Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2013., 19:29   #1
propusti ginekologa!!!!!!

Pozdrav! Podijelila bi svoju pricu i zanima me sto bi vi napravili na mome mijestu. Ostala sam trudna. Dosla kod ginekologa i potvrdio mi je trudnocu. Dao mi je uputnicu za vađenje krvi ( krvna grupa i Rh faktor) i analizu mokraće. Moj nalaz krvi (12. mjesec prosle god) rezultirao je 0- krvnu grupu. Krvna slika neuredna (80L trombocita a normalno je oko 400 i nesto). Ginekolog je uredno napisao u trudnicku krvnu grupu i dalje sam samo dolazila kod njega na redovne preglede ( nije me vise slao na KKS ni nista) i sve je bilo u redu do zadnjeg pregleda (24 tjedna). Nema otkucaja, beba mrtva..... .... Poslao me u bolnicu na kiretazu. Dolazim u bolnicu, izvade mi krv i dijagnosticiraju trombocitopeniju.(manjak krvnih plocica) Nisam smijela na kiretazu zbog toga, ni prirodno porodit ni na carski jer mi se krv nije zgrusavala. Dobila sam 12 doza trombocita i tek onda sam smjela porodit. Dali su mi antitjela zbog negativnog faktora 3 inekcije. pitali su me da li mi je nalaz od krvi na koji me ginekolog poslao jedini i da li je sta komentirao, i da li me slao na jos koju pretragu krvi i jel mi dao uputnicu za antitjela. Rekla sam ne kao sto i nije. Zacuđeno su me gledali. Kasnije sam saznala da trudnica sa krvnom grupom koju ja imam (nula negativna) mora primati antitjela za vrijeme trudnoce i nakon poroda. Također im nije bilo jasno zasto me nije slao na ponovnu KKS do sada..... valjda je trebao vidjeti trombocite da su niski.... Eto, kako sada dalje????:
Nikol32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 19:53   #2
nikol32 - prije svega, jako mi je žao zbog ovoga što si proživjela, mislim da ne postoje riječi utjehe...
ja isto znam da trudnice sa - Rh faktorom moraju primati cijepivo, zbog toga i idemo vaditi krvnu grupu između ostaloga...
ja bih na tvom mjestu tražila pisano mišljenje iz bolnice vezano za te propuste i prijavila bih dotičnog ginekologa liječničkoj komori... ne znam jel mu smiješ javno napisati ime, tako da druge cure znaju o kome je riječ...
dantea84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 20:01   #3
Nikol - znam da trenutno nema rijeci utjehe za tebe, jako mi je zao zbog tvoje bebice...

Tvoj ginekolog je ocito pogrijesio i ja bih ga prijavila, mozda i tuzila za nemar

I ja sam negativna krvna grupa ali tijekom trudnoce nisam primila nikakve injekcije, ocito je sve ostalo bilo ok, jedino sam nakon poroda primila injekciju
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 20:03   #4
Moj muz je reko da ce tuzit kad prikupi dokaze da me je trebao cim je vidio da imam -0 poslati da primim antitijela.... nista nece vratiti moju djevojcicu, i sto je najgore slucajno sam ju vidjela tako slabasnu, bespomocnu, mrtvu.... Moja krv ju je ubila jer nisam imala antitijela....
Nikol32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 20:06   #5
sad stvarno neznam... pitali su me u bolnici je li me slao na inekcije..... valjda su me pitali s razlogom. .....
Nikol32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 20:12   #6
Užas. ne mogu zamisliti s kojom boli se moraš sada nositi...
Tuži ga. Imaš ga potpuno pravo tužiti.
Imala sam ja sličnu(doduše ne mogu uspoređivati) situaciju, ginekolog me tek u 5 mjesecu trudnoće poslao u Petrovu na daljne kontroliranje,jer imam dijabetes tip 1 skoro cijeli život, da bi mi kad sam tamo došla rekli da sam mogla komotno tužiti ginekologa jer me nije odmah po otkrivanju trudnoće tamo poslao jer mi je kombinacija inzulina koju primam sada u trudnoći čak i smrtonosna. Hvala Bogu, na vrijeme je sve riješeno pa nije bilo nekih većih komplikacija.
Ne mogu vjerovati koji neprofesionalni idiot je taj ginekolog...
Stvarno mi je žao...
__________________
Ona Tamo.
peruske is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 20:44   #7
priča je tužna i teško je išta reći, ali napisat ću svoju situaciju, možda ti bude nešto jasnije.

ja sam isto 0-...u prvom tromjesečju utvrđena krvna grupa u petrovoj.

rh- ne znači da je nužno primiti inekciju, već ako se u krvi majke utvrde antitijela koja mogu proći kroz posteljicu, onda se poduzimaju mjere.

dakle već kod utrvrđivanja krve grupe s rh- meni je napravljen test na ta antitijela, nije potrebna nikakva posebna uputnica za to, rade to automatski pretpostavljam. i fino piše u nalazu iz petrove da ih nema, i traži se da se kontrola na antitijela ponovi u 6. mjesecu trudnoće.
to sam napravila tad, opet nema antitijela, traži se kontrola u 8. mjesecu trudnoće, kad opet nema antitijela...dakle sve uredu...
ali nakon poroda bih trebala primiti inekciju Rh-imunoglobulina koja je bitna zapravo za narednu trudnoću.

dakle ne bih rekla da je ginekolog pogriješio vezano za rh-faktor, pogledaj si prvi nalaz od krvne grupe, da li se spominje prisutnost antieritrocitnih protutijela. ako ih nije bilo, krv ne bi opet vadila prije 6.mjeseca trudnoće, što je 24. tjedan i dalje...


ali druga je situacija s ovim trombocitima, možda je tu trebalo nešto reagirati...

ako griješim, nek me netko ispravi.

pogledaj si malo o rh- faktoru, informiraj se i o trombocitima, i ako zaključiš da imaš osnovicu za tužbu, SAMO NAPRIJED!
puno sreće!

http://www.roda.hr/article/read/rh-inkompatibilnost
http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...raStranica=149
they call me Bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 21:26   #8
Žao mi je jako zbog tvoje price. Sto reci osim drzi se nekako. Bit ce tesko ali ne daj se. Moja prica je isto slicna.
Samo sam ja bebu izgubila u manjem periodu isto krivicom lijecnika (hematologa).
Buduci da sam homozigot na trombofiliju, trebam u trudnocama od pozitivnog testa primati heparin. Tako je i bilo ostadoh trudna nakon jednog spotanog.
Dodjem kod nje kad sam saznala da sam trudna i pokazem joj nalaze. Prvo se izgalamila na mene zasto sam ostala trudna nakon 3 mjeseca, kao kud mi se zuri, ja ostala paf?ono koji kuki, sto tebe boli briga, obavila sam sve pretrage i sama gin mi je rekla da mogu ici dalje.
Nakon tog mi da clexane 0,2 i pokaze mi kako se ubosti i posalje me kuci. Dolazila sam svaka 3 tjedna po inekcije s tim da je po njoj krv bila perfektna. Ok... ajde... Medjutim u meduvremenu procitam da se clexani daju po kilazi trudnice. Napominjem da me doticna hematologinja nikad nije upitala koliko imam kg nit mi pogledala u trudnicku knjizicu.
Kad sam usla u 12 tt na uzv beba zaostala u razvoju nekih 2 tjedna, srce prestalo kucati,s tim da sam u meduvremenu bila kod hematologinje i opet kaze da su svi nalazi savrseni.
Phd nalaz nakon kiretaze pokazao posteljicu punu krvih ugrusaka. Poslije dodjem do Prof. Đelmisa u Zg i objasni mi covjek nakon sto sam mu rekla cijelu situaciju da je na moju kilazu bila premala doza heparina, i da su zbog tog nastali ugrusci koji su zacepili dotoke do ploda.
I da se to moralo vidjeti na nalazima krvi i da mu nije jasno kako je to mogla zanemariti. Plus sto sa dijagnozom koju ja imam nikako mi nije smjela dati tu dozu heparina koju mi je davala.
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 21:34   #9
Quote:
they call me Bo kaže: Pogledaj post
....
ali nakon poroda bih trebala primiti inekciju Rh-imunoglobulina koja je bitna zapravo za narednu trudnoću.
samo ako je beba rh pozitivna!

rh negativne trudnice trebaju dobiti antiD u slucajevima kad je moguce mijesanje njihove krvi sa bebinom - nakon pobacaja, nakon amniocenteze, nakon poroda...

antiD se kod nas ne daje po defaultu Rh negtivnim trudnicama tijekom trudnoce
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 21:37   #10
nikol, iskrena sućut zbog gubitka bebe. Znam kroz što prolaziš..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 21:38   #11
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
samo ako je beba rh pozitivna!

rh negativne trudnice trebaju dobiti antiD u slucajevima kad je moguce mijesanje njihove krvi sa bebinom - nakon pobacaja, nakon amniocenteze, nakon poroda...

antiD se kod nas ne daje po defaultu Rh negtivnim trudnicama tijekom trudnoce

da, u pravu si...htjela sam reći da se inekcija ne prima po defalutu čim se ustanovi Rh negativna krvna grupa u trudnoći. a isto vrijedi i nakon poroda
they call me Bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 21:40   #12
Quote:
LilLiYellow28 kaže: Pogledaj post
Žao mi je jako zbog tvoje price. Sto reci osim drzi se nekako. Bit ce tesko ali ne daj se. Moja prica je isto slicna.
Samo sam ja bebu izgubila u manjem periodu isto krivicom lijecnika (hematologa).
Buduci da sam homozigot na trombofiliju, trebam u trudnocama od pozitivnog testa primati heparin. Tako je i bilo ostadoh trudna nakon jednog spotanog.
Dodjem kod nje kad sam saznala da sam trudna i pokazem joj nalaze. Prvo se izgalamila na mene zasto sam ostala trudna nakon 3 mjeseca, kao kud mi se zuri, ja ostala paf?ono koji kuki, sto tebe boli briga, obavila sam sve pretrage i sama gin mi je rekla da mogu ici dalje.
Nakon tog mi da clexane 0,2 i pokaze mi kako se ubosti i posalje me kuci. Dolazila sam svaka 3 tjedna po inekcije s tim da je po njoj krv bila perfektna. Ok... ajde... Medjutim u meduvremenu procitam da se clexani daju po kilazi trudnice. Napominjem da me doticna hematologinja nikad nije upitala koliko imam kg nit mi pogledala u trudnicku knjizicu.
Kad sam usla u 12 tt na uzv beba zaostala u razvoju nekih 2 tjedna, srce prestalo kucati,s tim da sam u meduvremenu bila kod hematologinje i opet kaze da su svi nalazi savrseni.
Phd nalaz nakon kiretaze pokazao posteljicu punu krvih ugrusaka. Poslije dodjem do Prof. Đelmisa u Zg i objasni mi covjek nakon sto sam mu rekla cijelu situaciju da je na moju kilazu bila premala doza heparina, i da su zbog tog nastali ugrusci koji su zacepili dotoke do ploda.
I da se to moralo vidjeti na nalazima krvi i da mu nije jasno kako je to mogla zanemariti. Plus sto sa dijagnozom koju ja imam nikako mi nije smjela dati tu dozu heparina koju mi je davala.
zaista katastrofa..... nemam rijeci.... i ja sam imala spontani prije ove trudnoce, ovo mi je druga beba koju sam izgubila... pa kakvim je to ljudima dano pravo!!!??? kome vjerovati danas? kome se obratiti? kako uopce dalje sa svim tim bolima?? kako oni mogu mirno spavati!!???
Nikol32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 21:57   #13
Nikol, jesi li primila antiD poslije tog prvog pobačaja? Ja jesam nakon prvog, prvo živo dijete mi je bilo negativno pa nisam, sad je isto sve u redu s drugim.

Da, moj ginekolog se isto raspitivao sa stručnjacima o procjepljivanju antiD-om iz predostrožnosti i svi su mu rekli da to nije praksa i nema potrebe.

E sad, ovo s trombocitima ni meni nije jasno zašto ginekolog nije slao na daljnje pretrage...

Jako mi je žao, majka mi je izgubila troje zbog antiD-a, to je bilo davno, ali kaže da bol prođe, a sjećanje uvijek ostane.

Jaka si i imat češ snage za dalje, samo da prođe ova strašna bol sad.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 22:27   #14
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Nikol, jesi li primila antiD poslije tog prvog pobačaja? Ja jesam nakon prvog, prvo živo dijete mi je bilo negativno pa nisam, sad je isto sve u redu s drugim.

Da, moj ginekolog se isto raspitivao sa stručnjacima o procjepljivanju antiD-om iz predostrožnosti i svi su mu rekli da to nije praksa i nema potrebe.

E sad, ovo s trombocitima ni meni nije jasno zašto ginekolog nije slao na daljnje pretrage...

Jako mi je žao, majka mi je izgubila troje zbog antiD-a, to je bilo davno, ali kaže da bol prođe, a sjećanje uvijek ostane.

Jaka si i imat češ snage za dalje, samo da prođe ova strašna bol sad.
nisam primila .....
Nikol32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 22:39   #15
Draga Nikol,iskreno mi je zao na tvom velikom gubitku a nazalost ovdje na forumu nas ima puno s takvim ili slicnim gubicima...i da jako boli...neizdrzljivo a kad mislis da je netko drugi kriv onda i jace.

Cure su ti sve rekle kao prave strucnjakinje i samo se pridruzujem onima koje su ti rekle da to nije zbog tvoje krvne grupe jer najvjerojatnije nije-kad si vadila krv onda si i vadila IRA-iregularna anti tjela i ako su bila neg.to je ok nalaz...injekcija se dobiva nakon poroda u roku od 48 sati i mislim da tu gin.nije pogrijesio...

za broj trombocita je vec druga prica i dajem ti savjet da se na tome vise bazira tvoja potraga i istrazivanje zasto se to dogodilo...porazgovaraj sa svojim ginekologom da ti da neko svoje videnje cijele situacije a onda i s nekim drugim ginekologom te i hematologom.Nadam se da ce i otpusno pismo sadrzavati potrebne informacije za daljnje postupke kako medicinske tako i one pravne...
sretno
__________________
Djeca mamu pitaju-gdje mi je majca,daj mi nesto novaca,gladan sam,smijem li van... a tatu pitaju samo jedno pitanje-gdje je mama?
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 22:45   #16
Nikol, jako mi je zao,ja sam sad 24tj a rodila sam prvo u 28tj i prosla uzas,srecom sve je ok proslo.
Mislim da postoji velika sansa da imas neku od trombofilija i da je to moguce prouzrocilo smrt djeteta. Na zalost testovi su izrazito skupi,genski,i tek kad se dogodi ovakva tragedija kao kod tebe ili u obitelji postoji netko s trombofilijom,zena se salje na testove. Toplo ti preporucujem da prije slijedece trudnoce obavis te testove i temeljite hematoloske pretrage.
Drzi se draga,koliko god da ti je uzasno tesko sad,zivot ce ti vratiti i nagraditi te. Raspitaj se jos kod strucnjaka dal je moguce gin napravio opasne propuste i onda odluci zelis li tjerati tu pravdu. Iskreno,mislim da ja za to osobno ne bih imala snage.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 22:58   #17
hvala vam cure, da, nisu pronađena anti tijela.. ocito nije gin pogrijesio.. ali dobro, jos cekam nalaze phd-a.... znam da moram dalje i proci ovu bol.... ne zelim je blaziti trazenjem krivca i necu ostati na ovome, cim budem smjela idem na trecu bebu... samo zelim otkriti i znati za sljedeci put....
Nikol32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:13   #18
Drži se i nadam se da ćeš uskoro biti jako, jako sretna

Sve su naše bebice negdje zajedno, sigurno je tvoja cura imala krasan doček među anđelcima
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:15   #19
Ja isto smatram da sam prvi put pobacila uz sve ostalo i zbog čistog nemara ginekologinje, kojoj je bilo apsolutno svejedno, tj. nije joj bilo stalo ni do čega. I još uvijek imam osjećaj kao da se nije napravilo sve što je bilo moguće. Naravno da sam nakon toga promijenila liječnika.
Nikol, iskreno mi je žao Znam da se sa većim tjednima trudnoće povećava i količina boli, sigurna sam u to... no isto tako da ćemo svi jednog dana uspjeti!
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 00:13   #20
Quote:
Nikol32 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Podijelila bi svoju pricu i zanima me sto bi vi napravili na mome mijestu. Ostala sam trudna. Dosla kod ginekologa i potvrdio mi je trudnocu. Dao mi je uputnicu za vađenje krvi ( krvna grupa i Rh faktor) i analizu mokraće. Moj nalaz krvi (12. mjesec prosle god) rezultirao je 0- krvnu grupu. Krvna slika neuredna (80L trombocita a normalno je oko 400 i nesto). Ginekolog je uredno napisao u trudnicku krvnu grupu i dalje sam samo dolazila kod njega na redovne preglede ( nije me vise slao na KKS ni nista) i sve je bilo u redu do zadnjeg pregleda (24 tjedna). Nema otkucaja, beba mrtva........ Poslao me u bolnicu na kiretazu. Dolazim u bolnicu, izvade mi krv i dijagnosticiraju trombocitopeniju.(manjak krvnih plocica) Nisam smijela na kiretazu zbog toga, ni prirodno porodit ni na carski jer mi se krv nije zgrusavala. Dobila sam 12 doza trombocita i tek onda sam smjela porodit. Dali su mi antitjela zbog negativnog faktora 3 inekcije. pitali su me da li mi je nalaz od krvi na koji me ginekolog poslao jedini i da li je sta komentirao, i da li me slao na jos koju pretragu krvi i jel mi dao uputnicu za antitjela. Rekla sam ne kao sto i nije. Zacuđeno su me gledali. Kasnije sam saznala da trudnica sa krvnom grupom koju ja imam (nula negativna) mora primati antitjela za vrijeme trudnoce i nakon poroda. Također im nije bilo jasno zasto me nije slao na ponovnu KKS do sada..... valjda je trebao vidjeti trombocite da su niski.... Eto, kako sada dalje????:
Draga moja


Što god ja i mi svi napisali, to te ne može sad utješiti, pa ja neću ni pokušavati.
Ja sam imala 27 trombocita preko 2 godine, i pomalo ih dizala prehranom i pićem, dakle prirodno, bez lijekova, normalna doljnja granica je 150, tako da vjerojatno nije urgirao zbog toga, jer 80 ajd nije tako strašno, strašno je ispod 20...U međuvremenu sam rodila dvoje djece, na porodu s drugim djetetom, sam naglasila i u rađaoni, i prije nje, da imam trombocitopeniju pa su malo pazili na to, a dr. je cijelo vrijeme znao za to i redovno smo to gledali i pazili, nije bio presretan, al ajde. Želim reći to, da vjerojatno nije do trombocita, već ovo drugo.
Na drugom porodu su mi bili 109.

Sada čekam porod, za tjedan dana mi je termin, i na zadnjoj pretrazi vidjeli smo da su se trombići digli na 185 , dakle, pomalo se situacija ohoho popravila.

Sad kad budeš mogla prije slijedeće bebice, pokušaj si prehranom malo pomoći ako bude išlo, meni je pomogla matična mliječ, aloavera berry gel, koji se pije, kupinovo vino, crno vino, od biotte sok od šumskih borovnica, i jela sam puno cikle. Redovito sam uzimala 2 dcl crnog svaki dan, i ako u ništa drugo u to vjerujem da je dosta pomoglo, ima i na netu, koliko pozitivno utječe crno vino na krv, i to ne samo na trombocite.

Nažalost za ovo drugo nemam savjet, želim ti samo puno sreće i da što prije se oporaviš emocionalno i da bude malo lakše i da ubrzo dobiješ živu i zdravu bebicu.
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.