Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2005., 23:56   #81
Quote:
Inkvizitor2002 kaže:
A šta si ti katoliče dični po nacionalnosti...
Znas li ti ono

Ka u zli cas, kneze, ne opazam!
Kad blizu njih sjedim u skupstinu,
ja nos drzim svagda u rukama;
da ne drzim, bih se izbljuvao.
Pa sam s toga na kraj i uteka,
e blizu njih ne bih osvanuo.
Evo vidis kako smo daleko,
i opeta ona teska vonja
od nekrsti ovde zaudara.


Jeste sovinisticko djelo, ali odgovara trenutku.
Crni Bombarder is offline  
Old 26.05.2005., 23:59   #82
Quote:
Crni Bombarder kaže:
Znas li ti ono

Ka u zli cas, kneze, ne opazam!
Kad blizu njih sjedim u skupstinu,
ja nos drzim svagda u rukama;
da ne drzim, bih se izbljuvao.
Pa sam s toga na kraj i uteka,
e blizu njih ne bih osvanuo.
Evo vidis kako smo daleko,
i opeta ona teska vonja
od nekrsti ovde zaudara.


Jeste sovinisticko djelo, ali odgovara trenutku.

popizdili načisto
Inkvizitor is offline  
Old 27.05.2005., 00:41   #83
Quote:
Dinko Metalac kaže:

Da li znate, vi sto se junacite ovdje da je na Sarajevo palo 2 miliona granata? Nek jedna granata prosjecno tezi 40 kg znaci na Sarajevo palo 80000 TONA gvozdja.

Eto skoro pa Nimitz.


http://www.fas.org/man/dod-101/sys/ship/cvn-68.htm
__________________
أني لو موين إوريت
banirani bebac is offline  
Old 27.05.2005., 05:00   #84
Quote:
Drina_Foča kaže:
U akcijama na Zuc (Sarajevo), polovinom janura 1993 je u srpskim jedinicama bilo 208 Rusa.
U Kalinovik je pocetkom februara stigao kompletan odred od 600 Rusa.
U Zvorniku je bilo 17 ruskih specijalaca koji su kasnije prebaceni da djeluju u regionu Srebrenice.
Na pocetku te godine u srpskim redovima je bilo oko 2.500 ruskih placenika...

Jedan od poznatijihje Igor Vasiljevic Guskov kojije obucavao specijalne jedinice u Bijeljini nakon cega je djelovao na Grabezu.

Kozaci su najvise ucestvovali na liniji Orasje - Gradacac.(njih oko 400). predvodio ih je Ratko Adzic
ruski dobrovoljci
 
Old 27.05.2005., 08:52   #85
Quote:
Drina_Foča kaže:
U akcijama na Zuc (Sarajevo), polovinom janura 1993 je u srpskim jedinicama bilo 208 Rusa.
U Kalinovik je pocetkom februara stigao kompletan odred od 600 Rusa.
U Zvorniku je bilo 17 ruskih specijalaca koji su kasnije prebaceni da djeluju u regionu Srebrenice.
Na pocetku te godine u srpskim redovima je bilo oko 2.500 ruskih placenika...

Jedan od poznatijihje Igor Vasiljevic Guskov kojije obucavao specijalne jedinice u Bijeljini nakon cega je djelovao na Grabezu.

Kozaci su najvise ucestvovali na liniji Orasje - Gradacac.(njih oko 400). predvodio ih je Ratko Adzic
Ja sam bio na Gradačcu. I tu je bila 43-eća prijedorska...
Zivota ti, aj' mi reci, na kojem su dijelu bili ti Rusi?
A bio sam i na Grabežu kod Bihaca Gdje su bili ti Rusi De reci, zivota ti, pa da i ja naucim nesto

Joj sto kakite A da znas, za vrijeme rata na vasem radiju su govorili za nas, ne da smo Rusi, nego da smo 'srbijansko-crnogorski agresor', a nigdje ljudi iz Srbije i Crne Gore

Koji ste vi lazljivi seratori.
Zlocininad is offline  
Old 27.05.2005., 09:18   #86
Šuti podli agresoru,vi ste se podmuklo naselili (genocidni kaki jeste) prije 1000 godina i ko spavači ste čekali da u danom trenutku izvršite agresiju
Biber is offline  
Old 27.05.2005., 09:36   #87
Quote:
Dinko Metalac kaže:
Prijavio sam se na ovaj forum, samo da vam kazem koliko ste glupi. Ja sam Dinko iz Sarajeva. Katolik sam (sto vec postaje diskutabilno - vise sam ateist, ali eto katolicki sam odgajan) i prezivio sam rat ovdje u Sarajevu.
Da li znate, vi sto se junacite ovdje da je na Sarajevo palo 2 miliona granata? Nek jedna granata prosjecno tezi 40 kg znaci na Sarajevo palo 80000 TONA gvozdja. Otkud vama sada pravo da vi razgovarate o Sarajevu kada nemate pojma sta je bilo u njemu? Znate li koliko je trajala opsada Sarajeva? Znate li koliko je djece poginulo? Ne znate.
A znate glumiti doktore nauka i razgovarati o necemu sto ne znate. Pricate o ugrozenosti nekakvih "naroda". Sta vi znate sta je ugrozenost? Ne znate nista. Nego, vi se brinite o svom kruhu, nas u BIH ostavite na miru. Dosta nam je vise da budemo predmeti politickih igara istoka i zapada. Jer, dok vi pricate o ugrozenosti mi je jesmo ugrozeni - vi nas ugrozavate.
Zasto o govorim o tome da ne poznajete situaciju? Ni Amerika nije znala za nacisticke logore dok ih vojnici vlastitim ocima nisu vidjeli. Prilicno slicne stvari.
Da vam jos kazem da Sarajevo zivi, zajedno sa njegovim ZITELJIMA.
Kazu covjek je vrijedan onoliko koliko je spreman da oprosti.....
Imam priliku da zivim u blizini muslimana. Za vas su oni mozda fundamentalisti, teroristi ili nesto slicno, a zapravo su najtolerantniji na ovom Balkanu, jer su ljudi prije svega. Kakav je to vjernik koji nije spreman da oprosti? I zasto bi oni sada rusili RS. Niko nije za rusenje RSa. To bi izazvalo nestabilnost i samo jos vise jada u ovoj zemlji.
Vi razgovarate o BIH. Vama je GDP per capita 5000$ (mozda i vise), a kod nas nije ni 1500.
Plate su neredovne. Umirovljeni ni racune ne mogu da plate, koliko su siromasni. A vi ste nasli ovdje govoriti o destabilizaciji zemlje koja vam je SUSJEDNA. Eto koliko ste pametni.....
Moje postovanje.
matematicar is offline  
Old 27.05.2005., 10:15   #88
Quote:
Dinko Metalac kaže:

Plate su neredovne. Umirovljeni ni racune ne mogu da plate, koliko su siromasni. A vi ste nasli ovdje govoriti o destabilizaciji zemlje koja vam je SUSJEDNA. Eto koliko ste pametni.....
E vidis to i ja hocu da kazem! Ja druge drzave nemam, i umjesto da tu energiju usmjere na privredu ubise se oko toga kako da ukinu republiku srpsku ili da ukinu jos ponesto hrvatima koji zele da ocuvaju nesto prava. Mislis da ce biti bolje ako bude unitarna drzava, sa vladavinom vecine? Nece! Jedino sto ce sa vladavinom vecine muslimani imati eksluzivna prava, a drzava ce isto tako biti u k...cu
balkanac is offline  
Old 27.05.2005., 14:24   #89
Quote:
balkanac kaže:
E vidis to i ja hocu da kazem! Ja druge drzave nemam, i umjesto da tu energiju usmjere na privredu ubise se oko toga kako da ukinu republiku srpsku ili da ukinu jos ponesto hrvatima koji zele da ocuvaju nesto prava. Mislis da ce biti bolje ako bude unitarna drzava, sa vladavinom vecine? Nece! Jedino sto ce sa vladavinom vecine muslimani imati eksluzivna prava, a drzava ce isto tako biti u k...cu
A pa vidis, da bi dosli do svih ovih boljih podobnosti, da bi EU ulagale u nas, oni traze da upravo RS napravi neke ustupke jer bez njih, Zapad nece da ulaze u nas, pa se desi sve ovo sto je Dinko napisao!
U tome i jeste fazon.
Zapad hoce reformu policije i bez nje nema dalje, a vi necete!
A sto se tice unitarne drzave, to nece Bosnjaci...pokusavas sebi predstaviti sta Bosnjaci misle i zele da bi sebe opravdao a to o centraliziranoj drzavi nije tacno.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 27.05.2005., 14:32   #90
Quote:
Inkvizitor2002 kaže:
A šta si ti katoliče dični po nacionalnosti...
Bosanac i Hercegovac!!!
Dinko Metalac is offline  
Old 27.05.2005., 14:39   #91
Quote:
Dinko Metalac kaže:
Bosanac i Hercegovac!!!



nemoš bit oboje...da ti nisi možda i muško i žensko



znači ti si ništa...što ne kažeš odma..
Inkvizitor is offline  
Old 27.05.2005., 14:40   #92
Quote:
Zlocininad kaže:
Ja sam bio na Gradačcu. I tu je bila 43-eća prijedorska...
Zivota ti, aj' mi reci, na kojem su dijelu bili ti Rusi?
A bio sam i na Grabežu kod Bihaca Gdje su bili ti Rusi De reci, zivota ti, pa da i ja naucim nesto

Joj sto kakite A da znas, za vrijeme rata na vasem radiju su govorili za nas, ne da smo Rusi, nego da smo 'srbijansko-crnogorski agresor', a nigdje ljudi iz Srbije i Crne Gore

Koji ste vi lazljivi seratori.
Pa da znas, jedan je Rus uhapsen na Vracama (naselje u Sarajevu) od strane TO odmah na pocetku rata. Na nekim cetnickim siteovima sam vidio slike ruskih kozaka zajedno sa cetnicima....Eto gdje su ti Rusi.

Srpsko-crnogorski agresor?! Koliko ja znam Ratko Mladić je bio general JNA (kasnije transformirana u VRS).

"Beli orlovi" su gotovo pola godine terorisali Grbavicu. Moj bivsi susjed kaze da su imali stab u zgradi u kojoj je on stanovao. "Beli orlovi" su paravojna formacija iz Srbije.

"Arkanovci" su djelovali u Bijeljini. I oni su iz Srbije.
Dinko Metalac is offline  
Old 27.05.2005., 14:40   #93
Quote:
Inkvizitor2002 kaže:


nemoš bit oboje...da ti nisi možda i muško i žensko



znači ti si ništa...što ne kažeš odma..
Pa i ti si Hercegovac i Hrvat! Hermafrodit...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 27.05.2005., 14:41   #94
Quote:
Inkvizitor2002 kaže:


nemoš bit oboje...da ti nisi možda i muško i žensko



znači ti si ništa...što ne kažeš odma..
Zivim u Bosni i Hercegovini, ali eto, stanujem u Bosni, ali sam jednako Hercegovac koliko i Bosanac.
Dinko Metalac is offline  
Old 27.05.2005., 14:43   #95
Quote:
nordea kaže:
Pa i ti si Hercegovac i Hrvat! Hermafrodit...

Hrvat je nacionalnost a hercegovac regionalna odrednica kao i Bosanac.

kelji se u ogledalo.
Inkvizitor is offline  
Old 27.05.2005., 14:44   #96
Quote:
Dinko Metalac kaže:
Zivim u Bosni i Hercegovini, ali eto, stanujem u Bosni, ali sam jednako Hercegovac koliko i Bosanac.

dobro al šta si po nacionalnost...Bosanac i Hercegovac nisu nacionalnosti..to su regionalne odrednice...kapiraš.
Inkvizitor is offline  
Old 27.05.2005., 14:44   #97
Quote:
Inkvizitor2002 kaže:
Hrvat je nacionalnost a hercegovac regionalna odrednica kao i Bosanac.

kelji se u ogledalo.
PA?!? Bosna i Hercegovina je jedna regija i jos usto i drzava
kelji se u kamenu...a ne moze...pih...nista onda cupaj sebi kosu!
Ako nisi skinhead...onda ti nema pomoci!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 27.05.2005., 14:45   #98
Quote:
Inkvizitor2002 kaže:
dobro al šta si po nacionalnost...Bosanac i Hercegovac nisu nacionalnosti..to su regionalne odrednice...kapiraš.
Ima nacionalnost...hercegovka!
Ja sam ta!

Ne samo regija vec i nacionalnost, od sad pa nadalje.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 27.05.2005., 14:47   #99
Quote:
nordea kaže:
PA?!? Bosna i Hercegovina je jedna regija i jos usto i drzava
kelji se u kamenu...a ne moze...pih...nista onda cupaj sebi kosu!
Ako nisi skinhead...onda ti nema pomoci!

Ali draga moja...Bosanac i Hercegovac ne postoje kao nacionalnost..


Može Bosna bit stoput država ali u njoj žive Hrvati, Srbi i ima još neki koji ne znaju šta su...danas su jedno sutra su drugo..


uglavnom islamizirani Hrvati i Srbi...al sad ih sramota zbog konvertitstva pa se srame reć
Inkvizitor is offline  
Old 27.05.2005., 14:47   #100
Quote:
nordea kaže:
Ima nacionalnost...hercegovka!
Daj ne provaljuj se bezveze.
Blixa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.