Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2004., 13:45   #21
Quote:
U HR rezu sve zene , u USA, DEU CH, a sigurno i drugima, (samo nisam informirana) uglavnom ne rezu.

FFE, i kak se onda to u stvari manifestira? Produzi se ona najgora faza kad ti govore ne tiskat ni u ludilu, a ti imas takav nagon da mislis da ces poludit ak ne stisnes?
Mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 13:56   #22
Quote:
Mila kaže:
Produzi se ona najgora faza kad ti govore ne tiskat ni u ludilu, a ti imas takav nagon da mislis da ces poludit ak ne stisnes?

Meni je dr na porodu rekao, ustvari nije rekao nego je vikao , da ne tiskam nego da stiščem. I onda kao, 'neće ova još jednu uru, odo ja gore'
Ma mrš u tripitchkematerine, stisla sam dvaput i beba je za pet minuta bila vani.
Tim jakim tiskom sam se otvorila taj zadnji cm i drugim tiskom izbacila bebu. A on bi mene mučio još jednu uru. Ma da.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 13:58   #23
Je l' to prvi ili drugi put? A rezanje? Jesu te ili nisu?
Mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 14:02   #24
Ma najbolje bi bilo da se javi plavva i fino natenane objasni Perli kako se to radja a da te ni ne rezu, ni da ne puknes.

Po ovom sto je plavva dosad rekla, njen porod mi lici kao da je bila u emisiji "Porod iz snova daruje vam Nov@".

Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 14:04   #25
Quote:
FFE kaže:
U HR rezu sve zene
provjereno ne rezu sve zene

kaj se tice polozaja... ne znam... ja sam izmedju trudova spavala na lijevom boku, al nije bilo teoretske sanse da trud izdrzim tako... mislim da je to individualno, najbolje je da sama nadjes polozaj u kojem ti je ok.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 14:06   #26
Quote:
Mila kaže:
FFE, i kak se onda to u stvari manifestira? Produzi se ona najgora faza kad ti govore ne tiskat ni u ludilu, a ti imas takav nagon da mislis da ces poludit ak ne stisnes?
???

Meni se nije nis' produzilo, dapace, druga faza mi je trajala samo 20 minuta, a 1. dijete. I nisu me rezali. Samo sam slusala babicu.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 14:07   #27
Quote:
Rajna kaže:
Po ovom sto je plavva dosad rekla, njen porod mi lici kao da je bila u emisiji "Porod iz snova daruje vam Nov@".

plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 14:08   #28
No dobro... Kak bu - bu... Necu se sekirat unaprijed...
FFE, ti si rodila u CH?
Mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 15:03   #29
Quote:
Mila kaže:
Je l' to prvi ili drugi put? A rezanje? Jesu te ili nisu?
Drugi. I rezali su me. Ali na istom mjestu ko i prvi put (samo malo više) tak da imam dvi bebe a jedan šav

Ne znam...meni se čini bolja varijanta da režu nego da žena popuca. Ako režu, barem naprave ravnu crtu a ako pukne, ide cik-cak
Ali dobra babica može procijeniti da li ženu treba rezati ili ne, to odmah vidi po njenoj pici, pardon koži, i onda ju rukom nježno širi da ne popuca i da ne režu.
Plavva je očito imala dobru babicu
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 15:06   #30
Quote:
Tija kaže:
Plavva je očito imala dobru babicu
Ili dobru picu.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 15:09   #31
Quote:
Rajna kaže:
Ili dobru picu.
Htjedoh bit pristojna, kao i uvijek.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 16:13   #32
Vi zene ste
Printam topic i nosim u radjaonu da se mogu kreveljiti

Termin je 11-03-04 pa mislite na mene.

Volim vas ja :klap:

Zadnje uređivanje LaPerla : 08.01.2004. at 17:59.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 16:17   #33
Kad sam ja radjala, sve su zhene rezali...

Ja se zapraf ni jednog trenutka nisam bojala poroda, vec sam chekala kad ce se pojaviti doktor i oooogromnim shkarama zasjec moju izmuchenu kokolu

Na kraju ni ne znam kad je to uchinio...

Ali zato dobro pamtim shivanje

...no potrudio se, nema shto
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 16:22   #34
Ha-ha-ha, kad smo vec kod shivanja... Mene je doslo gledat 20 naucnica pa su se malo na meni ucile, pa joj je ispadalo jadnoj iz ruke, ma krasno nesto... Da sam ikako mogla, bilo bi
Mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 20:26   #35
Quote:
bigblue2010 kaže:
LaPerla, te pelvic floor vjezbe ovdje zovu Kegel. Neki preporucaju masazu par tjedana prije poroda, drugi kazu da to nicemu ne sluzi... Ja sam imala epiziotomiju, iako sam rekla da ne bih ako ne treba, ali doktor mi je rekao da je morao jer je beba bila velika i imala veliku glavu i jos bila naopako okrenuta.

Mi smo na prijedlog babice probali taj polozaj na boku ali mi nikako nije pasao. Najbolje mi je bilo u polulezecem na ledjima.
E bigi vidjela sam termin Kegelove vjezbe te su mi poznatije od pelvicnih
Ajde sto kaze Winni nekome cu i zube izbiti uf uf necu panicariti ima vremena.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 22:04   #36
Quote:
Tija kaže:
...Ne znam...meni se čini bolja varijanta da režu nego da žena popuca. Ako režu, barem naprave ravnu crtu a ako pukne, ide cik-cak
Ali dobra babica može procijeniti da li ženu treba rezati ili ne, to odmah vidi po njenoj pici, pardon koži, i onda ju rukom nježno širi da ne popuca i da ne režu.
Plavva je očito imala dobru babicu
U Hr su sve do nedavno sve rezali.
Bolje je da ne rezu, jer sam citala i na hr sajtovimada te rane teze i duze zarastu.
U mnogim slucajevima zena pukne samo malo i savovi nisu potrebni. Recimo to ti je kao da imas plahtu (lancun) i razrezes ga na jednom mjestu. Po pritiskom ce se nastaviti parati na tom dijelu jos vise, a nepoderani po pritiskom ce trebati puno vise vremena da pukne, zar ne?

Perla, radi te Kegelove vjezbe, to je ustvari samo skupljnje i otpustanje onih dolje misica, mozis ih radit i dok gledas vrijeme kroz prozor. Ovdje ih preporucuji i prije i poslije poroda.
Sinok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 22:11   #37
Sinok i ovdje preporucuju evo sad sam malkice proucila uputstva sa ovog tvoga site pa pokusala odraditi pokoju vjezbicu
hvala!
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 00:27   #38
U svakom sluchaju, svakoj zheni - rezanoj ili ne - poslije poroda preporuchila bih Koegelove vjezhbe, vrlo jednostavne i svugdje i svagda primjenjive.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 10:00   #39
Te Kegelove vježbe nam je svojevremeno davala u zadatak instruktorica aerobica; naravno, komadi su samo (okretali očima).
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 10:46   #40
Meni se moja tetka klela svim zivim da ju je babica za vrijeme poroda (taj rodjak mi je rodjen 1975.) necim blago premazivala po rodnici, sireci ju polako svojim prstima. Ona nema pojma ni dan-danas cime ju je to premazivala. Elem, imala je porod kao i plavva - prvo dijete, nista rezanje, nista pucanje. Nakon dva dana je izisla iz bolnice, sjedila na kaucu i pila kavu sa svekrvom.

Zna li itko o cemu bi se moglo raditi, i to te daleke '75.?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.