Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2017., 09:28   #361
pozdrav!

sada u veljaci polazem strucni ispit za strucnog suradnika psihologa u oš. ima li netko da je polagao na zadnjim rokovima, a da moze podijeliti neku informaciju o usmenom ispitu..?
lady_fiona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 12:34   #362
Pozdrav,

jeli netko zna koja su bila pitanja na pismenom ispitu na zadnjem roku za stručnog suradnika pedagoga u srednjoj školi u Splitu?

Hvala!
Matt Buckner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 10:38   #363
Pozdrav svima,
upravo sam polozila strucni ispit za nastavnika ekonomske skupine predmeta.
Htjela sam napisati da se dobro pripremite jer na usmenom ispitu zaista postavljaju konkretna pitanja i vazno je da znate sto pricate, da oni vide da to razumijete. Sto se tice sata, jako je vazno kakvu mentoricu dobijete i kako ce vam pripremiti razred. Ja sam imala nezahvalnu temu,ali srecu sto je mentorica jako dobro pripremila djecu koja su na satu bila vise nego aktivna (jer sam polagala u Zagrebu). Tremu ne mozete izbjeci prije sata jer je to normalno i prirodno,ali cim sat krene sva trema nestane. Osvrt metodicarke na sat je bio bez zamjerke, doslovno nije imala niti jednu primjedbu, pitanja koja mi je metodicarka postavila su se odnosila na ishode ucenja-sto su i na metode aktivnog ucenja. Metodicarka je bila jako dobra, svi su bili izuzetno pristojni i prijateljski raspolozeni. Zapravo je vazno i kakav stav i sami imate, nemojte biti nadobudni, budite pristojni i susretljivi.
Sto se tice eseja, toga sam se zapravo najvise bojala jer nisi mogao znati koja ce te tema zapasti,ali evo barem oko toga ne morate brinuti, od nas sestero, samo smo jedna kolegica i ja pogodile temu, dakle njih cetvero je promasilo temu i nikome to nisu uzeli za zlo. Poanta je da su oni pisali o necemu iako ne o konkretnoj temi, i to su im uzeli u obzir argumentirajuci da ipak nesto znaju iako nisu pogodili. Ono sto gledaju u eseju je pismenost, ocito ne toliko sadrzaj (i sami smo bili iznenadjeni sto su tako fleksibilni )
Na ovom zimskom roku nas je polagalo sestero (5 kolegica i jedan kolega) i jedino kolega nije prosao, svi ostali smo polozili s izvrsnim.
Teme za esej su bile: Strucni suradnik u nastavi-uloge i karakteristike; Koraci znacajni za kreiranje individualiziranog odgojno-obrazovnog programa; Vaznost sadrzajno-vremenskoga povezivanja vjezbi i predavanja.

Savjet koji vam mogu dati- citajte puno literature, iscitavajte, ne morate nista uciti napamet. Za usmeni, ako ste u nasem sektoru, ustav, sabor i sl. ne morate niti trositi vrijeme, jedino od toga naucite grb RH, a ostalo vam se odnosi na: kurikulum, tijela upravljanja skolom, ucenici s teskocama u razvoju, statut, pedagoske mjere poticanja i sprijecavanja, ocjenjivanje, vrednovanje, ishodi ucenja, metode aktivnog ucenja....ustvari sve ono sto radite, cime se bavite.

Ako bilo tko ima kakvih pitanja, tu sam.
Ketrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 10:49   #364
Cestitam!
Hvala na korisnim informacijama. Sad razmisljam o temama eseja. Cine mi se dosta zahtjevne.
Koliko se dugo pise esej? Ima li dovoljno vremena za sabrati misli i napisati nesto suvislo?
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 23:10   #365
hy

Pozdrav
Polažem stručni za pravnu skupinu predmeta pa me zanima jeli netko to polagao ili će polagati?
Čak i ovaj izbor tema mi se baš ne čini nešto tako jednostavno a da ne govorim o satu za kojeg svi govore da prođe odlično .

Ketrina možeš li molim te napisati koju literaturu si koristila jer su meni dali bar 15 knjiga što mi se čini baš previše.
Hvala
marujela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 22:36   #366
Pozdrav svima

Ima li netko da je polagao spanjolski jezik i da se sjeca tema eseja sa zadnjeg roka?

Isto tako - uz obveznu literaturu propisanu na stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje (6 knjiga), koliko knjiga dodatne literature bi jos trebalo procitati?

Svi savjeti i dojmovi su dobrodosli, hvala
__________________
"I'm sorry if that sounds selfish, sweetie, but it's me!
Me! Me!"
Insecure is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:53   #367
Pozdrav,
zanima me je li netko skoro polagao stručni ispit za nastavnika sociologije? Zanima me kakve su teme na eseju i ima li negdje nekakva preporučena literatura za usmeni ispit?
bobokesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:56   #368
Pozdrav svima, trebali bi mi materijali i informacije o polaganju AZOO ispita za stručne suradnike psihologe u srednjoj školi!
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:30   #369
Rečeno mi je u školi da ukoliko sad na proljetnom roku ne položim stručni da me slijeduje otkaz (predajem matematiku). Situacija je ista sa još dvoje kolega (svi radimo u SŠ) ali oni tu informaciju u svojim školama nisu dobili, dapače, rečeno im je da ostaju na radnom mjestu bez obzira na ishod stručnog. Dvoje od nas radi kao zamjena (na određno do povratka originalnog nastavnika). Kako je mogu će da su tolike suprotnosti (po pitanju otkaza) ili je možda samo riječ o nazovimo "zastrašivanju"?

Dvoje od nas troje izlazi po drugi put na stručni, treći izlazi treći put.

Hvala
stonevalja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:40   #370
Ovisi koliko je tko dugo pripravnik.
Toliko tu djecu gnjavite matematikom, ajd sad malo to primjeni na sebe, zagrij stolicu kvalitetno i položi a ne da razmišljaš kako bi pala po treći put.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 17:42   #371
Bok,

zna li netko koje su bile teme za esej na zimskom roku iz matematike za osnovnu školu u Zgu?

Hvala
cikl0nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 18:55   #372
Pozdrav, ima li ovdje netko od nastavnika pripravnika da je nedavno polagao stručni ispit iz poznavanja robe i prehrane? Zanimaju me teme eseja.
tamarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 18:56   #373
Pozdrav, ima li ovdje netko od nastavnika pripravnika da je nedavno polagao stručni ispit iz poznavanja robe i prehrane? Zanimaju me teme eseja.
tamarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 10:10   #374
Pozdrav, zanima me je li na stručnom ispitu određeno koliko stranica ili riječi mora sadržavati esej?
bobokesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2018., 12:16   #375
Quote:
bobokesten kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me je li na stručnom ispitu određeno koliko stranica ili riječi mora sadržavati esej?
službeno ne, ali se preporuča ne manje od 3 stranice
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2018., 17:47   #376
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
službeno ne, ali se preporuča ne manje od 3 stranice
Misli se na A4 3 stranice ili?
bobokesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2018., 18:07   #377
Ajme, dokle ćeš?
Nekima ja stvarno ne bih dala da prođu stručni.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2019., 12:06   #378
.

Bok , imam pitanje, vezano za stručni ispit.

Završila sam nenastavnički studij- položila sam pedagoško-psihološko obrazovanje.

Već sam stažirala prije nekoliko godina ( ali ne u struci, tj. u školi i sl.), tako da ponovo ne mogu stažirat.
Piše u pravilniku da moram volontirati.

E sad, kako da dođem do tog volontiranja i do stručnog ispita, koga moram kontaktirati?
lena lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2019., 16:20   #379
Quote:
lena lee kaže: Pogledaj post
Bok , imam pitanje, vezano za stručni ispit.

Završila sam nenastavnički studij- položila sam pedagoško-psihološko obrazovanje.

Već sam stažirala prije nekoliko godina ( ali ne u struci, tj. u školi i sl.), tako da ponovo ne mogu stažirat.
Piše u pravilniku da moram volontirati.

E sad, kako da dođem do tog volontiranja i do stručnog ispita, koga moram kontaktirati?
pitaj u školama
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2019., 17:04   #380
Pozdrav,

Pripremam se za Stručni ispit iz Glazbene kulture.
Ima li tko iskustva?
Hvala Vam unaprijed.
__________________
When you cried I'd wipe away all of your tears...
When you'd scream I'd fight away all of your fears...
{Any} is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.