi koji zavrse te fakultete podobniji za te poslove nego geografi.
zato me zanima jel se geografija isplati, a ne zbog novaca
bidasoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 15:31   #34
eh to budeš morala pitat nekoga tko je završio / završava fakultet... to ti ja ne bih znala

utipkaj www.geografija.hr/forum pa pitaj tamo...
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 20:30   #35
Quote:
bidasoa kaže: Pogledaj post
nisam mislila da li se isplati u smislu love nego ima li uopce mogucnosti da se nade posao u struci.koja radna mjesta uopce dolaze u obzir kada si magistar geografije??
citala sam na jednom forumu gdje su ljudi napisali da geografi (tocnije smjer prostorni planer) tesko nalaze posao zbog velike slicnosti sa npr. prometnim i gradevinskim fakultetima, odnosno da su ljudi koji zavrse te fakultete podobniji za te poslove nego geografi.
zato me zanima jel se geografija isplati, a ne zbog novaca
Ja sam zadnja generacija prije bolonje, smjer profesor Geografije koji vise ne postoji, kad zavrsim vracam se doma i hvala Bogu da u mojoj zupaniji ima radnog mjesta za mene, zelim raditi u srednjoj skoli i biti suradnik u nekom casopisu prr Geo, National Geographic, Meridijani i sl..


Završetkom preddiplomskog istraživačkog studija prvostupnici geografije mogu se zapošljavati na poslovima koja se tiču
dokumentacije, informacija i komunikacije primjerice u pismohranama (kartografska i druga građa),
vladinim i nevladinim udrugama,
turističkim uredima,
kod turoperatora,
u istraživanju tržišta,
u političkim strankama,
u nakladništvu, novinarstvu, medijima i dr.
Prvostupnik geografije osposobljen je za poslove prikupljanja i obrade prostornih podataka u znanstvenim ustanovama, prostorno-planerskim ustanovama, u kartografskim ustanovama i tvrtkama te u tijelima državne i lokalne uprave.

Završetkom diplomskog studija magistri geografije osposobljeni su za rad na širokom krugu poslova kao što su
javnim ustanovama za zaštitu prirode (nacionalnim parkovima i parkovima prirode),
javnim tvrtkama za upravljanje i gospodarenje prostorom (Hrvatske vode, Hrvatske šume, Hrvatske ceste...),
zavodima za prostorno planiranje i uređenje,
katastarskim uredima,
kartografskim i geoinformatičkim ustanovama,
zavodima za statistiku (gradski, županijski i državni),
Hrvatskoj vojsci,
tijelima državne uprave te lokalne uprave i samouprave,
znanstvenim ustanovama,
turističkim organizacijama (npr. gradske/općinske, županijske i državna turistička zajednica),
zavodima za zaštitu kulturne i povijesne baštine,
leksikografiji, izdavaštvu i medijima ovisno o smjeru diplomskog studija i specijalizaciji.
Divine Organza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 20:36   #36
I nikako nije istina da se uci jedan dan prije ispita, ima nekih kolegija kod kojih se vrte jedna te ista pitanja, ali su rijetkost. I ne uci se na pamet!!!!
Faks je jako zanimljiv, organizacija je jako losa.. u mojoj generaciji su nas primali 35, a sad za ovaj istrazivacki smjer je tu vise od 100tinjak ljudi,a imamo samo 3 predavaonice, najveca prima max 90 ljudi.. faks posjeduje 3 kompasa, sto je sramota ;(
Divine Organza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 21:11   #37
Quote:
Divine Organza kaže: Pogledaj post
Ja sam zadnja generacija prije bolonje, smjer profesor Geografije koji vise ne postoji, kad zavrsim vracam se doma i hvala Bogu da u mojoj zupaniji ima radnog mjesta za mene, zelim raditi u srednjoj skoli i biti suradnik u nekom casopisu prr Geo, National Geographic, Meridijani i sl..


Završetkom preddiplomskog istraživačkog studija prvostupnici geografije mogu se zapošljavati na poslovima koja se tiču
dokumentacije, informacija i komunikacije primjerice u pismohranama (kartografska i druga građa),
vladinim i nevladinim udrugama,
turističkim uredima,
kod turoperatora,
u istraživanju tržišta,
u političkim strankama,
u nakladništvu, novinarstvu, medijima i dr.
Prvostupnik geografije osposobljen je za poslove prikupljanja i obrade prostornih podataka u znanstvenim ustanovama, prostorno-planerskim ustanovama, u kartografskim ustanovama i tvrtkama te u tijelima državne i lokalne uprave.

Završetkom diplomskog studija magistri geografije osposobljeni su za rad na širokom krugu poslova kao što su
javnim ustanovama za zaštitu prirode (nacionalnim parkovima i parkovima prirode),
javnim tvrtkama za upravljanje i gospodarenje prostorom (Hrvatske vode, Hrvatske šume, Hrvatske ceste...),
zavodima za prostorno planiranje i uređenje,
katastarskim uredima,
kartografskim i geoinformatičkim ustanovama,
zavodima za statistiku (gradski, županijski i državni),
Hrvatskoj vojsci,
tijelima državne uprave te lokalne uprave i samouprave,
znanstvenim ustanovama,
turističkim organizacijama (npr. gradske/općinske, županijske i državna turistička zajednica),
zavodima za zaštitu kulturne i povijesne baštine,
leksikografiji, izdavaštvu i medijima ovisno o smjeru diplomskog studija i specijalizaciji.

ma znam ja sve to jer sam procitala na njihovoj stranici. svejedno hvala
ali mene zanima da li je to stvarno tako, odnosno zelim cuti iskustva drugih.
jer ja sam cula da za sve te poslove koje si nabrojao/la postoji netko kvalificiraniji koji ce biti u prednosti pri zaposljavanju. npr. u katastarskim uredima geodeti, u hc ovi s prometnog, u hs sumari itd...
zato zelim cuti iskustva drugih ljudi, po mogucnosti ovih koji su se vec zaposlili
bidasoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:06   #38
Na svim tim poslovima koje sam nabrojala potrebni su i geografi.. Npr- u HC, ako se radi neka cesta, na teren prvo izlaze geolozi, pa geografi i tek onda ovi ostali..
Ja znam dosta ljudi koji su se odlucili otici u turizam, frendica je sad dobiLa posao u jednom Parku prirode. Bez ikakve veze, prijavila se na natjecaj..
Divine Organza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 02:43   #39
ja sam sad upisala 2.god.pov. i geo., sviđa mi se fax jer me to zanima.prof.geografije se dosta traži u hrvatskoj, a što se tiče istraživačkog smjera, vjerujem da s ovim faxom ima posla. imaš stvarno milijun stvari koje bi mogla radit..a uostalom, danas većina radi izvan struke tako da..tko zna što će te zanimati kad završiš fax..mislim da je bolje upisati nešto što voliš bez obzira što sad ne znaš što točno želiš raditi, jer treba izgurati 5 godina, a ne vjerujem da je lako ako se tjeraš učiti nešto što te apsolutno ne zanima..
što se tiče organizacije faxa-rasulo.ništa ne znaš do zadnje sekunde(a nekad ni tada), ali uz dobru ekipu sve se da. navikneš se na takvo stanje tamo..i ove god.predavanja će kasnit par tjedana..
u vezi predavanja-kvazibolonja je na snazi(uhu,blago nama)tak da moraš bit na predavanjima(ja osobno samo kod 1 prof.nisam morala dolazit), i nije tak lagano,ali ak te zanima neće bit problema..ja sad evo imam pauzu od učenja,ujutro imam ispit koji pripremam neki 10 dana..vraćam se knjizi..sretno s odlukama a meni nek Bog pomogne..
__________________
a onda je svizac zamotao čokoladu u omot...
VelikaIspodZvijezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 13:15   #40
Quote:
VelikaIspodZvijezda kaže: Pogledaj post
ja sam sad upisala 2.god.pov. i geo., sviđa mi se fax jer me to zanima.prof.geografije se dosta traži u hrvatskoj, a što se tiče istraživačkog smjera, vjerujem da s ovim faxom ima posla. imaš stvarno milijun stvari koje bi mogla radit..a uostalom, danas većina radi izvan struke tako da..tko zna što će te zanimati kad završiš fax..mislim da je bolje upisati nešto što voliš bez obzira što sad ne znaš što točno želiš raditi, jer treba izgurati 5 godina, a ne vjerujem da je lako ako se tjeraš učiti nešto što te apsolutno ne zanima..
što se tiče organizacije faxa-rasulo.ništa ne znaš do zadnje sekunde(a nekad ni tada), ali uz dobru ekipu sve se da. navikneš se na takvo stanje tamo..i ove god.predavanja će kasnit par tjedana..
u vezi predavanja-kvazibolonja je na snazi(uhu,blago nama)tak da moraš bit na predavanjima(ja osobno samo kod 1 prof.nisam morala dolazit), i nije tak lagano,ali ak te zanima neće bit problema..ja sad evo imam pauzu od učenja,ujutro imam ispit koji pripremam neki 10 dana..vraćam se knjizi..sretno s odlukama a meni nek Bog pomogne..
Znači ti studiraš i pov i geo! Mene zanima jednopredmetni, to jest oni koji studiraju samo PMF geografiju i koji to ispit pripremaš već 10 dana??? Meni je frend rekao da je najviše učio za ispit 4 dana po 4 sata, al mi je i pričao da vas dvopredmetne znaju užasno mučit kod njih lakše puštaju.
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.