Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2016., 20:54   #1321
Moja rođakinja je pušila cijelu trudnoću, rodila je dva mjeseca ranije, malecka je završila u inkubatoru. Bila je sasvim normalno dijete, ali problemi su bili vidljivi tek kad je krenula u školu. Prva četiri razreda nekako, od petoga na dalje je išla po prilagođenom programu, jer nije mogla pratiti redovnu nastavu. Njena mama je umrla u ranim četrdesetima od raka.
alegra4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 21:34   #1322
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
Pusenje u trudnoci uzrokuje dvostruko povecanje broja mrtvorođene djece, na 100 mama 8 koji puse ce roditi mrtvu bebu, za zdrave mame koje ne puse postotak je otprilike 4%. Nije puno, dok ne umre tvoje dijete.
Ova informacija bi sama za sebe meni bila dovoljna da prestanem pušit da sam pušač. Naravno da ima žena koje su pušile i rodile savršeno zdravo dijete, isto kao što ima ovih koje su živjele savršeno zdravo i rodile bolesno. Zato govorimo o šansama. Nema šanse da bi svesno povečavala šanse da se nešto loše desi mojoj bebi. Mislim da bi se zauvijek osječala krivo i misla da se to desilo zato što sam pušila u trudnoći.
Pa da mi netko kaže da npr kava djeluje na ovaj naćin nebi popila ni gutljaj cijelu trudnoću. Bilo bi mi teško u početku jer ujutro ne funkcioniram bez nje i zna me bolit glava ako ju ne popijem, al bi preživjela.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 07:02   #1323
http://www.ivf.hr/index.php/hr/neplo...lodnostcovjeka kome se ne da citat sve, nek škola do pušenja.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 11:50   #1324
Pusila sam 10 godina po kutiju dnevno ali sam prestala kad smo muz i ja poceli planirati trudnocu.
Nikad nisam dosla u kucu kod nekoga sa klincima i pusila iako im roditelji puse.
Ne osudujem nikoga ali pusaci nekad daju tako glupe razloge.
Ne mozete usporedivat zagadeni zrak koji ce dijete udisat sa cigaretama. Na jedno se moze utjecat a na drugo ne. Isto tako nije isto vrecica cipsa i cigareta. Tako samo tjesite same sebe.

Kazem opet,ne osudujem nikoga i u redu je ako zena kaze da zna da to skodi bebi ali da ce nastavit pusit ali kad krenu price da znaju nekoga sa zdravom bebom a pusila je mama itd to su mi glupa opravdanja.

Evo samo jedan primjer kako neke zene razmisljaju.
Imam tu jednu poznanicu koju sretnem s vremena na vrijeme. Pusila je u trudnoci i pusi sad dok doji dvomjesecnu bebu. I vidim je prije nekoliko dana i zgrozeno mi prica kako nasa druga poznanica truje svoju bebu jer joj daje AD. Znaci njoj je vece trovanje to nego cigareta. I sta rec na sve to...
ninaa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 16:05   #1325
Quote:
ninaa90 kaže: Pogledaj post

Evo samo jedan primjer kako neke zene razmisljaju.
Imam tu jednu poznanicu koju sretnem s vremena na vrijeme. Pusila je u trudnoci i pusi sad dok doji dvomjesecnu bebu. I vidim je prije nekoliko dana i zgrozeno mi prica kako nasa druga poznanica truje svoju bebu jer joj daje AD. Znaci njoj je vece trovanje to nego cigareta. I sta rec na sve to...
Koja god je da je bas je pametna
znaci ona manje truje sa nikotinom svoje dijete nego nego netko sa AD
to moze reci netko ko nije sav svoj,strasno
moj mali je od prvog dana bio jos u rodilistu na AD jer nisam imala uopce mlijeka i ja sam ga trovala,ne kazem da je AD super naravno da se nista ne moze mjerit sa majcinim mlijekom ali sigurno je bolje nego njeno dojenje i pusenje
a nisam jednom u parku vidjela gospođe koje doje dijete i u isto vrijeme puse
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 18:32   #1326
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Koja god je da je bas je pametna
znaci ona manje truje sa nikotinom svoje dijete nego nego netko sa AD
to moze reci netko ko nije sav svoj,strasno
moj mali je od prvog dana bio jos u rodilistu na AD jer nisam imala uopce mlijeka i ja sam ga trovala,ne kazem da je AD super naravno da se nista ne moze mjerit sa majcinim mlijekom ali sigurno je bolje nego njeno dojenje i pusenje
a nisam jednom u parku vidjela gospođe koje doje dijete i u isto vrijeme puse
Ja sam dosta puta procitala da cak i uz koju cigaretu, casu alkohola, nezdravu i losu prehranu je opet veca prednost dojenja nego adaptiranog. Valjda radi antitijela koje dijete dobija, ako se dobro sjecam. Ne opravdavam, samo kazem.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 12:46   #1327
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
ja bi samo ovo rekla autorici posta......
ako već nemožeš prestati, onda smanji ali radje puši obične cigareta nego e cigarete..... meni je to samo sranje i veća kemija nego obične....
možda sam u krivu ali ili pušiš ili ne
...a jos radije nek si mota duhan, umjesto da trosi 20+ kn na kutiju otrova. Netretirani, sušeni i rezani duhan je neusporediv s obicnim cigaretama. Znanstveno provjereno. Sastav duhana i stetnost tvari u njemu moze se naci svuda po netu. Za razliku od obicne cigarete, nije nafilan s 400+ otrovnih kemikalija u vidu aroma, konzervansa i ostalog
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:15   #1328
Mozes linkati te znanstveno provjerene cinjenice?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:38   #1329
Svi imamo gugl, dostupno je svima. Znala sam da ce se netko zakaciti na to "znanstveno", ali namjerno sam tak rekla jer postoje istrazivanja i usporedbe izmedju obicnog duhana i tretiranog duhana. Samo treba uzet 5 min vremena i potraziti.

Osim toga, apsolutno je i logicno.... Nesto u sto se dodaje konzervans, aroma i stotine umjetnih sintetickih sastojaka koji su dokazano otrovni nije i ne moze biti jednako stetno kao i prirodna, netretirana biljka u kojoj je jedini stetni sastojak - nikotin. Jel ti isto koristit domaci maslac od kravice na ispaši i kupovni?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 12:35   #1330
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Svi imamo gugl, dostupno je svima. Znala sam da ce se netko zakaciti na to "znanstveno", ali namjerno sam tak rekla jer postoje istrazivanja i usporedbe izmedju obicnog duhana i tretiranog duhana. Samo treba uzet 5 min vremena i potraziti.

Osim toga, apsolutno je i logicno.... Nesto u sto se dodaje konzervans, aroma i stotine umjetnih sintetickih sastojaka koji su dokazano otrovni nije i ne moze biti jednako stetno kao i prirodna, netretirana biljka u kojoj je jedini stetni sastojak - nikotin. Jel ti isto koristit domaci maslac od kravice na ispaši i kupovni?
Pa naravno da sam se zakacila na znanstveno jer zapravo nikad nisam cula tako nesto. I nakon malo duljeg googlanja nisam nasla nista sto bi potvrdilo tvoje tvrdnje osim hrpe zlj stranica koje bi legalizirale sve i svasta i sve je jedna velika urota vlade. Medutim nasla sam stranice bazirane na znanosti koje tvrde suprotno.
Naravno da netretirana biljka ima cca 400 manje spojeva koji nastaju sagorijevanjem raznih aditiva dodanih u cigarete da ubrzaju sagorijavanje, poboljsa okus...ali to nikako ni pod kojim okolnostima ne znaci da je ta ista biljka posve bezopasna, cak i zdrava kako hrpa tih zlj stranica tvrdi. Netretirani duhan i dalje ima u sebi elemente koji sagorijevanjem prelaze u kancerogene spojeve.
http://www.cancer.org/cancer/cancerc...f-smoking-safe
Netretirani duhan i dalje sadrzi nikotin. Da imas samo nikotin u tzv.prirodnoj cigareti koju pusis ( a nemas) vec to je dovoljno da trujes sebe i dijete. O ugljicnom monoksidu da ne pricam.Termin zdravo i prirodno u terminu cigarete ne postoji, samo manje stetno ali i dalje stetno.
Link ispod opisuje sto sadrzi cigareta, tretirana i ona netretirana, i dalje ima cca 40 poznatih karcinogena.
http://www.livescience.com/7914-warn...eadly.htmlMalo Malo o nikotinu.Problem sa studijama o nikotinu je taj sto flasteri nisu bas previse istrazivani, medutim istrazivanja sa zivotinjama su i vise nego koma.
http://toxsci.oxfordjournals.org/content/116/2/364.full
Cesto se trudnicama koje puse gurala opcija da prijedu na flastere, zvake, snuff (duhan za zvakanje, znam nije kod nas popularan ali u mnogim zemljama je).

Jako puno zena ovdje na ovom podfurumu ima problema sa stitnjacom. Nedvojbeno je dokazana veza izmedu stitnjace i pusenja. Pogorsava progresiju i tezinu bolesti.

Jednoatavno ne razumijem zasto ista riskirati? Evo ako mi to netko moze suvislo objasniti?
Jer Marica dva kata ispod je pusila ko lokomotiva i rodila je zdravo dijete? Vi zbilja imate takvu logiku?

Isto mi je presmijeno citati strahove tipa Ajme pojela sam mekic to je tako lose i nezdravo a usput zapali cigaretu.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ

Zadnje uređivanje a1exa : 15.10.2016. at 13:04.
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 14:09   #1331
Ima li nekoga na ovoj temi?
tajchika005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 14:21   #1332
Quote:
tajchika005 kaže: Pogledaj post
Ima li nekoga na ovoj temi?
Prosla sam ti malo kroz postove, pa sam vidjela da si dugo cekala da ostanes trudna i da te muci sto ne mozes prestat pusiti.

Kao prvo, moras se smiriti i ne smijes imati napade panike jer si trudna, kao drugo jesi li razmisljala mozda da pocnes pusiti IQOS ili nesto tome slicno sto je puno manje stetno?

Ja sam pusila prije trudnoce, jedno 4-5 mjeseci prije nego sam ostala trudna sam prestala, presla sam na IQOS i nakon IQOSa i koristenja istog jedno 1-2--mjeseca skroz izbacila sve, od tad je proslo skoro 8 mjeseci od zadnje zapaljene iz elektricne cigarete. Sve ti je to psihicki u glavi i moras se samo otrgnut tom porivu.

I pokusaj misliti da sad ne mislis samo na sebe nego i na to malo bice u tebi.
alanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 14:24   #1333
Neznam sto je to IQOS?
tajchika005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 14:29   #1334
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/g...grebu/7799277/

ja sam na glou
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 14:37   #1335
Hvala na info, ali jedina opcija za mene je potpuni i apsolutni prestanak jer ovako samo dalje produljujem agoniju koja vec ionako traje predugo. Nemogu vise tako dalje, dosla sam na dno dna i cvrsto odlucila da cu prestati. Dosla sam do 45.strane ove teme i nalazim samo prepucavanja o prestanku, a nigdje konkratnu pomoc i neke savjete.
Ja sam nazalost jedna od onih sebicnih,bezobzirnih, losih i inih drugih naziva buducih majki kojoj se nije desio famozni klik i da sam samo tako prestala!! Zao mi je sto sam takva, ali to mi se nije do sad dogosilo. Molila bih vas koje ste ovo prolazile da mi konkretno pomognete a ne da me razapinjete jer sam kuja. Nadam se da je ovo moja konacna odluka i da vise necu biti takva.
Svjesna sam svog problema i stete koju radim bebi i zato sam potrazila pomoc!!
Samo me zanima kako prevladati krize, napadaje panike i tjeskobe kada mi dode panika da ja to ne mogu? Pokusavam na sve nacine a onda fakat padnem u paniku, krizu i depresiju.
tajchika005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 15:34   #1336
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20180911

Javi se u dr. Andrija stampar.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 19:09   #1337
Quote:
tajchika005 kaže: Pogledaj post
Hvala na info, ali jedina opcija za mene je potpuni i apsolutni prestanak jer ovako samo dalje produljujem agoniju koja vec ionako traje predugo. Nemogu vise tako dalje, dosla sam na dno dna i cvrsto odlucila da cu prestati. Dosla sam do 45.strane ove teme i nalazim samo prepucavanja o prestanku, a nigdje konkratnu pomoc i neke savjete.
Ja sam nazalost jedna od onih sebicnih,bezobzirnih, losih i inih drugih naziva buducih majki kojoj se nije desio famozni klik i da sam samo tako prestala!! Zao mi je sto sam takva, ali to mi se nije do sad dogosilo. Molila bih vas koje ste ovo prolazile da mi konkretno pomognete a ne da me razapinjete jer sam kuja. Nadam se da je ovo moja konacna odluka i da vise necu biti takva.
Svjesna sam svog problema i stete koju radim bebi i zato sam potrazila pomoc!!
Samo me zanima kako prevladati krize, napadaje panike i tjeskobe kada mi dode panika da ja to ne mogu? Pokusavam na sve nacine a onda fakat padnem u paniku, krizu i depresiju.
Ni meni se nije desio klik niti su mi se zgadile cigarete. Nisam prestala pušiti i pušim iako dojim. Smanjila sam, a sad s bebom nemam niti vremena. Meni je ginićka rekla da ću veću štetu napraviti ako budem nervozna i neuračunljiva zbog nepušenja. Smanji na minimum ali semaximalno opusti, to je također važno. I nisi kuja i nemajka i sve ostalo što si nabrojala.

Drž se i budi razumna
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 20:57   #1338
ja sam na jednoj dnevno i to uglavnom na balkonu gdje izmedju 2 dima par puta duboko udahnem cisti zrak. mislim da ne stetim previse bebici, iako sam svjesna da bi bilo najbolje da skroz prestanem.
vise me muce zadimljeni kafici, tu ipak sjedis u dimu 1,5-2 sata zene, kako se vi nosite sa boravkom u kaficima?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 21:47   #1339
I mene to smeta pa ne izlazim po kafićima osim ljeti kad mogu sjest na terasu. Mrzim zatvorene zadimljene prostore.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 09:07   #1340
tajchika, nisi loša osoba niti nemajka. Odlučila si promijeniti nešto što može ili šteti tvojoj bebici, te njoj želiš pružiti zdravo okruženje unutar se kojeg razvijati i rasti. Nitko te nema pravo osuđivati. Pogotovo ne onda kad si sama svijesna svoje "ovisnosti" i kad si stojički odlučila poraditi na tome.

Nepušač sam, pa ti ne mogu dati konkretne savjete. No vjerujem da se bude našla neka jednako tako pažljiva i odlučna trudnica. Alanda i Flo su podijelile svoja iskustva. Nemoj ih samo letimično pročitati, već se primi njih, istraži i počni primjenjivati. Nešto što je njima moglo odgovarati da se odreknu ili smanje pušenje tebi može i ne mora odgovarati. Da bi otkrila što funkcionira za tebe moraš probati, i raditi na tome, ne samo to željeti. U protivnom je to nalik subscribeanju na brojne fitness kanale, programe i teretane, a ne prakticiranje istih. Želja je već velika stvar, no ona ne znači pišljiva boba ukoliko želju ne prebaciš u prakticiranje. Fokusiraj se na svoj cilj, i čini dan za danom male korake ka promijeni te svoje sebi nepoželjne navike.

Dan za danom.

Meni kao nepušačici, trudnici i prije netrudnici, neizmjerno smetaju zagušljivi prostori. Naprosto izbjegavam takve kafiće, ne ulazim u njih. Jednom sam od količine zagušljivosti promukla, drugi put su mi počele nekontrolirano suziti što oči što nos, a da ne govorim o odurnom mirisu koji se zalijepi za kosu i odjeću. U kvartu imam tri kafića koji su mi super, no sad kad se prebacismo svi unutra, te rijetko boravimo na terasicama, za njih nema prostora za mene, svi su redom jako mali prostori, bez adekvatne ventilacije i naravno pretežito pušačke klijentele.

Ne znam, nikad nisam uspjela shvatiti prizor kad na plaži na +40 neka nauljena djeva pali cigaru za cigarom. Također mi je uvijek konzumiranje ekstremno fine hrane od strane pušača velika šteta za hranu i gastronomiju uopće, jer isti imaju znatnu redukciju osjetila okusa, i mirisa. No velim, to su najobičnija neshvaćanja pušača od strane jedne nepušačice. One iste nepušačice koja u stresnim rokovima i suludim ritmima poželi da puši, imajući filing da se pušači na puš pauzi u tih 10ak minuta boostaju i umire. Sve ima, kao i svugdje, svoje pluseve i minuse. Samo je bitno čemu se želi tko prikloniti.
postelja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.